TV kompatybilne z n'boxem

eagle

New member
Na Daewoo DLP-3212 "n-ka" też zasuwa aż miło.Zdarzył się problem z wykryciem źródła 1080i ale to chyba bolączka nie tylko tego modelu.
 

dino

New member
Opiszę jak to u mnie było.
TV Philips 29PT9521, wyprodukowany koniec października 2006, firmware 1.5,
Nbox z softem 4.76a4.
Poprzez euro RGB oraz przez component żadnych problemów, za wyjątkiem niedopasowania poziomów głośności: do normalnego odsłuchu, przy maksymalnej głośności na pilocie nboxa, trzeba ustawiać głośność w telewizorze tak, że po przełączeniu na odbiór "z anteny" dźwięk jest o wiele za głośny. Podobnie było z TV Graetz Praesident 21 cali.
Po dołączeniu kablem HDMI pojawił się prawidłowy obraz, z możliwością ustawienia w nboxie rozdzielczości 720 lub 1080, ale bez dźwięku.
Zadna znana mi kombinacja ustawień boxu i TV tego nie zmieniała, próbowałem również wyjmować inne kable, zostawiając tylko HDMI.
W diagnostyce nboxa wyświetlało się wtedy w karcie "informacja HDMI":
przyjmowane rozdzielczości (TV)
?
wyświetlana rozdzielczość (TV)
1280x720 (50Hz) progresive
Dzwięk
?
Tak było przez około dwóch dni, zarówno Tv jak i box były w tym czasie wielokrotnie wyłączane. Trzeciego dnia po włączeniu pojawił się dźwięk, ale po 25 sekundach zobaczyłem już tylko niebiesku ekran: ani wizji ani fonii.
Od tego momentu po kilkakrotnym naciśnięciu Res na boxie obraz wraz z dźwiękiem pojawiają się na 2-3 sekundy i znikają. Przez component żadnych problemów. Za to teraz w diagnostyce nboxa wyświetlają się wszystkie informacje o możliwych przyjmowanych przez TV rozdzielczościach obrazu, aktualnie przyjmowanej rozdzielczości oraz o parametrach przekazywanego dźwięku.
Obraz poprzez component i HDMI są podobnej jakości, ale brakuje mi wejść component, by dołączyć nbox oraz DVD, więc nie zamierzam sprawy odpuścić. Zarówno nbox jak i ten telewizor są nowe i przeznacznone na polski rynek, zaś żadne informacje zawarte w ich instrukcjach obsługi nie wykluczają możliwości ich należytej współpracy.
 

dino

New member
Opiszę jak to u mnie było.
TV Philips 29PT9521, wyprodukowany koniec października 2006, firmware 1.5,
Nbox z softem 4.76a4.
Poprzez euro RGB oraz przez component żadnych problemów, za wyjątkiem niedopasowania poziomów głośności: do normalnego odsłuchu, przy maksymalnej głośności na pilocie nboxa, trzeba ustawiać głośność w telewizorze tak, że po przełączeniu na odbiór "z anteny" dźwięk jest o wiele za głośny. Podobnie było z TV Graetz Praesident 21 cali.
Po dołączeniu kablem HDMI pojawił się prawidłowy obraz, z możliwością ustawienia w nboxie rozdzielczości 720 lub 1080, ale bez dźwięku.
Zadna znana mi kombinacja ustawień boxu i TV tego nie zmieniała, próbowałem również wyjmować inne kable, zostawiając tylko HDMI.
W diagnostyce nboxa wyświetlało się wtedy w karcie "informacja HDMI":
przyjmowane rozdzielczości (TV)
?
wyświetlana rozdzielczość (TV)
1280x720 (50Hz) progresive
Dzwięk
?
Tak było przez około dwóch dni, zarówno Tv jak i box były w tym czasie wielokrotnie wyłączane. Trzeciego dnia po włączeniu pojawił się dźwięk, ale po 25 sekundach zobaczyłem już tylko niebiesku ekran: ani wizji ani fonii.
Od tego momentu po kilkakrotnym naciśnięciu Res na boxie obraz wraz z dźwiękiem pojawiają się na 2-3 sekundy i znikają. Przez component żadnych problemów. Za to teraz w diagnostyce nboxa wyświetlają się wszystkie informacje o możliwych przyjmowanych przez TV rozdzielczościach obrazu, aktualnie przyjmowanej rozdzielczości oraz o parametrach przekazywanego dźwięku.
Obraz poprzez component i HDMI są podobnej jakości, ale brakuje mi wejść component, by dołączyć nbox oraz DVD, więc nie zamierzam sprawy odpuścić. Zarówno nbox jak i ten telewizor są nowe i przeznacznone na polski rynek, zaś żadne informacje zawarte w ich instrukcjach obsługi nie wykluczają możliwości ich należytej współpracy.
 

M@rtinez

New member
dem napisał:
Ustaw HDMI w tryb DVI i powiedz czy cos pomoglo.

.. niestety to samo 576p działa 720p i 1080i czarno ...
Jestem zawiedziony i nie rozumiem tłumaczeń "n" jak można oskarżać wszystkich o niekompatybilność (jedynie Panasonic jak się orientuję działa w 100%)
przecież w grę wchodzą firmy znane i uznane trudno powiedzieć że LG lub Pioneer to mało znane firmy budżetowe ich Plzamy koszą nagrody rok w rok.. coś tu nie jest tak

Czuję sie oszukany i wpuszczony w "kanał" przez "n" ... brak stabilnego dzwięku i możliwości wygenerowania trybów 720 i 1080 przez HDMI a tylko przez Component jest załamujące ...
 
