TV LCD LED Philips 32PFL9705 - test - Ferrari z pełnym podświetleniem LED!

accu

New member
Bez reklam
Accu skąd masz te dane o diodach ? Jeśli faktycznie tak to zrobili, to znaczy, że parametry kontrastu, hallo i kątów powinny być w 46 lepsze niż w 40... Bo skoro ta sama rozdzielczość a gęstsze podświetlenie to prawie jak oled ;)

Witam.Dane te zaczerpnąłem patrz; -> Alles über den Philips 9705, Philips - HIFI-FORUM (Seite 31)
Wiadomość utworzona przez użytkownika forum :Andy 100378 , w dniu 09 sierpnia 2010 , o godz.16:59:banned:
Pozdrawiam , :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Piszę o dziwnej przypadłości telewizorka , na którą dotąd nie zwróciłem uwagi.
Otóż przy włączaniu telewizora lub przełączaniu kanałów telewizyjnych ekran wyświetlacza staje się na moment czarny i dopiero po chwili wyświetlany jest program nadawany przez daną stację telewizyjną na przełączanym kanale. Ja mam oprogramowanie fabryczne Q5551_1.75.13.47 Podobno wydany soft przez Philipsa w dniu 18 sierpnia 2010 r. Q5551_1.75.59.0 naprawia tą przypadłość i
usuwa czarny obraz przy włączaniu telewizora , lub po przełączeniu kanału. Poprawia również stabilność Ambilight i odtwarzanie MPEG 4.
Muszę wgrać nowy soft , choć w przypadku Philipsa z wgraniem nowego softu trzeba uważać bo jest wybredny .:eek:k:
Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. Piszę o dziwnej przypadłości telewizorka , na którą dotąd nie zwróciłem uwagi.
Otóż przy włączaniu telewizora lub przełączaniu kanałów telewizyjnych ekran wyświetlacza staje się na moment czarny i dopiero po chwili wyświetlany jest program nadawany przez daną stację telewizyjną na przełączanym kanale. Ja mam oprogramowanie fabryczne Q5551_1.75.13.47 Podobno wydany soft przez Philipsa w dniu 18 sierpnia 2010 r. Q5551_1.75.59.0 naprawia tą przypadłość i
usuwa czarny obraz przy włączaniu telewizora , lub po przełączeniu kanału. Poprawia również stabilność Ambilight i odtwarzanie MPEG 4.
Muszę wgrać nowy soft , choć w przypadku Philipsa z wgraniem nowego softu trzeba uważać bo jest wybredny .:eek:k:
Pozdrawiam ,:)
Witam to dopiero teraz zauwazyles te wade? przeciez czegos takiego nie da sie nie zauwazyc podobnie jak z tymi przednimi przycisakmi ktore trzeba czasem ze dwa razy nacisnac zeby zadzialaly. I po wgraniu softu nowego juz nie ma tej czarnego ekranu po przelaczeniu na jakis kanal lub po wlaczeniu tv? Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Podtrzymuję moją opinię o przyciskach na przedniej stronie telewizora .
W porze dziennej dadzą się jako tako obsługiwać , natomiast wieczorem nawet przy zapalonym świetle są mało czytelne.Ja ich nie używam .Co do wgrywania nowego softu , to się jeszcze wstrzymam z tą operacją , bo mankament który w moim telewizorze występuje nie jest krytyczny, zasięgnąłem opinii kolegi , który naprawia sprzęt telewizyjny.Powinieneś również wiedzieć , że nie zawsze wgranie nowego softu poprawia zauważone drobne usterki , nieraz po aktualizacji oprogramowania , błędy nie są poprawione a dochodzą nowe usterki i chce się wrócić do uprzedniego oprogramowania.Wydaje mi się , że nie miałeś żadnego kontaktu z modelem Philipsa 32PFL9705H/12 , którego ja użytkuję.:D
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

Onomato

New member
Kiki kiedy bedziesz mial model 40pfl9705 lub 46pfl9705 zeby potwierdzic lub zaprzeczyc tym pogloskom o piszczeniu czy sciemnianiu lub wylanczaniu tych modelow.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Aby ustawić optymalne parametry obrazu tego telewizora trzeba pobawić się w ustawienie odpowiednich wartości odcienia R , G , B .
Ustawienia fabryczne tj. odcień normalny , odcień ciepły , odcień zimny nie są ustawione optymalnie , trzeba ustawić odcień : własne.Wtedy przechodzi się na odcień personalny i można pobawić się w ustawienie odpowiednich wartości kolorów czerwonego,zielonego i niebieskiego.
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

piotrjfk

New member
40pfl9705 czy 40pfl8605 ?

