UE55KS9000 czy UE55KS8000 ???

arcoss

Member
Zdecydowałem się jednak ostatecznie na zakup UE65KS9000 do tego soundbar HWJ8500. Sprzęt przyjeżdża we wtorek :). W sklepie stacjonarnym kupiłem odtwarzacz Blu-ray BD-J7500. Wszystko w RtvEuroAgd. Polecam sklep.

Jak ochłoniesz to skrobnij kilka słów okraszonych fotkami. Mały młyn się zrobił z tą serią - ludzie piszą o dziwnym podświetleniu ekranu i klatkowaniu obrazu. Ciekawe jak jest z krzywymi 9000.
 

urban13

New member
Panowie, wiem, że jest tyle samo przeciwników, co zwolenników TV z zakrzywionym ekranem. Jeszcze chwilę temu należałem zdecydowanie do tych pierwszych. Na dzisiaj mam dylemat i skłaniam się raczej w stronę UE55KS9000 - zakrzywiony ekran. Poradźcie rzeczową dyskusją na argumenty, który i dlaczego wybralibyście z tych telewizorów.

Jak ochłoniesz to skrobnij kilka słów okraszonych fotkami. Mały młyn się zrobił z tą serią - ludzie piszą o dziwnym podświetleniu ekranu i klatkowaniu obrazu. Ciekawe jak jest z krzywymi 9000.

W tym momencie mam już wszystko na miejscu. Zostały jeszcze dokładne ustawienia. Na razie jestem zachwycony. Oglądam siatkówkę i zachwycam się jakością odbioru, a mam nadzieję, że optymalne ustawienia jeszcze to poprawią. Myślę, że fotki będzie można przesłać jak już z tym uporam się i znajdę odpowiednie źródło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego sprzętu :)
 

wott

New member
W tym momencie mam już wszystko na miejscu. Zostały jeszcze dokładne ustawienia. Na razie jestem zachwycony. Oglądam siatkówkę i zachwycam się jakością odbioru, a mam nadzieję, że optymalne ustawienia jeszcze to poprawią. Myślę, że fotki będzie można przesłać jak już z tym uporam się i znajdę odpowiednie źródło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego sprzętu :)

Urban, a jak wygląda kwestia klatkowania obrazu przy zwolnionych ujęciach o których pisali wcześniej Koledzy ?
Też zastanawiam się nad KS'em, do tej pory był moim faworytem, ale taka wtopa jest dla mnie niedopuszczalna o ile występuje w każdym egzemplarzu. Tym bardziej, że dobrze odbierający sport jest jedną z dwóch rzeczy na których mi zależy.
 

urban13

New member
Urban, a jak wygląda kwestia klatkowania obrazu przy zwolnionych ujęciach o których pisali wcześniej Koledzy ?
Też zastanawiam się nad KS'em, do tej pory był moim faworytem, ale taka wtopa jest dla mnie niedopuszczalna o ile występuje w każdym egzemplarzu. Tym bardziej, że dobrze odbierający sport jest jedną z dwóch rzeczy na których mi zależy.

Praktycznie oglądam prawie wszystkie mecze turnieju siatkówki w Japonii i nie spotkałem się ze zjawiskiem klatkowania. Własnie w tym momencie leci mecz, są powtórki w zwolnionym tempie i wszystko jest płynne.
 

urban13

New member
A powiedz mi jak rozwiązana jest sprawa soundbara? Jest możliwość podwieszenia go do TV (fabryczne otwory i mocowania) czy tylko bezpośrednio do ściany?

Ten typ sounbara ma solidny element mocowania do otworów po podstawie, ale do telewizorów Samsung 2015 serii S9000/S9500 65/78 cali . Teoretycznie można by go chyba powiesić na ścianie wykorzystując ten element i kołki rozporowe. Sama listwa nie ma otworów do powieszenia na ścianie. Ja, całe szczęście mam komodę pod telewizorem odpowiadającą idealnie jego szerokości i wszystko wygląda OK. Dodam, że jestem zadowolony z jego funkcji i brzmienia.
 
Ostatnia edycja:

urban13

New member
Jak ochłoniesz to skrobnij kilka słów okraszonych fotkami. Mały młyn się zrobił z tą serią - ludzie piszą o dziwnym podświetleniu ekranu i klatkowaniu obrazu. Ciekawe jak jest z krzywymi 9000.

Jak dla mnie, to żadna z tych usterek nie występuje. Ogólnie u użytkowników jest dość mało TV z serii KS9000, więc chyba trudno generalizować i wykluczać świetny produkt w dobrej cenie, jak na ten standard.
 

Attachments

  • 20160602_180621.jpg
    20160602_180621.jpg
    339,5 KB · Wyś: 787

arcoss

Member
Z kalibracją jest jak z kobietami. Nie ma takiego bajeru, który zadziałałby na każdą.

Jesteś pewien? Klepałeś ustawienia profesjonalnej kalibracji do swojego modelu? Schemat powielany i utrwalany najczęściej przez kalibratorów. Nie dziwię się, wszak z tego żyją. Nie jestem do końca przekonany, że kalibracja jest indywidualna. I niebawem to sprawdzę :)
 

urban13

New member
Jesteś pewien? Klepałeś ustawienia profesjonalnej kalibracji do swojego modelu? Schemat powielany i utrwalany najczęściej przez kalibratorów. Nie dziwię się, wszak z tego żyją. Nie jestem do końca przekonany, że kalibracja jest indywidualna. I niebawem to sprawdzę :)

Hm, to może podziel się z kolegą swoją wiedzą...:).
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie ogarniam Twojego podejścia do tematu ?!
Kupiłeś Dobry TV i nie bardzo masz chęć wydać parę złotych na PROFESJONALNĄ Kalibrację
Pomyśl tylko że to wcale nie sciema a na pewno będziesz widział wiele lepszy Obraz !
Wszyscy co Kalibrowali TV piszą WOOW !
 

urban13

New member
Nie ogarniam Twojego podejścia do tematu ?!
Kupiłeś Dobry TV i nie bardzo masz chęć wydać parę złotych na PROFESJONALNĄ Kalibrację
Pomyśl tylko że to wcale nie sciema a na pewno będziesz widział wiele lepszy Obraz !
Wszyscy co Kalibrowali TV piszą WOOW !

Na pierwszy rzut oka pewnie niejeden przyzna Ci rację. Myśląc na wprost- wydał 13 tys. na TV, a nie stać go na kalibrację za kilka setek... Podam dwa główne powody: po pierwsze, najważniejsze - satysfakcja, po drugie: jeśli efekty kalibracji nie będą dla mnie zadowalające, to przywracam ustawienia nic nie tracąc. Pewnie decyzja byłaby łatwiejsza, gdybym mógł wcześniej widzieć jej efekty. Do tej pory nie natrafiłem na piszących "WOOW" po kalibracji i może stąd kolejne wątpliwości.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie ogarniam Twojego podejścia do tematu ?!
Kupiłeś Dobry TV i nie bardzo masz chęć wydać parę złotych na PROFESJONALNĄ Kalibrację
Pomyśl tylko że to wcale nie sciema a na pewno będziesz widział wiele lepszy Obraz !
Wszyscy co Kalibrowali TV piszą WOOW !
W swoim tv wybierałem "profesjonalną kalibracje" z internetu, (było ich coś pięć) każda inna ;)
Postanowiłem sobie zamówić kalibrację do domu i powiem tylko, że jestem w szoku, jest dużo lepiej niż się spodziewałem.
Cena może trochę odstraszyć za godzinę roboty, ale naprawdę warto.
 
Do góry