WD TV HD Media Player

zarku

New member
Witam.
Ja mam swojego Wd Tv od około tygodnia i ogólnie jestem zadowolony. Kupiłem go za 466 w sklepie internetowym.
Czyta wszystkie pliki mkv w 720p, nie wspominając o divx-ach. Nie testowałem 1080i, więc nie wiem.
Jeżeli chodzi o dźwięk, to nie słychać go gdy film ma ścieżke dźwiękową w DTS.
Radze sobie z tym tak, że albo wyszukuje pliki już od razu w AC3 lub usuwam DTS i zamieniam na Ac3.
Napisy do filmów: faktycznie nie czyta polskich liter.
Rozwiązanie:Albo polski lektor, albo napisy przerobione bez polskich ogonków. Gdy sie ogląda film wcale to nie przeszkadza.
Na tą chwile wszystkie niedogodności tego sprzętu usuwam ręcznie, ale tak jak wszyscy czekam na nowy firmware, który usunie choć cześć braków.

Moja ocena to dobra 4+

Aha, dodam iż dysk 320 My Passport jest już w połowie zajety i radzę od razu zaopatrzyć sie w 500 jak nie 1TB. Chyba że ktoś lubi bawic sie w ciągłe kasowanie.
 
A

Adamol

Guest
A JEDNAK HD SIĘ WYŁĄCZA! Wprawdzie nie od razu po wyłączeniu Playera, ale po kilku godzinach (może i szybciej) przestaje się kręcić, pali się tylko dioda. Po ponownym włączeniu Playera dysk bardzo szybko się załącza i jest gotowy do pracy. Posiadam dysk zasilany z USB (WD My Passport Essential 320gb).
 
Ostatnia edycja:
A

Adamol

Guest
Masta_J napisał:
Ale to pewnie kwestia samego dysku a nie playera.

Pozdrawiam,
Tego nie wiem. Posiadam tylko ten jeden dysk. Około godz. 24 wyłączyłem Playera (dysk nadal się kręcił). Rano ku mojemu (miłemu) zdziwieniu dysk nie pracował. Najprawdopodobniej automatycznie przechodzi w stan uśpienia.
 

ArekR79

New member
Dźwięk

Witam serdecznie!

Mam pytanie do szanownych posiadaczy WD HD Playera.
Otóż nie mam żadnego amplitunera/wzmacniacza itd. itd..
Mój TV posiada gniazdo HDMI (Sony 26S2000). I tu pytanie, czy podłączając playera poprzez HDMI będę słyszał dźwięk z TV?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

dakkon7

New member
ArekR79 napisał:
Witam serdecznie!

Mam pytanie do szanownych posiadaczy WD HD Playera.
Otóż nie mam żadnego amplitunera/wzmacniacza itd. itd..
Mój TV posiada gniazdo HDMI (Sony 26S2000). I tu pytanie, czy podłączając playera poprzez HDMI będę słyszał dźwięk z TV?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

będziesz słyszał o ile WD zkoduje dźwięk, bo nie ze wszystkich a mam tu na myśli filmy HD potrafi
wyżej o tym pisałem ! czytaj posty :)

a ja też mam pytanie na które nikt nie odp jaki jest najnowszy FW do WD?
 

ArekR79

New member
dakkon7 napisał:
będziesz słyszał o ile WD zkoduje dźwięk, bo nie ze wszystkich a mam tu na myśli filmy HD potrafi
wyżej o tym pisałem ! czytaj posty :)

a ja też mam pytanie na które nikt nie odp jaki jest najnowszy FW do WD?
Dzięki za odpowiedź. Czytam posty i wiem że player ma problem z DTS :) Chodziło mi oczywiście o filmy w których jest np AC3 (moje niedopowiedzenie) :). Ale skoro będę słyszał dźwięk w takim połączeniu to gitarka :)
Co do FW to według mojej wiedzy najnowsza wersja ma nr 1.01.02. Generalnie jedyną zmianą w stosunku do 1.01.01 jest dodanie możliwości upgrade'u firmware z dysków większych niż 500GB.

