TV kompatybilne z n'boxem

dem

New member
Mazoku napisał:
Przerażająca większośc monitorów komputerowych nie ma HDCP. Modele, które mają, można policzyć na palcach ręki pijanego operatora szlifierki tarczowej.

Mam swiadomosc tego ale pytajacy nie podal zadnej szczegolowej informacji na temat co to za monitor wiec...

Zawsze mozna posilkowac sie transkoderem HDMI+HDCP na DVI - niestety taka przyjemnosc jest dosc droga co wiecej czyni sie zakusy by uniemozliwic prawnie uzywanie takich urzadzen. A wystarczy kupic uszkodzony TV z HDMI i juz mamy dostep do kluczy HDCP i sygnalu cyfrowego HDTV... jesli o mnie chodzi to jest to jedna wielka piramidalna bzdura... Poza tym dosc dobrze opisanych jest kilka roznych metod udanego ataku na HDCP... tylko niepotrzebnie utrudnia sie zycie ludziom...piraci i tak beda mieli dostep do takiego sygnalu na wyjsciu odbiornika HDMI.
 

Franek

New member
A jak to jest z LG32LC2R przez HDMI w ogóle nie działa, ani obrazu ani dźwięku, po komponencie obraz co kilka, 2-3 sek, zanika na ok. 1 sek.
Może on nie posiada HDCP, w instrukcji nie mogę nic na ten temat wyczytać? A może te typy tak mają z n-ką i trzeba poczekać na aktualizację oprogramowania?
Oprogramowanie mam z 8.11.2006, czyli najświeższe, przed chwilą sprawdzałem.
 

LordKszyh

New member
na LCD GRUNDIG 32 LXW 82-6610 TOP HDMI działa prawie;) dobrze tzn. ciężko włączyć, ale jak już jest to obraz i dźwięk jest w porządku i nie przerywa. Żeby wystartować należy najpierw włączyć telewizor a dopiero w drugiej kolejności n-boxa z wyłączonymdźwiękiem Dolby Digital, gdyż Grundig nie dekoduje takiego dźwięku. Kabel HDMI z pozłacanymi końcówkami firmy GOLD.
 

Adam55555

Klub HDTV.com.pl
VIP
dawram napisał:
Tak działa,chociaż przy podłączonym HDMI wydaje mi się,że obraz jest za mgłą tzn.rozmyty,osobiscie mam podłaczony po componencie - obraz, dodatkowo dzwiek przez czincz;)
Ja mam samsunga 40M61 i takie samo zjawisko po HDMI dzwięk jest leprzy ale obraz gorszy jak za mgiełką i dlatego oglądam tv przez component tak jest super.
 

dem

New member
bojan62 napisał:
O wielkie dzieki rozwiązałeś moją ciekawość tym linkiem dzięki. :D

Sa juz nowe monitory, zazwyczaj wiekszosc z nich jest hdready czyli wspiera HDCP. Po prostu warto przed kupnem poszukac informacji czy HDCP jest wspierane czy nie.
 

cryptek

New member
Myślę, że najwyższy czas, aby N-ka podała listę TV-HDTV. które współpracują najlepiej po HDMI z n-boxem (czyli mają kombatybilny protokół HDCP). Pewnie najlepiej wypadnie Sony Bravia. Ja śledzę rynek TV LCD 37" i nie wiem jaką firmę i model wybiorę na wiosnę 2007r. Nie stać mnie będzie na Sony. Myślę o Toshiba, Mirai, Amoi, Sonic, Funai, czyli TV tańsze, ale z HDCP i z jak najlepszymi matrycami. Sony CRT Trynitron są kiepskie, także od kilkunastu lat nie polecam tej marki jako serwisant. Nie wiem jak jest z LCD, ale ta firma naprawdę żle mi się kojarzy- złe lutowania, rozbieżność po czasie-Trynitron. Chińczycy są tańsi, a oferują coraz lepsze produkty np. 2xHDMI standart.Nie podoba mi się przereklamowanie LG i Samsung, ale może i oni przy konkurencji chińskiej obniżą ceny.
 

