TV LCD LED Philips 32PFL9705 - test - Ferrari z pełnym podświetleniem LED!

zbychu1977

New member
witam ponownie ... mam prośbę o pomoc w odpowiedniej kalibracji mojego Philipsa dużo się naczytałem o tym że wiele z tego tv można wyciągnąć i od tygodnia testuje różne ustawienia niemniej jednak chciałbym mieć jakiś wzór w postaci obrazu który w możliwie najlepszy sposób oddaje naturalne barwy (obraz bliski tego co widzimy w naturze) .... za wszelką pomoc będę wdzieczny
 

Czarny1212

New member
hi he ha mam 9705 !

Koledzy, witam wszystkich użytkowników tego modelu. Właśmie na bez-vaciu kupiłem wspomniany model w sklepie dla idiotów :) Na razie stoi w kartonie i czeka na odplombowanie. Jutro się zabiore do dzieła. Kochani dajcie jakieś sugestie jak kalibrować ! Accu może wrzucisz kila cennych uwag ? Jak sprawdzić jego sofcik ?
 

accu

New member
Bez reklam
Sprawdzenie ilości godzin przepracowanych przez telewizor.

jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić ile Philips przepracował godzin (jak wejść do menu serwisowego w modelu 46PFL9705)

Witam. Należy na pilocie nacisnąć przyciski : 062596 oraz przycisk OK.
Ukaże się okno , że wejście do menu serwisowego jest dla serwisu firmy Philips i należy liczyć się z utratą
gwarancji.Jeżeli decydujesz się na wejście do menu serwisowego to klikasz i wchodzisz . Pierwsza pozycja w menu serwisowym to : Hardware info ,która zawiera 3 pozycje : A. SW version (jest podana wersja oprogramowania , która została w fabryce zainstalowana Q5551_ )
B. Standby processor version (jest podana wersja procesora STDBY_XX.XX.0.0 )
C. Production code (dane gdzie telewizor został wyprodukowany , rok produkcji, tydzień produkcji i numer ) Masz te dane również na opakowaniu telewizora na naklejonej naklejce .
Druga pozycja w menu serwisowym to : Operations hours .(ilość godzin ile pracował telewizor) Po kliknięciu pokaże się okienko z napisem :Zamknij. Klikasz je i wychodzisz z menu serwisowego klikając przycisk: menu główne (ikonka domku) lub dwa razy cyfrę 0 . (00)

Nic nie grzeb więcej w menu serwisowym.Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej pracy zakupionego telewizora , oraz przyjemności z użytkowania tego "filipka" na co dzień.

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Koledzy, witam wszystkich użytkowników tego modelu. Właśmie na bez-vaciu kupiłem wspomniany model w sklepie dla idiotów :) Na razie stoi w kartonie i czeka na odplombowanie. Jutro się zabiore do dzieła. Kochani dajcie jakieś sugestie jak kalibrować ! Accu może wrzucisz kila cennych uwag ? Jak sprawdzić jego sofcik ?

Witam. Soft sprawdzisz przy użyciu pilota wchodząc do menu głównego obsługi telewizora . W jednej z opcji jest podana wersja oprogramowania zainstalowana w fabryce Philipsa na Węgrzech.
Co do ustawień to trudno mnie się wypowiadać i radzić na odległość nie znając Twoich preferencji co
do temperatury barwowej i dźwięku w telewizorze.Swoje ustawienia już podawałem na forum w wątku:

46PFL9705H - problem z obrazem. strona 1 ze stron 3 post # 2 z 16-10-2010 , 21:01
tomsonek
Pozdrawiam , :)
Niedługo ukaże się recenzja i zostaną podane podstawowe ustawienia obrazu telewizora Philips 46PFL9705H/12 na stronie internetowej flatpanels.dk.
Jest to fachowa strona duńska , pisząca rzeczowo o sprzęcie tv-video. Polecam , tym którzy jej jeszcze nie znają.
 
