TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jaceg

New member
mam jeszcze pytanie dotyczące odbioru TV naziemnej i satelitarnej. Nie odkryłem sposobu "połączenia" sygnałów. Chodzi mi o to, że kiedy chcę oglądać programy z naziemnej cyfrowej to muszę przełączyć typ anteny w TV! Dotychczas używałem dekodera "n na kartę" i funkcjonowało to w ten sposób, że programy satelitarne dostępne były od numeru 1, natomiast cyfr.naziemne od 1001. Jeśli z programu nr 1 "zszedłem" na dół to włączały się programy naziemne. Niestety po przełączeniu się na moduł sądziłem, że będzie tak samo, tyle tylko, że będę to robił z poziomu telewizora. U mnie nie działa taki sposób przełączania kanałów. Powiedzcie, czy nie umiem znaleźć jakiejś funkcji "łączenia sygnałów", czy taka opcja nie występuje.

Wiem, że są tu osoby, które korzystają z modułu ncam (prześledziłem cały wątek, ale teraz nie umiem znaleźć miejsca gdzie to było napisane) dlatego proszę o info: pobrałem listę kanałów ze strony n.samsung.pl, niestety nie potrafię znaleźć tutaj programu 3D, a przecież taki jest w ofercie!
 

Martinii

Member
Mam pytanie o AllShare. Jak w tym programie oznaczyc ktore katalogi sa z filmami, ktore ze zdjeciami, a ktore z muza? Chodzi o to, ze dodalem sobie 3 katalogi na PC jeden z muza, drugi z filmami i trzeci ze zdjeciami i na TV w Smart HUB jak wejde w Wideo to pokazuja mi sie wszystkie 3 udostepnione katalogi i tak samo jak wejde w Zdjecia i Muzyka. A chcialbym aby po wejsciu w Wideo bylo widac tylko katalog z fimami, po wejsciu w Zdjecia tylko katalog ze zdjeciami, a w Muzyce tylko katalog z muzyka.
 

shyha

New member
Mam pytanie o AllShare. Jak w tym programie oznaczyc ktore katalogi sa z filmami, ktore ze zdjeciami, a ktore z muza? Chodzi o to, ze dodalem sobie 3 katalogi na PC jeden z muza, drugi z filmami i trzeci ze zdjeciami i na TV w Smart HUB jak wejde w Wideo to pokazuja mi sie wszystkie 3 udostepnione katalogi i tak samo jak wejde w Zdjecia i Muzyka. A chcialbym aby po wejsciu w Wideo bylo widac tylko katalog z fimami, po wejsciu w Zdjecia tylko katalog ze zdjeciami, a w Muzyce tylko katalog z muzyka.


Co tak sie uparłeś na Allshare? W Serviio masz to do wyboru bez problemu. Odświeża zawartość w zadanym interwale (np co minute albo co 5,itp.). Dla porównania - dałem do zindeksowania swój dysk - Serviio zrobiło to przez godzinę...Allshare przez 3 dni i w dodatku zawiesił mi kompa i sam program już się nie uruchomił poprawnie.
Używałem Allshare i strasznie mi zamulił kompa i RAM. ODRADZAM!
Już lepiej użyć wbudowanego serwera DLNA w Windows Media Player 11
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Az tak sie nie uparlem. Pytam czy mozna to jakos zrobic. Samego AllShare uzywam od 3 dni. Dzis sprobuje Serviio. Dzieki shyha.

PS1. Nie cytuj posta, ktory jest bezposrednio nad Twoja odpowiedzia.

PS2. Program wyglada zachecajaco. Or razu rzuca sie w oczy definiowanie katalogow pod wzgledem zawartosci mediow (muzyka/filmy/zdjecia). Nie wiem jednak jak bedzie wspolpracowal z telewizorem - sprawdze wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

arkadi-sea

New member
Mam problem z pilotem od nowości, prawie codziennie już odkleja mi się fragment krawędzi wklejki na wysokości przycisków strzałek z lewej strony przy krawędzi powstaje wybrzuszenie o długości 1,5 cm.

Czy komuś też to się zdarza? Czym to podkleić?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dlaczego 3D nie włacza się z automatu...

Dlaczego 3D nie włacza się z automatu, gdy na ekranie TV pojawia się materiał 3d. Tak, w Menu mam ustawione na "Automatycznie". Mimo to muszę zawsze ,na pilocie, właczać opcję 3D i wtedy jest OK.
 

pride26

New member
Mam problem z pilotem od nowości, prawie codziennie już odkleja mi się fragment krawędzi wklejki na wysokości przycisków strzałek z lewej strony przy krawędzi powstaje wybrzuszenie o długości 1,5 cm.

Czy komuś też to się zdarza? Czym to podkleić?


Dokładnie mam to samo zjawisko i w tym samym miejscu sie odkleja !
Nie wiem czy to warto reklamować
 

arkadi-sea

New member
Dokładnie mam to samo zjawisko i w tym samym miejscu sie odkleja !
Nie wiem czy to warto reklamować

Myślałem o jakiś kleju żywicznym do elastycznych połączeń gumowych, ale jak się da reklamować to chyba zareklamuję.
Zauważyłem przez szczelinę iż do wklejki poprowadzona jest jakaś tasiemka elektroniczna do podświetlenia, zaś na krawędziach wklejki jest dana wąska tasiemka klejąca dwustronna.

