WD TV HD Media Player

liga

New member
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się mniej więcej kiedy WD ma wypuścić ten nowy Firmware?? Trochę już mnie zaczyna irytować oglądanie filmów z krzakami zamiast Polskich znaków :-/.
Pozdrawiam
 

rezmus

New member
kiedy to wie tylko wd, nie oczekujmy, ze fw nowy bedzie co dwa tygodnie, ale do konca stycznia ma cos sie pojawic. co do krzakow to nie lepiej przepuscic napisy przez gzegzolke i ogladac bez polskich ogonkow (n zamiast ń, e zamiast ę) itd? przynajmniej do czasu nowego fw.
 

horak

New member
Witam,

Kupiłem właśnie WD HD i potrzebuję zakupić do tego dysk twardy zewnętrzny max 500 gb do 300 pln lub mniej. Proszę o poradę jakie dyski do tej ceny byłyby najlepsze do tego urządzenia. Po przeczytaniu różnych informacji wybrałem taki ale nie wiem czy to dobry wybór: http://www.allegro.pl/item527672838_500gb_wd_mybook_hi_speed_usb_2_0_dysk_zewnetrzny.html

Proszę o rady od posiadaczy tego sprzętu. Z tego co przeczytałem to zdaje się, że odtwarzacz nie ma problemu z odtwarzaniem mkv w rozdzielczości 720p natomiast różnie radzi sobie z 1080p. Czy tak rzeczywiście jest ??? Proszę o informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

liga

New member
Dysk jest w porządku tylko, że będziesz chyba musiał uaktualnić sobie firmware do wersji 1.01.02. Jeśli chodzi o filmy mkv w rozdzielczości 1080p to rzeczywiście czasem zdarza się, że film może się lekko przycinać jednak zdażyło mi się tak tylko przy jednym filmie.

Pozdrawiam
 

StysieK

New member
horak napisał:
Witam,

Kupiłem właśnie WD HD i potrzebuję zakupić do tego dysk twardy zewnętrzny max 500 gb do 300 pln lub mniej. Proszę o poradę jakie dyski do tej ceny byłyby najlepsze do tego urządzenia.

Ale to jest dysk 3,5" więc potrzebuje odrębnego zasilacza.
więc jak wyłączysz WD HD to nie wyłączysz dysku.

Ja jednak polecałbym dysk 2.5" zasilany z USB
 

horak

New member
liga napisał:
Dysk jest w porządku tylko, że będziesz chyba musiał uaktualnić sobie firmware do wersji 1.01.02. Jeśli chodzi o filmy mkv w rozdzielczości 1080p to rzeczywiście czasem zdarza się, że film może się lekko przycinać jednak zdażyło mi się tak tylko przy jednym filmie.

Pozdrawiam
Ok dzięki,

Rozumiem, że przy rozdzielczości 720p jest wszystko ok?? - wtedy sprawniej chodzi??
 

horak

New member
Proszę więc pomóżcie jaki będzie lepszy dysk: z zasilaczem czy bez?
Czy dysku z zasilaczem nie można wyłączyć? - czy trzeba to robić poprzez odłączenie z sieci?
 

StysieK

New member
dysk 3.5" tez możesz wyłączyć, tylko dysk 2.5" wyłączy się razem z WD HD, a dysk 3.5 nie, bo ma odrębne zasilanie.


ja będę brał dysk 2.5"
 

horak

New member
StysieK napisał:
Ale to jest dysk 3,5" więc potrzebuje odrębnego zasilacza.
więc jak wyłączysz WD HD to nie wyłączysz dysku.

Ja jednak polecałbym dysk 2.5" zasilany z USB
Jeśli bez zasilacza to jaki polecałbyś StysieK ?
 

horak

New member
Hej Stysiek,

Widzę, że zakupiłeś swojego Wd na allegro za 419 od tego gości.

Ja też tak zrobiłem. Mam nadzieje, że to dobry zakup będzie. Cena chyba jest ok. Mam nadzieje że nie będzie się zbyt często ciął w HD
 

liga

New member
No w sumie to rzeczywiście niewygodne może być z tym zasilaczem zewnętrznym. Ja osobiście polecam dysk na aukcji numer:525963113 Sam taki sobie zakupiłem i nawet jak mi go WD nie wyłączy to dysk po jakimś czasie nieużytkowania sam przechodzi w stan uśpienia. W sumie według mnie to chyba najlepszy wybór za tę cenę.
 

horak

New member
liga napisał:
No w sumie to rzeczywiście niewygodne może być z tym zasilaczem zewnętrznym. Ja osobiście polecam dysk na aukcji numer:525963113 Sam taki sobie zakupiłem i nawet jak mi go WD nie wyłączy to dysk po jakimś czasie nieużytkowania sam przechodzi w stan uśpienia. W sumie według mnie to chyba najlepszy wybór za tę cenę.

Fajny dysk właśnie go przeglądałem. Jeśli posiadasz go razem z WD mógłbyś napisać czy wszystko jest ok? Czy dobrze się sprawuje i jak jest u ciebie z odtwarzaniem 720 i 1080 - czy zdarzają się jakieś cięcia??

