TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

mlx

New member
wskaźnik jest na dole tylko na ustawieniu standard - na każdym innym idzie w górę - a to znaczy że jest jakaś niedoróbka w sofcie lub też na tym ustawieniu najmniej żre prądu

Czy u Was też ten nowy YouTube czasami często i gęsto resetuje TV po wyszukaniu filmu i próbie włączenia?
Czy istnieje możliwość wprowadzania z komórki (Galaxy S2) treści wyszukiwanej frazy czy tylko z pilota trzeba stukać?
yutuba nie używam na tv więc nie wiem ale co do SGS2 to z programem Smart View można zrobić prawie wszystko z TV - ale zamiast wypisywać takie pytania mniej czasu zajmuje ściągnięcie/zainstalowanie i sprawdzenie samemu
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
@weksla
Spróbuj zrestartować odbiornik Menu/system/plug&play/0 0 0 0 ....

Może zacznie Ci pobierać, bo tak nie może być że inni płacą za prąd a Ty nie ;)
 

weksla

New member
Bez reklam
mlx też sądzę że to niedoróbka softu, bo na wcześniejszych pokazywało tz wskazówka nie była na dole. NIe absolutnie to nie wpływa na żadną funkcje w tv, tv działa normalnie. Jednak nie lubie mieć bubli, i chciałem to wyjaśnić.
Napisałem do samsung poolska i tam mi odpisali:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Opisane zachowanie sprzętu sugeruje potrzebę restartu oprogramowania. W tym celu przy włączonym odbiorniku należy przytrzymać wciśnięty przycisk EXIT na pilocie przez 10-15 sekund. Pojawi się komunikat na obrazie informujący o przywróceniu ustawień domyślnych w telewizorze, należy zatwierdzić i odbiornik sam wyłączy się. Należy włączyć urządzenie pilotem i postępować według komunikatów. Należy wybrać JĘZYK POLSKI, TRYB DOMOWY, kraj INNE (lub POLSKA w zależności od modelu) i źródło sygnału antenowego wraz z wyborem sposobu przeszukania. Telewizor ponownie będzie programował kanały. Po tej czynności należy sprawdzić działanie odbiornika ewentualnie proszę zaktualizować firmware w urządzeniu poprzez ściągnięcie oprogramowania z naszej strony. Plik aktualizacyjny jak również procedura przeprowadzenia takiej operacji znajduje się na stronie internetowej SAMSUNG - laptopy, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, telewizory w Centrum pobierania (Wsparcie). Oprogramowanie należy przegrać na pendrive’a i uruchomić je, aby się rozpakowało i zainstalowało. Następnie urządzenie można podłączyć do portu USB odbiornika i postępować według komunikatów. Informuję, że aktualizacja oprogramowania nie wpływa na warunki gwarancji, jeżeli zostanie przeprowadzona zgodnie z instrukcją. Zaktualizowanie wersji oprogramowania w Pana przypadku jest jak najbardziej wskazane.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Pajace tak czytają maile że sugerują mi zmianę softu na najnowszy, a napisałem że soft mam najnowszy ehh brak słów.

SHYHA jeśli chodzi o nowego youtuba to pod względem wprowadzania szukanej frazy jest beznadziejny, bo trzeba wpisywać z pilota tv i to nie tak jak w telefonie tylko lecieć cały alfabet strzałkami. Głupota. W starym (czarnym) było ok bo można było wpisać z komory lub pilota multimedialnego teraz nie działa ani z pilota ani z mojego galaxy S.
Mam nadzieje że to kiedyś poprawią. Jesli chodzi o resetowanie tv, to mnie się to nie zdarzyło.
 
Ostatnia edycja:

gemini4all

New member
Co byście doradzili kupować 55" D7000 czy poczekać na OLED? :) Nie mam jakiegoś ciśnienia na TV ale wymieniłbym już poczciwego LCD 40" z serii A656 na 55".
 

weksla

New member
Bez reklam
imho oledy będą bardzo drogie bynajmniej na początku, a czy jakość ich obrazu tak bardzo będzie przewyższać dobrej klasy leda to wątpię.
 

Suchy_PL_

New member
Naucz się czytać - napisałem, że minimum to WPA2-personal. A wśród najgorszych zabezpieczeń widuję najwyżej WEP bo na MAC to już żaden idiota się nie zabezpiecza nawet. WEP i WPA to obecnie słabe zabezpieczenia....WPA2 przysporzy amatorowi problemu. Ale jeżeli ustawisz długie, złożone hasło i niesłownikowe to amator nie da rady przy obecnej mocy komputerów.
Nikomu nie polecam bagatelizować szyfrowania.

