TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

ernet

Active member
Bez reklam
D7000 odtwarza większość znanych formatów w tym mkv, ts, mpeg, divx, xvid - więc nie rozumiem o czym piszesz

żeby allshare działał i streamował pliki dzięki DLNA - trzeba kodeki mieć w systemie(inaczej allshare nie rozpozna formatu plików) - k-lite się instaluje i koniec problemów a jak chcesz na surowej windzie żeby działało to rzeczywiście nie pójdzie bo allshare nie sklasyfikuje prawidłowo filmu

ja na razie zauważyłem że nie lubi rmvb(ktoś strasznie na to narzekał), mp4, mov

A'propos. Nagrywam filmy ( Full HD ) aparatem Sony-HX1. Filmy mają rozszerzenie ".MTS". Oczywiście
TV ich nie odtwarza z pendriva czy HDD. Czy istnieje jakiś sposób,żeby to robił ?
 

mlx

New member
A'propos. Nagrywam filmy ( Full HD ) aparatem Sony-HX1. Filmy mają rozszerzenie ".MTS". Oczywiście
TV ich nie odtwarza z pendriva czy HDD. Czy istnieje jakiś sposób,żeby to robił ?
mts to AVCHD (Advanced Video Coding High Definition)
skonwertuj do mkv albo avi bo to soniakowo /panasonikowa wersja h264 i może nie być wsparcia - to konkurencja do samsunga

kolego alfik7 - jeśli idzie Ci na serviio to pójdzie i na allshare bo to nie wina tv tylko jakichś kodeków/ustawień w systemie
u mnie z filmów 3D telewizor nie odtwarza tylko FullSBS bo oprogramowanie D7000 nie trawi 3840*2160 a reszta filmów idzie bez dyskusji

ale mam inną wątpliwość - czy jest sposób na obejrzenie FullSBS bez zmniejszonego obrazu - co by to prawidłowo odtworzyło???
 

alfik7

New member
A'propos. Nagrywam filmy ( Full HD ) aparatem Sony-HX1. Filmy mają rozszerzenie ".MTS". Oczywiście
TV ich nie odtwarza z pendriva czy HDD. Czy istnieje jakiś sposób,żeby to robił ?
dopiero co wyżej pisałem mam kamerę fulhd canon i pojedyncze pliki telewizor nie czyta,ale po połączeniu w całość programem TSSplitter idzie bez problemu,wcześniej przerabiałem programem mkvmerge GUI do formatu mkv dla potrzeb mojego otwarzacza bluray,ale tego mkv samsung nie odtwarza dam znać jak to rozpracuję
 

hp02

New member
Drodzy forumowicze , zapytano mnie o coś takiego...
Jak włączyć w d7000 na kanale w cyfrze + obraz 3d jeżeli wyświetlany jest side by side?
Nie mam możliwości na odległość przeczytania instrukcji,a muszę rodzinę telefonicznie poinformować jak taką opcję włączyć...
 

Martinii

Member
Witam,

Czy da sie w Serviio zrobic tak ze dodaje sie jeden katalog z filmami, a w smarthub w zakladce Wideo byla widoczna tylko zawartosc tego katalogu czyli katalogi z poszczegolnymi filamami? Kombinowalem, ale jedyny efekt jaki mi sie udalo osiagnac to widzialnosc katalogu Filmy w zakladce Wideo w SmartHub. Czyli wchodze w Wideo i widze tam katalogo Filmy, w ktorego tez musze wejsc, zeby wybrac juz konkretny film do obejrzenia. Moge zrobic to prymitywnie: dodajac po kolei kazdy katalog z filmem do serviio, ale przy wiekszej ilosci to juz uziazliwe...
 

Marian111a

New member
?

