TV LCD LED Philips 32PFL9705 - test - Ferrari z pełnym podświetleniem LED!

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam okazję kupić ten model z ekspozycji, na liczniku 4100 h za 2599 (kabel hdmi za 1 PLN, 2 filmy 3d gratis). Warto?

Jeśli to 46" to warto. Jeśli 40" to warto mniej. Jeśli natomiast 32" to już całkiem mniej warto. Dlaczego ? Żywotność tych telewizorków (do pierwszej poważnej usterki) obliczono na ok 3-5 lat typowego użytkowania (niezależnie od producenta). Zatem jeśli nie masz możliwości zakupu dodatkowej 5-letniej gwarancji to od razu odłóż kasę na naprawę. Te 4100 h to odpowiednik ok 2,5-3 lat typowego wykorzystania.
 

k1ngp1ng

New member
Mówię o modelu 32 cale. Mam możliwość zakupu dodatkowej gwarancji za 320 PLN co sprawia, że oferta z mało atrakcyjnej staje się nieatrakcyjna.
 

accu

New member
Bez reklam
Telewizor firmy Philips model 32PFL9705H/12

Witam,

Trafiłem jednak na bardzo dobry egzemplarz telewizora marki Philips model 32PFL9705H/12.
Dzisiaj w menu serwisowym,:) na liczniku :Operation Hours; ukazała się cyfra 5001. Świadczy to bardzo dobrze o jakości tego telewizora. Pierwsze włączenie tego telewizora przeze mnie miało miejsce 30 lipca 2010 r. i jak dotąd wyświetla obraz i przekazuje dźwięk bezawaryjnie .(oby tak dalej-odpukać w niemalowane drzewko):smile:

Pozdrawiam:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

elektron1

New member
1. Układanie listy kanałów na tym TV i wszystkich philipsach z tym typem pilota to jakiś koszmar.
2. Brak możliwości pominięcia wyszukiwania kanałów analogowych w czasach "3D" i technologi DVBT w telewizorach philipsa to tylko rzucić go ze ściany przez okno wprost do kontenera na dole.
3. Wyobraźcie sobie dziadka nawet nieźle uzdolnionego technicznie który odstawił poczciwego Elemisa i ma ułożyć 24 kanały DVBT za pomocą tego interfejsu użytkownika i "nieskomplikowanego" pilota oraz dla porządku usunąć obowiązkowo wprogramowane kanału analogowe szt. 7.
4. Powtórzyć to co 2 miesiące bo w takim mniej więcej interwale czasu obecnie coś się w tym temacie zmienia.

Taki interfejs użytkownika w dzisiejszych czasach ?!!!!???!!! - ochrona konsumenta powinna zablokować wszystkie Philipsy z tym Menu ze sprzedaży.

Proponuję ująć w rankingu ocenę łatwości programowania i intuicyjność interfejsu użytkownika.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
1. Układanie listy kanałów na tym TV i wszystkich philipsach z tym typem pilota to jakiś koszmar.
2. Brak możliwości pominięcia wyszukiwania kanałów analogowych w czasach "3D" i technologi DVBT w telewizorach philipsa to tylko rzucić go ze ściany przez okno wprost do kontenera na dole.
3. Wyobraźcie sobie dziadka nawet nieźle uzdolnionego technicznie który odstawił poczciwego Elemisa i ma ułożyć 24 kanały DVBT za pomocą tego interfejsu użytkownika i "nieskomplikowanego" pilota oraz dla porządku usunąć obowiązkowo wprogramowane kanału analogowe szt. 7.
4. Powtórzyć to co 2 miesiące bo w takim mniej więcej interwale czasu obecnie coś się w tym temacie zmienia.

Taki interfejs użytkownika w dzisiejszych czasach ?!!!!???!!! - ochrona konsumenta powinna zablokować wszystkie Philipsy z tym Menu ze sprzedaży.

