TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Może lepiej oddajcie te tv i kupcie sobie LG....
Ja tam na swój nie narzekam a kilka stron wcześniej pokazałem idealnie czarna matrycę bez jakichkolwiek cloudingow itp.
 

tojamarcin

New member
To jest nierównomierne podświetlenie matrycy - wada bylejakości Edge LED - a nie żadne rozwarstwienie.
Gwarancja na 5 lat nie ma tu nic do rzeczy. Ja bym atakował NIEZGODNOŚCIĄ z UMOWĄ.
Nigdzie nie ma mowy o tym, że te TV "tak mają" !
Sam zbieram się do odwiezienia im mojego 40D8000. Syf jakich mało...

Albo zróbmy pozew zbiorowy...
Stary LG 42LE8500 bije na głowę ten TV.

Jutro to jest w poniedzialek przyjezdza do mnie technik z media i zobaczymy co powie - przygotowalem juz plansze testowe i niezla "mowe powitalna" co sadze o tym tv - licze ze zabierze mi ten zlom do wymiany bo nie wyobrazam sobie ogladac euro 2012 z pasami jak w starym rubinie - jezeli on mi go nie zabierze pakuje go i zawoze do media w ramach niezgodnosci towaru z umową. Samsung na kazdym kroku w reklamach atakuje nas jaka to super technologa i jakie to niesamowite wrazenia doznamy ogladac kanaly HD w wysokiej rozdzielczosci - jest to ewidentna niezgodnosc towaru z umową bo :

" właściwości towaru nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju (np. kurtka przeciwdeszczowa nie chroni przed deszczem);"


W naszym przypadku telewizor HD nie dostarcza jakosci HD - bo jak mozna ogladac HD z latajacymi pasami i przeswietleniami . Pozatym jezeli ktos obok ma idealna matryce to jest to koronny dowod na to ze nie jest to wada technologiczna a wada produkcyjna a to juz napewno podlega reklamacji bo jak mozna bylo wykonac 1 matryce dobrze to mozna i drugą ale jedna matryce chinczyk wykonal dobrze a na druga sie wypiol - samsung natłuk 1000 matryc dobrze i 1000 zlych i zamiast te 1000 wadliwych z utylizowac to puscil na rynek i teraz panuje na rynku loteria z matrycami a ja sie pytam gdzie ja mam w umowie napisane że kupiłem jakis LOS NA LOTERII ja kupilem tv a nie los i rzadam takiego samego komfortu ogladania co ktos inny z poprawna matrycą gdyz zaplacilem 5 tyś pelnowartosciowych zlotowek tak samo jak ktos. Każdy kto idzie po telewizor nie musi znać wad technologii to nie jest nasz obowiazek wczytywac sie w proces produkcji matryc ale obowiazkiem samsunga jest dostarczyc nam tv bez podstawowych wad telewizorw takim jak - pasy - sniegi -krzywe geometria obrazu i tak dalej . Ja nie rzadam zeby ten tv mi tanczyl i spiewal on ma mi dostarczy tylko czysty obraz nic wiecej a ten podstawowy warunek nie jest spelniony. Jak ktos idzie kupic samochod to idzie z przeswiadczeniem ze samochód bedzie jechał a nie stawał co 30 km i zadne tlumaczenie ze ta technologia tak ma nas nie powinna obchodzić albo cos sie robi dobrze we wszystkich matrycach albo czegos sie nie robi wcale - tak mnie od malego uczyli i tego wymagam.


Ogolnie jak jutro ten techinik wpadnie to zrobie taki dym mu ze pojdzie mu w piety jak go nie zabierze ;) dam znac jak sie to skonczy .
 

weksla

New member
Bez reklam
No daj daj znać koniecznie:D
Ja nie wiem o jakich pasach mówisz, możesz pokazać zdjęcie tych bubli?
Jesli faktycznie tak źle jest jak piszesz, to może ja mam rzeczywiście szczęście i trafiłem na tą "dobrą" matrycę:D
 

mlx

New member
Zdjecie nr 1

Zdjecie nr 2

Wszystkie te pasy sa fizyczne wiec widac to na kazdej ciemnej scenie - i na zywo widac ich wiecej niz na zdjeciu
to jakiś dramat jest - ja wprawdzie mam clouding po rogach i na dole ale nie aż taki żeby mnie wkurzało - sprawdziłem na dynamicznym i max jasność i o żadnych pasach mowy nie ma - może Ty masz już OLED bo mnie to się takie rzeczy na smartfonie SGS2 pokazują

