TV kompatybilne z n'boxem

gladar

New member
A mój Panasonic współpracuje z n-tv bez problemów :D na 1080 przez kabel HDMI. Natomiast nagrywarka wymaga obniżenia rozdzielczości do Sd2 :confused: , w przeciwnym przypadku jest tylko fonia. Mam także wrażenie że programy które nie są w HD lepiej odbierają w niższej rozdzielczości.
 

czyrzyk

New member
LG 50Pc51

Witam. Moja heLGa pracuje po HDMI bez problemów. :-D Oczywiście....a może nie...? pilot nki nie reguluje siły głosu..
Pozdrawiam
 

kitza

New member
Czy ma ktoś doświadczenie z LG 26LX1?
Przymierzam się do zakupu n-ki (n box) ale nie mam pewności co do tego czy mój tv będzie współpracował z n boxem.
Spytam jeszcze przy okazji bo mam juz niezły mętlik: czy opcja HD Ready , jaką posiada mój tv, pozwoli mi na oglądanie kanałów z serii HD w jakości HD?
 
Ostatnia edycja:

Sylwia

New member
panasonic lcd 32 xp70

Poproszę o wskażówke jak po HDMI otrzymać dzwięk dlatego że mam teraz tylko wizje.Dodam,ze HDMI to jedyne polaczenie(kabel idzie w scianie) wiec kazdy sposob bedzie dobry byleby skuteczny;-)

Co zrobic jesli nie da sie odsiagnac celu?Czy po zakupie w sklepie internetowym mam prawo oddac towar do 10 dni nawet jeslio rospakowalalm i uruchomilam?

z gory dziekuje za pomoc!
Sylwia
 

cesare

New member
cryptek napisał:
Myślę, że najwyższy czas, aby N-ka podała listę TV-HDTV. które współpracują najlepiej po HDMI z n-boxem (czyli mają kombatybilny protokół HDCP). Pewnie najlepiej wypadnie Sony Bravia
[...]

U mnie wystepuje problem z HDMI, ale tylko przy VOD
Przy probie odtwarzania 'filmu' z VOD na moment pokazuje sie miniaturka
z filmem w prawym gornym rogu ekranu telewizora i dalej juz tylko czarny ekran......bez zadnego komunikatu

Cala reszta programow z oferty n'ki dziala bez najmniejszego problemu
po kabelku HDMI

Oczywiscie VOD dziala przez SCART oraz COMPONENT ale tylko w 576i


Sony Bravia 46x3500 (fitmware v 2.14.583)
nRecorder (firmware MHP v2508_4)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
Niestety, moja radość była przedwczesna :(
Po kilku tygodniach harmonijnej współpracy przez HDMI, zaczęły się pojawiać przerwy w fonii ,aż po kilku dniach niepewności dźwięk padł.
Pozostała mi opcja : video z HDMI , a AUDIO z wyjścia audio, na amplituner.
Oznacza to jednak że współpraca TV z dekoderem nie jest relacją dwubiegunową (współpracuje lub nie), lecz podlega jakimś bardziej subtelnym regułom.
Nie trzeba więc tracić nadziei, lecz walczyć !!!

pozdr....

EDIT:
No i sprawdziło sie !
Przywróciłem fonię przy pomocy konsultantki z n-tv do której zadzwoniłem.
Podała mi receptę na przywrócenie dźwięku która, o dziwo, zadziałala !!!:eek:k:
A oto recepta :

Wejść w setup dekodera i dalej :
ustawienia - PIN - TELEWIZOR - DOLBY DIGITAL ustawić w opcji "WYŁ". Zatwierdzić "OK"
Wcisnąć niebieski przycisk "n" na pilocie.
Następnie przyciskiem "RES" na dekoderze ustawić rozdzielczość 1080.
Wcisnąć przycisk "RES" i i trzymać wciśnięty aż ukaże cię napis HDMI.
I to wszystko - u mnie zadziałało !
Czego i Wam życzę :)

Pozdr....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cesare

New member
Witam

Poszukuje kogod kto posiada / uzywa:

46X3500 oraz nBOX recorder

....mam problem z VOD po kabelku HDMI i..............
... i czy tylko ja ??

