TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jaceg

New member
Pierwszy post, więc witam Wszystkich.

Od kilku dni posiadam UE40D7000.
Mam kilka pytań a na wstepie zastrzegam, że z różnych względów wszelkie nowinki techniczne to dla mnie magia, jak i większość okresleń i skrótów, których na forum używacie ;-)

1. Telewizor połączony jest z routerem bezprzewodowo. Podczas oglądania VOD.tvp.pl bajki dla dzieciaków i filmiki zacinają się, a na TVN wręcz je wyrzuca. Czy ma wpływ na to chcrakter połączenia (WIFI), słaby internet, czy też obciążenie serwera z VOD,ami?

2. Czy aplikacja AllShare łączy urzadzenia (czyli laptopa i TV) poprzez router (chyba nie, ale pewien nie jestem)? Pytam, gdyż przesłany filmik (HD nagrany na aparcie Canona) także się "doładowywał". Jeżeli połączenie jest bezpośrednio bez routera, to co ma wpływ na tak słabą współpracę? Mała "wypustowość" laptopa?

3. Całkiem inny problem. W osi telewizora na ścianie mam niestety potrójne gniazdo, co uniemożiwia mi powieszenie centrycznie telewizora na ścianie (nie ma go jak ominąć - próbowałem, i jest potrzebne). Będę musiał użyć uchwytu z długim przegubowym ramieniem, które przykręcone zostanie do ściany z boku gniazda. Czy wiszący na tak długim ramieniu telewizor nie będzie obciązając zawiasów tak, że po czasie będzie wisiał krzywo, tzn czy nie należy przykręcić uchwytu ze wstępnym odchyleniem od poziomu. Niestety uchwyty nie mają regulacji w tej płaszczyźnie.

4. Nie czytał mi też kilka standartowych obrazków z tapet windowsa, ale muszę doczytać, gdyż pewnych formatów chyba nie obsługuje.

5. Po już nie pytanie, ale miłe zaskoczenie - odtwarzanie wszelkiej maści filmów z napisami. :)

Dzięki z góry za odpowiedzi i dzięki za ten temat, przez który mam dziś ten gadżet w domu. :)

Pozdrawiam
Interseal

ad.1 Pierwsze co to wyłącz zabezpieczenie sieci (w routerze) przez szyfrowanie!!! Szyfrowanie zawsze będzie zwalniać transfer danych: przekazywane dane router musi zaszyfrować, komputer rozszyfrować i w drugą stronę to samo! Jest znacznie prostsze rozwiązanie, aby nikt niepowołany nie wpiął Ci się do sieci: filtrowanie po adresie MAC! Dlaczego mało kto korzysta z tej metody zabezpieczania?
ad.2 all share omija router - połączenie bezpośrednie między TV i kompem. Zainstaluj sobie serviio - faktycznie lepszy (na pewno mniej pamięciożerny) program. Twoje "doładowywanie" mogło wynikać z tego, że komputer był zajęty, wykonywał w czasie przesyłania filmu inne procesy. U mnie też się zdarza, że bajka się tnie. Nie wiedzieć czemu po tym jak zmienię odtwarzany plik "ładowanie" znika i odtwarzanie przebiega płynnie
ad. 3 TV wcale nie jest ciężki ;) trzeba było wziąć pod pachę moją starą plazmę 42" ;) Dobry uchwyt powinien być tak skonstruowany, żeby zawiasy wytrzymały długotrwałe obciążenie. Polecam kupić dobry, markowy sprzęt.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ad.1 Pierwsze co to wyłącz zabezpieczenie sieci (w routerze) przez szyfrowanie!!! Szyfrowanie zawsze będzie zwalniać transfer danych: przekazywane dane router musi zaszyfrować, komputer rozszyfrować i w drugą stronę to samo! Jest znacznie prostsze rozwiązanie, aby nikt niepowołany nie wpiął Ci się do sieci: filtrowanie po adresie MAC! Dlaczego mało kto korzysta z tej metody zabezpieczania?
Ale do tego trzeba mięc stały ( nie dynamiczny ) adres IP od dostawcy ?
 

shyha

New member
ad.1 Pierwsze co to wyłącz zabezpieczenie sieci (w routerze) przez szyfrowanie!!! Szyfrowanie zawsze będzie zwalniać transfer danych: przekazywane dane router musi zaszyfrować, komputer rozszyfrować i w drugą stronę to samo! Jest znacznie prostsze rozwiązanie, aby nikt niepowołany nie wpiął Ci się do sieci: filtrowanie po adresie MAC! Dlaczego mało kto korzysta z tej metody zabezpieczania?

