TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

shyha

New member
Zdjecie nr 1

Zdjecie nr 2

Wszystkie te pasy sa fizyczne wiec widac to na kazdej ciemnej scenie - i na zywo widac ich wiecej niz na zdjeciu

Kolego - to nie jest clouding. To jest po prostu zepsuty egzemplarz. Tylko wymiana i bez zająknięcia ze strony Samsunga.

Ja oglądam na tym TV od grudnia i w ogóle zapomniałem, że miałem minimalny clouding. Zrobiłem mały tuning ustawień i nie rzuca mi sie to w oczy w ogóle. Kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego podejścia (szukania dziury w całym).
Za to wszyscy goście i domownicy zawsze zachwyceni jakością obrazu i kolorami. Podzielam ten zachwyt. Wiadomo, że OLEDy będą lepsze, ale na pewno nie te pierwsze modele. Trzeb będzie czekać z 5-10 lat na dobre modele.
 
Ostatnia edycja:

jujasek

New member
ponawiam pytanie.
Ciekawi mnie czy też tak macie i czy tak samo długo czekacie na prawidłowe zczytanie HDD

Czy jest jakiś sposób na szybsze i prawidłowe ładowanie się zawartości podłączonego do TV dysku HDD???

Podpinam 300GB prawie w całości zapisany (głównie jpg, mp3, iso no i filmy). Po wejściu na dysk ładowanie trwa 1-2 minuty. Co więcej zawartość dysku nie jest prawidłowo odświeżana tzn jeżeli na komputerze usunę katalog z plikiem, to jest on w dalszym ciągu widoczny w TV. Często też się zdarza, że nie widzę nowododanych katalogów, albo widzę katalog i nie mogę do niego wejść, czy też wchodzę, ale w nim nic nie ma. Rozwiązaniem tego jest zmiana zawartości na np zdjęcia, potem ładowanie zdjęć 1-3 minuty, i ponownie zmiana na wideo - ładowanie 1-3 minuty i wtedy widać już więcej, usunięte katalogi już zniknęły, ale wciąż pojawiają się jeszcze błędy z odczytem niektórych katalogów (ustępują dopiero po n-tym załadowaniu).

Czy ktoś też tak ma??? Czy to TTTM, czy może mój egzemplarz jest trefny. Dodam że dzieje się to na wszystkich wersjach softu począwszy do 114.

Nie muszę dodawać jak irytujące to może być.....
 

mieto132

New member
Kolego - to nie jest clouding. To jest po prostu zepsuty egzemplarz. Tylko wymiana i bez zająknięcia ze strony Samsunga.

Ja oglądam na tym TV od grudnia i w ogóle zapomniałem, że miałem minimalny clouding. Zrobiłem mały tuning ustawień i nie rzuca mi sie to w oczy w ogóle. Kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego podejścia (szukania dziury w całym).
Za to wszyscy goście i domownicy zawsze zachwyceni jakością obrazu i kolorami. Podzielam ten zachwyt. Wiadomo, że OLEDy będą lepsze, ale na pewno nie te pierwsze modele. Trzeb będzie czekać z 5-10 lat na dobre modele.

to wrzuć swoją fotkę tej planszy zobaczymy jak powinno to prawidłowo wyglądać
 

shyha

New member
Mam pytanie czy Wam też tak żre baterie pilot do 46d7000 ? Ten płaski.
Mi wpiernicza baterie z częśtotliwością 2 paluszki na tydzień. Masakra jakaś...
Ten zwykły pilot z płaskimi klawiszami? Baterie powinny starczyć na rok. Może zaciął Ci się przycisk podświetlenia i masz non stop podświetlone klawisze?
 

shyha

New member
ponawiam pytanie.
Ciekawi mnie czy też tak macie i czy tak samo długo czekacie na prawidłowe zczytanie HDD

Ja mam podłączony dysk 1TB z filmami HD i 3D (w 90% zapełniony) i odczyt dysku jest maks kilka sekund.
Mam też drugi dysk z samymi zdjęciami (500GB) ten również jest po kilku sekundach sczytywany.

to wrzuć swoją fotkę tej planszy zobaczymy jak powinno to prawidłowo wyglądać
Postaram się dzisiaj włączyć jakąś czarną planszę na ustawieniu- Podswietlenie 12 jasnosc 49 i zrobić fotę.
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Kolego - to nie jest clouding. To jest po prostu zepsuty egzemplarz. Tylko wymiana i bez zająknięcia ze strony Samsunga.