Pozdrawiam
 

dakkon7

New member
mi dźwięku w filmach wmv, gdzie jest dzwięk zakodowany wma3 (M1) 6 kanalowy nie wczytuje

natomiast wma2 (L1) 2 kanałowy działa

co do reszty to bede testował i napisze
pozdro
 

danxr1

New member
problem z dts

ArekR79 napisał:
Dzięki za odpowiedź. Czytam posty i wiem że player ma problem z DTS :) Chodziło mi oczywiście o filmy w których jest np AC3 (moje niedopowiedzenie) :). Ale skoro będę słyszał dźwięk w takim połączeniu to gitarka :)
Co do FW to według mojej wiedzy najnowsza wersja ma nr 1.01.02. Generalnie jedyną zmianą w stosunku do 1.01.01 jest dodanie możliwości upgrade'u firmware z dysków większych niż 500GB.

Pozdrawiam
Witam mój kuzyn kupił sobie też te cudowne urządzenie i u niego nie zauważyłem problemów z dts (posiada yamahe 457 )podejrzewam ze jest to wina ustawień ponadto nowe firmware wprowadził dużo zmian odnośnie obrazu który teraz w 1080p jest powalający.
 
A

Adamol

Guest
U mnie DTS też działa. Posiadam (podłączony kablem optycznym) amplituner Philips FR984.
 

ArekR79

New member
Dźwięk

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj dotarł do mnie player (kupiony w www.bino.pl za 419zł - tak na marginesie polecam ten sklep jeśli ktoś zamierza kupić playera, przesyłka w porządku a do tego szybki czas wysyłki - w moim przypadku 1 dzień). Nie miałem czasu za bardzo "męczyć" playera. Póki co zdążyłem przetestować kilka filmów HD w kontenerze mkv z dźwiękiem AC3 (6 lub 2 ch). Chodzą bez problemu no i co najważniejsze mam dźwięk na TV przez HDMI czego się najbardziej obawiałem. Co do DTS to oczywiście jeśli ktoś ma amplituner z dekoderem to jak najbardziej nie ma problemu z "fonią". Jeśli chodzi o firmware to standardowo player miał wersję 1.0, ja wgrałem mu najnowszą ściągniętą ze strony wd czyli 1.01.02.

Pozdrawiam
 

w1lly

New member
czy ktoś ma informacje, czy nowy soft da nam możliwośc czytania napisów z naszymi ogonkami no i kiedy? Bo coś mi się wydaje, że jakoś tego im si enie chce poprawic.
 

kolbi123

New member
a czy samemu nie szło by dodać ? , pamiętam jak miałem dvd kiss dp-1000 to jacyś użytkownicy robili samemu mody i własnie miedzy innymi dodali polskie znaki ?.
 

experience

New member
Ja tez napisze swoje dwa zdania. Playerek mam jakies 2-3 tygodnie i sprawuje sie naprawde fajnie. Sprzedawca (Fast-bit) zapewnial ze obsluguje tylko dyski 500 GB wiec taki nabylem- ale podobno wieksze mozna podlaczac - tak ?

Co do jakosci obrazu i dzwieku - naprawde super - wreszcie moglem wyrzucic mante z usb i cieszyc sie tym co naprawde fajne. Dzwiek podlaczylem do amp. Harman Kardon AVR 147 optycznie oraz do niego HDMI bo sluzy mi tez za rozdzielacz tego sygnalu. Dzwiek i obraz super - do tego smialo dziala z Logitechem Harmony 525 jako urzadzeniem sterujacym. MKV dziala super jak i nawigowanie po nim . Nie ma problemu z obrazem jak i dzwiekiem czy to AC3 czy DTS. Jednym slowem moge polecic. Czekamy tylko na obsluge ogonkow bo nie chce mi sie pozbawiac ich kazdych napisow. Jedyne co zauwazylem ze jak wylacze calosc to zanim mi odczyta calosc dysku (500GB) to jakies 2 min trwa i trwa.
tez tak macie?

Pozdrawiam
Adam

PS konkurencja od dyskow nie spi :) seagate wypuszcza cos podobnego z tym ze ze slotem na swoje male dyski :)
 

experience

New member
StysieK napisał:
a ja ściągnąłem parę reklamówek filmów w HD i wyświetla mi Audio (notsupported).
Tez tak mialem w przypadku trailerow mov i filmy enemy at the gates mkv.
Problemem byl kodek dzwiekowy chyba vorbis ale nie pamietam, jak w przypadku mov nie zroisz nic z tym to z kontenera mkv mozna dzwiek wyjac przekodowac i wlozyc. I to w sumie nie trudne jak moze sie wydawac - cala operacja zajela 30 min gdzies :)

Pozdr.
Adam
 
Do góry