TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Wątpię aby tv nie wydalał na władcy pierścieni. Na bank to wina tvn. Zresztą można to łatwo sprawdzić oglądając władcę na blu ray. Ja kiedyś oglądałem na starszym tv i nie widziałem żadnych mankamentów więc wątpię aby na tv za ponad 5000 miały miejsca takie buble.
Jesli bardzo będziecie chcieli pożyczę film na BD i sprawdzimy:D
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam inny problem z pilotem do tego Tv: nie działa mi na nim przycisk zatwierdzający..w środku między przyciskami ze strzałkami..
sprawdziłem czy to wina komunikacji z Tv , ale inne działają a ten wysyła impuls ..tv ..nie reaguje a bez niego nic nie można uruchamiać ..czy inny
może go zastąpić i jak ewentualnie reklamować taki mankament ,gdzie i jak to zgłosić ??
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam inny problem z pilotem do tego Tv: nie działa mi na nim przycisk zatwierdzający..w środku między przyciskami ze strzałkami..sprawdziłem czy to wina komunikacji z Tv , ale inne działają a ten wysyła impuls ..tv ..nie reaguje a bez niego nic nie można uruchamiać ..czy inny
może go zastąpić i jak ewentualnie reklamować taki mankament ,gdzie i jak to zgłosić ??
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy coś mnie niepokoi w moim tv, mianowicie spójrzcie na fotki poniżej, wskaźnik zużycia energii jest na zero, wcześniej tak nie było nigdy. Dlaczego tak jest?
Poza tym nie obserwuje żadnych negatywnych zmian w tv. Jednak to mi się nie podoba, można to radykalnie wytłumaczyć?
Niemożliwością jest aby tv nic nie pobierał prądu.

20120216223702.jpg


20120216223651.jpg


Cacumen co do pilota to pewnie że trzeba reklamować, niemożliwością jest aby się już pilot mógł zepsuć, muszą wymienić albo naprawić.
 

deywies

New member
Bez reklam
weksla, chciałbym mieć takie problemy jak Ty :D

Włączylesz oszczdzanie energii na wysokie i tak wyswietla :p

cacumen sprawdz inny pilot
 

weksla

New member
Bez reklam
No wiesz ja nie włączałem, chyba że przez pomyłkę albo młody coś "pśtykał"
A problemów to uwierz że mam dużo więcej:D
 

Interseal

New member
Witam ponownie.

Dzięki za przygarść odpowiedzi na moje poprzednie pytania.

Urodziło się jednak kilka kolejnych.

Konkretnie chodzi mi o dysk zewnętrzny.
Czy taki sprzęt: Samsung S2 Portable 3.0 HX-MT010EA/G22 1TB będzie bez problemu działał na D7000 czy muszę mieć wersję 2.0 ?

Nie znalazłem zbyt wiele na ten temat, ale był jeden watek, gdzie USB 3.0 powodowało zacinanie bajek i reset TV.

Generalnie, co polecacie? Dla TV dysk ma służyć w 100% do przechowywania filmów i bajek, dla PC i laptopa do przenoszenia danych.

Chcę też zaopatrzyć się w pendrive - które urządzenia przechodzą bez problemów testy na tym TV?

Pozdrawiam
Interseal
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wracając do moich perypetii z pilotem ...wszystkie przyciski działają normalnie .
Tylko ten "Enter"..mimo , że odbiornik podczerwieni odbiera od niego sygnał
, co można zobaczyć wizualnie , ale nie powoduje reakcji związanej z przyjęciem tej komendy przez odbiornik :sad:

Sprawdziłem innym pilotem i ... jest już O.K.

