TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

bodzio1m

New member
Witam, oglądałem film X z napisami .txt przez USB i wszystko było super. Następnego dnia oglądam film Y też z napisami .txt i jest przesunięcie (na komputerze przesunięcia nie ma) W menu znajduję sobie opcję przesuń napisy +0,05 daję na 2, potem 4, 5 sek i tekst pokrywa się z filmem ale... po ok. 4 min. problem się ponawia. znowu muszę przesunąć o ok. +5,0 a potem problem powraca ciągle po ok 4 min. Nie da się oglądać, wie ktoś jak ten problem rozwiązać?
Po allshrae jest podobnie z przesunięciem. Na kompie nie ma problemu.

problem można łatwo rozwiązać konwertując napisy do formatu SRT np. programem Bestplayer, szybko, łatwo i nie ma przesunięć na TV, oczywiście napisy w formacie TXT po konwersji trzeba usunąć z katalogu z filmem i zostawić tylko SRT
 

fundik

New member
Witam, dziękuję za podpowiedz odnośnie konwersji napisów txt do srt bestplayere'm ale niestety TV nie widzi napisów w srt, co chyba jest dziwne bo w nawet na pierwszej stronie tematu pisze, że powinien. Pozostawiłem tylko .AVI i .SRT (bestplayer odtwarza srt). Mam Oprogramowanie 001021.
 

witusb24

New member
Witam, oglądałem film X z napisami .txt przez USB i wszystko było super. Następnego dnia oglądam film Y też z napisami .txt i jest przesunięcie (na komputerze przesunięcia nie ma) W menu znajduję sobie opcję przesuń napisy +0,05 daję na 2, potem 4, 5 sek i tekst pokrywa się z filmem ale... po ok. 4 min. problem się ponawia. znowu muszę przesunąć o ok. +5,0 a potem problem powraca ciągle po ok 4 min. Nie da się oglądać, wie ktoś jak ten problem rozwiązać?
Po allshrae jest podobnie z przesunięciem. Na kompie nie ma problemu.

problem można łatwo rozwiązać konwertując napisy do formatu SRT np. programem Bestplayer, szybko, łatwo i nie ma przesunięć na TV, oczywiście napisy w formacie TXT po konwersji trzeba usunąć z katalogu z filmem i zostawić tylko SRT

i powinny identycznie nazywac sie jak plik z filmem
 

jujasek

New member
Czy jest jakiś sposób na szybsze i prawidłowe ładowanie się zawartości podłączonego do TV dysku HDD???

Podpinam 300GB prawie w całości zapisany (głównie jpg, mp3, iso no i filmy). Po wejściu na dysk ładowanie trwa 1-2 minuty. Co więcej zawartość dysku nie jest prawidłowo odświeżana tzn jeżeli na komputerze usunę katalog z plikiem, to jest on w dalszym ciągu widoczny w TV. Często też się zdarza, że nie widzę nowododanych katalogów, albo widzę katalog i nie mogę do niego wejść, czy też wchodzę, ale w nim nic nie ma. Rozwiązaniem tego jest zmiana zawartości na np zdjęcia, potem ładowanie zdjęć 1-3 minuty, i ponownie zmiana na wideo - ładowanie 1-3 minuty i wtedy widać już więcej, usunięte katalogi już zniknęły, ale wciąż pojawiają się jeszcze błędy z odczytem niektórych katalogów (ustępują dopiero po n-tym załadowaniu).

Czy ktoś też tak ma??? Czy to TTTM, czy może mój egzemplarz jest trefny. Dodam że dzieje się to na wszystkich wersjach softu począwszy do 114.

Nie muszę dodawać jak irytujące to może być.....
 

lakiernik

New member
3 d

Witam w opcji 3d jest w meni Głębia u mnie jest na 8 ale nie moge tej funkcji przestawiac czyli regulowac mam ustawione na efekt 3d recznie prespektywe moge regulowac a głebia jest zablokowana o co tutaj chodzi moze ktos wie
 

fundik

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o tuner sat VU+ czy istnieje możliwość aby włączenie tunera jednocześnie zmieniało "source" z jakiegokolwiek na HDMI do którego podłączony jest tuner sat? Oglądam TV naziemną, włączam i muszę na pilocie ustawić ręcznie "source". Kiedyś miałem na SCART i sam przełączał. Może to trochę lenistwo, ale miło by było gdyby taka opcja była ;)
 

tatusxxo

New member
samsung 46d7000

Koledzy prosze o podpowiedź jak sobie poradzić z przerwaniem łącza sesji przeglądarki przy niektórych stronach np: przy sprawdzaniu szybkosci łącza z internetem. Tv jest polaczony po kablu z routerem T-link, a szybkosc internetu to 8mb/s. Moze ktos wie jak mozna temu zaradzic lub co moze pomoc takze prosze o jakies wskazowki
 

Podpucha

New member
ue46d7000 ma w opisie na stronie producenta ze posiada - sterowanie dotykowe - o co tu chodzi ?

