TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

ernet

Active member
Bez reklam
jest taka opcja.. ale wtedy jakby zmniejszam rozdzielczość wysyłaną do TV (mam karte wlasnie nVidii). Tylko to chyba nie tędy droga. Skoro wysyłam 1920x1080 i tv ma taką samą rodzielczość to o co cho..

Rzeczywiście, nie tedy droga ;-) Miałem taki sam przypadek. W menu TV masz kilka ustawień wielkości obrazu i ja ustawiłem chyba ( teraz nie mogę sprawdzic ) "dopasuj do ekranu " i wszystko OK. Pamiętaj,że każde wejscie ma możliwość róznych ustawień obrazu. Daj znać jak poszło.
 

frytek

New member
hmm.. w "Regulacja ekranu" - > "Rozmiar ekranu" jeżeli zmienię z 16:9 na dopasowane do ekranu to niby jest ok. Tylko, że to się zachowuje tak jakby otrzymywało sygnał z hdmi jakiś np 2000x1160 i musiało go sobie skalować w dół.. dziwne. Powinno być na 16:9 i przy odbiorze z Nki mam normalnie (nie ucina mi nic).

Wszystko mam na jednym wejściu hdmi TV bo wcześniej idzie przez amplituner.
 

Chris_M

New member
Co do odległości od TV i 40 cali to oczywiście zależy co będziesz oglądał.. jeżeli HD to spokojnie z 2-3 metry możesz wziąć 46. Jeżeli jednak 50% na 50% a takie niestety są realia w polskiej TV to już gorzej. Dla mnie z 2m obraz TVP1 (i to z nki) na 46 calach byłby po prostu nie do zaakceptowania. Ja mam 40 cali i z 3 metrow już mnie drażni..
Mam dokładnie takie samo zdanie: wszystko zależy od tego, w jakiej rozdzielczości oglądasz.
Ja mam TV 40" i zazwyczaj oglądam go z odległości 3,5 m.
Gdy oglądam program HD, to wtedy chętnie siadam bliżej i oglądam go z odległości ok. 2 metrów, ale obraz SD z takiej odległości byłby dla mnie nie do zniesienia.
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Sprawdź czy proporcje pixeli w Twoim lapie nie są przypadkiem 16:10. Ja mam tak np w swoim Dell XPS M1330 - proporcja 16:10, przy rozdzielczości 1280x800.
 

frytek

New member
mam proporcje 16:10 ale to nie ma znaczenia. Monitor lapa mam wyłączony całkowicie, wysyłam 1980x1080 czyli 16:9. Poza tym wszystko działa gdy podłączam go do zewnętrznego moniotra fullHD komputerowego. Stąd pytanie o dziwne zachowanie d7000 właśnie. Czy ktoś jeszcze tak ma? Ja wiem, że teraz modne jest DLNA i inne takie.. ale kabel który mam zabudowany itp. jest tak naprawdę najwygodniejszym rozwiązaniem (moim zdaniem oczywiście). Zero problemów z codekami, napisami, formatami, przeglądarkami, aplikacjami...
 

mlx

New member
ja z desktopa zawsze muszę rescalować obraz z desktopa na d7000 bo jest za mały(są pionowe bordery) - robię to catalystem od AMD
połączenie HDMI
 

ernet

Active member
Bez reklam
hmm.. w "Regulacja ekranu" - > "Rozmiar ekranu" jeżeli zmienię z 16:9 na dopasowane do ekranu to niby jest ok. Tylko, że to się zachowuje tak jakby otrzymywało sygnał z hdmi jakiś np 2000x1160 i musiało go sobie skalować w dół.. dziwne. Powinno być na 16:9 i przy odbiorze z Nki mam normalnie (nie ucina mi nic).

Wszystko mam na jednym wejściu hdmi TV bo wcześniej idzie przez amplituner.

Ja mam dokładnie tak samo podłaczone i jest OK. A ustawienie "dopasowanie do ekranu " wykorzystuje wszystkie pixele więc daje to , co TV potrafi na maxa.
 

vegeta87

New member
sluchajcie ja ma taki dziwny problem ze ogladajac w domu na 40 ja nie widze takiej glebi 3d a w sklepie na takim samym tv tylko 46 wydaje sie jakby przedmioty po ekran wychodzily ? czy moze tak byc ze mam cos uszkodzone co odpowiada za prawidlowe przetwarzanie 3d ?
 

Chris_M

New member
To zależy, jak jest nagrany film. W jednych filmach ten efekt jest bardziej widoczny, w innych mniej.
Oczywiście zakładam, że masz w telewizorze włączone odtwarzenie 3D (czyli obraz oglądany bez okularów 3D jest całkowicie rozmyty) i okulary też mają włączoną funkcję 3D.
 

vegeta87

New member
To zależy, jak jest nagrany film. W jednych filmach ten efekt jest bardziej widoczny, w innych mniej.
Oczywiście zakładam, że masz w telewizorze włączone odtwarzenie 3D (czyli obraz oglądany bez okularów 3D jest całkowicie rozmyty) i okulary też mają włączoną funkcję 3D.

oczywiscie ze tak tylko ta sama prezentacje wlaczylem w sklepie i w domu i w domu tego nie widac tak jak tam
 

weksla

New member
Bez reklam
przy tej samej prezentacji jest niemożliwością aby w sklepie na tym samsym sprzecie było widać a u Ciebie nie. czy aby napewno okulary sa podłączone do tv?
 

vegeta87

New member
sa napewno pracuje w tym sklepie wiec wiem co mowie :) tez jest to dla dziwne dlatego stawiam na urzkodzony podzespol choc nie znam sie na elektronice wiec nie wiem bo obraz sklada z 2 czesci wiec to dziala napewno
 

jaceg

New member
sa napewno pracuje w tym sklepie wiec wiem co mowie :) tez jest to dla dziwne dlatego stawiam na urzkodzony podzespol choc nie znam sie na elektronice wiec nie wiem bo obraz sklada z 2 czesci wiec to dziala napewno

skoro pracujesz w tym sklepie to nie powinno być problemu, żeby podłączyć tam swoje okulary i vice versa - podłączyć okulary sklepowe u siebie w domu. To chyba pierwszy i podstawowy sposób weryfikacji sprawności sprzętu. Jeśli z okularami będzie wszystko w porządku to pozostanie jedynie zgłosić TV do naprawy :-/
 

vegeta87

New member
skoro pracujesz w tym sklepie to nie powinno być problemu, żeby podłączyć tam swoje okulary i vice versa - podłączyć okulary sklepowe u siebie w domu. To chyba pierwszy i podstawowy sposób weryfikacji sprawności sprzętu. Jeśli z okularami będzie wszystko w porządku to pozostanie jedynie zgłosić TV do naprawy :-/
w tajedna strone moge tylko zrobic :) to znaczy swoje biore do pracy :) tak zrobie jak piszesz . Jutro zdam ralecja co bylo moze to wlasnie okulary :)
 

weksla

New member
Bez reklam
No i co działają okulary?
Przy okazji rozmowy o 3D. Dziś oglądałem demo 3D LG (karate, szermierka, baseball, skocznia). Imho jest to najlepsze demo jakie do tej pory widziałem. Jeśli macie inne propozycje to dawać bo jestem ciekaw:D
 

jaceg

New member
Dzięki! Nie wpadłem na to by oglądać filmiki 3d z youtube. Z tym, że akurat tego filmu TV nie chce przełączyć w 3d. Wszystkie inne, które próbowałem TV rozpoznaje jako 3D i prawidłowo łączy obraz side-by-side w jeden obraz, z wyjątkiem tego jednego... ;)
 
Do góry