D7000 odtwarza większość znanych formatów w tym mkv, ts, mpeg, divx, xvid - więc nie rozumiem o czym piszesz

żeby allshare działał i streamował pliki dzięki DLNA - trzeba kodeki mieć w systemie(inaczej allshare nie rozpozna formatu plików) - k-lite się instaluje i koniec problemów a jak chcesz na surowej windzie żeby działało to rzeczywiście nie pójdzie bo allshare nie sklasyfikuje prawidłowo filmu

ja na razie zauważyłem że nie lubi rmvb(ktoś strasznie na to narzekał), mp4, mov

Nie dal bym głowy że czyta TS, ściągnąłem z "biohemmet.se "3D" w TS i szajse.
Apropos, czy ktoś ma internet Polsatu, mój router zrobił sieć i podczas połączenia z internetem ma problemy i komunikat"zkontaktuj sie z dostawcą". Fachmani doradcy Polsatu ciemnotę mi wciskają.
Kończąc to jak to jest z tym "IP' statycznym i dynamicznym, ważnym dla połączeń zewnętrznych, ktoś może wie?, napisz na "wideomarian@10g.pl" Pozdrówka!
 

ernet

Active member
Bez reklam
Program All Share- komórka Sony ;-)

Czy można zainstalowac program AllShare w komórce Sony ( i innych ) tak aby działał on tak samo,jak w zainstalowany w komórkach Samsung ?
 

shyha

New member
1. Czy UE55D7000 może działać jako udostępniający materiały DLNA np z podpiętego do TV dysku USB?

2. Czy ktoś posiada instrukcję obsługi okularów 3D we współpracy z telewizorem? Bo mam czasami wrażenie, że okulary samoczynnie włączają się i wyłączają w sposób przypadkowy. Wiem tylko, że niektóre filmy posiadają informację o tym, że są filmami 3D i TV automatycznie przełącza się w tryb odtwarzania 3D. Nie wiem natomiast w jaki sposób sprawić, aby okulary też automatycznie się włączały gdy tryb 3D jest odtwarzany w TV. Okulary niby były parowane z TV...
 

Dolo

New member
Wszyscy którzy mają problem z odtwarzaniem na swoim D7000 filmów nagranych przez SGSII i wyskakuje i błąd kodeka lub nieobsługiwany format pliku - w poniższych linkach jest przyczyna lub rozwiązanie (zależy jak na to spojrzeć):

Filmy mp4 z SGS2 nie działają na TV samsunga - post #10 mówi sam za siebie!!!!

Błąd kamery w Samsung galaxy SII

A miał być taki zajefajny sprzęt.......................... szkoda gadać!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
Nie dal bym głowy że czyta TS, ściągnąłem z "biohemmet.se "3D" w TS i szajse.
W ogóle jest bardzo wybredny jak chodzi o filmy.
Tak jak już wcześniej pisałem, mój D7000 czyta filmy TS nagrane na Dreamboxie SD, ale nie chce odtwarzać filmów nagranych na tunerach HD, ani tunerach SD DVB-T.
 

shyha

New member
Wszyscy którzy mają problem z odtwarzaniem na swoim D7000 filmów nagranych przez SGSII i wyskakuje i błąd kodeka lub nieobsługiwany format pliku - w poniższych linkach jest przyczyna lub rozwiązanie (zależy jak na to spojrzeć):

Filmy mp4 z SGS2 nie działają na TV samsunga - post #10 mówi sam za siebie!!!!

Błąd kamery w Samsung galaxy SII

A miał być taki zajefajny sprzęt.......................... szkoda gadać!!!!!!!!

O kurka...tu mnie zaskoczyłeś z tym. Mam na szczęście kamerkę Sony w swoim Galaxy S2. Dlatego nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem filmów po DLNA na UE55D7000.
 

Interseal

New member
Pierwszy post, więc witam Wszystkich.