Ja oglądam na tym TV od grudnia i w ogóle zapomniałem, że miałem minimalny clouding. Zrobiłem mały tuning ustawień i nie rzuca mi sie to w oczy w ogóle. Kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego podejścia (szukania dziury w całym).
Za to wszyscy goście i domownicy zawsze zachwyceni jakością obrazu i kolorami. Podzielam ten zachwyt. Wiadomo, że OLEDy będą lepsze, ale na pewno nie te pierwsze modele. Trzeb będzie czekać z 5-10 lat na dobre modele.

Ja nie pisalem ze to clouding tylko banding - chmurki rowniez posiadalem ale one wogole nie przeszkadzaly w ogladaniu za to pasy o ktorych wspominalem w licznie 10 w pionie i 3 w poziomie owszem przeszkadzaly - dlatego wykonalem telefon na infolinie media markt gdyz mam gwarancje + przyjechal technik - pokazałem - troszke sie bronił tym dlaczego nie sprawdzilem tv na sklepie i tym że samsung nie jest wstanie sprawdzic kazdej matrycy tylko sprawdza co którąś tam i ze to taka technoogia - ale moje argumenty były dość mocne - i w końcu sam przyznał że takiej matrycy dawno nie widział - zabrał tv - kazał poczekać kilka dni - bedzie wymiana na nową - ma zadzwonic - ja przyjade obejrze sobie czy mi odpowiada i zabiore tv do domu. Czekam na telefon od niego i zobaczymy co mi włożą :)

A co do kolegi szuwara
Witam ponownie. Wczoraj tv do mnie dotarl ale zauwazylem ze przy ciemnej matrycy dosc mocno swieca narozniki szczegolnie prawy dolny. Normalnie widac taka zolta plame chyba nie jest normalne?

To swiecace narozniki każdy ma wszystko zalezy od tego w jakim stopniu one swieca - jezeli sa aż zółte to dla mnie jest to nie do przyjecia - u mnie swieca ale jest to lekka biaława poswiata i prawie nie widoczna przy codziennym ogladaniu - najlepiej wrzuc zdjecia to ocenimi skale "uszkodzenia" ;)
 

jujasek

New member
Ja mam podłączony dysk 1TB z filmami HD i 3D (w 90% zapełniony) i odczyt dysku jest maks kilka sekund.
Mam też drugi dysk z samymi zdjęciami (500GB) ten również jest po kilku sekundach sczytywany.

A czy zdarza ci się że TV nie widzi materiałów na dysku które tam w rzeczywistości są?
I czy masz rozbudowane drzewo katalogów i podkatalogów, czy też raczej prosta struktura katalogów (np wszytko w jednym miejscu)?
 

jujasek

New member
Zdjecie nr 1

Zdjecie nr 2

Wszystkie te pasy sa fizyczne wiec widac to na kazdej ciemnej scenie - i na zywo widac ich wiecej niz na zdjeciu


A ci nie przeszkadza ci że boki są dużo jaśniejsze niż środek?
Ja mam podobnie i strasznie mnie to wkurza. Da się to trochę ograniczyć parametrami obrazu, ale cały czas to widać. Nie mniej u ciebie na tych zdjęciach jest to paskudne.
Czy to tez jest powód do reklamacji czy to raczej norma?
 

tojamarcin

New member
A ci nie przeszkadza ci że boki są dużo jaśniejsze niż środek?
Ja mam podobnie i strasznie mnie to wkurza. Da się to trochę ograniczyć parametrami obrazu, ale cały czas to widać. Nie mniej u ciebie na tych zdjęciach jest to paskudne.
Czy to tez jest powód do reklamacji czy to raczej norma?

Na zywo nie sa tak mocno przeswietlone - aparat dluzej naswietlal dlatego tak mocno wyszlo na zdjeciu - owszem widze to podczas ogladania filmow wieczorami i jak sa ciemne sceny - wkurza nie powiem ale idealnej matrycy raczej ciezko uraczyć wiec musialem wybrac co reklamowac i bardziej wkurzaly mnie pionowe pasy na calej matrycy bo ich sie nie da wyregulowac parametrami obrazu - co do samego przeswietlenia obrazu to raczej z tym może być juz ciezko o reklamacje -jeden technik powie że tak nie może byc a inny bedzie ci wmawial ze taka technologia - strasznie duzo nerwow to wszystko kosztuje i czasu - dzwonic , prosic sie o wymiane - wymyslac historie jak bardzo cie to wkurza wszystko to jakas chora faza - byl u mnie technik , stalem przednim i musialem mu udowadniac ze tak nie morze byc - musialem stawac na glowe zeby on to zabral i wymienil - TO SAMSUNG powienien stac przed mną i przepraszac mnie ze wcisnął mi bubla za 6 tyś a pozniej powinien kazac technikowi zabrac ten szajs z przed moich oczu a nie ze Ja zaplacilem 6 tyś i to ja musze błagać technika zeby to zabrał bo Samsung cos spieprzyl - ŻENADA

