TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

a.l0@op.pl

New member
Witam
Nic nie napisałeś o źródle sygnału oraz o ustawieniach TV, bez tych informacji to można tylko wróżyć.
Odnośnie pasów - przestudiuj pojęcie banding, prawdopodobnie to będzie to.
W swoim 47LA620 nie mam takich pasów.
Pozdrawiam

Odnośnie bandingu u mnie wystepuje w wersji 47 cali jest jakas rada na to czy muszę wymienić tv
 

marcini12

New member
Ja kupiłem pilot AN-MR400G (bez odbiornika dongle) do 42LA620S i nie działa. Może ktoś poradzić czy muszę mieć odbiornik czy coś z softem nie tak?
 

slako35

New member
Ja kupiłem pilot AN-MR400G (bez odbiornika dongle) do 42LA620S i nie działa. Może ktoś poradzić czy muszę mieć odbiornik czy coś z softem nie tak?

Sparowałeś go zgodnie z instrukcją ?
Z tymi srubkami to chyba nie do Ciebie :)


AN-MR400
Aby wykonać reset należy jednocześnie wybrać i trzymać dwa przyciski „BACK” oraz „SMART” aż zaświeci się czerwona dioda powyżej przycisku „POWER”.
Aby zarejestrować pilot należy podejść blisko telewizora i nacisnąć przycisk „OK” / Scroll na pilocie.
Wysłane z mojego LG-P760
 
Ostatnia edycja:

slako35

New member
I jak ? Udało się sparować magica ?
W instrukcji piszą że do niższych modeli potrzebny jest dongle.

Wysłane z mojego LG-P760
 

a.l0@op.pl

New member
Spróbuj odkręcić delikatnie śrubki mocujące ramkę. U mnie to pomogło.
Myślałem jeszcze o wymianie tego tv na la660(do 14dni od daty zakupu w media markt), podobno w 660 jest 100 hz matryca. W la620 trochę przeszkadza mi płynnośc podczas oglądania piłki nożnej(rozmycie podczas ruchu kamery). Chyba że skusic się na philipsa 6008. Co o tym myślisz?
 

ManiuS_tM

New member
Hej.
Czy wy też macie w tym TV tak że jak jest jasne tło to po rogach telewizora widać takie ciemniejsze miejsca? Jakby słabo podświetlał przy rogach.
 

Markko

New member
Dzwoniłem na infolinie LG i w modelu LA620 aby użyć Magic Remote trzeba mieć dongle. Konsultant powiedział że są zestawy razem z dongle, ale ja jak na razie nie znalazłem.
 

bialy958

New member
Witam w grudniu planuje kupić telewizor powyżej 39 cali. Będzie on służył gównie do grania na xboxie i oglądaniu tv (nc+) w przyszłosci planuje kupić xbox one. Narazie wybrałem 3 modele które wydaja mi sie w miare przystępne LG 42LA620S , LG 42LN575S , SAMSUNG UE40F6320. Mój budżet to okolo 2500zl z tym ze chciał bym jeszcze dokupić 5 letnia gwarancje. Który tv według was byłby najlepszy?
 

Gollum

New member
AN-MR400 w Morele.net

Czy ten pilot będzie bez problemu działał z LA620? Czy będzie działała funkcja sterowania głosem?

Doszedłem do wniosku że nie ma co się spinać na 47LA 660, bo różnica w cenie to ponad 500 zł a LA 620 brakuje tylko tego pilota (wart 130 zł) i systemu dzwięku z subem, który podobno nie powala. Podobno okrojone jest też Tru Motion, ale ja i tak nie będę z tego korzystał, bo nie znoszę efektu teatru. Może są jeszcze jakieś różnice w hardware których nie wyłapałem? Słabszy proc? mniej pamięci?

czy od czasu, gdy pisałeś ten post, nabyłeś już pilota?
jak się sprawuje?

Ogólnie dongl to chyba ten adapter usb, który komunikuje tv bezprzewodowo z pilotem. Jeśli kupujecie na allegro piloty po mniej niż 120zł to patrzcie w opisie, bo oni piszą, że w zestawie nie dają dongla, a to oznacza, że pilot będzie działać jedynie jako pilot, a reszta funkcji smart będzie po prostu niedostępna. Jeśli kupujecie w wersji normalnej (choćby sklep o*eo*e), to tam adapter w zestawie być musi.

