TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Pioro

New member
witam, wlasnie zakupilem telewizor i i jak narazie jest ok, tylko gdzie mam sciagnac aktualizacje zeby odczytywał polskie napisy przez usb (chodzi mi glownie o mkv i avi), ? jak zmienic ustawienia zeby nie bylo efektu "teatru" zwlaszcza to widac przy filmach puszczanych przez usb, tak jakby bylo wlaczone 200 hz nie wiem mam racje? prosze o pomoc
 

bif4

New member
???

Witam

Odnośnie aktualizacji,postępuję według poleceń. Uywamieszczam dysk w porcie usb. Po włączeniu tv nic nie wykrywa... O co chodzi ???
 

witgit

New member
Pendrive we facie 32 sformatowany?

I zapomniałem dodać że w nazwie pliku 46TL838_554020_INIT_CLEAR.bin trzeba zmienić pierwsze dwie cyfry na ilość posiadanych cali w swoim odbiorniku TV.
Jeżeli ktoś ma np 40" to zmienia nazwe na 40TL838_554020_INIT_CLEAR.bin
 

bif4

New member
Pendrive we facie 32 sformatowany?

I zapomniałem dodać że w nazwie pliku 46TL838_554020_INIT_CLEAR.bin trzeba zmienić pierwsze dwie cyfry na ilość posiadanych cali w swoim odbiorniku TV.
Jeżeli ktoś ma np 40" to zmienia nazwe na 40TL838_554020_INIT_CLEAR.bin
m "


Witam
Plik ściągnięty właściwy (pod 40"). Tv teraz po uruchomieniu z penem uruchamia się ale z komunikatem ."Urządzenie USB zostało podłączone do telewizora, czy chcesz uruchomić Media Player?
 

witgit

New member
m "


Witam
Plik ściągnięty właściwy (pod 40"). Tv teraz po uruchomieniu z penem uruchamia się ale z komunikatem ."Urządzenie USB zostało podłączone do telewizora, czy chcesz uruchomić Media Player?

Z prądu wyłączasz czy z pilota ?
Pliki wrzucone na pena bez żadnego folderu?

Zobacz na innym pendrive.
 
Ostatnia edycja:

kukes1

New member
Witam. Mam pytanko , mam podłączony ten tv przez kabel HDMI z ps3 i niepokoi mnie to ,że cholernie widać świecące w rogach tv diody led ( brak jednolitej czerni ), czy jest to wina kabla , a może wina tv?
 

Pioro

New member
mi tez cholernie przeszkadza nierownomiernie podświetlona matryca, zwlaszcza wieczorem na czarnym tle, nie wiem moze sie do tego przyzwyczaje ale narazie na bank nie;/ no i ten efekt teatru wy tez tak macie podczas ogladania z usb?
 

tvsatuser

New member
W instrukcji przy opisie pilota jest napisane, ze przycisk play/pauza w trybie TV to stopklatka
Czy to błąd? Bo według spec TL838 nie posiada żadnych funkcji PVR

Czy też ta funkcja jest i zatrzymuje obraz bez zapisywania na pamięć USB?
 

fatis

New member
Panowie a co u was podczas pokazu slajdów zdjęć z usb lub z sieci. Te mozaiki które składają zdjęcie tak sie masakrycznie tną że psuje to cały efekt. No i chodzi to bardzo wolno. Macie na to jakąś radę?
 

Pioro

New member
no wlasnie na x360 czern super, ale na tv kablowej juz gorzej, od czego to zalezy? da sie wylaczyc 200hz, zeby bylo normale 50 hz?
 

Pioro

New member
w specyfikacji jest ze tv ma dvb-c czy odbiera sygnal cyfrowy z kablowki np osiedlowej? czy trzeba jakis moduł dokupic?
 

niemazaco

New member
Dlaczego kiki nie zmierzył input laga i nie dodał go do testu, pomimo wielu obietnic? Targi już dawno się zakończyły a ludzie nadal czekają... profesjonalizm spadł na łeb, na szyję. :-?

Dla mnie to bardzo istotny parametr, a opinie z zewnątrz są skrajne: jedni piszą o 40ms, w jakimś teście wyszło z kolei ponad 60ms... jaka jest prawda? CZY TEN TV NADAJE SIĘ DO GIER?
 

tomek8787

New member
Jakbyś przeczytał dokładnie temat, to byś wiedział, że tak. Ja mam zarówno ixa jak i ps3 i nie spotkałem się z jakimikolwiek opóźnieniami czy szeroko rozumianymi problemami w trakcie zabawy.
 
Do góry