Ostatnia edycja:

zbychu1977

New member
witam .... accu bardzo dziękuje za odpowiedź sprawdziłem i jeszcze sporo godzin brakuje do pierwszego 1000h :).... jak byś mógł jeszcze podać jakieś wskazówki odnośnie kalibracji może jakiś program albo jakieś wskazówki byłbym wdzięczny
pozdrawiam zbyszek
 

zbychu1977

New member
znalazłem posta o którym pisałeś z 16.10.2010 widać nie ma jednych najlepszych ustawień i rzeczywiście należy poszukać ustawień obrazu najbardziej odpowiadających naszym własnym preferencją ..... będę dalej szukał najlepszego obrazu dla mnie
pozdrawiam zbychu
 

Czarny1212

New member
Accu

Witaj, mam pytanie. Wypakowałem, postriłem i poregulowałem Phila i coś mnie niepokoi ... Ustawiłem sobie automatyczną regulację głośności tak aby wybuchy dźwięku przy bloku reklamowym nie powodowały podnoszenia ciśnienia i teraz podczas normalnego filmu dźwięk cały czas pływa ... raz głośniej raz ciszej ... czy coś źle ustawiłem czy tak działa ta funkcja ??? To bardzo wkurza ! I jeszcze jedno : czy można ustawić ambilight tak aby świecił cały czas np. na pomarańczowo bez względu na obraz ??? Bez zmian nasycenia i jasności ? Trochę tak jakby ustawić lampkę za odbiornikiem. Wiem, że ostatecznie mogę sobie ten ambi wyłączyć i lampkę ustawić ale po co on w końcu jest :) Pozdr,
 

accu

New member
Bez reklam
Witaj, mam pytanie. Wypakowałem, postriłem i poregulowałem Phila i coś mnie niepokoi ... Ustawiłem sobie automatyczną regulację głośności tak aby wybuchy dźwięku przy bloku reklamowym nie powodowały podnoszenia ciśnienia i teraz podczas normalnego filmu dźwięk cały czas pływa ... raz głośniej raz ciszej ... czy coś źle ustawiłem czy tak działa ta funkcja ??? To bardzo wkurza ! I jeszcze jedno : czy można ustawić ambilight tak aby świecił cały czas np. na pomarańczowo bez względu na obraz ??? Bez zmian nasycenia i jasności ? Trochę tak jakby ustawić lampkę za odbiornikiem. Wiem, że ostatecznie mogę sobie ten ambi wyłączyć i lampkę ustawić ale po co on w końcu jest :) Pozdr,

Witam. W menu Dźwięk można dostosować osobno wszystkie ustawienia dźwięku. Aby otworzyć menu Ustawienia dźwięku , naciśnij przycisk ikonki domu (menu główne) i wybierz kolejno : Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Dźwięk.
Basy - ustawienie poziomu tonów niskich dźwięku.
Tony wysokie - ustawienie poziomu tonów wysokich dźwięku.
dźwięk przestrzenny - ustawienie efektu dźwięku przestrzennego z wewnętrznych głośników.
Głośność słuchawek - ustawienie głośności połączenia słuchawek telewizora.
Automatyczne wyrównanie poziomu głośności - ogranicza nagłe zmiany głośności.(reklamy lub przełączanie kanałów)
Balans - umożliwia ustawienie balansu lewego i prawego głośnika tak, aby najlepiej pasował do miejsca odsłuchu.
Aby otworzyć menu funkcji Ambilight , naciśnij przycisk ikonki domku (menu główne) i wybierz kolejno:
Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Ambilight.
Aby ustawić swój własny kolor oświetlenia Ambilight(w tym wypadku pomarańczowy), wybierz opcję Własne w menu Kolor Ambilight. Po wybraniu opcji Własne możesz otworzyć menu Kolor personalny.
Wybierz opcję Gama kolorów , aby wybrać własny kolor.Ustawienie własnego koloru ma stały charakter.(kolor nie zmienia się dynamicznie) Według mnie koloru pomarańczowego nie uzyskasz tylko kolor wpadający w czerwień.
Mam nadzieję , że powyższe porady chociaż w najmniejszym stopniu pomogą rozwiązać zagadnienia o które pytasz.
Jeszcze mała porada praktyczna: jeśli telewizor jest w stanie czuwania można włączyć oświetlenie Ambilight przyciskiem na dolnej części obudowy wyświetlacza nad sygnalizatorem diodowym , który wskazuje kolorem czerwonym tryb czuwania. Natomiast można wyłączyć oświetlenie Ambilight tym samym przyciskiem z tą różnicą , że trzeba ten przycisk przytrzymać 5 sekund.
Co do "płynącego dźwięku" , tego nie powinno być , jaką masz wersję oprogramowania telewizora, z jakiego odbiornika cyfrowego lub odbiornika cyfrowego HD korzystasz , sprawdź ustawienia dźwięku w podłączonym do telewizora odbiorniku cyfrowym.:kom:
Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Accu

