UE55KS9000 czy UE55KS8000 ???

urban13

New member
Panowie, wiem, że jest tyle samo przeciwników, co zwolenników TV z zakrzywionym ekranem. Jeszcze chwilę temu należałem zdecydowanie do tych pierwszych. Na dzisiaj mam dylemat i skłaniam się raczej w stronę UE55KS9000 - zakrzywiony ekran. Poradźcie rzeczową dyskusją na argumenty, który i dlaczego wybralibyście z tych telewizorów.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja już sam nie wiem :razz: Też noszę się z zamiarem zmiany i czekałem na nową linię Samsunga. Chciałbym coś najlepiej w 65 calach ale cena wysoka, a po 55 może pozostać niedosyt. Mam około 3,5m z kanapy. Ewentualnie mogę tę odległość skrócić o 0,5 metra ale to już taki max. Mi osobiście spodobała się alternatywa pomiędzy 65 a 55 - 60KS7000.
Ewentualnie gdyby jeszcze na chwilę obecną 65JU7000 był w jakimś rabacie technologicznym, to łykałbym bez zastanowienia, bo jego obecna cena wyjściowa to 8499 zł
 
Ostatnia edycja:

urban13

New member
Prawdę mówiąc, z czysto praktycznych powodów, nie rozważałem kupna 65" - wydaje mi się za duży..., chociaż 60" ... nie wiem. Obecnie mam 46" i da się oglądać. Też zastanawiałem się nad tym modelem zeszłorocznym, ma dobre opinie, ale uważam, że jeśli kupować, to najnowsze modele. Ta technologia szalenie szybko zmienia się. Napisz, czy porównywałeś model 65KS7000 z modelami KS8000 i KS9000 ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Tylko Ci się wdaje, no chyba ze oglądasz TV z 1,5 metra. Ja też mam 46 i uważam że przy mojej odległości 60-65 będzie idealny, chociaż będę musiał zrobić specjalnie pod niego małe przemeblowanie :) Nowych modeli nie widziałem jeszcze na oczy. Teraz w weekend przejdę się z penem do MM obadać sytuację :)
Cholera, ten model UE60KS7000 kusi dobra ceną - w Neonecie - 7899
No właśnie :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panowie, wiem, że jest tyle samo przeciwników, co zwolenników TV z zakrzywionym ekranem. Jeszcze chwilę temu należałem zdecydowanie do tych pierwszych. Na dzisiaj mam dylemat i skłaniam się raczej w stronę UE55KS9000 - zakrzywiony ekran. Poradźcie rzeczową dyskusją na argumenty, który i dlaczego wybralibyście z tych telewizorów.

Nie pytaj ludzi co lepsze - krzywy czy prosty, bo jednym się podoba prosty a innym krzywy. Ja z miesiąc temu miałem okazję kupić Samsunga 55JS9000 w promo za 6799 zł, złożyłem nawet zamówienie, z którego się wycofałem, po przetestowaniu TV zakrzywionego w MM na własnym materiale. Zakrzywione TV nie są dla mnie do zaakceptowania i obecnie w ogóle nie biorę ich pod uwagę. Jeśli będzie oglądał TV sam - siedzą idealnie na wprost w środku ekranu, to efekt jest całkiem fajny, ale jeśli siądziesz już nieco z boku, to czar pryska. Takie są moje wrażenia. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie.
 

urban13

New member
Nie pytaj ludzi co lepsze - krzywy czy prosty, bo jednym się podoba prosty a innym krzywy. Ja z miesiąc temu miałem okazję kupić Samsunga 55JS9000 w promo za 6799 zł, złożyłem nawet zamówienie, z którego się wycofałem, po przetestowaniu TV zakrzywionego w MM na własnym materiale. Zakrzywione TV nie są dla mnie do zaakceptowania i obecnie w ogóle nie biorę ich pod uwagę. Jeśli bęaśdzie oglądał TV sam - siedzą idealnie na wprost w środku ekranu, to efekt jest całkiem fajny, ale jeśli siądziesz już nieco z boku, to czar pryska. Takie są moje wrażenia. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie.
Dzięki rafcio76, właśnie takie opinie są najcenniejsze i nie zastąpią żadnych testów, chociaż wiem, że jest to sprawa indywidualna. Najlepiej byłoby porównać modele w sklepie, ale jeszcze sporo wody upłynie w Wiśle zanim będzie to możliwe... Natomiast telewizor chce się kupić jak najszybciej. Pozdrawiam:)
 

porkbone

Member
Co nagle to po ..... co się spieszyć ?
We wrześniu zeszłego roku kupiłem LG 55UF950V i co ?
Już jest złomem po pół roku . Najśmieszniejsze że te wszystkie wodotryski
( 4K , HDR ) będą dostępne za kilka, -naście lub wcale lat , mówię o TV ,
nie odtwarzaczach (nie upadłem na głowę żeby bulić 2000 ,- )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne potrzeby, każdy ma inne wymagania i trzeba to uszanować.
Dlatego jedni jeżdżą SKodą i są zadowoleni , a inni potrzebują Astona.
 

