TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Adamwl

New member
Mam pytanko, jak wygląda u Was tablica jasności Burosch, u mnie aby zobaczyć zarys drugiego prostokąta z lewej muszę podciągnąć jasność praktycznie na 50. Mam wrażenie, że w poprzednim modelu tego problemu nie było i przy ustawieniu na 0 wszystkie prostokąty oprócz pierwszego, który jest czernią były widoczne.

Sprawdż jakie masz ustawienie poziomu czerni.
Wyłącz je i jasność drugiego kafelka, pojawia się przy ok.+5
 

tulinek

New member
Zrobiłem tak i drugi kafelek pojawia mi się dopiero na poziomie 25. Nie wiem co jest grane. Byłem w sklepie i na innym modelu 32" też tak jest. Podobnie model 40". Kurcze kilka lat temu kupowałem plazmę, zakup trwał 10 minut, przesyłka na drugi dzień w domu. Regulacja 15 minut i tak działa te pare lat bez zarzutu. A tutaj latam z kartonami bo jeden buczy drugi ma plamy na ekranie... a trzeci się okazuje świeci słabiej niż poprzedni. I to się nazywa Toshiba. I teraz wypadałoby spakować kolejny model i porównać w sklepie poziom jasności, a może wpakowali inną matrycę sam już nie wiem. Zmęczony jestem tym szukaniem ideału za 1700zł. :)
 

Adamwl

New member
Zrobiłem tak i drugi kafelek pojawia mi się dopiero na poziomie 25. Nie wiem co jest grane. Byłem w sklepie i na innym modelu 32" też tak jest. Podobnie model 40". Kurcze kilka lat temu kupowałem plazmę, zakup trwał 10 minut, przesyłka na drugi dzień w domu. Regulacja 15 minut i tak działa te pare lat bez zarzutu. A tutaj latam z kartonami bo jeden buczy drugi ma plamy na ekranie... a trzeci się okazuje świeci słabiej niż poprzedni. I to się nazywa Toshiba. I teraz wypadałoby spakować kolejny model i porównać w sklepie poziom jasności, a może wpakowali inną matrycę sam już nie wiem. Zmęczony jestem tym szukaniem ideału za 1700zł. :)

Czym głębiej wchodzimy w temat tym gorzej zaakceptować wybór ;-)
Ciekawe, że w 40" miałeś taki sam problem.
Mam właśnie 40" i pierwszy symptom podziału 1 i 2 kafelka od lewej w planszy jasność,
pojawia się przy +5, u siebie zatrzymałem się na +12.
Reszta parametrów;

Standard

podświetlenie różnie między 78-84
kontrast 78
jasność +12
kolor -4
odcień -1
ostrość -14

czerń nisko
Activ v wysoko

kolory mam nieco pozwijane ;-)

Proponuję jeśli jeszcze masz możliwość wyboru, obejrzeć Sharp 630, bardzo dobry obraz.
 

tulinek

New member
Sharp nie dam rady. Cena to 2k z wysyłką. Może 32" tak ma... Może jest na forum posiadacz 32tl838. Bardzo ciekawi mnie jak jest w innych.
 

tulinek

New member
Proszę o informację jak z kątami w Waszych modelach. Pierwszy raz mam LCD i nie wiem co jest normą. Póki co naczytałem się o niezłych kątach w s-pva a w tym moim jakoś tego nie widzę. Na moją ocenę kąt u mnie to maksymalnie 80-90 stopni, powyżej czerń staje się niebieska. Jestem zawiedziony tym modelem. W starych LCD samsunga sprzed 4 latach widziałem lepsze kąty. A może to tylko naklejka samsung? a matryca chińska.
 

dartvader

New member
Witam mam mały problem z kolejnością programów w DTV ant .
Jak je ustawie w mi pasującej kolejności to dzień mam dobrze ale już na następny wracają jak po wyszukaniu automatycznym czyli na początku jakaś g........a telewizja mobilna a dopiero normalne kanały. Pomocy !!!!!
 

witgit

New member
Witam mam mały problem z kolejnością programów w DTV ant .
Jak je ustawie w mi pasującej kolejności to dzień mam dobrze ale już na następny wracają jak po wyszukaniu automatycznym czyli na początku jakaś g........a telewizja mobilna a dopiero normalne kanały. Pomocy !!!!!
Wgraj najnowszy firmware , powinno pomóc.

Kąty kiepskie. Gdybym mógł to bym zwrócił...

Telewizor ogląda się na wprost, a nie pod skosem.
Nie wiem pod jakim ty kątem oglądasz tv żeby było widać jakieś zniekształcenia czy przekłamania koloru.
Na moim 46 calowym panelu, muszę stanać praktycznie na równi z nim, żeby móc coś powiedzieć że coś już zaczyna być nie tak.
Ale wątpię żeby ktoś oglądał tv pod kątem 178stopni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najłatwiej jest obrócić telewizor w swoją stronę , to nie jest duży wysiłek i nawet nocą wówczas kąty są extra.
 

Ralf_Wro

New member
a mam pytanko - czy jeśli głośniki delikatnie charczą przy wyższych dźwiękach (bass) zgłosić do reklamacji - czy telewizory tak mają przy głośniejszych dźwiękach?

Podłączam się do pytania. Czy to normalne, że te głośniki "charczą" u mnie już na nastawieniu głośności 26-27 ?

Reklamować w sklepie (kupowałem w promocji Auchan)?
 

tvsatuser

New member
Nie wiem czy kupywac tą Toshibe, bo trochę mnie niepokoją sygnały o subpikselach i martwych po jakims czasie.

Boję się trochę niemiłej niespodzianki :)

Jak się trzymają Wasze Toshiby?
 
Do góry