wymień tv jak możesz a jak nie to serwis - to jest nie do przyjęcia
 

Primer

New member
Może lepiej oddajcie te tv i kupcie sobie LG....
Ja tam na swój nie narzekam a kilka stron wcześniej pokazałem idealnie czarna matrycę bez jakichkolwiek cloudingow itp.
To że Ty nie widzisz problemu albo go po prostu nie masz nie oznacza że on nie istnieje.Zgadzam się w 100% że te telewizory z wyglądu i technicznie na papierze wyglądają wręcz rewelacyjnie ale prawda o nich jest zupełnie inna.
Jeżeli ktoś śledził to forum to napewno sobie przypomni moje wpisy na temat wymiany D6500 na D7000 z powodu braku 3D FHD.Po wymianie byłem zachwycony trafiłem najlepszą możliwą matrycę dość równe podświetlenie oraz brak sub i bad pikseli.Czego chcieć więcej ? Właśnie tego że po pewnym czasie podczas oglądania meczu zobaczyłem właśnie takie same pie... paski.Od tej pory już nie mogłem skupić się na nadawanym programie czy meczu ale ciagle mój wzrok przyciągały paski.Oczywiście sklep olał sprawę,serwis się wypiął i cała sytuacja skończyła się tak że zostałem doprowadzony do takiego stanu że telewizor poszedł do żyda z moją stratą.Wolałem tę stratę niż ciągniecie tej sprawy przez kolejne miesiące (w sumie trwało to od maja do listopada)
Od tej pory na mojej ścianie wisi wieszak a ja nie wiem co mam robić.Miałem ochotę ponownie kupić D7000 tylko tym razem 55 cali ale czytając kolejne wpisy po prostu krew mnie zalewa.Jak można brać od ludzi 8.799 aktualna cena w euro-rtv(jeszcze dwa tygodnie temu 8,290) i sprzedawać takie gówno.Przecież to istna loteria z matrycą,poświetleniem,pikselami a na końcu z pieprzonymi paskami.Uwierzcie mi że po sprawdzeniu w sumie ok 12 róznych tv od D6500 do D 8000 mam dość obiektywne spojżenie.Dla mnie cała sprawa to jakiś cyrk. Kupno tv które powinno być przyjemnością stało się dla mnie wielomiesięczną masakrą z wymianami, serwisami a w końcu sprzedażą.Dla mnie Samsung to banda oszustów montująca do jednego modelu kilka różnych typów matryc do tego róznych producentów i tyle inaczej nie umiem tego nazwać.Ewentualnie jest jeszcze inna możliwość.Na nasz rynek sprzedawane są tv drugiej kategorii z pełną świadomością a takie firmy jak media czy euro zarabiają na tym krocie, sprzedając wadliwy towar za normalną cenę.Nie wierzę że np.Niemcy kupiliby tv z jakąkolwiek z tych wad.Dlatego w tej chwili w euro nie ma możliwości sprawdzenia tv o wymianie nawet choćby za 2 godziny nie wspominając.
 

mlx

New member
tajemnicą poliszynela jest fakt jak kantują klientów producenci sprzętu:

- najpierw wypuszczają nowy model na najlepszych komponentach i dobrze przetestowane w fabrykach
- potem go dają do testów pismakom i zyskują zazwyczaj świetne oceny
- sprzedają takie modele masowo do czasu aż fama o super sprzęcie się rozejdzie do poziomu krytycznego(kiedy fabryki się nie wyrabiają z produkcją)
- obniżają cenę sprzedaży i wrzucają gorsze jakościowo komponenty - tak po cichu zanim się klienci połapią - i trafiają zazwyczaj przed świętami Bożego Narodzenia z "tańszymi wersjami"
- robią wszystko żeby obniżyć koszty produkcji wrzucając to na czym da się zaoszczędzić
- a klienci myślą a nie kupię nowości poczekam jak cena spadnie i sami wpadają w zastawione sidła wielkich koncernów(akurat część z nich kupując samochód unika nowości z powodu wieku dziecięcego - i mają rację - tyle że elektronika kieruje się innymi zasadami sprzedaży)


i to jest fakt - sam padłem ofiarą smartfona HTC HD2 z podłym ekranem LCD po serwisowaniu, widziałem Modecom Freeway z dużo gorszym wyświetlaczem LCD niż te sprzedawane na początku - a na naszym forum pełno jest historii o telewizorach z fatalnymi matrycami i zawsze są to modele po kilku miesiącach sprzedaży

wniosek? D7ooo najprawdopodobniej już przekroczył poziom krytyczny i kupienie go w ciemno zaczyna być obarczone sporym ryzykiem - chyba że sprzedawca umożliwi zrobienie testów(czego ja szczerze nienawidzę)
 
Ostatnia edycja:

szuwar1978

New member
Witam. Czytam te ostatnie wypowiedzi i troszke mnie nastraszyliscie a dzis ma do mnie trafic D7000. Jak mozecie napiszcie gdzie sprawdzic z jaka matryca mi sie trafi.
 

