ustawienie REL T5

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
blackninja nie robi Sobie jaj. W instrukcji jest napisane, że pod każdy kanał można podpiąć (pod zaciski głośnikowe) suba. Sub wspomaga każdy kanał.
 

hans2

Banned
no niby mozna, technicznie sie da.
2 rozumiem do stereo, 4 rozumiem zeby nie dudnilo i bylo ladniejsze wybrzmienie.
ale 6 to juz chyba pewna przesada :)
 

hans2

Banned
jesli chodzi o te akustyczne aspekty to wiem ze 4 moga grac graja duzo lepiej niz 1.
latwiej uzyskac rowny bas bez podbic i bas jest jeszcze szybszy bo jest krotsze wybrzmienie.

czy 6 cos dalej by poprawilo to juz watpie. ale ze zalecaja to mnie nie dziwi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

budasty

New member
Nrzie podłączyłem tylko kabel .1. Ten dostarczony przez Rela wysokopoziomowy rozumiem, że pod zaciski frontów w amplitunerze?
 

budasty

New member
Tradycyjny?

Podłączony mam juz pre out z ampli do suba jakims cinczem Bandridge czy jakos tak, kabel niby do suba specjalny. Zastanawiam się czy jest sens ten wysokopoziomowy podłączać, jakoś nie podoba mi się pod 1 gniazdo dwóch kabelków wpinać (głosnikowy+ten od suba). Jest zauważalna zmiana w brzmieniu? W tej chwili ustawiłem w amplitunerze by wysyłał na suba bas z kolumn (w Denonie to "subwoofer+main"), kolumny na large cały czas, centralny na small ustawiłem choć chyba niepotrzebnie bo ma te same przetworniki chyba co fronty(2x14 +kopułka). Trzeba potestować...
 

pawelito1985

New member
Czy podłaczając suba można użyć zamiast przewodu RCA-Y 2xRCA-2xRCA+adapter(przejście z dwóch RCA na jedno). Czy w efekcie to jest to samo co RCA Y?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kazda przejsciowka-adapter moze pogarszac brzmienie.. Ale z tymi REl'ami to jest zamieszanie, czytalem teraz caly przewodnik jak go ustawiac i jak podlaczac.. A ten kabel wysokopoziomowy to gdzie sie podlacza w amplitunerze, do gniazd Front B? Nie wiem czy jak mamy np. biamp A to ampli wysyla tez sygnal na druga pare frontow 'B'

http://rel.rms.pl/ustawienia.php
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podłączasz pod zaciski od frontów. Moc jest równo dzielona na każdą z końcówek, jedynie w bi-amp są osobno zasialane sekcje w kolumnie. Już kiedyś to pisałem, że osobiście nie rozumiem jednoczesnego podłączenia wysokopoziomowego i pod LFE. Osobno ma to sens, ale razem jakoś tego nie kumam?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Podobno caly sukces brzmienia REL opiera sie na tym ze subwoofer dostaje informacje o charakterze brzmienia systemu za pomoca tego kabla wysokopoziomowego. Hmm pod zaciski czyli 2 kable wpinamy w jedno gniazdo amplitunera?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tam są chyba 3 kabelki, ale nie pamiętam dokładnie jak to wpinamy. W instrukcji jest wszystko ładnie rozpisane. Co do tego podłączenia, to niby gra lepiej, ale jak to się ma do ocięcia frontów w KD? Przecież przy podłączeniu wysokopoziomowym sub dostaje to samo co idzie na kolumny, więc odcinając kolumny na 80Hz sub dostanie też wszystko to co powyżej tego odcięcia?
 
Do góry