Koniec OFFtopa.
Co do wielkości pakietów - to zgadza się, że szyfrowanie zajmuje sporo bloków danych, ale zamiast obniżać poziom zabezpieczeń to lepiej dozbierać na jakiś router 802.11 N z linuksem gdzie wgra sobie Tomato lub DD-WRT i będzie miało problem prędkości z głowy.
Ja taki posiadam i mimo podłączenia amplitunera, TV, PS3, 2 laptopów do jednego routera to nie odczuwam problemów ze streamingiem na TV.

akurat pracowałem kiedyś pare lat w sieciach...trudno sie nie zgodzić...WEP i zabezpieczenie po MAC jest nic nie warte...heh mnie nawet wkurzało filtracja w domu jak naprawiałem kompy i często gęsto wyłączałem by "nowy" sprzęt połączył się z siecią bo nie chciałem go dopisywać do listy filtrowanych. WPA2 i tak jak kolega napisał mocne ,złożone hasło z różnych znaków ,wielkości liter i cyfr no i nikt mi nie powie, że wpierniczy się w 15min do mojej sieci....po prostu szyfrowanie ze złożonym hasłem jest zbyt mocne. Bzdury też pisze kolega o szyfrowaniu poołączenia ,że router musi zaszyfrować dane i je wysłac ...nie do końca tak to jest....ten kto kiedys snifował wie o tym doskonale bo dzieje sie tak z chwilą tylko i wyłacznie logowania do sieci a nie z zawartością.
 

tojamarcin

New member
Witam serdecznie - mam problem kupilem w media D7000 46" i niestety moja matryca pozostawia wiele do zyczenia - mocne przeswietlenie lewej strony i widoczny banding ( pionowe pasy)

Mam pytanie - wiele czytalem i widzialem podobnych problemow w necie jeszcze gorszych niz moje - ale wydajac 6000 tys zl na telewizor jasna choler... mnie bierze jak widze pionowe pasy podczas ogladania meczu badz skokow -a także przeswietlenie lewej strony jest dosć mocne i denerwujące.
Mój znajomy kupil w tym samym czasie i nie ma takich problemow - wiem ze loteria z matrycami itp ale nie po to placilem tyle kasy zeby miec obraz jak z rubina
wiem również że samsung odpiera takie reklamacje mowiac ze ten typ tak ma - i mam pytanie czy warto walczyc o swoje i truc im tyłek o wymiane matrycy - wykupilem 5 letnia gawarancje w media jak cos sie dzieje to mam dzwonic do nich - nie mialem doczynienia z gwarancja z media i nie wiem czy cos w ogole wskuram - popatrzcie na te zdjecia i powiedzcie czy mam ich atakować czy mam z tym życ bo nic nie zdziałam .
Zdjecia w rzeczywistosci ciut ciemniejsze bo aparat dluzej naswietlal - ale mniej wiecej oddaja przeswietlenie na szarej planszy testowej. Nie moge dodawac jeszcze pelnych linkow dlatego trzeba skopiowac i wkleic w przegladarke :(

zapodaj.net/f503506ccaf7.jpg.html

zapodaj.net/50f42387f18c.jpg.html

zapodaj.net/38bc43ea4a28.jpg.html

zapodaj.net/155d8c3549fc.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
No tak zapomnialem podac - podswietlenie na 12 , jasnosc na 52-54 - mniejsze wartosci powoduja że obraz jest zbyt ciemny - czytam i czytam na zagranicznych forach i powiem szczerze wymieniajac to co mam moge wpasc z deszczu pod rynne - przeswietlenie ekranu moglbym jeszcze przezyc ale te pionowe pasy to jakas kpina - mam ochotę zrobic komuś jazde - ogladalem 3 panele u kogoś innego i tego nie ma - 3 panele jakiś chinczyk wykonal dobrze a na 4 sie wypioł licząc ze jakis polaczek to łyknie i padło na mnie - tak sie zastanawielem co kieruje ludzmi którzy ida wydac 6 tyś na telewizor - czego oczekują - i patrzac na siebie oczekiwalem 2 rzeczy - jakosci wykonania i jakosci obrazu. W moim przypadku jednej z tych 2 podstawowych wartosci nie ma - obrazu . Wiec jezeli nie ma obrazu to zostaje jakosc wykonania i wyglad - i teraz patrze na ten telewizor i mysle sobie co jest warte 6 tyś w tym tv poza obrazem ktorego nie ma - napis samsung ? cienka ramka? a może podswietlany pilot jest wart 6 tyś ? - ktoś dalby 6 tyś za taki mebel ? - Zaplacilem im 6 tys pelnowartosciowych zlotowek a dostalem wybrakowany przedmiot - wybaczcie ze tak sie żale ale to mnie nakreca zeby zadzwonic do nich w poniedzialek i powiedziec im zeby zabrali ten tv i wsadzili japonczykom tą matryce w ich małe dupki ! ;)
 
Ostatnia edycja:

Interseal

New member
Witam.

Kupiłem Pendrive 16GB USB 2.0 i prędkości 20 MB/s (HAMA for TV) i to cholerstwo także nie przeszło testu wydajności na 40D7000.
Czy jest jakiś pen, który przechodzi test i można coś na nim nagrać?

Ponawiam jeszcze pytanie o dysk: SAMSUNG 1TB HX-MUD10EA/G22. Czy nie bedzie problemów przy podłączeniu do D7000?

Pozdrawiam
Interseal
 

bodzio1m

New member
Witam.