Jeżeli ktoś ma pasy tak zwany Banding to powinien to reklamowac - oczywiscie widoczne pasy podczas ogladnia filmu - sprawa jest prosta : Samsung napisal na swojej stronie opis D7000 i innych " Silnik HyperReal i podświetlenie LED sprawiają, że obrazy są doskonalsze przy zoptymalizowanym przetwarzaniu w krystalicznie czystej jakości Full HD. "

Zgodnie z prawem jezeli reklamodawca pisze o czyms reklamujac swoj produkt np tak jak wyzej ze obraz ma byc krystalicznie czysty to Ty kupujac telewizor i widzac ze masz pasy - stwierdzasz ze produkt jest niezgodny z umową bo miał być krystalicznie czysty obraz a są pasy co powoduje ze obraz czysty nie jest - i wtedy masz pelne prawo rzadac naprawy badz wymiany na nowy produkt pozbawiony tej wady. Ja tak powiedzialem technikowi i zabrał sie do pakowania telewizora. Z przeswietleniami pewnie tez mozna bylo by tak podciagnac choc pewnie troszke trudniej ;) bo tutaj obraz czysty jest tylko ze troszke jasniejszy ;)
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
A czy zdarza ci się że TV nie widzi materiałów na dysku które tam w rzeczywistości są?
I czy masz rozbudowane drzewo katalogów i podkatalogów, czy też raczej prosta struktura katalogów (np wszytko w jednym miejscu)?

Widzi mi wszystkie materiały. Nie mam mocno rozbudowanych drzew katalogów/plików. Góra 5-6 poziomów.

na czarnych jest w miarę dobrze,wrzuć szarą 10% z tego katalogu o którym wspomniał tojamarcin
Możesz podlinkować mi tę paczkę/katalog? Nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Widzi mi wszystkie materiały. Nie mam mocno rozbudowanych drzew katalogów/plików. Góra 5-6 poziomów.


Możesz podlinkować mi tę paczkę/katalog? Nie mogę znaleźć.

AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS Forum

Zamieszczam tu link do pełnego zestawu plansz testowych. Sciągamy plik o nazwie Mp4.exe " " trzeci od góry na stronie. Plik zajmuje 21 mb - jest to plik exe wiec po sciagnieciu go MP4-2c.exe odpalamy i zaczyna sie wypakowywanie plansz testowych z tych 21 mb zrobi sie 1,5 Gb plansz - są to plansze w formacie mp4 - wiec ogladamy je jako video na tv .
Osobiscie polecam najpierw sobie przegladnąć katalog o nazwie
" CalMAN Fields / 10 Step Grayscale/ " sa to plansze testowe o kolorze szarym o roznym nasyceniu - najlepsza plansza jest o nasyceniu 10% na niej wychodzą wszystkie pasy i przepalenia ekranu - ogolnie jest tam ogrom plansz wiec mozna przeorać tv na wszelkie sposoby.
 
Ostatnia edycja:

jujasek

New member
Widzi mi wszystkie materiały. Nie mam mocno rozbudowanych drzew katalogów/plików. Góra 5-6 poziomów.

A u mnie to czysta ruletka. Jak coś wrzucę na dysk to TV czasami to widzi a czasami nie. Na skopiowanych 10 nowych katalogów ze zdjęciami w połowę katalogów mogę wejść a w połowę nie. Dopiero po którymś załadowaniu stają się dostępne. A co więcej pokazuje jeszcze foldery już usunięte. :-x

Nie mogę tego rozgryźć. Od czego to zależy i co zrobić, aby od razu wszystko zaczytywało się prawidłowo. Spróbuję uprościć drzewo katalogów, może na tym się gubi bo na tym dysku jest ono raczej rozbudowane. Przy podpięciu pendriva nie ma żadnych problemów.
 

