UE55KS9000 czy UE55KS8000 ???

ernet

Active member
Bez reklam
Tak własnie obecnie sie dzieje: totalny bałagan na forum- piszemy o tej samej serii telewizorów w kilku wątkach, burdel totalny, którego albo Administratorzy nie kontrolują albo nie wiedzą,jak to opanować ( akurat to jest proste ). Kilka dni temu napisałem prośbę do zarządzających tym forum aby utworzyć JEDEN temat dla telewizorów Samsung serii KS, oczywiście mnie zlali ,nikt nawet nie odpowiedział i dlatego czytam, piszę ale nie płacę ,aby być tz. niebieskim.
 

urban13

New member
Tak własnie obecnie sie dzieje: totalny bałagan na forum- piszemy o tej samej serii telewizorów w kilku wątkach, burdel totalny, którego albo Administratorzy nie kontrolują albo nie wiedzą,jak to opanować ( akurat to jest proste ). Kilka dni temu napisałem prośbę do zarządzających tym forum aby utworzyć JEDEN temat dla telewizorów Samsung serii KS, oczywiście mnie zlali ,nikt nawet nie odpowiedział i dlatego czytam, piszę ale nie płacę ,aby być tz. niebieskim.

Właśnie, podzielam w 100 % Twoje zdanie. Główny temat jakby całkiem zanikł.
 

urban13

New member
Czasu na rozmyślanie sporo, więc zdecydowałem się iść na całość i kupić 65KS9000. Właściwie cena równa u wszystkich sprzedawców i w porównaniu z innymi modelami w miarę stabilna od premiery. Jako, że dobre warunki daje RTVEUROAGD, wczoraj postanowiłem złożyć zamówienie... i nie złożyłem. Na tytułowej stronie - dostawa w ciągu 3 dni, w formularzu zamówienia - 30. Akurat ten model wydawał mi się jako dobry do zakupu w porównaniu z innymi z tegorocznej kolekcji. Wydawało mi się do wczoraj...
 

urban13

New member
Dodam tylko, że w związku z powyższym poszedłem do Neonetu i zaproponowałem zakup z sounbarem jeśli dostanę podobne warunki. Jutro mam otrzymać wiadomość.
 

eres72

New member
w piątek można było na stronie MM kupić UE65KS8000 za 11199.
mając kod rabatowy (tak jak w moim przypadku) można było zejść z ceną poniżej 11k.
niestety za długo się zastanawiałem i już w sobotę cena była poprawiona na 11999...
 

Jimmy

New member
Rozważam zakup UE65KS8000 gdyż chcę przede wszystkim TV z płaskim ekranem. Mam od 1,5 roku Samsunga UE55HU8500 z zakrzywionym ekranem i o takich ekranach nie chcę więcej słyszeć. Albo go sprzedam albo wstawię do sypialni. Z zakrzywionymi ekranami jest tak, że obraz wygląda dobrze tylko gdy się siedzi na wprost. Gdy się siedzi z boku, szczególnie gdy jest więcej osób, to bok ekranu który jest bliżej wygląda fatalnie, jest zamglony. Ponadto odbicia światła słonecznego od ekranu są straszne. W słoneczny dzień, gdy promienie padają na ekran praktycznie nie da sie oglądać TV. Na moim stary Sharpie XL2 sprzed 7 lat promienie słoneczne nie robią żadnego wrażenia.
Chętnie bym przeczytał opinie osób już posiadających KS8000. A może model innej firmy, płaski i z dobrymi kątami widzenia?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Ile masz zamiar przeznaczyć na TV? Dużo lepsze kąty boczne od Samsungow KS posiada Panasonic z serii DX750, choć trzeba pamietać, że to jest też matryca VA, wiec nigdy nie będzie tak dobrze, jak w LG, czy wybranych modelach Philipsa oraz tegorocznej serii Sony XD85.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ile masz zamiar przeznaczyć na TV? Dużo lepsze kąty boczne od Samsungow KS posiada Panasonic z serii DX750, choć trzeba pamietać, że to jest też matryca VA, wiec nigdy nie będzie tak dobrze, jak w LG, czy wybranych modelach Philipsa oraz tegorocznej serii Sony XD85.