Witam Szanownych Kolegow.
Mam dylemat ktory model Philipsa wybrac : 40PFL9705 czy tez 40PFL8605?
Parametry obrazu z serii 8605 uznaje za wystarczajace(mam juz taki jeden).
Glownie chodzi mi o roznice w dzwieku, miedzy tymi 2 modelami.
Jestm rowniez uzytkownikiem Philipsa CRT, z wbudowanym zestwem glosnikow do kina domowego. Sprzet ten zapewnia (moim zdaniem) doskonale wrazenia akustyczne podczas "normalnego" ogladania ty(wiadomosci,muzyka itd.). Niestety 8605 wypada przy nim blado.
Nie moge sie zdecydowac co wybrac. Odsluch w sklepach raczej nie ma wiekszego sensu a roznica w cenie jest dosc znaczna.
Jesli ktos zechce podzielic sie wrazeniami w tej kwestii bede wdzieczny.
Serdecznie pozdrawiam-Piotr Bargieł
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Szanownych Kolegow.
Mam dylemat ktory model Philipsa wybrac : 40PFL9705 czy tez 40PFL8605?
Parametry obrazu z serii 8605 uznaje za wystarczajace(mam juz taki jeden).
Glownie chodzi mi o roznice w dzwieku, miedzy tymi 2 modelami.
Jestm rowniez uzytkownikiem Philipsa CRT, z wbudowanym zestwem glosnikow do kina domowego. Sprzet ten zapewnia (moim zdaniem) doskonale wrazenia akustyczne podczas "normalnego" ogladania ty(wiadomosci,muzyka itd.). Niestety 8605 wypada przy nim blado.
Nie moge sie zdecydowac co wybrac. Odsluch w sklepach raczej nie ma wiekszego sensu a roznica w cenie jest dosc znaczna.
Jesli ktos zechce podzielic sie wrazeniami w tej kwestii bede wdzieczny.
Serdecznie pozdrawiam-Piotr Bargieł
Witam. Ponieważ tak się składa , że od 2003r. jestem również posiadaczem telewizora CRT Philips 28" PW 9617 (model z wbudowanym subwooferem) więc wiem jak wysoką klasę dźwięku ten model prezentuje i jak dotąd żaden ze znanych mnie telewizorów plazmowych i lcd nie zbliżył się poziomem jakości dźwięku do wyżej wymienionego przeze mnie modelu telewizora.
Nie mniej o ile dysponujesz wystarczającą gotówką , polecam zakup modelu Philipsa 40PFL9705H, który według mojego skromnego zdania prezentuje bardzo dobry obraz i jak trafisz na egzemplarz bez wady dźwięku (niektóre egzemplarze mają tą wadę i serwis powinien usunąć tę przypadłość) to na pewno będziesz zadowolony z dokonanego wyboru. Mój 32"9705H sprawuje się dotychczas (użytkuję 2,5 miesiąca ) dobrze i jestem zadowolony.Wybór należy do Ciebie.
Co do dźwięku o który pytasz w tych dwóch modelach telewizorów Philips , według mojego skromnego zdania jest na podobnym poziomie z tym że w 40"9705H moc głośników jest większa i wynosi 2x15W. , a w 40"8605H moc zastosowanych głośników wynosi 2x10W , dlatego basy w 40"9705H są trochę lepsze niż w 40"8605H.

Pozdrawiam , :)

:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Szanownych Kolegow.
Mam dylemat ktory model Philipsa wybrac : 40PFL9705 czy tez 40PFL8605?
Parametry obrazu z serii 8605 uznaje za wystarczajace(mam juz taki jeden).
Glownie chodzi mi o roznice w dzwieku, miedzy tymi 2 modelami.
Jestm rowniez uzytkownikiem Philipsa CRT, z wbudowanym zestwem glosnikow do kina domowego. Sprzet ten zapewnia (moim zdaniem) doskonale wrazenia akustyczne podczas "normalnego" ogladania ty(wiadomosci,muzyka itd.). Niestety 8605 wypada przy nim blado.
Nie moge sie zdecydowac co wybrac. Odsluch w sklepach raczej nie ma wiekszego sensu a roznica w cenie jest dosc znaczna.
Jesli ktos zechce podzielic sie wrazeniami w tej kwestii bede wdzieczny.
Serdecznie pozdrawiam-Piotr Bargieł