Jak reklamujemy taką usterkę najlepiej , bo nie chciałbym przez tydzień a może i dłużej
przełączać tylko na panelu TV..to po prostu jest więcej niż koszmarne przy pełnym użytkowaniu
sprzętu :(
 

robsoniqe

New member
witam. mam takie pytanie do znawców filmów 3d. mam avatara w postaci m2ts który jest filmem 3d. po włączeniu go obraz jest delikatnie zamazany.. podłączam okulary i jest trochę lepiej ale nadal brak mocno widocznego efektu 3d. po naciśnieciu przycisku 3d mam opcję 2d->3d, podzial w poziomie, podzial w poziomie. dwie ostatnie funkcje kaszanią film strasznie. więc to nie to. zmieniając na konwersję niby jest trochę lepiej ale wszystkie krawędzie takie postrzępione i różnych barw.. może film jest w 3d a ja dodatkowo wymuszam 3d więc coś nie tak..ale jak właczam konwersję to obraz się przycisza. dodam, że bez konwersji po włączeniu okularów obraz się przyciemnia. największą bolączką (pomijając brak efektów 3d- tylko czasami je widać jak np lecą samolotem pośród gór) to dalszy plan ma bardzo dużo w sobie czerwieni. praktycznie wszystkie kontury są czerwone..
byłem na tym filmie 3 razy w kinie i na imax i na zwykłym 3d z papierowymi okularkami :p i te efekty jak np na początku filmu jak się budzi główny bohater z kropeką wody w kapsule na tv nie mogę dostrzec. wina filmu czy coś źle robię? pozdrawiam
40d7000.
 

Bender88

New member
Witam, mam nietypowy problem z telewizorem. W przeciągu ostatnich 2 tygodni, telewizor dwa razy miał reseta - podczas oglądania telewizji najzwyczajniej w świecie się wyłączył i od razu włączył. Nie mam zielonego pojęcia, co mogło być przyczyną. Te resety nastąpiły w obydwu przypadkach po około pół godziny od włączenia, więc przegrzanie odpada. Nie jest to jakiś uciążliwy problem, o ile telewizor nie będzie resetował się co chwilę. Na razie były to sporadyczne przypadki.

Czy problem może leżec w samym oprogramowaniu? Mam najnowszy update, może to jego wina? Czy ktoś miał coś podobnego lub może czytał o podobnym problemie? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

tatusxxo

New member
samsung ue46d7000

witam po raz pierwszy na waszym forum. Od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora. Chciałbym się dowiedzieć, czy oglądając obraz z bliska np. 0,5-1 m od telewizora jest to normalne, że obraz jest bardzo niewyraźny twarze nie mają ostrości jest jakby rozmyty. Z daleko wygląda to dość dobrze i to nie ma znaczenia, czy sygnał jest HD bądź analogowy. Proszę o odpowiedź czy tak ma być czy jest to wina telwizora lub ustawień?
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy coś mnie niepokoi w moim tv, mianowicie spójrzcie na fotki poniżej, wskaźnik zużycia energii jest na zero, wcześniej tak nie było nigdy. Dlaczego tak jest?
Poza tym nie obserwuje żadnych negatywnych zmian w tv. Jednak to mi się nie podoba, można to radykalnie wytłumaczyć?
Niemożliwością jest aby tv nic nie pobierał prądu.

20120216223702.jpg


20120216223651.jpg

Dodam iż mam wyłączone wszelkie "oszczędzacze energii" i nadal wskazówka jest jak na zdjęciu. Dawniej tak nie było, macie jakieś pomysły, zaczyna mnie to drażnić, niemożliwe że nic prądu nie bierze...
 

jaceg

New member
=> robsoniqe

film już masz w 3d, a zatem użyj okularów papierowych ;) konwersja 2d->3d służy do konwersji zwykłego obrazu do 3d. Jak to wygląda to każdy może sprawdzić u siebie. Marne efekty jeśli wziąć pod uwagę prawdziwe 3d, a to musi być nadawane w trybie SBS (side by side), czyli obraz dzielony w pionie, następnie te obrazy są nakładane na siebie, bądź w pionie (nie wiem jak nazywa się taki system fachowo). Jeśli Twój obraz jest zripowany z blu-ray disk to jest zapisany w formacie do odtworzenia z okularami pasywnymi, np papierowymi. Nie poprawisz tego w żaden sposób.