Pamiętam, że pisałeś o swoich pozytywnych wrażeniach z testów w sklepach nowych Panasów. Sprawdziłeś może czy modele poniżej DX750 mają matryce 50/60Hz???

Wiem, że widziałeś w sklepie samsunga ks8000, a widziałeś może ks7000??

Co do LG, to jeśli rozważasz zakup TV tej marki z rocznika 2016, to należy wiedzieć, że warte rozważenia mogą być jedynie dwa najwyższe modele UH8xx oraz UH9xx. Najniższy model z serii SuperUltraHD - UH7707 w teście na sąsiednim forum wypadł słabiutko (kiepska płynność do sportu i dynamicznych scen akcji, wąska paleta kolorów oraz wysoki - na tle konkurencji input lag).
Niższe modele ze znacznikiem UHD od LG można sobie zupełnie darować z uwagi na tzw. pseudo 4K (ok. 25% mniej szczegółów od prawdziwego UHD).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie miałem, jak sprawdzić, czy DXM710 posiada matryce 100Hz. Jedynie na oko wyglądało wszystko tak, jakby ją miał, ale w żaden sposób się pod tym nie podpiszę. Gdyby tak, pewnie bym go sobie zamówił, w rozmiarze 58".

LG na pewno nie wezmę, bo nie zniosę mleka na ekranie, związanego z IPS, a ja nie wierzę w cudowne ich manipulacje z lokalnym wygaszaniem. To nie jest to, co AX900, z setkami stref.

KS7000 brakowało w MM, ale i tak nie wyłapałbym zapewne różnicy pomiędzy nim, a 8000, w warunkach sklepowych.
 

barburian

New member
Bez reklam
Panasonic

Nie miałem, jak sprawdzić, czy DXM710 posiada matryce 100Hz. Jedynie na oko wyglądało wszystko tak, jakby ją miał, ale w żaden sposób się pod tym nie podpiszę. Gdyby tak, pewnie bym go sobie zamówił, w rozmiarze 58".

LG na pewno nie wezmę, bo nie zniosę mleka na ekranie, związanego z IPS, a ja nie wierzę w cudowne ich manipulacje z lokalnym wygaszaniem. To nie jest to, co AX900, z setkami stref.

KS7000 brakowało w MM, ale i tak nie wyłapałbym zapewne różnicy pomiędzy nim, a 8000, w warunkach sklepowych.


Jak dobrze pamiętam ...choć mogę się mylić bo pamięć zawodną jest...ale na AVforums pisali że tylko modele 750 i 780 mają matryce 100Hz
 

WuMike

New member
Bez reklam
Za duża różnica cenowa jest pomiędzy DX750, a niższymi DX700/710, aby wierzyć, ze te dwie ostatnie wersje miałyby mieć 100Hz panele.

Ktoś widział może 60KS7000 w sklepach już?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zatem dopiero DX750 ma 100Hz.

U Samsunga 10bit, 1000nit i 100Hz zaczyna się od modelu KS7000, który jest mniej wiecej na poziomie cenowym DX750 (8bit+FRC, 550nit, 100Hz), uwzględniając 3 cale wiecej, czyli 58" w tym ostatnim.

Pomimo tego, porównujac KS8000 i DX750 w sklepie, urzekła mnie plastyczność obrazu w Panasoniku, a także nieco lepsze kąty boczne. Samsung wygra większą jasnością i może minimalnie szerszą paletą kolorów. Pytanie, czy te 2-3% da się zauważyć na oko.

Gdyby w promo do wyciagnięcia rzucili przed euro 58DX750 poniżej 6500 zł, mamy chyba najlepszy TV w tej cenie i rozmiarze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Samsung poszedł ostro w tym roku.
Różnica czystości barw 8 bit i 10 bit - jest duża, tym bardzie ze w klasie cenowej.
 
Do góry