jano.r

New member
Odpowiedź

:)
iti napisał:
A czy telewizor Samsung LE 32R71 B dziala bez problemu ?? Prosze o opinie :D
ten lcd tv działa ale po hdmi czasem nie ma dzwięku, pomaga reset "nboxa". Ja to podłączyłem na component video i dzwięk przez chincze do tv i jest ok, rozmawiałem z konsultantem "nki" i podobno pracują na oprogramowaniem w nboxach aby nie było kłopotów z połaczeniem hdmi
 

Kang-yoon

New member
Franek napisał:
A jak to jest z LG32LC2R przez HDMI w ogóle nie działa, ani obrazu ani dźwięku, po komponencie obraz co kilka, 2-3 sek, zanika na ok. 1 sek.
Może on nie posiada HDCP, w instrukcji nie mogę nic na ten temat wyczytać? A może te typy tak mają z n-ką i trzeba poczekać na aktualizację oprogramowania?
Oprogramowanie mam z 8.11.2006, czyli najświeższe, przed chwilą sprawdzałem.

Żaden LG z serii **PC **LC **LE nie działa obecnie, chociaż wszystkie mają klucze HDCP i działają z całym praktycznie sprzętem - od DVD, po HD Humaxa w np. Holandii aż po generatory referencyjne.

Problem leży w niedopasowaniu wyjścia HDMI do standardu - akurat ujawnia się to w głównie w LG ale nie tylko...
## Tymczasowe rozwiązanie: wtyczkę HDMI wyciągnąć powoli do połowy (na włączonym sprzęcie) - rozłącza HotPlug który jest w "N-ce" zwalony.
## Docelowe rozwiązanie - trwają prace
 

M@rtinez

New member
Kang-yoon napisał:
Żaden LG z serii **PC **LC **LE nie działa obecnie, chociaż wszystkie mają klucze HDCP i działają z całym praktycznie sprzętem - od DVD, po HD Humaxa w np. Holandii aż po generatory referencyjne.

Drodzy Forumowicze

Problemy z TV "N" dotyczą nie tylko modeli LG ale i takżedrogich modeli z wyższej półki. Ale od początku ...
Od soboty jestem posiadaczem N-recordera .. niestety nie mogę powiedzieć że "szczęśliwym"
Mam Pioneera 436 XDE podłączyłem go po HDMI (pożądny przewód f-my PrifiGOLD), aktywowałem i .... KICHA
a dokładniej:

- przerywa dźwięk po HDMI
- mogę aktywować po HDMI tylko tryb 576p, tryby 720p i 1080i .... czerno,
- podłączenie po Comnonent wszystko działa 576, 720, 1080 .... ?1?
Telefon do Infolini .... totalna obsuwa a dokładnie Pani zaczęła udawadniać że mój TV nie jest HD Ready ?!? ... na kontr argument że po Component wszysko działa ... cisz i zapewnienie że to rozpatrzą ale kiedy ... niewiadomo...

Powiem krótko było optymistą i łączyłem z platformą "N" duże nadzieje a tu widzę że wtopiłem 450 zł i mam wielkie DNO...

Przy okazji może ktoś mi coś poradzi, może miał taki przypadek, może mam pecha i mam walnięty dekoder ????
 
Ostatnia edycja:

M@rtinez

New member
szymonunion napisał:
Witam,

kumpel z dzialu ma Pioneer PDP-436 RXE i pyta sie jak to bedzie z N-ka?
Ktos ma taka plazme podlaczona do N-ki?


Pozdrawiam,

są dwa problemy

1. zanika dźwięk
2. po HDMI nie można wygenerować 720p i 1080i

po component jest wszystko OK
 

dem

New member
Kang-yoon napisał:
## Tymczasowe rozwiązanie: wtyczkę HDMI wyciągnąć powoli do połowy (na włączonym sprzęcie) - rozłącza HotPlug który jest w "N-ce" zwalony.
## Docelowe rozwiązanie - trwają prace
Implementacja Hot Plug jest w n-box zgodna ze specyfikacja - za to niektore TV ignoruja oczywiste zalecenia specyfikacji (sink nie zachowuje sie tak jak sink)
 

olinek

New member
dem napisał:
Implementacja Hot Plug jest w n-box zgodna ze specyfikacja - za to niektore TV ignoruja oczywiste zalecenia specyfikacji (sink nie zachowuje sie tak jak sink)
Witam! Czy chcesz powiedzieć ,że najlepsze modele telewizorów największych światowych koncernów są niedopracowane a n-box tak ?
 
Do góry