TV LCD LED Philips 32PFL9705 - test - Ferrari z pełnym podświetleniem LED!

ar10130

New member
PHILIPSA 32PFL9705 czy SHARP 32"LE700E

Witam. To mój pierwszy post na forum i mam nadzieję, że zadam pytanie w odpowiednim miejscu. Stoję właśnie przed decyzją o zakupie nowego TV i mój wybór padł na SHARPA 32"LE700E. Przy wyborze kierowałem się głównie tym, żeby TV był FULL HD, 100Hz i miał pełne podświetlenie LED z local dimming. TV będzie podłączony pod dekodery "n" i CYFRY+. Jednak po lekturze tego tematu już nie jestem tak pewny tego wyboru. Ten PHILIPS o którym mowa w temacie porządnie zawrócił mi w głowie:?. Proszę więc o radę, który TV wybrać. Czy w/w SHARPA czy PHILIPSA 32PFL9705:?:.
Z góry dzięki:bober: za wszelkie podpowiedzi i sugestie
POZDRAWIAM
 

BRIKSIK

New member
aha no i sharp nie ma local dimming ale nie obrażając sharpa uważam go za dobry telewizor na pewno tańszy od 9705 philipsa ale nie ma takiej czerni jak philips ani wykonania ale powtarzajac swoje zdanie z postu powyżej to najlepiej zobaczyć przed zakupem, każdy ma swój gust jakąś kwotę do wydania, ja mam philipsa 9604 z którego nie uważam za niewiadomo co ale po roku obcowania z nim chociaż nie ma takiej czerni jak 9705 to oglądam go z przyjemnością sugerując się tym że trzeba oglądać to co na ekranie a nie wyszukiwać wady jednym słowem należy cieszyć się z tego co się ma albo co sie kupi bo życie krótkie jest i nie dogonimy technologi która idzie do przodu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Philips 32"9705H nie jest tani , lecz w klasie jakości obrazu i dźwięku nie ma konkurencji w wielkości 32"-calowych telewizorów LCD w technologiach podświetlenia "local dimming" czy CCFL . Sharp 32"700 to "ubogi krewny" , dorównuje Philipsowi tylko w dziedzinie oszczędności poboru energii elektrycznej . Zaletą Sharpa jest to , że jest tani.:kom:

Pozdrawiam ,:)

accu
 

zbychu1977

New member
witam .... odnośnie wyboru tv sharp lub philips to najlepiej samemu zobaczyć porównać w sklepie oba modele na tym samym sygnale (idealnie było by mieć obydwa w domu i samemu się przekonać czy warto dopłacać czy nie ) ... obiektywnie tv philipsa model 9705 z całą pewnością będzie prezentował lepszą jakość obrazu i to moim zdaniem jest najważniejsze sprawa drugorzędna to wykonanie i tu również philips ma przewagę aluminiowa obudowa.... niemniej jednak trzeba zawsze kierować się własnymi oczami i jak mówi pewna reklama "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać" .... ja miałem podobny dylemat przed zakupem i postanowiłem kierować się tym co widzę a miałem okazje bezpośrednio porównać kilka tv i wybór okazał się prosty wybrałem philipsa 46 pfl 9705 jeśli nie wybrałbym philipsa to drugi na mojej liście był panasonic vt20 a na trzecim miejscu ulokowałbym lg lx950 oraz sharpa 820-tke ..... życzę udanych zakupów :)
pozdrawiam
zbychu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.

Polecam połączenie słuchawek marki Grado 325 is z telewizorem Philips 32PFL9705H.
Dźwięk jaki oferuje takie połączenie jest wyborny . Ustawienie głośności w słuchawkach proponuje ustawić na 28 w menu ustawień tego telewizora. Można w ten sposób wieczorem nie " złościć" sąsiadów
głośnym słuchaniem audycji muzycznych serwowanych przez poszczególne kanały telewizyjne.
Ja tak słucham koncertów grupy Pearl Jam , Metallica itp......:kom:


Pozdrawiam , :)
accu
 

BRIKSIK

New member
Ja w swoim próbowałem ale niestety moje sennheiser hd 580 to 300 om i tu nie daje rady no ale z ciekawości spróbowałem ale ja mam podłoączony tv do dac baresfod coxialem i potem do wzmacniacza denon 710ae i tu dzwięk rewelacja
 

Pikus

New member
Witam,

Ostatnio chodzi mi po glowie pomysl aby kupic telewizor 32' jako monitor do komputera. Rozwazalem rozne modele, ale PFL9705 nie ma konkurencji w tym rozmiarze.

Podlaczal ktos ten model do komputera? Czy wszystkie funkcje, ktore robia przewage, jak lokalne podswietlenie itp. dzialaja w trybie PC (podlaczenie DVI ->HDMI) ?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.

