UE55KS9000 czy UE55KS8000 ???

Jimmy

New member
Ile masz zamiar przeznaczyć na TV? Dużo lepsze kąty boczne od Samsungow KS posiada Panasonic z serii DX750, choć trzeba pamietać, że to jest też matryca VA, wiec nigdy nie będzie tak dobrze, jak w LG, czy wybranych modelach Philipsa oraz tegorocznej serii Sony XD85.
Dzięki za komentarz. Przyjrzę temu Sony XD85.
 

Jimmy

New member
Poczytałem w serwisie flatpanelshd.com dobrze napisane recenzje, gdzie jest dużo o kątach widzenia, o HDR i innych sprawach, o których inne serwisy nawet nie wspominają. Wygląda na to, że tylko Panas DX 900 jako LCD ma dobrą obsługę HDR, za to fatalne katy. Sony XD 85 wypada słabo, ma tylko dobre kąty, zaś do obsługi HDR nie ma nawet odpowiedniego hardware. Chyba lepiej zaczekać na nowsze i może tańsze OLEDy, które maja i dobre kąty, czerń, świetną obsługę HDR i UHD.
 

urban13

New member
Zdecydowałem się jednak ostatecznie na zakup UE65KS9000 do tego soundbar HWJ8500. Sprzęt przyjeżdża we wtorek :). W sklepie stacjonarnym kupiłem odtwarzacz Blu-ray BD-J7500. Wszystko w RtvEuroAgd. Polecam sklep.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czemu nie kupiłeś od razu odtwarzacza UHD? Filmow jest faktycznie mało na razie, ale Zjawa, Marsjanin, czy Mad Max podobno zrywają kapcie! ;)
 

urban13

New member
Czemu nie kupiłeś od razu odtwarzacza UHD? Filmow jest faktycznie mało na razie, ale Zjawa, Marsjanin, czy Mad Max podobno zrywają kapcie! ;)

Uważam, że i tak zaszalałem, może, jak ceny znormalnieją, to zdecyduję się na SAMSUNG UBD-K8500. Na razie dodatkowo 2 tys. na sam odtwarzacz, to trochę przesada...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ok. Powiem tylko, ze dużo lepszym odtwarzczem UHD jest konkurencyjny model Panasonika, choć trochę droższy.

Miłego oglądania.
 

gae

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem 65ks8000. Kupiłem po kilku tygodniach czytania forum (wcześniej miałem plazmę 42 calową Panasonica). Przez te kilka dni testowałem go zarówno w słoneczne dni jak i w ciemności w nocy. Nie zauważyłem jakichś większych niedoskonałości obrazu (choć znawcą wielkim nie jestem), ogólnie jest lepiej niż się spodziewałem. Świetnie działa Tizen. Większość "ulepszaczy" powyłączałem.Znalazłem jeden problem. Otóż po każdym obrazie nadawanym w zwolnionym tempie ruchomy obraz przez 1 do 2 sekund się zacina. Dobrze widać to na transmisji tenisa z Paryża. Po powtórce piłeczka odbijana przez tenisistę porusza się skokowo. Nie jest to chyba normalne działanie, szczególnie że na innym tv (LG) nie ma tego problemu. Próbowałem niwelować to różnymi ustawieniami, ale bez efektów. Czasami też w trakcie innych programów czy filmów sporadycznie zdarza się takie zacięcie. Czy to jest norma czy jednak coś nie tak jest z tym tv ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Być może to problem z softem. Jeśli zmiana ustawień nic nie daje, to zwracaj TV do sklepu, ewentualnie zgłaszaj sprawę na serwis. Nowy i do tego drogi TV nie ma prawa tak się zachowywać.
 

gae

New member
Kalibracji nie robiłem, ustawiałem sam. Wartość podświetlenia zmieniałem od 3 do 20 i nie wpływało to na ten "dziwny" efekt. Aktualnie mam je nastawione na 11, jasność 45, kontrast 75, ostrość 10, kolor 60. czysty obraz cyfrowy wyłączony, autio motion 10/5, diody smart nisko, tryb film wyłączone, poziom czerni niski, kontrast dynamiczny wyłączony, tonacja kolorów ciepły 1, RGB wyłączone.
Działanie lub niedziałanie poszczególnych funkcji nie wpływało to na zacinanie.
Dziś zgłosiłem to do serwisu Samsunga.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ustaw tryb upłynniacza na wyraźny lub własne i tam ustaw pierwszy parametr na 10 ten niżej na 5 i daj znać czy pomogło
 

gae

New member
Oczywiście w trybie film, sorry zapomniałem napisać. Inne tryby też próbowałem, aby sprawdzić czy może wyeliminuje przycinanie ale nie miało to wpływu na ten efekt.
kaper1981 - rozumiem, że piszesz o trybie auto motion plus (bo taka jest nazwa w tym tv) , napisałem wyżej iż mam ustawione na 10-redukcja rozmycia, 5-redukcja drgań i wyraźny ruch LED wyłączone.
Zmiany redukcji drgań miały oczywiście wpływ na płynność ale nie zauważyłem aby zmieniały zasadniczo ten efekt zacinania obrazu (obojętnie czy ustawione na 0 czy 10)
Część osób oglądających nawet nie zwróciła uwagi na to przycinanie bo przy oglądaniu innych programów niż sportowe rzadko są zwolnienia obrazu (praktycznie tylko w reklamach). Przy tenisie czy piłce nożnej jest to jednak wyraźnie zauważalne.
Na filmach zdarzało się to sporadycznie, przy programach ze studia w ogóle.
 

Graco_32

New member
Potwierdzam tą wadę
Mam model ks 8000 55'' od dwóch dni i występuje to samo
Myślę że przy obojętnie jakich ustawieniach obraz nie powinien przeskakiwać
I co tu teraz zrobić?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Potwierdzam tą wadę
Mam model ks 8000 55'' od dwóch dni i występuje to samo
Myślę że przy obojętnie jakich ustawieniach obraz nie powinien przeskakiwać
I co tu teraz zrobić?

Jak masz możliwość to zwracaj TV do sklepu, bo za taką kasę taki bubel nie ma racji bytu. Jeśli nie masz możliwości zwrotu, to pozostaje serwis szajsunga.
 
Do góry