WD TV HD Media Player

Vilmark

New member
Kurde przestancie robic z tego tematu śmietnik.....

Tak ma opcje Standby.

Czy może mi ktoś pomóc z tym brakiem dzwieku ??

Dziękuje.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego troszkę więcej tolerancji.
Ciebie interesują takie przyziemne sprawy jak dźwięk a nas interesuje obraz w najwyższej możliwej jakości 1080p/24.
My Ciebie szanujemy...

Pozdrawiam,
 

garabasz

New member
Trafiłem na pierwszy film którego WD nie rusza Ice.Age.The.Meltdown.2006.PLDUB.BDRip.1080p.x264.mkv

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4.34 GB
Duration : 1h 30min.
Przepływność bitów : 6853 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2007-03-16 07:17:02
Zapisywana aplikacja : mkvmerge v1.8.1 ('Little By Little') built on Nov 25 2006 16:14:30
Zapisywana biblioteka : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.0

Wideo
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Tak
Format settings, ReFrames : 13 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 30min.
Przepływność bitów : 6189 Kb/s
Nominal bit rate : 6466 Kb/s
Szerokość : 1920 piksele
Wysokość : 1040 piksele
Proporcje : 16/9
Przepływność ramek : 23.976 r/s
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
bity/(piksele*ramki) : 0.135
Zapisywana biblioteka : x264 core 54 svn-620M

jak przerobić ten film aby WD nie miał z nim problemu ? czy ktoś ma tą wersję i WD nie daje rady ? Czy w nowym SW mają to poprawić ???
 

rezmus

New member
za duzo ref frames dla tej rozdzialki, musialbys reencode zrobic, ale lepiej poczekaj na nowe fw.

co do 1080p24 to mkv nie idzie tak ogladac w zasadzie, judder co chwila na kilka sekund. w 1080p60 juddera nie widze, ale moze sie specjalnie nie wpatruje, albo jestem slepy ;P m2ts nie testowalem. aha na 42lg5000 w auto daje 1080p60, dla p24 trzeba bylo wymusic.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Reference frames za bardzo nie ustawisz bo one zależą jeszcze od wielu innych parametrów kodowania.
Możesz spróbować przepuścić taki plik przez MKV2VOB (w dziale PS3 masz opisane co i jak).

@rezmus
Z teorii wynika, że 1080p60 daje jeszcze większy judder niż 1080p24. U Ciebie jest odwrotnie? Mój TV automatycznie przełącza się w tryb 24Hz x 3 więc pewnie nawet bym tego nie mógł sprawdzić :)

Pozdrawiam,
 

garabasz

New member
Masta_J napisał:
Reference frames za bardzo nie ustawisz bo one zależą jeszcze od wielu innych parametrów kodowania.
Możesz spróbować przepuścić taki plik przez MKV2VOB (w dziale PS3 masz opisane co i jak).

Pozdrawiam,
Poczekam na nowy soft od WD może coś poprawią jak nie to WD TV HD idzie na handel po co mi pudełko które nie radzi sobie z odtwarzaniem części filmów.

Ps.

Gdzieś widziałem ale teraz nie mogę znaleźć listy błędów jakie są zgłoszone do poprawki jak by ktoś wiedział gdzie to jest to prosiłbym o linkę
 

er4z0r

New member
a może z innej beczki ...

muxuje napisy w srt z divxami i tak odtwarzam je na DVDku ... bo mi dvd obcinalo napisy jakby zmuxowac na stale napisy z filmem i odtworzyc na WD TV byly by polskie znaki czy nie ?
 

er4z0r

New member
wiec kolejne pytanie : AVIAddXSubs dodaje tez do mkv podobno ... mnoglby ktos sprawdzic czy sa polskie znaki ? az tak sie nie znam wiec pytam :)
 

rezmus

New member
na allegro za 419.

@masta

teoria ok, ale to temat o wd tv. oczywiscie to kwestia niedopracowania fw na chwile obecna, ze mkv nie idzie przez judder w 1080p24 ogladac teraz (720p24 tez), wystarczy przemuxowac do m2ts i jest lepiej. co do sprawdzania to z poziomu wd mozesz wymuszac res p24, i50, p50, i60 i p60.
 

DefSquad

New member
Polskie znaki

Wiec jak sie ma sprawa polskich znaków ? Bo jesli odtwarza napisy zakodowane w dvd to powinien takze odtworzyć te zakodowane w mkv. Spróbujcie dodać napisy do kontenera mkv i sprawdzcie czy odtwarza polskie znaki. Jesli nie wiecie jak to zrobić piszcie.Sprawa jest banalnie prosta. Pozdrawiam:eek:k:

Pozatym na WD TV Product Update jest wzmianka o dodaniu obsługi 1080p 24hz..wiec jest ten upgrade czy jak ?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
rezmus napisał:
(...) wystarczy przemuxowac do m2ts i jest lepiej. co do sprawdzania to z poziomu wd mozesz wymuszac res p24, i50, p50, i60 i p60.
Tylko dla mnie posiadanie takiego sprzętu i potrzeba zmiany kontenera wzajemnie się wykluczają.

Pozdrawiam,
 

rezmus

New member
to oczywiste, ze jak mam teraz ogladac mkv to wole dac p60, niz muxowac dla p24. niedlugo ma wyjsc nowe fw, zobaczymy ile poprawia z dlugiej buglisty.
 

rezmus

New member
taaa, jedynie napisy w postaci bitmap maja polskie znaki (nie trudno sie domyslec dlaczego), ale nie wygladaja zbyt ladnie (bo programy do ich robienia nie robia napisow w hires).
 
Do góry