TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Rocq

New member
witam!
czy ktos z was doswiadczyl problemu z CAM w toshiba 40tl838. wczoraj zmienilem kablowkowy dekoder zewnetrzny na CAM i niestety mam sporo problemow. kanaly znalazl (oczywiscie nie na polskim systemie, tylko na np. skandynawskich), ale wszystkie kanaly oprocz podstawowych sa kodowane. czy nalezy w jakis sposob odpalic tuner dvb-c? czy to wina karty? czy ktos sie z tym spotkal?

Z tego co wiem od znajomego instalatora TV cyfrowej, to nie każdy telewizor poradzi sobie z dekodowaniem sygnału. Zależne jest to od sieci kablowej i modelu TV, trzeba sprawdzić czy działa.
A przełożyłeś kartę z dekodera do CAM ?


Ja mam inny problem z moduł CAM, płytko siedział w gnieździe i przez to bardzo niestabilnie :/
Nie wiem czy to wada TV czy karty. Karty już nie mam dostałem zewnętrzny dekoder, co mnie niezbyt cieszy.
Napisałem dobry miesiąc o tym do supportu Tośki ale cisza .... nie liczę już na odpowiedź.

Jak ktoś używa modułu CAM to proszę wrzucić na forum fotkę wpiętej karty do TV.


A nawiązując do USB 3.0, to problemem może być zasilanie. Mój dysk śmiga bez problemów (Samsung 2,5'' USB3.0 640GB)
 

dartvader

New member
Toshiba 46TL838

Witam czy zaobserwowane zostały przez was jakieś różnice między 40 a 46 cali ?
Miał być test ale jakoś go nie widać.:bober:
 

wuerzet

Banned
Pytanie z serii tych banalnych, ale 2 dzień się z tym męczę.

Gdzie jest możliwość ustawienia tego zegara w TV, który ukazuje się w prawym górnym rogu ?
 

kudys11

Member
Zegar jest na tych kanałach na których jest telegazeta, to nie jest zegarek w telewizorze tylko okienko podglądu (w którym jest zegar) do telegazety
 

tulinek

New member
Witam Szanownych użytkowników serii TL838. Po długich rozważaniach zamierzam kupić model 32" ale z serii 32SL833 lub 32RL838. Proszę o wsparcie w wyborze, jakie matryce zastosowano w tych modelach. Wiem, że 32rl to matryca samsunga s-pva a model 32SL833? SL parametry ma niby lepsze, niestety widziałem tylko model RL i obraz był ok. Cena jednego i drugiego jest taka sama! Czy ktoś zna odpowiedź dlaczego model SL niby lepszy parametrami kosztuje tyle samo?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywista oczywistość - bo to bardzo dobry model w klasie cenowej. A kalibracja jest po prostu obowiązkowa.
 

Mixmich

New member
Witam Szanownych użytkowników serii TL838. Po długich rozważaniach zamierzam kupić model 32" ale z serii 32SL833 lub 32RL838. Proszę o wsparcie w wyborze, jakie matryce zastosowano w tych modelach. Wiem, że 32rl to matryca samsunga s-pva a model 32SL833? SL parametry ma niby lepsze, niestety widziałem tylko model RL i obraz był ok. Cena jednego i drugiego jest taka sama! Czy ktoś zna odpowiedź dlaczego model SL niby lepszy parametrami kosztuje tyle samo?

SL833 ma matrycę produkcji AUO. 100Hz prawdziwe i resolution +. Obraz jest jaśniejszy i bardziej ostry, matryca ma lepszy czas reakcji ale kąty boczne są gorsze.
 

tulinek

New member
To w takim razie biorąc pod uwagę użytkowanie w sypialni głównie tv cyfra+ oraz filmy mkv który będzie sensowniejszy? Wszak leżąc w łóżku oglądamy na wprost i kąty mają tutaj mniejsze znaczenie. Oglądanie raczej w godzinach wieczornych.
 

bullfan

New member
Ja mam problem z cieciem obrazu od momentu zmiany dekodera. Jednak mam telewizor stary kineskopowy ( cały czas jeszcze szukam nowego lcd) . W cyfrze powiedzieli mi, ze jak kupie tv to wtedy na kablu hdmi będzie lepiej. Drugą opcja jest za mały talerz. Jak będziesz wiedział co to jest to daj cynka.
Mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie w sklepach mozna spotkac model tl 838 G. Co oznacza ta literka "G"
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Toshiby z końcówką "g" są przeznaczony na nasz europejski rynek. Dla przykładu końcówka "b" jest dla Wielkiej Brytanii a "f" dla Francji.
 

Komancz1980

New member
Witam Wszystkich:)

Jestem posiadaczem Toshiby 40TL838, z której jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga prawie jak trzeba, mam tylko jeden mały problem.
Otóż chodzi o filmy mkv odtwarzane z USB, tzn. obraz jest odtwarzany poprawnie bez zacięć,ale brak głosu. Testowałem kilkanaście plików,
i zawsze to samo.

Jestem Ciekawy jestem jak to wygląda u Was, też macie z tym problem? Czy ja mam jakieś trefne pliki? A moze to kwestia ustawień. Dodam że na
11 testowanych plików sytuacja zawsze sie powtarzała.

Pozdrawiam
 

tulinek

New member
Witam,
aktualnie stoi u mnie w domu druga sztuka 32tl838 (pierwsza miała białe chmury na czarnym ekranie, jak szły napisy od filmu to była tragedia). Mam pytanko, jak wygląda u Was tablica jasności Burosch, u mnie aby zobaczyć zarys drugiego prostokąta z lewej muszę podciągnąć jasność praktycznie na 50. Mam wrażenie, że w poprzednim modelu tego problemu nie było i przy ustawieniu na 0 wszystkie prostokąty oprócz pierwszego, który jest czernią były widoczne. Czy to możliwe, że dwa modele tej samej serii się różnią? Oznaczenie przy numerze seryjnym tu i tu jest K czyli S-PVA samsung. Sam już nie wiem... Chyba przejdę się do sklepu i zobaczę jak w innym egzemplarzu to wygląda.
 
Do góry