WD TV HD Media Player

Piotr_the

New member
dakkon7 napisał:
tez zakupiłem na allegro WD za 419zl :) i czekam na paczuszke
teraz mam dylemat jaki dysk 2,5

czy WD z serii PASSPORT 320GB 2MB cache i to mnie martwi aa i jeszcze nie ma NCQ :( są co maja 8 MB ale to juz cos koło 350zł :( chyba ze ktos widział taniej, Dlaczego o nim wspominam ponieważ do WD TV dodawany jest stojaczek na dysk 2,5 i to by sie zapewne ładnie komponowało :)
pytanie do tych którzy jaką czy inny dysk tez bezproblemowo w kieszeń wsadzę i będzie przyzoicie wygladało??

czy może kupić jakiegoś samsunga 320GB 8 cache z NCQ :(
http://allegro.pl/item534247468_hdd_wd_passport_elite_250gb_2_5_wdml2500te_zew.html

Po co ci 8MB cache a tymbardziej NCQ jak podpinasz do WD TV przez USB to nie komputer, żeby kolejkowanie miało zadziałać i łącze USB 2.0 z prędkością z przed 10 lat ATA 33 ;)

Ogólnie też zastanawiam sie nad tym playerem, ale kupie raczej jak będą polskie znaki ale czy to kiedyś nastąpi?? zaczynam wątpić:roll:
 

mwerd

New member
Witam,
mam takie techniczne pytanie.
Zakładając, że większość filmów jest w 23,98fps lub 29,97fps jaki tryb wyświetlania (p24, i50, p50, i60, p60) należy ustawić w playerze aby otrzymać maksymalną płynność obrazu? Jak macie ustawione u siebie?
 

actchris

New member
wtykacz napisał:
Wszystko jest opisane w poprzednich postach.
Leniuszkow nie pochwalamy ani nie nagradzamy

Czyli 90% tego tematu można skasować :)

Jak dla mnie co jakiś czas można zrobić podsumowanie tego co już zostało poprawione a co zostało zepsute. Czytać 27 stron po po żeby się dowiedzieć że na 24 stronie było płynie ale już na 26 stronie jak wyszedł nowy firmware jest źle i do poprawki.

Co do płynności to z czego co widzę dalej lipa w 1080 ...
Co do DTS to chyba dalej cisza .... (brak licencji)
Co do napisów PL to dalej lipa i nie ma CE ....
Nowy firmware spodziewany jest pod koniec stycznia ....

Takie podsumowanie ...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mwerd napisał:
Witam,
mam takie techniczne pytanie.
Zakładając, że większość filmów jest w 23,98fps lub 29,97fps jaki tryb wyświetlania (p24, i50, p50, i60, p60) należy ustawić w playerze aby otrzymać maksymalną płynność obrazu? Jak macie ustawione u siebie?
zdaje sie ze najlepiej by bylo w 24p


odnosnie tam jednej osoby, mysle ze dlatego nowe osoby powinny czytac regulamin i przez pare miesiecy nie mogly pisac tylko czytac
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Spermiak napisał:
.....nie ma napisow ale to juz kto pisal <- chu... w chu...
nie ma sieci do pi...


Jeśli potrzebujesz napisy PL to po co kupować urządzenie, które ich nie obsługuje? :eek:

Jeśli potrzebna Ci obsługa sieci, to po co kupować playera, który sieci nie obsługuje? :eek::eek:

Przecież te informacje są ogólnodostępne, i nikt ich nie ukrywa przed ewentualnymi klientami.

Jest dużo odtwarzaczy HD z obsługą sieci. Tvix, kilka NMT, Ziova. Tylko kosztują przynajmniej dwa razy więcej niż WD.
 

qqlek

New member
komputronik

w końcu
po prawie miesiącu czekania doczekałem się na mój sprzęt z KT
kręcili nosami, ale sprzedali za tyle ile zamówiłem czyli 328 :D
teraz kosztuje jedyne 549 :(
z szybkich testów stwierdzę chyba to co wszyscy
brak dźwięku nawet po optyku w niektórych mkv i chyba każdym mov
cóż, przyjdzie się bawić na kompie albo czekać na nowy FV
ja potestuję dłużej to napiszę coś więcej
aha
pilot to rzeczywiście badziew :p
 

StysieK

New member
sprzęt nie jest taki zły,
mam transportera w mkv, no i dźwięku nie ma :(
dysk się nie wyłącza po wyłączeniu WD :(

a poza tym to ogólnie 4.
chodź nie powiem, zdenerwowały mnie te 2 rzeczy.
i teraz to kupiłbym na 100% popcorna. niby droższy, ale jednak...
 

qwert

New member
Fakt że ten player ma parę wad, ale spokojnie przecież western digital nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i conieco jeszcze w nim poprawi.

Za te 400 zł nie spodziewałem się cudów po tym urządzeniu , a i tak radzi sobie z wieloma formatami, w tym hd, napisy są-(co z tego że narazie przerobione), dżwięk też. Ocena dla playera jak dla mnie "5":)
 

StysieK

New member
Co do dysku, to zweryfikowałem stan w jakim pozostawia WD.

i okazało się że na dysku świeci się dioda, ale nie kręci się i się nie grzeje, więc luzik.
 

kolbi123

New member
mam taki problem z napisami a mianowicie, gdy dam zoom na telewizorze aby zlikwidować pasy obraz jest nie najgorszy ale napisy są poza ekranem, natomiast gdy dam zoom na playerze wd obraz jest brzydki bo jest rozciągany po wysokości i po szerokości, czy ktoś ma taki problem i jakoś go rozwiązał ?.
 
A

Adamol

Guest
Posiadam HD TV od miesiąca. Generalnie jestem zadowolony z urządzenia, wygoda oglądania filmów i słuchania miliona ;) MP3 jest godna polecania!!! Co do zatrzymania pracy HD (posiadam WD My Passport Essential 320GB), to niestety nawet po wgraniu najnowszego softu, nadal po wyłączeniu Playera dysk pracuje (wyraźnie czuć, że się kręci). Oczywiście można ręcznie :mrgreen: wyciągać kabel, ale chyba nie oto w życiu chodzi. Zauważyłem jednak, że po naciśnięciu EJECT, dysk się zatrzymuje i to właśnie pozwala mi mieć nadzieję, że możne nowy soft ten błąd naprawi...
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
witam

dzisiaj dostałem WD :)

oczywiście zdziwiłem się jakie to maleństwo :)
pierwszy test mp3, wypada bardzo dobrze tzn po kablu cinche nie jest najgorzej (basy zbyt duże oraz wokal przytłumiony) ale całe szczęście że jest wyjście optyczne :) gdzie jakość jest nazwijmy po imieniu normalna (czyli czysty i dobrze brzmiący dzwiek)
jeszcze nie testowałem dvd czy dviXów bądź mkv ponieważ czekam na dysk przenośny

ale miałem ściągnięte z neta ze strony microsoft_u zapowiedzi filmów w HD
są one ogólnie dostępne wiec możecie sobie luknąć (jakość 720p czasem 1080i) polecam iż średnio na 1minute filmu przypada 100MB wiec jest na co popatrzeć
aleeeeeeee u mnie ani na optyku ani przez chincha nie ma dzwieku !!! no porażka aż się wkurzyłem aby coś "legalnego" nie działalo :(

jakoś zdjęć jak dla mnei są bardzo dobrze skalowane, w sumie nie wiem co skaluje czy plazma panasa czy WD bądz co bądz są poprawnie wyświetlane

mam pytanie czy najnowsze firmware WD to na dzień dzisiejszy to 1.01 ??
jak nie prosiłbym o linka

dzisiaj mi przysłał Pan maila, że dopiero jutro wysle dysk wiec zapewne może na sobote będzie :(
posiadam już kilka filmów HD w (mkv, avi) będe je systematycznie testował i napiszę jak coś nie będzie poprawnie działałoo

aaa przypomniało mi się pliki m2ts prezentują się wyśmienicie, zarówno jakość obrazu i co najważniejsze jest dzwięk :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak już Admin lub Moderator kasuje dziwaczne, żeby nie napisać "chu....", posty oraz te które się do nich odnosiły, to należałoby usunąć jeszcze jeden z poprzedniej strony, autorstwa Masta_J.

Bo wygląda na to, że zarzuca on brak kultury niczego nie winnemu przedpiszcy... ;) :D
 

StysieK

New member
Adamol napisał:
Co do zatrzymania pracy HD (posiadam WD My Passport Essential 320GB), to niestety nawet po wgraniu najnowszego softu, nadal po wyłączeniu Playera dysk pracuje (wyraźnie czuć, że się kręci)

Po twoim poscie ja też przyjrzałem się uważnie, i faktycznie nie krecił się u mnie ale to dlatego że użyłem klawisza eject przed wyłączeniem WD :D

a jak nie odłącze dysku od WD to lipa :(

ale za to nie mam dźwięku na mkv'ach i to chyba na wszystkich na których do tego momentu sprawdzałem :D
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Jak już Admin lub Moderator kasuje dziwaczne, żeby nie napisać "chu....", posty oraz te które się do nich odnosiły, to należałoby usunąć jeszcze jeden z poprzedniej strony, autorstwa Masta_J.

Bo wygląda na to, że zarzuca on brak kultury niczego nie winnemu przedpiszcy... ;) :D


"Przedpiszca" był inny i winny w 101% ,tylko admin skasował jego posta. I właśnie jego Masta miał na myśli. Innego "przedpiszcę" (dobre):grin:
 

parovuz

New member
próbuje wyszukac czegos na temat miniaturek w filmach i albumach mp3 mianowicie pokazuje mi tylko miniatury zdjec ale nie w filmach i albumach mp3 co musze zrobic zeby wkoncu zaskoczylo prosze o pomoc...
 
Do góry