Podpucha

New member
Jeśli nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu przed kupnem to poprostu się nie kupuje moim zdaniem. Ja miałem taka możliwość kupując d8000 w MM i wydaje mi się że trafiłem na dobry model i chyba idealna matryce skoro nic złego w moim TV nie zauważyłem oglądając cała serię filmów Underworld chyba jedne z najciemniejszych filmów. I po co kupować w sklepie w którym nie można sprawdzić sprzętu? Bo jest taniej? Mi MM zrobiło cenę jak mix elektronix bo tam był najtaniej i dostałem go po tej cenie co w mixie. Sklepy z elektronika widocznie też chcą być konkurencyjne skoro potrafią takie rabaty robić by tylko nie iść do konkurencji. Dlatego chyba nie trzeba szukać tam gdzie taniej tylko tam gdzie pewnie i umieć zagadać. Dodam tylko że w MM po tym jak powiedziałem że jest taniej u konkurencji to to sprawdzili :)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

tojamarcin

New member
Witam. Czytam te ostatnie wypowiedzi i troszke mnie nastraszyliscie a dzis ma do mnie trafic D7000. Jak mozecie napiszcie gdzie sprawdzic z jaka matryca mi sie trafi.

Po numerkach nie sprawdzisz jedyna mozliwosc to rozpakowujesz podlaczasz pendrive lub dysk wyswietlasz plansze testowa - z szarym tlem i widzisz jak na dloni co masz - podaj maila to wysle ci kilka plansz testowych na maila
 

Martinii

Member
Moze lepiej umiesc te plansze w necie i podaj linki dla wszystkich.

tajemnicą poliszynela jest fakt jak kantują klientów producenci sprzętu: [...]

No coz - tak wyglada dzisiejszy swiat. Rzadzi ekonomia i zysk. Dzis nie robi sie sprzetu czy produktow wytrzymujacych lata (patrz np. nie otwarte jeszcze polskie autostrady...). Wszystko jest dokladnie obliczone, zeby po okreslonym czasie sie zepsulo, a klient byl zmuszony do kolejnego zakupu...
 
Ostatnia edycja:

VirtuaTylda

New member
Koszulka Chelsea ...

Trochę z innej beczki ... czy dostaliście koszulkę Chelsea za zakup tv po 10.02?
Ile się na nią czeka? Czy potwierdzają mailem wysłanie zgłoszenia ze strony www?

BTW. Czytam o Waszych problemach z serią d7000 - miałem to samo:
pierwszy UE55D7000 świecący piksel i "jasność" w narożnikach, po wymianie
martwy i aktywny piksel, clouding mniejszy. Wymieniłem na plazme 51d8000,
martwy piksel i obraz do bani w porównaniu do LED. Ostatecznie mam znowu
UE55D7000 i wszystko OK, minimalny clouding. Ale cala radosc z zakupu tv
psuja nerwy, ktore przy okazji sie traci.
 

Podpucha

New member
Moze lepiej umiesc te plansze w necie i podaj linki dla wszystkich.



No coz - tak wyglada dzisiejszy swiat. Rzadzi ekonomia i zysk. Dzis nie robi sie sprzetu czy produktow wytrzymujacych lata (patrz np. nie otwarte jeszcze polskie autostrady...). Wszystko jest dokladnie obliczone, zeby po okreslonym czasie sie zepsulo, a klient byl zmuszony do kolejnego zakupu...

Po 21 latach dopiero wymieniłem sony trinitron na samsunga d8000 i mam nadzieję że wytrzyma chociaż 1/4 tego co mój stary soniak ;-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

tojamarcin

New member
Zamieszczam tu link do pełnego zestawu plansz testowych. Sciągamy plik o nazwie Mp4.exe " " trzeci od góry na stronie. Plik zajmuje 21 mb - jest to plik exe wiec po sciagnieciu go MP4-2c.exe odpalamy i zaczyna sie wypakowywanie plansz testowych z tych 21 mb zrobi sie 1,5 Gb plansz - są to plansze w formacie mp4 - wiec ogladamy je jako video na tv .
Osobiscie polecam najpierw sobie przegladnąć katalog o nazwie
" CalMAN Fields / 10 Step Grayscale/ " sa to plansze testowe o kolorze szarym o roznym nasyceniu - najlepsza plansza jest o nasyceniu 10% na niej wychodzą wszystkie pasy i przepalenia ekranu - ogolnie jest tam ogrom plansz wiec mozna przeorać tv na wszelkie sposoby.

--Plansze testowe--
 
Ostatnia edycja:

szuwar1978

New member
Witam ponownie. Wczoraj tv do mnie dotarl ale zauwazylem ze przy ciemnej matrycy dosc mocno swieca narozniki szczegolnie prawy dolny. Normalnie widac taka zolta plame chyba nie jest normalne?
 

Primer

New member
Nie jest normalne ale jeżeli chcesz ten model musisz się z tym pogodzić.To właśnie shit szajsunga,odpowiedź z infolini te tv tak mają:)))
 
Do góry