Wielkie dzięki, dźwięk bez zmian. Ustawiłem wszystko zgodnie z sugestią i nadal pływa... Uśmiałem się na pytanie z jakiego odbiornika HD ... no powiem, że sygnał ciągnę ze zwykłej anteny TV na dachu. Tu pewnie rykniesz śmiechem ale jeszcze nie posiadam SAT. Wgrałem wszystkie programy przy włączaniu TV i oczywiście załamka - analogi to nieporozumienie. Natomiast 9 programów wystrojonych z systemu cyfrowego to już jest dobrze. Dźwięk pływa na każdym programie. Nie sprawdziłem jeszcze oprogramowania ale pewnie mam jakiegoś "starucha" bo przypadłość o której pisał już ktoś wcześniej, że podczas przełączania kanałów TV zasypia na jakieś 2 sek. a dopiero potem przeskakuje właśnie dotyczy mojego modelu :x. Ambilight sprawdzę dziś w ustawieniach. Funkcja o której piszesz to super bajer - zwłaszcza jak TV wisi na ścianie - jeszcze raz dzięki !
Nie chcę przynudzać ale może doradzisz jeszcze jak połączyć TV z ruterem domowym. No i czy za pomocą takiego połączenia będę mógł automatycznie odświeżać oprogramowanie ? Podczas instalacji zdołałem przeskanować "eter" i TV znalazł moją ścieć domową. Napisał na ekranie, że mam wpisać jakiś klucz do rutera ... kurcze nie chciałbym w ruterze nic grzebać ale wiem, że kod pin mam ustawiony do odszyfrowania sygnału na jakimś innym odbiorniku niż mój PC. Co zrobić ? Mam jeszcze mnóstwo pytań ale na koniec jeszcze jedno : czy podczas uruchomiania TV po "drzemce" z pilota muszę za każdym razem obejrzeć dwa razy na różnym tle wielki napis PHILIPS ??? To trochę wkurza !
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Oczywiście , że nie powinien pojawiać się napis Philips po włączeniu telewizora z trybu czuwania.
Masz oczywiście ustawiony telewizor w trybie: Dom , a nie w trybie : Sklep .
Spróbuj prostego sposobu , jaki wykonuje się gdy sprzęt należycie nie funkcjonuje. Ustaw w menu głównym telewizor na Ustawienia fabryczne . Wyłącz telewizor wyłącznikiem głównym . Wyjmij wtyk kabla zasilającego z gniazdka , gdzie podłączyłeś telewizor. Odczekaj do pół godziny , a następnie włóż wtyk kabla zasilającego z powrotem do gniazdka sieciowego . Włącz wyłącznikiem głównym (mechanicznym) telewizor.Zobacz jak zachowuje się telewizor. Jeśli zajdzie potrzeba ponownie wgraj(dostrój) kanały cyfrowe .
Nową wersję oprogramowania najlepiej pobrać na urządzenie pamięci przenośnej USB ze strony internetowej Philipsa ( tak jest najbezpieczniej ) i przez port USB telewizora po włożeniu urządzenia
pamięci przenośnej USB zainstalować w telewizorze. Pisałem już o tym w moich postach wcześniej w
wątku: 46 Philips 9705H - problem z obrazem post#18 z dnia 18-10-2010, 15:13, post#21 z dnia 18-10-2010 , 19:56. Według mnie przed włożeniem urządzenia pamięci przenośnej USB do portu USB telewizora należy telewizor wyłączyć z sieci zasilającej. Po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania telewizora , należy również telewizor wyłączyć z sieci zasilającej głównym wyłącznikiem (mechanicznym) telewizora , a następnie wyciągnąć urządzenie pamięci przenośnej USB z portu USB telewizora.


Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Accu

W istocie mam stare oprogramowanie Q 5551-0.75.59.0 Jeśli możesz rozszyfruj mi stronę : Rozbudowa oprogramowania
poniżej napis: Aktualne oprogramowanie: Q 5551-0.75.59.0
Zwolnij zapisy : Release for TV 550 R1 : Q551-0.75.59.0
Generation date: OK.
Nie wiem czy mogę coś zrobić ? Wiem, że muszę zaktualizować oprogramowanie tak jak sugerujesz po kolej. Mam jeszcze dwa pytania. Widzę jak obraz przesuwa się niejednostajnie wraz z obiektywem kamery ( powstaje obraz jakby poklatkowo a nie płynnie ) Które z funkcji włączyć lub wyłączyć aby ruch był płynny. Nadmienię, że gdy kamera się nie rusza o tylko obiekty poruszają się na ekranie to wszystko jest ok. ale jak cały obraz wędruje za okiem kamert to wtedy ekran poklatkuje. Mam sygnał cyfrowy z anteny naziemniej. Drugie pytanie to dlaczego i co mogę zrobić aby głos zgadzał się z obrazem. To minimalne spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku jest wkurzające i występuje tylko z sygnału cyfrowego. Z analogu jest ok. no ale obraz nie do przyjęcia ! Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
W istocie mam stare oprogramowanie Q 5551-0.75.59.0 Jeśli możesz rozszyfruj mi stronę : Rozbudowa oprogramowania
poniżej napis: Aktualne oprogramowanie: Q 5551-0.75.59.0
Zwolnij zapisy : Release for TV 550 R1 : Q551-0.75.59.0
Generation date: OK.
Nie wiem czy mogę coś zrobić ? Wiem, że muszę zaktualizować oprogramowanie tak jak sugerujesz po kolej. Mam jeszcze dwa pytania. Widzę jak obraz przesuwa się niejednostajnie wraz z obiektywem kamery ( powstaje obraz jakby poklatkowo a nie płynnie ) Które z funkcji włączyć lub wyłączyć aby ruch był płynny. Nadmienię, że gdy kamera się nie rusza o tylko obiekty poruszają się na ekranie to wszystko jest ok. ale jak cały obraz wędruje za okiem kamert to wtedy ekran poklatkuje. Mam sygnał cyfrowy z anteny naziemniej. Drugie pytanie to dlaczego i co mogę zrobić aby głos zgadzał się z obrazem. To minimalne spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku jest wkurzające i występuje tylko z sygnału cyfrowego. Z analogu jest ok. no ale obraz nie do przyjęcia ! Pozdrawiam.
Witam. Zapis jest prawidłowy. Gdy wgrasz nową wersję oprogramowania w miejsce: Aktualne oprogramowanie: Q 5551_0.75.59.0 pojawi się numer wersji , którą zainstalujesz. Po kliknięciu ikonki domku na pilocie ,
W oknie Konfiguracja wybierz Aktualizacja oprogramowania , kliknij , pojawi się ;
Internet
USB ->wybierasz USB.
Co do ustawień Twojego telewizora to trudno mi radzić na odległość ale spróbuj takie ustawienia:
kontrast 76
jasność 45
kolor 54
regulacja szumów - wyłączony
odcień - zimny lub personalny (własny)
Perfect Natural Motion - wyłączony jak oglądasz kino , minimum
400Hz Clear LCD - włączony
super rozdzielczość - wyłączony jak oglądasz kino , włączony
doskonały kontrast - wyłączony
dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz , ew.standard
zmniejszenie usterek M - wyłączony
wzmocnienie kolorów - wyłączony
gamma - 1
tryb PC - wyłączony
czujnik światła - wyłączony
format obrazu - auto dopasowanie
krawędzie zdjęcia - 7
ostrość - 2