Proponuję ująć w rankingu ocenę łatwości programowania i intuicyjność interfejsu użytkownika.
Witam,
No trochę przesadziłeś . Ale przyznaję , że masz trochę racji , system programowania kanałów mógłby być lepiej opracowany przez firmę Philips. Pisałem to w jednym z postów, w ubiegłym roku , kiedy to nabyłem telewizor Philips 32PFL9705H/12.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Jeśli to 46" to warto. Jeśli 40" to warto mniej. Jeśli natomiast 32" to już całkiem mniej warto. Dlaczego ? Żywotność tych telewizorków (do pierwszej poważnej usterki) obliczono na ok 3-5 lat typowego użytkowania (niezależnie od producenta). Zatem jeśli nie masz możliwości zakupu dodatkowej 5-letniej gwarancji to od razu odłóż kasę na naprawę. Te 4100 h to odpowiednik ok 2,5-3 lat typowego wykorzystania.

Ciekawe rzeczy piszesz :shock:, może podeprzesz się czymś, może być link, dla uwiarygodnienia tego Amargedonu :hihi:. BTW mam co najmniej kilka przykładów, które zaprzeczałyby tej tezie. Dotyczy to plazm, jak i LCD. A te 4100h to ni mniej ni więcej tylko 170,83 dni pracy non stop.
 
Ostatnia edycja:

europa777

New member
Witam,

Trafiłem jednak na bardzo dobry egzemplarz telewizora marki Philips model 32PFL9705H/12.
Dzisiaj w menu serwisowym,:) na liczniku :Operation Hours; ukazała się cyfra 5001. Świadczy to bardzo dobrze o jakości tego telewizora. Pierwsze włączenie tego telewizora przeze mnie miało miejsce 30 lipca 2010 r. i jak dotąd wyświetla obraz i przekazuje dźwięk bezawaryjnie .(oby tak dalej-odpukać w niemalowane drzewko):smile:

Pozdrawiam:)
accu
:kom:

Accu, z ciekowości, jaką wartość operation hours display ma Twój TV?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Chętnie Tobie odpowiem na zadane mnie pytanie.Na dzień 02-01-2012 r.mój telewizor firmy Philips 32PFL9705H/12" zaliczył" 5557 godzin pracy , a był włączany 2786.Sprawuje się b. dobrze, choć po ostatniej aktualizacji "zgubił" moje ustawienia, ale po ponownym uruchomieniu telewizora(wyłączyłem mu zasilanie) ustawiłem
ręcznie moje ustawienia obrazu i dźwięku w opcji:Osobisty i jest OK.:)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Accu, z ciekowości, jaką wartość operation hours display ma Twój TV?


Ja również odpowiem Tobie na powyższe pytanie :cool:, u mnie na dzień dzisiejszy czas pracy TV to 9670 h, czyli od 23 listopada 2009r. był "na chodzie" przez 402,91 dni - chyba nieźle :eek:k:. Odpukać, bezproblemowo. Włączany był 4740 razy. Typ: 46PFL 9704 H/12
 

BRIKSIK

New member
a ja niestety w przypadku mojego 32-ki walczę o dobrą płynność obrazu, niestety nad czym mocno ubolewam brak jest ostrości ruchomych obrazów, częsta niewielka pikseloza, poszarpane krawędzie, albo migotanie na obrazach typu kratka lub jakieś drobne wzory, oczywiście wszystko w zależności od materiału nawet przy hd. Ostatnia aktualizacja oprogramowania nie pomogła również, ba czasami wydaje mi sie że jest jeszcze gorzej fakt że w przypadku filmów hd z pc płynność jest znakomita, natomiast w przypadku n-ki to już nie to , tak czy inaczej w obu przypadkach ostrość ruchomych obrazów ma wiele do życzenia.
zaczynam myśleć ze coś z moim tv jest nie tak, tym bardziej jak przypomnę sobie gdy tuż po zakupie musiałem aktualizować firmware jako ze tryb pc nie działał
Proszę o jakieś sugestie lub rady.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
a ja niestety w przypadku mojego 32-ki walczę o dobrą płynność obrazu, niestety nad czym mocno ubolewam brak jest ostrości ruchomych obrazów, częsta niewielka pikseloza, poszarpane krawędzie, albo migotanie na obrazach typu kratka lub jakieś drobne wzory, oczywiście wszystko w zależności od materiału nawet przy hd. Ostatnia aktualizacja oprogramowania nie pomogła również, ba czasami wydaje mi sie że jest jeszcze gorzej fakt że w przypadku filmów hd z pc płynność jest znakomita, natomiast w przypadku n-ki to już nie to , tak czy inaczej w obu przypadkach ostrość ruchomych obrazów ma wiele do życzenia.
zaczynam myśleć ze coś z moim tv jest nie tak, tym bardziej jak przypomnę sobie gdy tuż po zakupie musiałem aktualizować firmware jako ze tryb pc nie działał
Proszę o jakieś sugestie lub rady.