Od kilku dni posiadam UE40D7000.
Mam kilka pytań a na wstepie zastrzegam, że z różnych względów wszelkie nowinki techniczne to dla mnie magia, jak i większość okresleń i skrótów, których na forum używacie ;-)

1. Telewizor połączony jest z routerem bezprzewodowo. Podczas oglądania VOD.tvp.pl bajki dla dzieciaków i filmiki zacinają się, a na TVN wręcz je wyrzuca. Czy ma wpływ na to chcrakter połączenia (WIFI), słaby internet, czy też obciążenie serwera z VOD,ami?

2. Czy aplikacja AllShare łączy urzadzenia (czyli laptopa i TV) poprzez router (chyba nie, ale pewien nie jestem)? Pytam, gdyż przesłany filmik (HD nagrany na aparcie Canona) także się "doładowywał". Jeżeli połączenie jest bezpośrednio bez routera, to co ma wpływ na tak słabą współpracę? Mała "wypustowość" laptopa?

3. Całkiem inny problem. W osi telewizora na ścianie mam niestety potrójne gniazdo, co uniemożiwia mi powieszenie centrycznie telewizora na ścianie (nie ma go jak ominąć - próbowałem, i jest potrzebne). Będę musiał użyć uchwytu z długim przegubowym ramieniem, które przykręcone zostanie do ściany z boku gniazda. Czy wiszący na tak długim ramieniu telewizor nie będzie obciązając zawiasów tak, że po czasie będzie wisiał krzywo, tzn czy nie należy przykręcić uchwytu ze wstępnym odchyleniem od poziomu. Niestety uchwyty nie mają regulacji w tej płaszczyźnie.

4. Nie czytał mi też kilka standartowych obrazków z tapet windowsa, ale muszę doczytać, gdyż pewnych formatów chyba nie obsługuje.

5. Po już nie pytanie, ale miłe zaskoczenie - odtwarzanie wszelkiej maści filmów z napisami. :)

Dzięki z góry za odpowiedzi i dzięki za ten temat, przez który mam dziś ten gadżet w domu. :)

Pozdrawiam
Interseal
 

Kris99

New member
Ostrość odtwarzania

Witam,

Od jakiegoś czasu posiadam tv 40d7000, generalnie jestem zadowolony z tego TV (pomijając oczywiste minusy technologi) jednak ostatnio zauważyłem jedna rzecz z która nie mogę sobie poradzić, nie wiem czy wynika materiału wideo czy jest to wina TV (sprzętu lub ustawień). Może ktoś miał coś podobnego lub spotkał się z tym i pomoże mi rozwiązać problem.

Generalnie chodzi o to że podczas odtwarzania z USB nie zawsze i nie we wszystkich materiałach video raz na jakiś czas patrząc szczególnie na twarze bohaterów dostrzegam drgania OSTROŚCI, czasami nawet bardzo wyraźne. Wygląda to tak jakby TV gubił - nie mogł dostroić ostrości obrazu. (coś jak ustawianie ostrości w aparacie cyfrowym).

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie co to może być.

K.
 

sisimon

New member
jeżeli chodzi o zacinki na filmach przez wifi to wina zacinania się u mnie filmów czy bajek była przez zabezpieczenie sieci WEP, gdy zlikwidowałem hasło (dostep do sieci free) wtedy wszystkie filmy, seriale itp, chodzą idealnie płynnie. Może cie sprawdzić to u siebie. Wiem, że nie każdy może udostępnić sieć jeżeli są blisko sąsiedzi :) Prędkość mojej sieci to 6Mb - neostrada. Router TP-Link.
 

VirtuaTylda

New member
Menu serwisowe D7000.

Czolem!
W menu serwisowym UE55D7000 mam (na pierwszym screenie): RFS:"Genoa.P 1019 2011-12-23
a na dole data zakupu 13-12-2011.
Wczoraj kupilem jeszcze UE46D7000 i pod RFS mam 2011-01-16, data zakupu 08-02-2012.
Co oznacza to RFS, dlaczego w 46" jest data ze stycznia?
Gdzie w menu serwisowym mozna znalezc laczny czas pracy matrycy.
Z gory dzieki i pozdrowienia!!!
 
Do góry