Bezkonkurencyjny , ale najwyższy czas aby wypowiedzieli się inni użytkownicy tego zacnego modelu ,
gdyż moja opinia może być subiektywna.


Pozdrawiam , :)
accu

:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Współpraca tv Philips 32PFL9705H/12 z PC.

Witam.

Ja mam połączony laptop firmy HP Pavilion dv 9960 ew 17" z telewizorem Philips 32PFL9705H/12
kablem HDMI-HDMI.
Współpraca wzorowa pod względem obrazu i dźwięku.
Piszę, bo jakoś użytkownicy telewizorów Philips serii 9705 nie wypowiadają się na ten temat , czyżby nie korzystali z możliwości wykorzystania ekranu telewizora jako monitora PC.

Pozdrawiam , :)
accu

:kom:
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
klatkowanie obrazu

Po długim oczekiwaniu stałem się nowym abonentem "n"-ki. Czekałem na tą platformę z wielką nadzieją na najwyższy poziom obrazu w zestawieniu z moim 46" 9705. I tu wielkie zaskoczenie ! Obraz niemal na każdym kanale włącznie z tymi HD w przypadku ruchu nie jest płynny ! W HD w najlepszym razie nie widać poklatkowania ale obraz traci ostrość. Gdy sceny są statyczne to obraz jest naprawdę żyletka ale jak zaczyna się coś ruszać to następuje prawdziwa zapaść. Efekt jest tym bardziej widoczny im gorsza jakość obrazu. Może nie potrafię tego wytłumaczyć ale naprawdę jestem zasmucony :oops: Dodam, że dekoder mam połączony przez HDMI do TV a na dekoderze wybrałem opcję 1080 linii. Próbowałem różne wersje ustawień i nic - efekt jest widoczny i to bardzo. Zaobserwowałem też, że przechodząc na tuner cyfrowy TV to programy ogladane ( te same ) z dekodera "n"-ki wypadają nieco mniej ostro no i z efektem poklatkowania. Co robić ? Dajcie jakieś rady !
 

BRIKSIK

New member
Witaj kiedyś były problemy oprogramowania nboxów z philipsami ja tak miałem z 9604 potem już było ok chociaż też to nie jest tak idealnie no ale jest jeszcze jedna sprawa podłącz przez component ntv bo 720p na nce pewnie próbowałeś
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Wczoraj licznik w menu serwisowym mojego telewizora pokazał 2008 godzin pracy . Tak więc użytkowany przeze mnie telewizor LCD firmy Philips w technologii podświetlenia LED"local dimming" sprawuje się nadal
bardzo dobrze i myślę że będzie tak nadal. Tym samym zakup tego tego modelu telewizora marki Philips ,choć drogiego pod koniec lipca 2010 r.
okazał się "strzałem w dziesiątkę" !!!!!!!


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom::kom:
 

Czarny1212

New member
Kiki - Ferrari to w istocie dobre określenie tego TV szczególnie jeśli chodzi o pułap cenowy :)

Briksik - połączyłem jak proponowałeś przez component i jest troszkę lepiej z tą płynnością ruchu - dzięki !

Kąty boczne i opóźnienie obrazu względem dźwięku to tak jakby fabrycznie wypuszczono powietrze z dwóch kół w moim ferrari, no jechać się da a i wygląda super tylko ... oby nie trzeba było w nim czegoś poszukać bo obsługa pilotem to czysta F1 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
opóźnienie mają wszystkie telewizory . DO tego masz specjalne funkcje w amplitunerze.
Katy boczne ma najlepsze w klasie , jeśli masz z tym kłopoty doświetl pomieszczenie. Osobiście nic nie brakowało.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Wczoraj minął rok jak po raz pierwszy uruchomiłem telewizor LCD marki Philips 32PFL9705H.
W menu serwisowym na liczniku przepracowanych godzin pojawiła się cyfra 3763 .
Odbiornik w ciągu roku tylko jeden raz samoczynnie się wyłączył i włączył , a było to gdy
osiągnął pułap pracy 500 godzin.
Jestem bardzo zadowolony z perspektywy czasu z zakupionego telewizora , który choć
był drogi w zakupie , jednak swoją niezawodną pracą z innymi urządzeniami A/V i bardzo dobrym obrazem z nawiązką odrobił
koszty jego zakupu.
Pora na drugi telewizor firmy Philips( dla mojej Rodziny) - myślę że będzie to Philips 46PFL9706 jak
finanse na ten zakup pozwolą , trzeba będzie poczekać do roku czasu , gdy cena się obniży i będzie
do zaakceptowania.

Pozdrawiam, :)
accu
:smile:
 
Ostatnia edycja:
Do góry