Witam,

Próbowałeś może po dokonaniu aktualizacji lub po wejściu i wyjściu z menu serwisowego zrobić "twardy reset" telewizora? Nieraz pomaga.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

BRIKSIK

New member
nie próbowałem szczerze mówiąc jeszcze nie wchodziłem do menu serwisowego. Chętnie skorzystam z rady, poproszę o wskazówki jak to zrobić (ciekawi mnie czy wejście do menu serwisowego nie spapra gwarancji)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Do menu serwisowego wchodzi się przez naciśnięcie na pilocie zdalnego sterowania kombinacji cyfr:
062596 oraz przycisku: OK Następnie możesz zobaczyć w opcji: Operation hours-liczbę przepracowanych godzin przez Twój telewizor , schodząc na dół kolumny opcji w:Operation hours display-liczbę włączeń telewizora. Te czynności nie spowodują utraty praw gwarancyjnych.
Wszystko możesz oglądać, ale nie wolno Tobie nic zmieniać w poszczególnych opcjach i funkcjach
menu serwisowego.Wychodzisz naciskając przycisk :Menu (ikona domku na pilocie).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

BRIKSIK

New member
bardzo dziękuje weszłem i oczywiście nic nie zmieniałem . jeżeli nie sprawię kłopotu to poproszę o info w którym miejscu jest twardy reset i jak mam to zrobić
 

BRIKSIK

New member
może znowu zadam głupie pytanie ale jak zrobić twardy reset bo chyba to w menu: "zainstaluj ponownie telewizor" i "ustawienia fabryczne" to chyba nie twardy reset
 

zbychu1977

New member
witam
dawno mnie nie było, chciałem tylko napisać że od piątku zmieniłem telewizor z Philipsa 9705 na Panasonica VT30, oprócz oczywistej zmiany ekranu z 46 na 55 cali zyskałem obraz bardziej naturalny dla moich oczu, i nie będę się wdawał w polemikę co lepsze czy plasma czy led z tylnym podświetleniem i jedno i drugie ma zalety i wady, ja chyba znowu na jakiś czas znalazłem coś interesującego dla siebie
pozdrawiam Zbyszek
 

jkarwala

New member
witam
... od piątku zmieniłem telewizor z Philipsa 9705 na Panasonica VT30...

Czy powodem tej zmiany był wyłącznie rozmiar, czy coś jeszcze. Ja też szukam czegoś dla siebie i obecnie moim faworytem jest 9705 (jest jeszcze kilka 46-calowych sztuk na rynku).
Jakie są Twoje opinie o tym telewizorze po, jak rozumiem, długotrwałym użytkowaniu?
 

zbychu1977

New member
witaj,
TV Philipsa używałem od listopada zeszłego roku, tv jak najbardziej zasługuje na bardzo dobre oceny, nie miałem z nim najmniejszych problemów, jedyny mankament który trochę mnie drażnił to tzw efekt "halo" czyli poświata jasnych elementów na ciemnym tle, powód zmiany tv w moim przypadku to głównie wielkość ale i chęć przekonania się jak w domowych warunkach zachowuje się dobra plazma, porównałem kilka modeli i rzeczywiście Panasonic w tej chwili ma najlepszy obraz ale jak to ktoś na forum stwierdził jeśli chodzi o konkurencję to za dużej nie ma, proponuję samemu porównać telewizory które Ci się podobają i samemu podjąć decyzje ponieważ to Ty będziesz codziennie go oglądał,
odnosząc się jeszcze bo Philipsa 9705 to nadal uważam że jest to jeden z niewielu TV obecnie na rynku które naprawdę są godne zainteresowania mogę go śmiało polecić
pozdrawiam Zbyszek
 
Do góry