Boże człowieku...co ty piszesz za bzdury?!
Mało kto korzysta z filtrowaniu po MAC bo każdy dzieciak z podstawówki sniffuje w 1 minutę adres MAC i masz włam do kompa.

Szyfrowanie musi być i to minimum WPA2-personal.
Ile ja sieci osób, które słuchają takich rad "odwiedziłem"...
Na szczęście świadomość trochę wzrosła w ostatnich latach...ale agentów z zabezpieczeniem MAC to już dawno nie widziałem :p Zawsze minimum WEP jest :p

Pierwsze lepsze narzędzie z brzegu do wyciągania MAC od sąsiadów: http://www.wireshark.org/download.html
 
Ostatnia edycja:

jaceg

New member
Ale do tego trzeba mięc stały ( nie dynamiczny ) adres IP od dostawcy ?


do trzeba mieć router. Router filtruje jakie urządzenia mogą się połączyć za jego pośrednictwem z siecią. Nie dopuści do sieci urządzeń, których nie ma w swojej bazie.


Boże człowieku...co ty piszesz za bzdury?!
Mało kto korzysta z filtrowaniu po MAC bo każdy dzieciak z podstawówki sniffuje w 1 minutę adres MAC i masz włam do kompa.

Szyfrowanie musi być i to minimum WPA2-personal.
Ile ja sieci osób, które słuchają takich rad "odwiedziłem"...
Na szczęście świadomość trochę wzrosła w ostatnich latach...ale agentów z zabezpieczeniem MAC to już dawno nie widziałem :p Zawsze minimum WEP jest :p

Pierwsze lepsze narzędzie z brzegu do wyciągania MAC od sąsiadów: Wireshark ˇ Download


Bzdury piszesz Ty! Tak samo da się łamać każde inne zabezpieczenie! Twoje minimum WEP to problem wcale nie większy niż wykrycie adresu MAC przypisanego do routera! Nieco więcej może przysporzyć WPA-2, choć wcale nie jest nie do przejścia. Jak ktoś się uprze na Ciebie to złamie każde Twoje zabezpieczenie. Pytanie tylko po co komplikować sobie życie? Powtarzam: szyfrowanie WEP jest tyle samo warte co filtrowanie MAC, a zatem po co obciążać sieć??? Można zabezpieczyć po WPA2... 10-15 minut i także można się dostać do sieci! A zatem po co? Jedyna skuteczna metoda to nie trzymać ważnych rzeczy na kompie, tylko na dysku zewnętrznym, odłączanym od kompa. Resztę idioci mogą sobie szpiegować do woli :p
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy od jakichś 3 dni gdy włączam wieczorem smart hub zawsze musze od nowa logować się do sieci. Coś jest nie tak bo wcześniej pamiętał sieć i tylko sporadycznie mnie wywalało. Teraz jest cyklicznie co wieczór. Co wy na to?
 

shyha

New member
Twoje minimum WEP to problem wcale nie większy niż wykrycie adresu MAC
Naucz się czytać - napisałem, że minimum to WPA2-personal. A wśród najgorszych zabezpieczeń widuję najwyżej WEP bo na MAC to już żaden idiota się nie zabezpiecza nawet. WEP i WPA to obecnie słabe zabezpieczenia....WPA2 przysporzy amatorowi problemu. Ale jeżeli ustawisz długie, złożone hasło i niesłownikowe to amator nie da rady przy obecnej mocy komputerów.
Nikomu nie polecam bagatelizować szyfrowania.

Koniec OFFtopa.
Co do wielkości pakietów - to zgadza się, że szyfrowanie zajmuje sporo bloków danych, ale zamiast obniżać poziom zabezpieczeń to lepiej dozbierać na jakiś router 802.11 N z linuksem gdzie wgra sobie Tomato lub DD-WRT i będzie miało problem prędkości z głowy.
Ja taki posiadam i mimo podłączenia amplitunera, TV, PS3, 2 laptopów do jednego routera to nie odczuwam problemów ze streamingiem na TV.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Smart Hub- powolne ładowanie ekranu

U mnie od tygodnia gdy wchodzę w funkcje Smart Hub bardzo długo ( ok. 1 minuty ) ładuje sie ekran tej funkcji. Jak jest u was ?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Koledzy od jakichś 3 dni gdy włączam wieczorem smart hub zawsze musze od nowa logować się do sieci. Coś jest nie tak bo wcześniej pamiętał sieć i tylko sporadycznie mnie wywalało. Teraz jest cyklicznie co wieczór. Co wy na to?

Poczekaj jeszcze z 2 dni ..a ja wyłączyłem SWL i od tego czasu nie mam problemów :smile:
 

dziku

New member
Naucz się czytać - napisałem, że minimum to WPA2-personal. A wśród najgorszych zabezpieczeń widuję najwyżej WEP bo na MAC to już żaden idiota się nie zabezpiecza nawet. WEP i WPA to obecnie słabe zabezpieczenia....WPA2 przysporzy amatorowi problemu. Ale jeżeli ustawisz długie, złożone hasło i niesłownikowe to amator nie da rady przy obecnej mocy komputerów.
Nikomu nie polecam bagatelizować szyfrowania.

Koniec OFFtopa.
Co do wielkości pakietów - to zgadza się, że szyfrowanie zajmuje sporo bloków danych, ale zamiast obniżać poziom zabezpieczeń to lepiej dozbierać na jakiś router 802.11 N z linuksem gdzie wgra sobie Tomato lub DD-WRT i będzie miało problem prędkości z głowy.
Ja taki posiadam i mimo podłączenia amplitunera, TV, PS3, 2 laptopów do jednego routera to nie odczuwam problemów ze streamingiem na TV.

Zgadzam się z Tobą.
DD WRT user.:)
 

wonsiu

New member
Hej,
mam kablówke z UPC, ostatnio na TVN i TVN HD puszczali trylogię Władcy Pierścieni. Na TVN HD przy każdej części podczas scen dynamicznych/plenerowych obraz mocno szarpał/klatkował. Na innych kanałach HD nieraz też występuje takie zjawisko. Proszę o informację jaką opcje zmienić w D7000 aby wyeliminować tą przypadłość?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Hej,
mam kablówke z UPC, ostatnio na TVN i TVN HD puszczali trylogię Władcy Pierścieni. Na TVN HD przy każdej części podczas scen dynamicznych/plenerowych obraz mocno szarpał/klatkował. Na innych kanałach HD nieraz też występuje takie zjawisko. Proszę o informację jaką opcje zmienić w D7000 aby wyeliminować tą przypadłość?

pozdrawiam

Mam ten sam objaw. Czy nowa aktualizacja D7000 nie popiep&yła czegoś w ustawieniach? Mój provider to Vectra. Nie radzi sobie nasz TV?
 

robsoniqe

New member
moim zdaniem to tvn coś zwalił bo inne kanały były ok i inne programy. u mnie na platformie n tvn hd i na kablówce analogowej też rwało.. tylko władce pierścieni 1 i 3 część..
 

andols123

New member
Witam.
Mam pytanie - czy do 40D7000 można podpiąć bezprzewodowe głośniki np. Creative D200 (Kup Creative D200 - Glosniki - Sklep Creative Polska). Ogólnie szukam jakiejś płaskiej pojedynczej kolumny na oddzielną półkę pod TV (mogę ją też podłączyć kablem) - proszę o radę. Nie chcę sprzętu Bóg wie jakiej jakości, ale co by to lepiej grało od tych głośników w TV.
Pozdrawiam
Jędrek
 

mieto132

New member
moim zdaniem to tvn coś zwalił bo inne kanały były ok i inne programy. u mnie na platformie n tvn hd i na kablówce analogowej też rwało.. tylko władce pierścieni 1 i 3 część..

Też jestem tego zdania ponieważ w innym modelu (D6750) i na innej platformie (tpsa)miałem dokładnie to samo na władcy 1 i 3.
 

sisimon

New member
też bym skorzystał z czyjegoś pomysłu co podpiąć pod TV - jakie głośniki ? słabo słyszę głos z tych głośników wbudowanych. Wcześniej miałem kino domowe i jakość dzwięku rewelka, kino sprzedałem, nowego jeszcze nie kupiłem i nie moge się przyzwyczaić do tego dzwięku. Miałem kupic kino z bluray 3D Samsunga, ale po przeczytaniu kilkunastu negatywnych opinii na temat samego czytnika bluray, że bardzo szybko pada, nie czyta płyt DVD - zrezygnowałem na razie aż w końcu coś dobrego wypuszczą, mniej awaryjnego.
 

Marian111a

New member
Inwilowani?

Koledzy od jakichś 3 dni gdy włączam wieczorem smart hub zawsze musze od nowa logować się do sieci. Coś jest nie tak bo wcześniej pamiętał sieć i tylko sporadycznie mnie wywalało. Teraz jest cyklicznie co wieczór. Co wy na to?
Ja tez mam poważne wątpliwości czy nie mam sita,przeprowadziłem test i oscyloskopy pokazują, że na 90% mam przelewane ładunki, nawet i moje FILMY z You-tube
 
Do góry