Dzięki i pozdrawiam
 

liga

New member
Dysk kupiłem typowo do przechowywnia filmów i używania go wraz z WD TV.
Jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów jedynie jak czasem zostawię włączonego WD na dłuższą chwilę to potem jak odpalam film to muszę poczekać kilka sekund aż dysk wybudzi się ze stanu uśpienia. W rozdzielczości 720 wszystko śmiga mi ok natomiast przy 1080 tylko film Liga niezwykłych dżentelmenów troszkę mi skacze przy niektórych scenach, natomiast matrix już śmiga bardzo płynnie. Dosyć ładnie odtwarza też wszelkie trailery w plikach mov w rozdzielczości 1080.
Ja jak narazie jestem zadowolony i z WD TV i z dysku tylko teraz czekam z niecierpliwością na nowy firmware, który będzie obsługiwał polskie znaki.

Pozdrawiam
 

horak

New member
liga napisał:
Dysk kupiłem typowo do przechowywnia filmów i używania go wraz z WD TV.
Jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów jedynie jak czasem zostawię włączonego WD na dłuższą chwilę to potem jak odpalam film to muszę poczekać kilka sekund aż dysk wybudzi się ze stanu uśpienia. W rozdzielczości 720 wszystko śmiga mi ok natomiast przy 1080 tylko film Liga niezwykłych dżentelmenów troszkę mi skacze przy niektórych scenach, natomiast matrix już śmiga bardzo płynnie. Dosyć ładnie odtwarza też wszelkie trailery w plikach mov w rozdzielczości 1080.
Ja jak narazie jestem zadowolony i z WD TV i z dysku tylko teraz czekam z niecierpliwością na nowy firmware, który będzie obsługiwał polskie znaki.

Pozdrawiam

Dziękuję za podpowiedz,

Zakupię ten dysk. Mógłbyś jeszcze napisać jak jest z dźwiękiem Dolby Digital odtwarzanym na amplitunerze?? Czy sprawnie jest odtwarzany??
 

liga

New member
Wiesz co tak naprawdę jeszcze tego nie sprawdziłem bo mam tylko zestaw głośników stereo podłączonych do amplitunera. Sprawdziłem natomiast jaka jest jakość dźwięku po kabelku światłowodowym TOSLINK i jak dla mnie jest w porządku. Nic nie przerywa nic nie charczy, a dźwięk jest całkiem przyzwoity.
 

horak

New member
liga napisał:
Wiesz co tak naprawdę jeszcze tego nie sprawdziłem bo mam tylko zestaw głośników stereo podłączonych do amplitunera. Sprawdziłem natomiast jaka jest jakość dźwięku po kabelku światłowodowym TOSLINK i jak dla mnie jest w porządku. Nic nie przerywa nic nie charczy, a dźwięk jest całkiem przyzwoity.

Nie orientujesz się czy Dolby Digital przepuszczany jest na wszystkie 5 kolumn czy tylko na 2?? Pytam się ponieważ na stronie producenta jest taka informacja:An audio receiver is required for surround sound output. AAC/Dolby Digital decodes in 2 channel output only
 

liga

New member
No raczej jeśli chcesz słuchać dźwięku wielokanałowego to podłączas sobie WD TV poprzez interfejs światłowodowy Toslink. Nie widzę sensu montować złącza światłowodowego tylko do odsłuchu stereo w urządzeniu, które jest już wyposażone w wyjście stereo na chinch-ach. Cytat z instrukcji obsługi " Digital (Złącze cyfrowe) — tę opcję należy wybrać w przypadku używania
systemu surround sound podłączonego za
pośrednictwem złącza optycznego Toslink." Więc myślę, że teraz jest wszystko jasne.

Pozdrawiam
 

dakkon7

New member
tez zakupiłem na allegro WD za 419zl :) i czekam na paczuszke
teraz mam dylemat jaki dysk 2,5

czy WD z serii PASSPORT 320GB 2MB cache i to mnie martwi aa i jeszcze nie ma NCQ :( są co maja 8 MB ale to juz cos koło 350zł :( chyba ze ktos widział taniej, Dlaczego o nim wspominam ponieważ do WD TV dodawany jest stojaczek na dysk 2,5 i to by sie zapewne ładnie komponowało :)
pytanie do tych którzy jaką czy inny dysk tez bezproblemowo w kieszeń wsadzę i będzie przyzoicie wygladało??

czy może kupić jakiegoś samsunga 320GB 8 cache z NCQ :(
http://allegro.pl/item534247468_hdd_wd_passport_elite_250gb_2_5_wdml2500te_zew.html
 

actchris

New member
Przeglądam temat i już się pogubiłem. Mam parę pytań :)

1. Płynność rozumiem że padło ostatnio i ma być naprawiona (nie czepiamy się)
2. Jak z plikami .MKV w DTS ?? da się czy nie ?? Toslink/HDMI
3. Jak z napisami PL w osobnym pliku i zaszytymi w pliku z filmem.
4. Czy jakieś ograniczenia z dyskami ??
 
Do góry