Pewnie jakaś felerna że puszcza, na początku działo się to raz na tydzień, a teraz prawie codziennie.
 

adixon

New member
szybkie pytanie dla osób które kupiły 40" czy zdecydowałyby się na 46"

warunki u mnie odległość ok 2m
brać 40" czy 46" ??
 

bodzio1m

New member
Mam problem z pilotem od nowości, prawie codziennie już odkleja mi się fragment krawędzi wklejki na wysokości przycisków strzałek z lewej strony przy krawędzi powstaje wybrzuszenie o długości 1,5 cm.

Czy komuś też to się zdarza? Czym to podkleić?

Ja miałem to samo i zrobiłem tak:
klej super glue + igła i posmarowałem klejem igłę tylko żeby nie za dużo żeby nie zrobiła się na niej kropla potem posmarowałem igłą delikatnie odklejającą się nakładkę od spodu przy samym skraju i docisnąłem. Trzeba tylko uważać żeby kleju było minimalnie, tylko "liznąć" i szybko docisnąć. Ja tak zrobiłem ok 3 miesiące temu i wszystko ładnie trzyma i działa.
 

arkadi-sea

New member
szybkie pytanie dla osób które kupiły 40" czy zdecydowałyby się na 46"

warunki u mnie odległość ok 2m
brać 40" czy 46" ??


przy 2m 40" spokojnie wystarczy.

Ja mam 3m dlatego wziąłem 46" choć zastanawiałem się nad 50".


Umownie liczy się i przekątna obrazu x 2 = optymalnej odległości oglądania ekranu.
Przy 40" masz 101 cm x 2 = 2,02 m więc spokojnie wystarczy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
przy 2m 40" spokojnie wystarczy.

Ja mam 3m dlatego wziąłem 46" choć zastanawiałem się nad 50".

Umownie liczy się i przekątna obrazu x 2 = optymalnej odległości oglądania ekranu.
Przy 40" masz 101 cm x 2 = 2,02 m więc spokojnie wystarczy.

Nie zgadzam się. Przy kupnie 40" TV po krótkim czasie okaże sie za mały. 46" to
podstawa. Wystarczy poczytać na forum ile osób ( statystycznie ) doszło do wniosku,
że kupiło za mały ekran.
 

mlx

New member
Nie zgadzam się. Przy kupnie 40" TV po krótkim czasie okaże sie za mały. 46" to
podstawa. Wystarczy poczytać na forum ile osób ( statystycznie ) doszło do wniosku,
że kupiło za mały ekran.
potwierdzam - każdy tv jaki kupiłem wydaje mi się za mały - za wyjątkiem aktualnego "46 - choć i tak "55 by się przydało - 2,5m mam do ekranu
jako ciekawostkę dodam że każdy z moich znajomych któremu wybiłem z głowy mniejsze przekątne podziękował mi za poradę
 

frytek

New member
Mam pytanie np podłączenia kompa do TV. Podłączam go przez hdmi, bo tak jest mi najwygodniej. Tylko jest mały problem, TV "obcina" mi pulpit z każdej strony.. tak na oko ze 20 pikseli widze za mało (np nie widzę paska górnego zmaksymalizowanego okna). Macie też tak? Druga sprawa to input lag na hdmi. Czytałem ze przy wejściu PC (czyli VGA) nie ma laga, ale ja chce korzystać z hdmi. Którymś parametrem można go ograniczyć?

Co do odległości od TV i 40 cali to oczywiście zależy co będziesz oglądał.. jeżeli HD to spokojnie z 2-3 metry możesz wziąć 46. Jeżeli jednak 50% na 50% a takie niestety są realia w polskiej TV to już gorzej. Dla mnie z 2m obraz TVP1 (i to z nki) na 46 calach byłby po prostu nie do zaakceptowania. Ja mam 40 cali i z 3 metrow już mnie drażni..
 

LucasCorp

New member
Mam pytanie np podłączenia kompa do TV. Podłączam go przez hdmi, bo tak jest mi najwygodniej. Tylko jest mały problem, TV "obcina" mi pulpit z każdej strony.. tak na oko ze 20 pikseli widze za mało (np nie widzę paska górnego zmaksymalizowanego okna). Macie też tak? Druga sprawa to input lag na hdmi. Czytałem ze przy wejściu PC (czyli VGA) nie ma laga, ale ja chce korzystać z hdmi. Którymś parametrem można go ograniczyć?

Poszukaj w ustawieniach karty graficznej. U mnie np w Nvidia Control Panel jest opcja do zmiany wielkości i położenia pulpitu.
 

frytek

New member
jest taka opcja.. ale wtedy jakby zmniejszam rozdzielczość wysyłaną do TV (mam karte wlasnie nVidii). Tylko to chyba nie tędy droga. Skoro wysyłam 1920x1080 i tv ma taką samą rodzielczość to o co cho..
 
Do góry