Uncharted 3: Drake's Deception

Peek

New member
Bez reklam
A ja mam do was dziś panowie niecodzienne pytanie:

Jak radzicie grać w U3 - w 3D czy 2D?

Tak się składa, że kilka miesięcy temu kupiłem sobie monitor 3D i o ile Killzone 3 wyglądało w trójwymniarze bardzo słabo (mówie tu o koszcie efektu 3D czyli drastycznym spadku rozdzielczosci, aliasingu) to w Uncharted wygląda to całkiem przywoicie, w dodatku efekt jest naprawdę fajny. Jednak z drugiej strony w 2D grafika to totalny kosmos, chociaż tego efektu już nie ma...
 

Fatal1ty

New member
ja mam TV 3D ale nie korzysta z tego, nie wiadomo jakie to ma skutki dla oczu itp. poza tym po kilku minutach w 3d czuje ze coś jest nie halo...
 

pa3

New member
Bez reklam
Fatal1ty - no ja mam tak samo, o ile o wzrok się nie obawiam to jednak sam efekt trójwymiaru mi nie leży. Plus jest taki że dzięki tej opcji potaniały projektory 2D - zdaje się że z TV jest podobnie.
 

Peek

New member
Bez reklam
@pa3, fatal1ty

Jest takie wrażenie wydaje mi się dlatego, że w 3D rozdzielczość jest o połowię niższa i jeśli patrzymy na to jakiś czas to czujemy się jakbyśmy nosili okulary kiedy nie mamy wady wzroku (lub bez nich kiedy ją mamy), czyli siłą rzeczy widzimy obraz lekko rozmazany. Ja póki co też gram w 2D, z 3D chyba zaczekam na PS4, kiedy sprzęt będzie już gotowy na prawdziwe 3D, a nie 3D SD....

@Pav3l

Naprawdę miałeś jakiekolwiek złudzenia, że "trójka" to nie jest ostatnia część Uncharted na PS3?:)
 

pav3l

New member
Bez reklam
Wg mnie pociągną serie. Jak dobrze żre, to nie ma co zabijać. Na tej samej zasadzie wychodzi COD cz. 120....
 

pa3

New member
Bez reklam
Ciekawe, ND na każdą generację wypuszcza zupełnie nowe serie gier - Crash na psx, Jak na ps2 no i obecnie ps3 z przygodami Nathana.

Możliwe że robiony z pod ich skrzydeł The Last of Us to nic innego jak badanie rynku, jak się sprawdzi to "dawaj" survival horror na ps4, choć z drugiej strony może być coś bardziej dochodowe od Uncharted?
 

Peek

New member
Bez reklam
Na wymagającym w 2D a na miażdżącym w 3D albo odwrotnie ;-)

Pozdrawiam,

Panie, ja na normalnym miewam problemy ;)

Następne Uncharted to już na pewno PS4, w "trójce" PS3 została już skrajnie wyżyłowana i widać to na każdym kroku. Kto to widział TAKĄ GRAFIKĘ na 5 letnim sprzęcie? Pod tym względem jest to absolutnie najlepsza gra video.

Pod względem ogólnego wrażenia niestety sromotnie przegrywa z Batmanem.
 

Palpiboy

New member
No stare, dobre Uncharted. Z jednej strony trudno się czepiać, ale jednak gdzieś po głowie chodzi refren "ale to już było...".

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Wiesz, nawet nie chodzi o to, ale ogólnie mam wrażenie sporego rozczarowania. Powiem inaczej, mi ogólnie seria Uncharted jakoś wyjątkowo nigdy nie leżała (ani ze względu na model gry, ani fabularnie), ale teraz to staje się taka hybryda z Call of Duty... Oczywiście graficznie to najlepsza gra w historii, ale ogólnie... czekam na The Last of Us, powinno być lepiej. Naughty Dog nie wyciągają wniosków z poprzednich części: znowu jest ta przypadkowość zdarzeń, znowu są te wymyślone stworzenia, znowu przedłużanie gry na siłę (choć za to akurat nie karcę, bo w np. długość singla MW3 czy BF3 to śmiech na sali i kradziez pieniędzy w majestacie prawa...). W dodatku to o czym mówisz... w grze znajdują się IDENTYCZNE sekwencje jak w dwójce, tyle że ubrane w inne teksturki.

Ogólnie za ocenę IGNu - pierwsza w historii 10/10 we wszystkich kategoriach - Sony wywaliło niezłą kasę, bo gra faktycznie super, ale 9.5/10 to maks...

Mniej dostał np Batman Arkham City, który jest grą rewelacyjną i przegrywa z U3 tylko na płaszczyźnie graficznej, a na innych wygrywa "o dwie długości ciała" jak mawia Przemek Babiarz ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Niee, ja grałem na PS3, ale w przypadku batmana to zdaje się, że jakiś widocznych różnic w oprawie nie ma. Przynajmniej ja na PS3 (gdzie zwykle gry multiplatformowe wyglądają gorzej) nie miałem do czego sie przyczepić.
 
Do góry