urban13

New member
Hm, mówi się też, że pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł.:) Chociaż o cenach piszemy w innym miejscu, to wspomnę o już dwóch przypadkach, gdzie cena TV 55KS9000 została z dnia na dzień zmieniona z 8600 na 11990 i z 9180 na 11990. Dali czadu.... Więc wniosek chyba nasuwa się taki, że trzeba przeczekać to szaleństwo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przy zakrzywionym ekranie wcale żaden czar nie pryska jeżeli nie siedzi się na wprost ekranu. Zakrzywiony świetnie prezentuje się na ścianie i same odczucia podczas filmu są dużo lepsze, głębia itd. Na mecze jeżdżę do rodziców, oni mają UE65JS9000 i z miłą chęcią wymieniłbym swojego, płaskiego H6400 na to cudo. Co prawda tv został kupiony uszkodzony, ale już jesteśmy na ostatniej prostej do otrzymania nowego egzemplarza. Takie tam bitwy z Samsungiem przy pomocy rzecznika praw konsumenta.
 

barburian

New member
Bez reklam
65ks8000

Ja powinienem odbierać 65KS8000 za tydzień
Cena 11.990 i 4 lata gwarancji .

I chyba Nie będę czekał pół roku aż stanieje o tysiąc pln bo potem będzie cena np 10.900
ale tylko 2 lata gwarancji.
A jak bym chciał dokupić 2 lata gwarancji to pewnie też zapłacę jakieś 1500 pln.
Więc myślę że bez sensu czekać w nieskończoność.

Jedynie warto czekać na 65DX900 by staniał :) - i cały czas się biję z myślami
czy odebrać 65KS8 czy poczekać aż stanieje DX900 do poziomu ok. 15 tys.

A 20 tyś nie wydam bo mnie zona zabije i da mi tym TV po łbie :)
 

jtd

New member
Bez reklam
A 20 tyś nie wydam bo mnie zona zabije i da mi tym TV po łbie :)

jakbyś chciał wydać 20 tys. to byś wydał a żonie powiedział że wydałeś 10 tys. ona się pewnie nie zna na telewizorach i nie będzie szukać na tabliczce znamionowej modelu i ceny w sklepie, więc nie tłumacz się żoną
 

barburian

New member
Bez reklam
65ks8000

jakbyś chciał wydać 20 tys. to byś wydał a żonie powiedział że wydałeś 10 tys. ona się pewnie nie zna na telewizorach i nie będzie szukać na tabliczce znamionowej modelu i ceny w sklepie, więc nie tłumacz się żoną


Skoro ma się żonę i brało się ślub to jest się uczciwym w stosunku partnera życiowego
i mówi się kobiecie którą się szanuje i kocha o wszystkim ,szczerze i otwarcie.
Więc nie ma mowy o oszukiwaniu itd... prędzej czy później i tak kłamstwo by wylazło z worka.

A co do ceny ,owszem nie chcę wydawać 20-tyś bo to przesada .
Postawiłem sobie granice do 15 tyś i też więcej nie wydam.
 

urban13

New member
Przy zakrzywionym ekranie wcale żaden czar nie pryska jeżeli nie siedzi się na wprost ekranu. Zakrzywiony świetnie prezentuje się na ścianie i same odczucia podczas filmu są dużo lepsze, głębia itd. Na mecze jeżdżę do rodziców, oni mają UE65JS9000 i z miłą chęcią wymieniłbym swojego, płaskiego H6400 na to cudo. Co prawda tv został kupiony uszkodzony, ale już jesteśmy na ostatniej prostej do otrzymania nowego egzemplarza. Takie tam bitwy z Samsungiem przy pomocy rzecznika praw konsumenta.

No właśnie... i mamy zwolennika zakrzywionego ekranu:). Proszę o dalsze posty.
 
Do góry