Jeżeli masz zestaw kina domowego należy wyłączyć opcję : Opóźnienie wyjścia audio w telewizorze ,jeśli opóźnienie zostało ustawione w zestawie kina domowego dla wszystkich złącz wyjściowych.
Aby wyłączyć funkcję Opóźnienie wyjścia audio , naciśnij przycisk ikonki domku na pilocie i wybierz kolejno: Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Preferencje>Opóźnienie wyjścia audio. Wybierz opcję Wył. i naciśnij przycisk OK.

Ostatnia wersja aktualizacji Q5551_0.140.25.0 z 2010-11-08 według mnie wprowadza: poprawę przełączania,
poprawę wyświetlania 3D na kanałach kablowych
usuwa restart w momencie przechodzenia w tryb gotowości
poprawę usług na portalu NetTv.


Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

M_a_r_i_a_n

New member
Witam.
Mam prośbę do kolego accu widzę, że posiadasz duża wiedze odnośnie TV LCD jak byś mógł napisać jak masz ustawiony w miarę szczegółowo „Obraz” w Philips 32PFL9705H/12
Posiadam tuner satelitarny HD mam w tunerze opcje, w której ma do wyboru 50Hz lub 60Hz zastanawiam się, co wybrać.
Dzięki i Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Mam prośbę do kolego accu widzę, że posiadasz duża wiedze odnośnie TV LCD jak byś mógł napisać jak masz ustawiony w miarę szczegółowo „Obraz” w Philips 32PFL9705H/12
Posiadam tuner satelitarny HD mam w tunerze opcje, w której ma do wyboru 50Hz lub 60Hz zastanawiam się, co wybrać.
Dzięki i Pozdrawiam.

Witam. Proszę wybrać opcję 50 Hz.
Nie ma ustawień idealnych obrazu , nawet po profesjonalnej kalibracji obrazu. Obraz powinien być ustawiony pod nasze preferencje postrzegania poszczególnych barw. Dlatego uważam , ,ze warto
samemu określić odcień personalny (własny) koloru czerwonego , zielonego i niebieskiego . To wymaga trochę czasu i cierpliwości , ale przynosi efekt w postaci późniejszego zadowolenia z wyświetlanego przez telewizor obrazu.

Pozdrawiam ,:)
 

zbychu1977

New member
Dylemat kupić czy nie kupić ???

witam
w związku z wieloma pytaniami które kilka osób kierowało do mnie chciałbym tylko napisać że każdy powinien zakupić taki telewizor jaki najbardziej odpowiada osobistym preferencjom po co szukać w tym Philipsie wad i chwalić inne za lepszy obraz czy dźwięk czy jeszcze coś innego ..... nieważne co mówią inni zawsze trzeba kupować to co nam odpowiada żeby się z tego później móc długo cieszyć i nie mieć do siebie pretensji że posłuchaliśmy kogoś a tak naprawdę to nie był nasz wybór ....
pozdrawiam Zbyszek
 

M_a_r_i_a_n

New member
Witam wszystkich. Mam taki problem zauważyłem pixeloze wokół postaci podczas szybkiego ruchu na kanałach HD w tunerze satelitarnym HD ma ustawione 50Hz, gdy przestawię na 60Hz to pixelozy nie ma, ale obraz trochę mniej ostry i zauważyłem migotanie na białym tle.
Niewinem czyja to wina czy tunera czy telewizora.
Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Za pomoca ktorej funkcji moge zmienic czestotliwosc odswiezania ?
Pozdrawiam

Witam.
Za pomocą funkcji : 200Hz Clear LCD . Wpierw klikasz w : Perfect Pixel HD Engine.
Masz dwie opcje:
1 . Wyłączony.
2 . Włączony.:kom:

Pozdrawiam , :)

accu
 
Ostatnia edycja:
Do góry