Podpucha

New member
Może wina dysku warto sprawdzić inny dysk jeśli na pamięci wszystko działa

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

posejdon82

New member
Witam wszystkich, w piatek odbieram UE55D7000 zakupiony w Irlandii wyprodukwany Slovakia. 4 pary okularów w zestawie.Czy cos powinienem wiedziec podczas instalacji?sciagnalem plansze to testowania...mam nadzieje ze nie dostane bubla:) gwarancja jest tylko 1 rok.W polsce daja 2 lata.Oczywiscie wykupuje na 5 lat dodatkowa(szybko tv nie zmienie z prostych przyczyn) Na pewno sie podziele opinia wkrotce.Pewnie bede tez mial duzo pytan>Czy jest jakas psrawdzona kalibracja do tego modelu.Tak wiem ze wszytsko jest w google, tylko pytam czy ktos ma jzu jakies doswiadczenia?podrawiam
 

fula

New member
Kalibracja jest bardzo prosta, w zależności od jakości oglądanego materiały ustawiasz jasność, podswiedlenie, kontrast, ostrość, kolor, odcienie, kolor skóry, to są podstawowe parametry. Jak jesteś wideofilem masz wiekszą gamę regulacji całych parametrów obrazu. Wszystko robisz to pod własne upodobania i ogladanego materiału, dla kazdego złacza oddzielnie.
 

jujasek

New member
Może wina dysku warto sprawdzić inny dysk jeśli na pamięci wszystko działa

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Nie sądzę. Dysk na komputerze działa bez zarzutów.
Ale to w końcu telewizor więc może faktycznie nie lubi tego dysku ;)

Samsung Polska odpowiedział na moje pytanie właśnie w taki sposób: "to jest TV, a nie telefon czy komputer więc ma prawo dłuuuugo i błędnie zaczytywać zawartość dysku". Normalnie porażka :blagam:
tak jakby TV za 6tys był wyposażony w procesor wyjęty z kalkulatora. Coś tu nie kumam - jeżeli TV obsługuje przeglądarkę internetową, aplikacje i gry to chyba ma procesor mocniejszy niż najstarsze komputery jakie osobiście pamiętam jak i486DX, które nie miały żadnego problemu z odczytywaniem dysku.

Może po prostu Samsung schrzanił soft i TV czytając dysk za dużo informacji chce wyciągnąć z niego, budując miniaturki plików, zaczytując dane EXIF czy informacje z mp3. Tylko czy jest sens to robić za każdym razem, jeżeli po prostu chcę zobaczyć tylko nazwę pliku a nie wszystkie dane o nim. Tak bardzo chcieli być do przodu, że wyszło im bokiem :x
 

51lnt

New member
Witam,

Forum czytam od dawna, również od dawna śledzę ten wątek, jednak jeszcze nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, mianowicie obraz strasznie się przycina przy poziomym ruchu w prawo, podczas normalnego oglądania TV (antena z UPC).
Podczas normalnego oglądania materiałów wszystko jest w pożadku, PS3 w trybie gra równiez bez przycinek, ale gdy ostatnio oglądałem Gwiezdne Wojny to momentami szlag mnie trafiał; szybkie jak i statyczne sceny bez problemu, lądowanie statku - zacinanie totalne, myślałem, że to może dysk nei daje rady, pusciłem przez HDMI, to samo w tych samych momentach gdy film był odtwarzany na laptopie, laptop nie przycina gdy oglądam bez TV, z TV z resztą też nie, nawet gdy używam DualView i z dwóch playerów leci ten sam film, na laptopie bez problemu, telewizor rwie i szarpie, próbowałem wielu ustawień, ale oglądnie filmów w trybie gry raczej odpada biorąc pod uwagę cenę d7000 ;)
TV to 40D7000, może ktoś ma jakiś pomysł co przestawić aby się poprawiło :blagam:

Pozdrawiam
51LNT
 

Podpucha

New member
Nie sądzę. Dysk na komputerze działa bez zarzutów.
Ale to w końcu telewizor więc może faktycznie nie lubi tego dysku ;)

Samsung Polska odpowiedział na moje pytanie właśnie w taki sposób: "to jest TV, a nie telefon czy komputer więc ma prawo dłuuuugo i błędnie zaczytywać zawartość dysku". Normalnie porażka :blagam:
tak jakby TV za 6tys był wyposażony w procesor wyjęty z kalkulatora. Coś tu nie kumam - jeżeli TV obsługuje przeglądarkę internetową, aplikacje i gry to chyba ma procesor mocniejszy niż najstarsze komputery jakie osobiście pamiętam jak i486DX, które nie miały żadnego problemu z odczytywaniem dysku.

Może po prostu Samsung schrzanił soft i TV czytając dysk za dużo informacji chce wyciągnąć z niego, budując miniaturki plików, zaczytując dane EXIF czy informacje z mp3. Tylko czy jest sens to robić za każdym razem, jeżeli po prostu chcę zobaczyć tylko nazwę pliku a nie wszystkie dane o nim. Tak bardzo chcieli być do przodu, że wyszło im bokiem :x

No szczerze powiem że nie wiem co by to mogło być u mnie zapisanego na dysku jest ponad 400GB filmów na dysku samsunga i wszystko jest odczytywane w kilka sekund. Może przez to że tv i dysk to samsung ;-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 
Do góry