TV kompatybilne z n'boxem

body123

New member
Niestety od 16 04 2009 po wprowadzeniu przez "N" NOWEGO SOFTU do NBOX-ÓW większość TV LCD ma zablokowaną możliwość oglądania po HDMI ze względu na błąd HDCP. Można o tym przeczytać na oficjalnym forum "n" w dziale sprzęt i instalacja.Zanim podpiszecie umowę z "N" warto zajrzeć na to forum aby później nie być rozczarowanym.
 

k0val

New member
body123 napisał:
Niestety od 16 04 2009 po wprowadzeniu przez "N" NOWEGO SOFTU do NBOX-ÓW większość TV LCD ma zablokowaną możliwość oglądania po HDMI ze względu na błąd HDCP. Można o tym przeczytać na oficjalnym forum "n" w dziale sprzęt i instalacja.Zanim podpiszecie umowę z "N" warto zajrzeć na to forum aby później nie być rozczarowanym.
został usunięty ten problem?
 

rilicek

New member
Panasonic TX-P50X10Y (P50X10)

Panasonic TX-P50X10Y współpracuje z Nboxem. Jedynie parę sekund po włączeniu TV lub przełączeniu z innego źródła na Nbox pokazuje się komunikat o błędzie HDCP.
 

bastor

New member
Philips 32pfl8404

Czy ktos ma Philips'a 32pfl8404 i moze sie wypowiedziec o kompatybilnosci HDMI z nBox recorderem ? A najlepiej z nBox recorderem turob seria CLRA ?
 

jankes3

New member
Panasonic TX-P50S10E & Dekoder N

tak na szybko zauważyłem że nie działa w Panasie auto-kalibracja po hdmi trzeba ręcznie rozszerzać czarne pasy na górze i na dole ekranu, nie sprawdzałam po componencie i euro , kanały SD maja gorszą jakość niż na Fergusonie 7600 , oddałem po dwóch dniach bo według umowy do 10 dni od podpisania umowy możesz ją rozwiązać i zwrócić sprzęt bez podania przyczyny
 

jankes3

New member
jankes3 napisał:
tak na szybko zauważyłem że nie działa w Panasie auto-kalibracja po hdmi trzeba ręcznie rozszerzać czarne pasy na górze i na dole ekranu, nie sprawdzałam po componencie i euro , kanały SD maja gorszą jakość niż na Fergusonie 7600 , oddałem po dwóch dniach bo według umowy do 10 dni od podpisania umowy możesz ją rozwiązać i zwrócić sprzęt bez podania przyczyny
czy u was też istnieje ten problem z auto kalibracją bo nie wiem czy to wina tv , kabla a może nboxa recordera?
 

polter

New member
jankes3 napisał:
czy u was też istnieje ten problem z auto kalibracją bo nie wiem czy to wina tv , kabla a może nboxa recordera?

Ogólnie problem również występuje na g15e. Wszystko zależy od tego, jak sobie ustawisz parametry zmiany proporcji obrazu w n'boxie. Ja mam "obcięcie" bodajże i ewentualnie koryguje ręcznie.
pozdr
 

jankes3

New member
polter napisał:
Ogólnie problem również występuje na g15e. Wszystko zależy od tego, jak sobie ustawisz parametry zmiany proporcji obrazu w n'boxie. Ja mam "obcięcie" bodajże i ewentualnie koryguje ręcznie.
pozdr
ręcznie mozna zawsze skorygować ale jeśli panasonic wyposażył tv w auto kalibracje to szkoda że nbox blokuje tą funkcję gdzie hdbox polsatowski ładnie kalibruje obraz w automacie.
polter a jakiego masz nboxa bo ja miałem z nagrywarką i podejrzewam że hdcp(zabezpieczenie przed kopiowaniem) blokuje w panasie tę funcję i jestem ciekawy czy dekoder bez nagrywarki (biały) tez blokuje auto kalibracje po hdmi bo mam chęc ponownie zamówić Nkę ale nie chcę jej po dwóch dniach znowu oddawać:sad:
 

polter

New member
Też mam właśnie nbox'a z nagrywarką. Już drugiego w ciągu 3 dni ;) W poprzednim na componencie byly takie same problemy z autokalibracją. Trudno mi w tej chwili powiedzieć na 100% ale wydaje mi się, że przed wgraniem softu TURBO cos jakby lepiej dopasowywał proporcje

pozdr
 

jankes3

New member
polter a jak ci sie podoba jakośc kanałów sd bo w nboxie tym co miałem to była masakra dla porównania z fergusonem 7600 którego mam to nbox z kanałami sd nawet nie postoi przy fergusonie a może taki egzemplarz mi trafił?
 

polter

New member
Tak jak piszesz jankes, SD niestety nie szokuje na n'boxie. O ile w przypadku niektórych programów nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, o tyle byłem wielce zdziwiony jakością sztandarowego TVN24. W moim odczuciu na Samsungu z CP jakość była zdecydowanie lepsza zwłaszcza na pasku informacyjnym. O dziwo sygnał z CP wyprowadzony po RBG. Ale być może to było takie odczucie po pierwszym dniu użytkowania nowego TV. Muszę to kiedyś sprawdzić jeszcze raz. Na pewno widze różnicę na niekorzyść n'boxa w jakości kanałów SD, zwłaszcza niemieckich z astry, jak puszczę sygnał przez tuner SAT wbudowany w TV.

pozdr
 

massiv

New member
Witam, zamierzam dołączyć do abonentów n-ki i sporo się naczytałem o problemach z podłączeniem, ze względu na HDCP. Czy ktoś ma może telewizor Sony Bravia KDL-32U2530 i może powiedzieć, czy ten model będzie robił jakieś problemy przy podłączaniu jakiegokolwiek dekodera telewizji n? :)
 
Do góry