1. Nie moge przelaczyc BOX'a w tryb DVI
2. Nie wyswietla mi komunikatu o bledzie / niekompatybilnosci HDCP

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

wojti12

New member
mam pytanie do uzytkownikow N

mam NBoxa podlaczonego z samsung 40M87 przez HDMI - wszystko dziala bez zarzutu - jest dzwiek i obraz :)

tylko zeby po wlaczeniu TV uzyskac obraz Nki to musze 3 razy naciskac "source" czyli zrodlo. musze przejsc przez zlacze 1, potem zlacze 2 i potem dopiero mam input HDMI - troche casu to zajmuje bo TV przelacza dosc wolno.

czy jest jakas konfiguracja by ustawic np: na jakims kanale input HDMI z marszu lub cos innego?


pozd
 

kubamat

New member
sharp 37B20E

przymierzam się do zakupu powyższego TV, jestem ciekaw jak działa z "n" po hdmi, dzieki za odp,pzdr
 

peter81

New member
wojti12 napisał:
mam pytanie do uzytkownikow N

mam NBoxa podlaczonego z samsung 40M87 przez HDMI - wszystko dziala bez zarzutu - jest dzwiek i obraz :)

tylko zeby po wlaczeniu TV uzyskac obraz Nki to musze 3 razy naciskac "source" czyli zrodlo. musze przejsc przez zlacze 1, potem zlacze 2 i potem dopiero mam input HDMI - troche casu to zajmuje bo TV przelacza dosc wolno.

czy jest jakas konfiguracja by ustawic np: na jakims kanale input HDMI z marszu lub cos innego?


pozd

Ja mam 40F86, (chyba zbliżony model do M) i u mnie hdmi jest jako pierwsze do wyboru. To pewnie chodzi o soft TV.
 

hadi2

New member
Panasonic TH 42PV80P

Panasonic TH 42PV80P działa bez problemu z n'boxem po HDMI. Miałem kłopot na początku, ale wynikał z braku wiedzy na temat obsługi sprzętu.:):):)
 

azhun

New member
witam,
też mam panasa 42pv80 i na dniach chcę zamówić enke, jakie były problemy z tym tv? i recepturki odrazu poproszę :)
Dzięki
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Na pewno będziesz miał jeden problem - trzeba dokupić kabel HDMI ;)

Po podłączeniu kabla HDMI i wybraniu odpowiedniej rozdzielczości w nboxie (720p, 1080i), złącze HDMI nboxa może zacząć pracować w trybie DVI (bez dźwięku). Należy wtedy przełączyć złącze w tryb HDMI - nacisnąć i przytrzymać przez około 2 sekundy przycisk RES na dekoderze.
 
Ostatnia edycja:

colsk102

New member
Th 46py85

Zauważyłem, że na kanałach HD z n-ki co jakiś czas skacze obraz. najbardziej na Eurosporcie.Na infolinii powiedzieli bym podłączył równolegle z HDMI chinczem i przełączył na DVI w tunerze. Nic to nie dało. Sygnał z anteny mam dobry 85-siła, 96-100-jakość i 3- 5 E -3 -BER.Czy ktoś z użytkowników takiego zestawu ma podobny problem ?
 

maciekalisz

New member
colsk102 napisał:
Zauważyłem, że na kanałach HD z n-ki co jakiś czas skacze obraz. najbardziej na Eurosporcie.Na infolinii powiedzieli bym podłączył równolegle z HDMI chinczem i przełączył na DVI w tunerze. Nic to nie dało. Sygnał z anteny mam dobry 85-siła, 96-100-jakość i 3- 5 E -3 -BER.Czy ktoś z użytkowników takiego zestawu ma podobny problem ?

Na component jest ok - na HSMI miałem to samo.
 

Sylwia

New member
podlaczalam 42' pv80 oraz 32lxp do n-recordera po hdmi i w obu przypadkach miala blad hdcp.Dodam ze w RES byl nastawiony na wszystkie mozliwe hdmi/dvi(probowalam na maxa kombinacji).

czy ktos moze mi zdradzic jak mam zrobic zeby zadzialalo?

dziekuje
 

colsk102

New member
46py85

Żadna z kombinacji połączenia n-boxa z telewizorem różnymi przewodami nie dała oczekiwanego rezultatu. Obraz na programach HD co jakiś czas zacinał się (skakał). Po wymianie n-boxa problem został rozwiązany. Na wszystkich kanałach jest ok.
 

przemo-kielce

New member
Witam,

U mnie Panasonic 37Pv80 po Hdmi z dzwiękiem + NBox Recorder bez problemów.
Nbox ustawiony na 720P
Tryb wyświetlania 16:9 , Rozciągnięty
Panasonic ustawiony na format obrazu : Auto

Pozdrawiam
 

Zorro80

New member
Informuję że sharp 37 x20e działa z n-boxem przez HDMI bez żadnych problemów. dzwięk i obraz czysty, regualcja głosu działą za pośrednictwem pilota n-ki.

kabel HDMI - active jet czy coś takiego ;)
 
Do góry