Kupiłem Pendrive 16GB USB 2.0 i prędkości 20 MB/s (HAMA for TV) i to cholerstwo także nie przeszło testu wydajności na 40D7000.
Czy jest jakiś pen, który przechodzi test i można coś na nim nagrać?

Ponawiam jeszcze pytanie o dysk: SAMSUNG 1TB HX-MUD10EA/G22. Czy nie bedzie problemów przy podłączeniu do D7000?

Pozdrawiam
Interseal

jeżeli chodzi o pendrive to Patriot Rage przechodzi test na 40D7000
 

mlx

New member
Witam.

Kupiłem Pendrive 16GB USB 2.0 i prędkości 20 MB/s (HAMA for TV) i to cholerstwo także nie przeszło testu wydajności na 40D7000.
Czy jest jakiś pen, który przechodzi test i można coś na nim nagrać?

Ponawiam jeszcze pytanie o dysk: SAMSUNG 1TB HX-MUD10EA/G22. Czy nie bedzie problemów przy podłączeniu do D7000?

Pozdrawiam
Interseal
mam podobnie PQi 17/25 mb/s i też nie przechodzi - może to jakiś ruch samsunga żeby wykopać część producentów z rynku - albo może działają powyżej jakiejś prędkości - może to 30mb/s bo Patriot Rage jest właśnie taki

skandalem jest że po teście nie wyświetla się powód dlaczego pendrive nie spełnia jakiegoś wymagania i brak jest podanego parametru granicznego :(
 
Ostatnia edycja:

Interseal

New member
Witam.

Dzięki za odpowiedzi.
Więc jeszcze ponawiam pytanie o twardy zewnętrzny dysk. Czy także są jakieś wygórowane wymagania?
Czy dysk SAMSUNG 1TB HX-MUD10EA/G22 lub coś o podobnej pojemności będzie działać? Tutaj już nie mogę sobie pozwolić na eksperymentalny zakup.

Pozdrawiam.
Interseal
 

Przepioor

New member
Ue46d8000 - kalibracja

Witam, jestem świeżym posiadaczem TV jak w temacie - przekopałem cały wątek ale ciągle mam wątpliwości:
1. czy kalibracje trzeba przeprowadzać osobno dla każdego źródła sygnału?
2. czy jest sens kalibrowania wejścia antenowego?
3. pytanie dodatkowe: ;) co to za "zegarek" pojawia się na ekranie w prawym dolnym rogu po wciśnięciu "Info" na pilocie?

Pozdrawiam

Jacek
 
Ostatnia edycja:

fundik

New member
Witam, oglądałem film X z napisami .txt przez USB i wszystko było super. Następnego dnia oglądam film Y też z napisami .txt i jest przesunięcie (na komputerze przesunięcia nie ma) W menu znajduję sobie opcję przesuń napisy +0,05 daję na 2, potem 4, 5 sek i tekst pokrywa się z filmem ale... po ok. 4 min. problem się ponawia. znowu muszę przesunąć o ok. +5,0 a potem problem powraca ciągle po ok 4 min. Nie da się oglądać, wie ktoś jak ten problem rozwiązać?
Po allshrae jest podobnie z przesunięciem. Na kompie nie ma problemu.

PS. Zauważyłem, ze na niektórych filmach 3D z sieci obraz jest lekko rozmyty, brak jest głębi. Rozwiązaniem jest zmiana L/P w menu 3D, lub odwrócenie okularów do góry nogami :D
 

Interseal

New member
Witam.

Co do kalibracji - nie pomogę - nie wiem.

3. pytanie dodatkowe: ;) co to za "zegarek" pojawia się na ekranie w prawym dolnym rogu po wciśnięciu "Info" na pilocie?

Ten zegareczek, to wskaźnik zużycia energii... tyle, że chodzą opinie o jego mizernym oddawaniu rzeczywistego poboru prądu.

Pozdrawiam.
 

Interseal

New member
Witam, oglądałem film X z napisami .txt przez USB i wszystko było super. Następnego dnia oglądam film Y też z napisami .txt i jest przesunięcie (na komputerze przesunięcia nie ma) W menu znajduję sobie opcję przesuń napisy +0,05 daję na 2, potem 4, 5 sek i tekst pokrywa się z filmem ale... po ok. 4 min. problem się ponawia. znowu muszę przesunąć o ok. +5,0 a potem problem powraca ciągle po ok 4 min. Nie da się oglądać, wie ktoś jak ten problem rozwiązać?
Po allshrae jest podobnie z przesunięciem. Na kompie nie ma problemu.

Mam ten sam problem. Muszę jednak poświęcić więcej czasu na przeanalizowanie problemu. Oststnio w efekcie wyłączyłem napisy.

PS. Zauważyłem, ze na niektórych filmach 3D z sieci obraz jest lekko rozmyty, brak jest głębi. Rozwiązaniem jest zmiana L/P w menu 3D, lub odwrócenie okularów do góry nogami :D

Ciekawe spostrzeżenie...:). Ja ostatnio położyłem się na bok i z kolei miałem obraz tylko na jedno oko :lol:.

Pozdrawiam
 
Do góry