Wracając do meritum.
1) Jakie funkcje głosowe można wydawać?
2) Czy można głosowo przełączać kanał?
3) Czy można głosowo przełączać kanał mając dekoder HD ze złączem HDMI od UPC? Zakładam, że nie ale każdy opis urządzenia lub te lakoniczne newsy, które są w necie informują, że można wydawać takie komunikaty głosowe. Sprzedawcy w neonetach itd. też reklamowali te piloty jako mogące przełączać kanały. Zakładam jednak, że dotyczy to przełączania jedynie tych kanałów, które są zapisane w tv a nie w dekoderze, czyli: analog, dvb-t, dvb-c z modułem, dvb-s z modułem. ktoś może mnie zdementować?
4) funkcje smart średnio mnie interesują, bo działający pilot jak mysz+klawiatura mogę mieć z poziomu zwykłej bezprzewodowej myszy i klawiatury za połowę ceny pilota i będzie to 100x poręczniejsze.

wszyscy piszą tutaj o pilocie-batucie, a o funkcjach głosowych nic. Jest jakaś instrukcja z opisanymi funkcjami? w necie widziałem małą broszurkę jak to zainstalować, a nic nie napisano o tym co to potrafi.

a co do trumotion. tv 47la620 posiada takie coś, bo da się suwakiem ustawiać "płynność". oczywiście co kto lubi, bo są i wady i zalety. nie każdy materiał wygląda z tym dobrze, a sądzę, że większość wygląda komicznie lub źle. Co innego włączenie np. bajeczki z walką statków kosmicznych, a co innego normalny film, gdzie aktor siadający na kanapie przy włączonym trumotion wygląda żałośnie nienaturalnie. Może jest to wina 25 lat grania w gry komputerowe. po takim czasie moje oko odróżnia nadpłynność powyżej 24fps. 30fps źle nie wygląda, ale 48, czy 60fps robione sztucznie daje efekt nienaturalnego przyspieszenia. Idealnym by było, gdyby materiał był przyspieszany tylko w momentach, które by tego wymagały. Reasumując - zmiana o 1/4 1/5 jest ok, ale o połowę to już kupa. I nie jest temu winny model tv czy jego marka, bo na swojej samsungowej plazmie zrobiłem to samo przy pomocy komputera i softu - efekt jest identyczny.
 

vwrafi

New member
Dzwoniłem na infolinie LG i w modelu LA620 aby użyć Magic Remote trzeba mieć dongle. Konsultant powiedział że są zestawy razem z dongle, ale ja jak na razie nie znalazłem.

Dokładnie, do niższych modeli, w tym LA620, musi być też tzw. dongle USB. W opisie aukcji musi być zaznaczone że jest on w zestawie, gdyż wychodziły te piloty również bez tego interfejsu. Np. taki zestaw będzie pasował w 100%:

MAGIC PILOT LG AN-MR400 NAJNOWSZY + Dongle RF USB (3802362619) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Gollum

New member
w poniedziałek zamówiłem przez o'eo'e i dziś przyszedł pilot. nieźle jak na przedświąteczny traffic. albo zatrudnili większą liczbę kurierów albo sieć euro jak rok temu nie ma ruchu
 

Gollum

New member
na chwilę obecną:
1) nie potrafię wydawać komend głosowych. albo ich nie ma albo po prostu nie umiem. wszystko co powiem przez mikrofon traktowane jest jako materiał do wyszukiwarki. Niby gdy powiem TVP to pojawia się w prawym rogu TVP oraz tvp i pozwala mi wybrać, ale i tak włącza mi wyszukiwarkę szitu
2) pisanie numeru kanałów po ekranie jest mniej poręczne niż wciśnięcie takiegoż numeru na standardowym pilocie. chyba tylko koreańczycy mają z tego frajdę
3) dokładność ruchów przy pisaniu na ekranowej klawiaturze przy pomocy tego pilota jest duuuużo mniejsza niż przy pomocy myszki i klawiatury. Może mam jakiegoś parkinsona ale trzymać ten pilot tak jak potter różdżkę to można ale pisać, to już średnio. może to kwestia przyzwyczajenia do klawiatury i myszy
4) udało się ustawić sterowanie dekoderem UPC firmy Kaon (HD czarny z kółkiem HD po lewej i wyświetlaczem po środku)
5) trzeba mieć dobrą dykcję by mikrofon wyłapał dokładnie to co mówimy. Czasami łapie trzy wyrazowe zdania a czasami myli się na czteroliterowych wyrazach. słowem dla niecierpliwych może okazać się to gorszym rozwiązaniem niż wpisanie hasła z klawiatury/mychy (często szybciej się je napisze niż poprawie program je rozpracuje)
6) Instrukcja jest ale nawet tyłka się tym nie podetrze. Jej przydatność jest znikoma - wersja mini instrukcji do telewizora, gdzie informacji o funkcjach jest jak na lekarstwo, ale napisali w 30 językach jak zamontować tv na ścianie.

Dokąd ten świat zmierza??
Na chwilę obecną tyle
 
Do góry