LED 40 cali do 2500 ostateczna decyzja

raggatokan

New member
W moim 40tl838 także obudowa na środku u góry nie jest idealnie spasowana, ale nie przejmuję się tym.
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (Hollywood 1).
 

Homer34

New member
Witam
Wypowiadałem się już w temacie odstających ramek w innym miejscu na forum, niestety jest gorzej niż myślałem. Niektórzy twierdzili, że u nich jest OK. Wczoraj odwiedziłem dwa sklepy i oglądałem 4 Toshiby w rozmiarach 40 i 46 cali, wszystkie miały odstające od matrycy ramki. Nieodstająca była tylko ramka w modelu WL863. :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma extra skalowanie więc możesz spokojnie doi takich celów brać. Droższy nie zawsze znaczy lepszy szczególnie do skalowania SD.
 

al-aksa

New member
Toshiba ma extra skalowanie więc możesz spokojnie doi takich celów brać. Droższy nie zawsze znaczy lepszy szczególnie do skalowania SD.

Kiki, a co powiesz o skalowaniu SD w Sony40EX720 tudzież Panasonicu 37/40 E30?
Kurcze jakoś mam wątpliwości co doToshiby, poza tym chyba lepiej byłob iśc w Sony'ego skoro mam juz kamere i nagrywarkę tej firmy,nie?
 

czarex

New member
Kiki, a co powiesz o skalowaniu SD w Sony40EX720 tudzież Panasonicu 37/40 E30?
Kurcze jakoś mam wątpliwości co doToshiby, poza tym chyba lepiej byłob iśc w Sony'ego skoro mam juz kamere i nagrywarkę tej firmy,nie?

też miałem, ale zobacz na żywo jak wyświetla obraz (720p, 480p, 360p) i jak robi to konkurencja w tym samym przedziale cenowym i rozwiejesz wszelkie wątpliwości, że Toshiba zrobiła bardzo fajny TV... w końcu to japońce :p


tylko nie wiem jak z kalibracją tego LCD, póki co na automacie bardzo ładnie sobie radzi :-|
 

al-aksa

New member
też miałem, ale zobacz na żywo jak wyświetla obraz (720p, 480p, 360p) i jak robi to konkurencja w tym samym przedziale cenowym i rozwiejesz wszelkie wątpliwości, że Toshiba zrobiła bardzo fajny TV... w końcu to japońce :p

może i tak, ale ta Tośka nie ma PVR! (na czym mi bardzo zależy) a pilot wydaje się nieporęczny..
Pilot jeszcze przeboleję, ale PVR muszę mieć, bo często nie mam czasu oglądać i chcę sobie nagrać do odtworzenia później. WIększy model mnie kusi 40UL863,w którym jest już PVR i skalowanie SD też ma niby dobre :confused:
 

Mylagos

New member
Co do jakości wyświetlania SD w EX720 to:
Jakość obraz SD:

Jakość obrazu SD z kablówki czy telewizji satelitarnej jest zbliżona na obydwu telewizorach. A to dlatego, że to SD wcale tak słabo nadawane nie jest. Jednak procesor X-Reality, który znajduje się w Sony bardzo ciekawe działa na wyjątkowo słabą jakość obrazu. Im gorsze SD (szczególnie to widać w filmach z usług sieciowych) tym lepszą jakość na Sony. Dobrym porównaniem jest włączenie na obydwu ekranach YouTuba i odpalenie tego takiego samego filmu. Od razu widać różnicę. Fakt, że z SD nigdy nie zrobi się HD to jednak miło, że procesor nie jest tylko marketingową ściemą ale faktycznie działającym mechanizmem.
Linki do reszty testu ( EX720 vs D6000) niestety nie mogę wkleić :(
 

luko80

New member
Ja oczywiście nadal nie kupiłem tv... ciągle myślę, czy kupić TL838 czy LE630E. Żeby było bardziej interesująco, wpadł mi dziś w oko LG 42LW5400 - niewiele droższy, zawsze 2 cale więcej, pełne 100Hz i b. ładny (moim zdaniem) design (nie wiem jak z jakością wykonania, jeszcze na żywo go nie widziałem).
Czy ktoś z Was mógłby w dwóch słowach napisać jak ten LG wypada na tle dwóch pozostałych?
 

Harnas22

New member
aj ten model co Ty podales rzeczywiście fajnie się zapowiada, natomiast mnie chodziło o 42UL863! --->

Ceny wymienionych modeli (Toshiba 40tl933 i 42UL863) są porównywalne.
Mam pytania:
1. Czy PVR w tych telewizorach (i ogólnie innych) pozwala nagrać program np. z zewnętrznego tunera cyfrowego podłączonego przez złącze EURO?
2. 42UL863 to nowość, na razie tylko w dwóch sklepach znalazłem. Na jaki spadek ceny można liczyć po pojawieniu się w większej ilości sklepów i kiedy mniej więcej?
3. Czy jakość obrazu w tych TV jest porównywalna, czy któryś jest znacząco lepszy? Pomijając 3D na którym mi w ogóle nie zależy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry