TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

cassub

New member
Witam. Mam kilka problemów z tym telewizorem.
Podczas oglądania obraz czasami przycina się. Zdarza się również, zwłaszcza podczas jakichś transmisji (np. skoki narciarskie), że pojawia się co jakiś czas cały czarny ekran. Tak samo przy zmianie kanału. Ostatnio także przy oglądaniu filmu mkv z pendriva pojawiły się migotające zielone pasy. Kilka razy stało się tak po wyjściu z menu usb do obrazu z dekodera.
Posiadam kablówkę aster z ich dekoderem SD.
Dodam, że byli ostatnio technicy astera i wymienili kabel oraz cały dekoder. Sprawdzili także sygnał i było ok, ale niestety nic wtedy nie ścinało ani nie mrugało. Sam wymieniłem również kabel scart.
Macie jakieś pomysły? Wina astera czy raczej telewizor do reklamacji?

Telewizor do reklamacji.
 

bullfan

New member
Witam! mam takie pytanie do posiadaczy tego tv. Jak sprawuje się w grach na konsoli (x-box)? Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

Pioro

New member
czytajac wczesniejsze posty juz sie pogubilem troche, dlatego prosze Was o ostateczna odpowiedz na moje pytania:
1. Czy tv czyta polskie napisy w filmach avi i mkv z usb?
2. Czy dobrze współpracuje z xbox 360, czy nie ma jakis opoznien?
3. Czy 3d mozna odtworzyc z Usb?

Przymierzam sie do zakupu tego tv, bardzo licze na Wasze odpowiedzi, pzdr:)
 

raggatokan

New member
czytajac wczesniejsze posty juz sie pogubilem troche, dlatego prosze Was o ostateczna odpowiedz na moje pytania:
1. Czy tv czyta polskie napisy w filmach avi i mkv z usb?
2. Czy dobrze współpracuje z xbox 360, czy nie ma jakis opoznien?
3. Czy 3d mozna odtworzyc z Usb?

Przymierzam sie do zakupu tego tv, bardzo licze na Wasze odpowiedzi, pzdr:)

1. Tak telewizor czyta napisy i poprawnie wyświetla polskie znaki. Jednak plik musi być w formacie SRT, a kodowanie UTF-8. W najnowszym napiprojekt można tak ustawić, aby napisy od razu w takim formacie się pobierały.
2. Po ustawienie profilu obrazu na GRA, opóźnienia będą miniminalne (zawsze są jakieś opóźnienia). Sam gram na tym telewizorze (nawet w quake3arena, gdzie opóźnienia są najbardziej bolesne) i jest OK.
3. Tak, filmy 3D można także odtworzyć przez usb (sprawdzałem na najnowszym sofcie - TL838_6.4.0F.1).
 

raggatokan

New member
Dostałem odpowiedź na facebooku w sprawie dysku USB3.0.
Toshiba nie czyta i najprawdopodobniej nigdy czytać nie będzie dysków w takim interfejsem :(
 

kudys11

Member
Dostałem odpowiedź na facebooku w sprawie dysku USB3.0.
Toshiba nie czyta i najprawdopodobniej nigdy czytać nie będzie dysków w takim interfejsem :(


W polskim suporcie to chyba jełopy pracują, zero kompetencji. Potrafią odesłać do instrukcji obsługi albo do serwisu

Bzdura totalna.
Sam osobiście używam takiego dysku i nie ma z nim najmniejszych problemów

DYSK TOSHIBA STOR.E ALU 2S 640GB USB 3.0


toshiba%20stor_e%201%282%29.jpg
 

Rocq

New member
Dzięki Rocq za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze tylko się upewnie. Tych czarnych marginesów po bokach nie ma a cały ekran jest wypełniony np. pulpitem windowsowym z zachowaniem prawidłowych proporcji?

Oczywiście :) pulpit jest proporcjonalny, bo jest generowany dla natywnej rozdzielczości wyświetlacza (TV), o ile karta graficzna na to pozwala, jeśli nie to TV rozciąga obraz.

Dziwne rzeczy dzieję się, jeśli przestawisz rozdzielczość w grze (bez zachowania proporcji) i zaczniesz to skalować w TV :)


A co do dysków 3.0, to TV nie ma i nie będzie miał 3.0, ale nie oznacza to, że nie odczyta takiego dysku. Dyski 3.0 zgodne są 2.0 jak i niższymi standardami.
Możliwe, że supportowi chodziło o to, że TV nie będzie wspierał technologii 3.0, a nie, że nie odczyta takiego dysku, który działa także pod 2.0
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
Możliwe, że supportowi chodziło o to, że TV nie będzie wspierał technologii 3.0, a nie, że nie odczyta takiego dysku, który działa także pod 2.0

Więc co z nich za fachowcy którzy nie potrafią się wysłowić, a są na pierwszej linii kontaktu z klientem, to klient może mieć na myśli, a nie ktoś kto ma pomagać.
Może ktoś poda przykład w jaki sposób suport mu pomógł, poza odsyłaniem do instrukcji lub serwisu.
 

raggatokan

New member
Wyszła nowa wersja softu.

TL838_6.4.0H.1

Można gdzieś sprawdzić changelog?

Co do dysku USB3.0 mam identyczny interfejs, ale obudowa jest firmy IcyBox. Nie rozumiem dlaczego toshiba mojego dysku nie czyta.

@Kudys11 Dysk masz oczywiście sformatowany w ntfs? Masz 5400obr. czy 7200?
 

tvsatuser

New member
Chcę kupić ten TV, ale mam problem ze znalazieniem dobrego uchwytu ściennego z regulacją pochylenia w pionie do 150zł z blokadą na śruby przed spadnieciem.

Ciężko znaleść, bo ta Toshiba ma rozstaw VESA 400x400

Co możecie mi polecić? Na jakich wiszą Wasze?
 

mokata

New member
Witam,
mam problem co do połączenia TV z Laptopem przez zwykły kabel D-SUB,
niestety choć ustawiam rozdzielczość natywną TV i odświeżanie według instrukcji 60Hz, obraz jest skalowany do jakiegoś dziwnego rozmiaru i z lewej strony mam 10cm czarny pas.
Wygląda to tak:
tinyurl.com/85mhp4h
Miał ktoś podobny problem?
Zmiana sterowników karty graficznej nie pomogła (Intel 965) pacjent to Lenovo T61.

Moje impresje na temat TV:
Trochę mnie zawodzi, też wydaje mi się że recenzja kikiego prze kolorowana, zainteresowanym polecam również przeczytać skrajnie inną przed zakupem na digitalversus.com

Osobiście myślę nad jego zwrotem (kupiłem w Auchanie, więc jest taka możliwość). Głownie chodzi o:
1. dźwięk
2. kolory - strasznie nienaturalne
2. wbudowany media player w tym:
-przewijanie (nie oczekiwałem, że po wyłczęniu TV i po ponownym włączeniu będzie można wznowić film, ale przynajmniej powinna być możliwość szybkiego dostania się do powiedzmy 30 minuty, może jednak jest ale przeoczyłem.
- nie ma możliwości zmiany widoku katalogów na listę, więc jeśli nazwy katalogów z filmami mają choćby krótki przedrostek nie da się już zobaczyć co jest w środku tylko ...
- przycinanie niektórych filmów HD i bardzo dziwne efekty przy odważaniu filmów z dysku tzn. przy niektórych scenach ruchomych niektóre powierzchnie jakby migają, albo ruszają się stopniowo zamiast płynnie. Tym byłem najbardziej przerażony, ale kiedy film odtwarza komputer przez Dsub tego efektu nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o miganie

Odnośnie problemów z dyskami USB 3.0, tutaj akurat nie mam problemów mam samsunga 7200 obrotów z takim interfejsem i śmiga.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!

Michał
 

stefan_net

New member
witam!
czy ktos z was doswiadczyl problemu z CAM w toshiba 40tl838. wczoraj zmienilem kablowkowy dekoder zewnetrzny na CAM i niestety mam sporo problemow. kanaly znalazl (oczywiscie nie na polskim systemie, tylko na np. skandynawskich), ale wszystkie kanaly oprocz podstawowych sa kodowane. czy nalezy w jakis sposob odpalic tuner dvb-c? czy to wina karty? czy ktos sie z tym spotkal?
 

fatis

New member
Forumowicze podpowiedzcie proszę co zrobić.
Gram na tym tv na xboxie. Nie moge za diabła ustawić poziomu jasności. Miejsca jasne są zbyt jasne a ciemne zbyt ciemne. Podkręcanie jasności powodu szarość na czerniach a nie rozjaśnienie tak jak bym chciał.
Może coś podpowiecie......
 

tvsatuser

New member
Jak oceniacie kąty widzenia w pionie i w poziomie w 40tl838g? Jak duże są zmiany nasycenia kolorów?

Jeśli ktoś może niech zrobi fotki i wstawi, bo w tescie jest mało i tylko odnośnie poziomych kątów.
 

Komancz1980

New member
Forumowicze podpowiedzcie proszę co zrobić.
Gram na tym tv na xboxie. Nie moge za diabła ustawić poziomu jasności. Miejsca jasne są zbyt jasne a ciemne zbyt ciemne. Podkręcanie jasności powodu szarość na czerniach a nie rozjaśnienie tak jak bym chciał.
Może coś podpowiecie......

Tez gram na tej konsoli, ale takiego problemu nie mam. Skonfigurowałem Tv raz(trzeba poświęcić temu chwilkę) i wszystko jest jak trzeba. Niektóre gry mają opcję konfiguracji jasności, więc możesz
spróbować tego;)

Pozdrawiam
 
Do góry