Witam moim zdaniem jesli ci 8605 wystarcza to nie ma sensu placic wiecej za sam dzwiek ktory tez tam nie jest jaki super boski, a przynajmniej z tego co pisza ludzie i z tego co czytalem z testu w gazecie. Tak czy inaczej proponuje zainwestowac w jakies male kino domowe chocby jakies proste to i tak bedzie lepsze niz dzwiek z 9705. Ja tak jak pisalem wielokrotnie wybieram na chwile obecne 8605 jesli mam miec problemy z tym czy tamtym, a do tego jeszcze dojdzie na 100% problem z 3d to wole mniej zaplacic za tv i mniej sie denerwowac. Bo dla mnie tak jak pisalem wczesniej :) 9705 ma za duzo roznych uszczerbow zeby placic 10 tys. Ja chce zobaczyc ten ambilight jak to z nim jest i jaki to daje efekt bo tak to jeszcze bym rozwazal sonego hx 800 czy samsunga c 8000 aczkolwiek nie powiedziane ze nie.... jesli sie okaze ze i 8605 jest cos z nim nie tak. Takze moim zdaniem jesli parametry ci wystraczaja 8605 to ten model spokojnie wystarczy, a kup najprostsze kino domowe to i tak zamiecie dzwiek z 9705. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

jotef

New member
czy 32PFL9705 połączony z PC przewodem HDMI wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości matrycy lcd tego philips'a ?
w teście nie jest napisane, którym łączem komputer połączono z TV i z jaką rozdzielczością jest wyświetlany obraz !
zdanie '... Czytelność czcionki sprawia -że telewizor może być przyczyną używania go jako monitor komputerowy[...] ...' w kontekście technicznym ... no, nie mogę zgadnąć co oznacza :idea:
 

accu

New member
Bez reklam
accu, czy może użytkujesz swojego 9705 jako monitor PC ?

Witam.Niestety nie. "Rodzinka" dorwała się do niego i pozostał mi ekran mojego laptopka.
Pozdrawiam, :)

BTW testuję teraz nowy odtwarzacz cd firmy Luxman D-38u z podwójnym stopniem :tranzystorowym i lampowym opartym na podwójnej triodzie ECC82(12AU7).To lepsze zajęcie dla mnie teraz niż oglądanie tv.:eek:k:
 

MrBeck

New member
3d

Witam! Mam pytanie... Wiecie czy jest możliwość wgrania oprogramowiania do wersji 32 calowej, które pozwoliłoby na odbiór 3D???? Pozdrawiam!
 

zbychu1977

New member
witam.... to mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora 46PFL9705 (wcześniej używałem Sony 32V2000), po przesiadce na Philipsa właściwie wszystko uległo zmianie ale nie ma się co dziwić przecież te telewizory dzieli ponad 6 lat rozwoju technologicznego... jestem bardzo zadowolony z zakupu tego TV u mnie wszystko działa bez żadnego bzyczenia czy buczenia o czy niektóre osoby tutaj pisały, po przywiezieniu TV do domu i podłączeniu rzeczywiście trzeba się przyzwyczaić do zupełnie innej koncepcji TV w/g Philipsa, menu w niczym nie przypomina tego co znamy z tradycyjnych odbiorników, bardzo podoba mi się opcja dodawania urządzeń (można wybrać odpowiednią nazwę która jest już predefiniowana w menu wyboru)... ustawień obrazu jest tak wiele że chyba trzeba będzie poświęcić jeszcze kilka wieczorów na zapoznanie się z wszystkimi możliwościami tego TV jeśli ktoś chciałby o coś zapytać służę pomocą
pozdrawiam Zbyszek
 

accu

New member
Bez reklam
Pierwszy tysiąc godzin mojego 32PFL9705H/12.

Witam. Wczoraj mój 32PFL9705H/12 przed północą przepracował pierwsze swoje 1000 godzin.
Gra bezawaryjnie i pomimo że drogi to się pięknie odwdzięcza , mam nadzieję , że będzie tak
dalej się sprawował.:kom:

Jest u mnie 3,5 miesiąca.:smile:

Pozdrawiam ,:):kom:
 
Do góry