Pewnie o opcje sterowania z pilota który posiada touch pad jak w laptopie usprawnia to nawigację podczas przeglądania internetu i nie tylko.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

robsoniqe

New member
właśnie włączyłem smart tv.. i pojawił się napis u góry pobieranie..a teraz instalacja..chyba jakiś update smarthub...
 

szuwar1978

New member
Witam. Jutro mam zamiar zakupic ten telewizorek i mam pytanie jak wejsc w tryb serwisowy i sprawdzic czas pracy matrycy? Chodzi mi o to zeby mnie w sklepie nie wyzenili i sprzedali tv z wystawki. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
 

Podpucha

New member
Witam. Jutro mam zamiar zakupic ten telewizorek i mam pytanie jak wejsc w tryb serwisowy i sprawdzic czas pracy matrycy? Chodzi mi o to zeby mnie w sklepie nie wyzenili i sprzedali tv z wystawki. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Jeśli przywożą z magazynu to chyba na wystawie nie był :) a nowy to zawsze dobrze oklejony jest. Jeśli mają na magazynie to chyba nie ma co się martwić. W MM na wystawie mieli egzemplarz z uszkodzonym local diming na co sprzedawca odrazu zwrócił mi uwagę jak to wygląda a w magazynie mają nówki sztuki. Po podłączeniu i sprawdzeniu na czarnym tyle wszystko było dobrze w egzemplarzu który przynieśli z magazynu więc kupiłem ten TV.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Geezer

New member
Witam serdecznie - mam problem kupilem w media D7000 46" i niestety moja matryca pozostawia wiele do zyczenia - mocne przeswietlenie lewej strony i widoczny banding ( pionowe pasy)

wiem również że samsung odpiera takie reklamacje mowiac ze ten typ tak ma - i mam pytanie czy warto walczyc o swoje i truc im tyłek o wymiane matrycy - wykupilem 5 letnia gawarancje w media jak cos sie dzieje to mam dzwonic do nich - nie mialem doczynienia z gwarancja z media i nie wiem czy cos w ogole wskuram - popatrzcie na te zdjecia i powiedzcie czy mam ich atakować czy mam z tym życ bo nic nie zdziałam .

To jest nierównomierne podświetlenie matrycy - wada bylejakości Edge LED - a nie żadne rozwarstwienie.
Gwarancja na 5 lat nie ma tu nic do rzeczy. Ja bym atakował NIEZGODNOŚCIĄ z UMOWĄ.
Nigdzie nie ma mowy o tym, że te TV "tak mają" !
Sam zbieram się do odwiezienia im mojego 40D8000. Syf jakich mało...

Albo zróbmy pozew zbiorowy...
Stary LG 42LE8500 bije na głowę ten TV.
 

Marian111a

New member
t-link

Koledzy prosze o podpowiedź jak sobie poradzić z przerwaniem łącza sesji przeglądarki przy niektórych stronach np: przy sprawdzaniu szybkosci łącza z internetem. Tv jest polaczony po kablu z routerem T-link, a szybkosc internetu to 8mb/s. Moze ktos wie jak mozna temu zaradzic lub co moze pomoc takze prosze o jakies wskazowki
Nie podałeś jaki dostawca internetu.
 

szuwar1978

New member
Jeśli przywożą z magazynu to chyba na wystawie nie był :) a nowy to zawsze dobrze oklejony jest. Jeśli mają na magazynie to chyba nie ma co się martwić. W MM na wystawie mieli egzemplarz z uszkodzonym local diming na co sprzedawca odrazu zwrócił mi uwagę jak to wygląda a w magazynie mają nówki sztuki. Po podłączeniu i sprawdzeniu na czarnym tyle wszystko było dobrze w egzemplarzu który przynieśli z magazynu więc kupiłem ten TV.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

No właśnie kupiłem w Euro AGD przez neta i mi w poniedziałek dostarczą dlatego chciałbym sprawdzić czy czasem nie grał w sklepie. Zapewniano mnie że z magazynu głównego ale wiadomo jak jest...
Wiem jak już wejść menu serwisowe INFO-MENU-MUTE-POWER...
I mam w domu 2 starsze LCD samsunga i tam jest PANEL ON TIME podane w godzinach ale jak patrzyłem na youtube to tu jest troszkę bardziej rozbudowane menu. Dlatego jak napiszcie proszę gdzie szukać takiej informacji.
Pozdrawiam
 

adriam

New member
Witam!Mam identyczny problem z matryca i od 2 miesiecy mecze sie z tymi pasami. Myslalem, ze uda sie z tym zyc-ale nie bardzo:/ i powoli sie przymierzam do wywalczenia o swoje w ramach gwarancji. Jesli jest to wada matrycy czy podswietlenia to w koncu wada, wiec moze sie uda .
 
Do góry