=> bender88

wina na pewno nie leży w oprogramowaniu - także mam najnowsze i NIE zdarzył mi się reset telewizora. Owszem, zresetowało się połączenie allshare (na kompie mam zainstalowany serviio), ale do tego już się przyzwyczaiłem - może dwu-, trzykrotnie nastąpił reset. Bardziej irytujące jest "ładowanie" plików, które skutecznie uniemożliwia oglądanie niektórych filmów. Czasem pomaga ponowne włączenie TV.


=> tatusxxo


jest to zupełnie normalne - dużych obrazów nie ogląda się z bliska! Spróbuj przeczytać książkę, bądź tekst w gazecie z 5 cm ;)


=> weksla


u mnie wskaźnik poboru energii "funkcjonuje" normalnie. Czy aby jest on realny i przedstawia faktyczne zużycie? Szczerze mówiąc - nie wierzę ;) na każdym z wyświetlanych obrazów wskaźnik wygląda identycznie.
Może masz zepsuty czujnik poboru prądu... ;) wyżej zamieściłem praktyczne porady, które sam potrafię "zweryfikować". Z Twoim problemem się nie zetknąłem...
 

weksla

New member
Bez reklam
Wątpie żeby znajdował się tam jakikolwiek miernik. To rozwiązanie czysto programowe.

Też mi się tak wydaje że nie ma tam żadnego czujnika. U mnie wcześniej tez było normalnie i wskazówka była odchylona od zera. Od kiedy się to stało nie mam pojęcia. Nie monitorowałem tego na bieżąco. Po prostu wczoraj to zauważyłem i się wkurzyłem. Dziś sprawdziłem i wszystkie opcje oszczędności sa wyłączone. Nie wiem może przez któraś z aktualizacji softu. Mam najnowszy, ale inni tez mają i działa. Dziwne to. Nie wiem czy reklamować czy nie?
 

jaceg

New member
Po "czujniku prądu" puściłem oko ;) pewnie, że nie ma tam czujnika. Wg mnie to zwykły "bajer". Dlatego też nie zwracam na to uwagi. Wiem, że TV jest wielokrotnie mniej enbergożerny niż moja stara plazma i to mi wystarczy. Kupując TV nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiegoś wskaźnika zużycia prądu...

Czy to nadaje się do reklamacji? Odpowiem pytaniem: czy przez to TV nie spełnia swojej funkcji? Czy przestała działać jakaś inna, bardziej istotna funkcja telewizora?
 

mlx

New member
Po "czujniku prądu" puściłem oko ;) pewnie, że nie ma tam czujnika. Wg mnie to zwykły "bajer". Dlatego też nie zwracam na to uwagi. Wiem, że TV jest wielokrotnie mniej enbergożerny niż moja stara plazma i to mi wystarczy. Kupując TV nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiegoś wskaźnika zużycia prądu...

Czy to nadaje się do reklamacji? Odpowiem pytaniem: czy przez to TV nie spełnia swojej funkcji? Czy przestała działać jakaś inna, bardziej istotna funkcja telewizora?
szukacie sobie problemu - u mnie niemal non stop jest wskazówka na dole - chyba że puszczam bluraya - to wina softu i tyle
i dodam że mam to gdzieś

a co do restartów to u mnie rzadko ale jednak się kiedyś zdarzyło i w Smart HUB i na zwykłej kablówce - to też na 100% wina oprogramowania
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Czy u Was też ten nowy YouTube czasami często i gęsto resetuje TV po wyszukaniu filmu i próbie włączenia?
Czy istnieje możliwość wprowadzania z komórki (Galaxy S2) treści wyszukiwanej frazy czy tylko z pilota trzeba stukać?
 

robsoniqe

New member
jaceg -> dzięki bardzo :)

weksla -> wskaźnik to normalna sprawa..zwiększ jasność na maxa i zobaczysz, że wskazówka się podniesie.. p.s to jest bajer :p
 
Do góry