Ostatnia edycja:

witalis

New member
Lg 32lp1da

Witam. Powyższy model działa na załączu HDMI jak i na componencie.
Co do dźwięku to niestety na HDMI brak regulacji pilotem od boxa(z dyskiem).Jest tak ,że przy pierwszym słupku od siły głos sie pojawia i jest na tym samym poziomie do czasu wyłączenia ostatniego słupka na pasku.praktycznie działa niczym przycisk mute.
Podłączony przez component i oddzielny tor dźwieku regulacja działa bez zarzutu.
Ten telewizor akceptuje wszystkie tryby oferowane przez n`boxa,obraz jest superek.Nie wrócę już do kablówki.
Pozdro dla wszystkich. Nie dajcie sie naciągać rodzimym sprzedawcom .
Za swój telewizor zapłaciłem zachodnim sąsiadom 1140 euro + moja droga do niemiec .Obraz jest super ma 2tunery w tym 1 cyfrowy ,czytnik kart pamieci(7 rodzajów) i całe mnóstwo bajerów.
 

witalis

New member
Lg 32lp1da

Witam. Powyższy model działa na załączu HDMI jak i na componencie.
Co do dźwięku to niestety na HDMI brak regulacji pilotem od boxa(z dyskiem).Jest tak ,że przy pierwszym słupku od siły głos sie pojawia i jest na tym samym poziomie do czasu wyłączenia ostatniego słupka na pasku.praktycznie działa niczym przycisk mute.
Podłączony przez component i oddzielny tor dźwieku regulacja działa bez zarzutu.
Ten telewizor akceptuje wszystkie tryby oferowane przez n`boxa,obraz jest superek.Nie wrócę już do kablówki.
Pozdro dla wszystkich. Nie dajcie sie naciągać rodzimym sprzedawcom .
Za swój telewizor zapłaciłem zachodnim sąsiadom 1140 euro + moja droga do niemiec .Obraz jest super ma 2tunery w tym 1 cyfrowy ,czytnik kart pamieci(7 rodzajów) i całe mnóstwo bajerów.
 

zbig99

New member
Philips 37PF3321

Philips 37PF3321 działa bez problemu przez wszyskie złącza i na wszytkich rozdzielczościach , ale stwierdziłem jeden fakt najpierw trzeba uruchomić telewizor , a potem urządzenie np. N-Box po HDMI jeśli zrobi się to odwrotnie to telewizor nie rozpozna sygnału
Pozdrawiam:)
 

Franek

New member
Kang-yoon napisał:
Żaden LG z serii **PC **LC **LE nie działa obecnie, chociaż wszystkie mają klucze HDCP i działają z całym praktycznie sprzętem - od DVD, po HD Humaxa w np. Holandii aż po generatory referencyjne.

Problem leży w niedopasowaniu wyjścia HDMI do standardu - akurat ujawnia się to w głównie w LG ale nie tylko...
## Tymczasowe rozwiązanie: wtyczkę HDMI wyciągnąć powoli do połowy (na włączonym sprzęcie) - rozłącza HotPlug który jest w "N-ce" zwalony.
## Docelowe rozwiązanie - trwają prace

U mnie ten sposób nie zadziałał.
Za to zaskoczył obraz gdy przy wyłączonym sprzęcie (z sieci) rozłączyłem HDMI, uruchomiłem najpierw TV i ustawiłem odbiór z wejścia HDMI, potem włączyłem n-box i jak już na wyświetlaczu pojwił się nr kanału (po teście) podłączyłem HDMI. Niestety nie ma dźwięku. Działa chyba jako DVI, przez cincze dźwięk jest.
Byłoby całkiem nieźle, ale po wyłączeniu sprzętu i ponownym uruchomieniu, trzeba znów rozłaczyć HDMI i jeszcze raz podłaczać. Trochę upierdliwe.
 

dem

New member
olinek napisał:
Witam! Czy chcesz powiedzieć ,że najlepsze modele telewizorów największych światowych koncernów są niedopracowane a n-box tak ?

ja mowie ze sa modele ktore maja wadliwie zaimplementowany mechanizm HotPlug i tyle, jesli chesz to ubierac w inne slowa to juz bedzie wylacznie Twoja radosna tworczosc.

A co do n-box - przeszedl testy certyfikacyjne wymagane do tego by mozna bylo umiescic na obudowie logo HDMI. Szczegoly procedury testowej dostepne sa na stronie HDMI.
 

dem

New member
dino napisał:
Opiszę jak to u mnie było.
TV Philips 29PT9521, wyprodukowany koniec października 2006, firmware 1.5,
Nbox z softem 4.76a4.
Poprzez euro RGB oraz przez component żadnych problemów, za wyjątkiem niedopasowania poziomów głośności: do normalnego odsłuchu, przy maksymalnej głośności na pilocie nboxa, trzeba ustawiać głośność w telewizorze tak, że po przełączeniu na odbiór "z anteny" dźwięk jest o wiele za głośny. Podobnie było z TV Graetz Praesident 21 cali.
Po dołączeniu kablem HDMI pojawił się prawidłowy obraz, z możliwością ustawienia w nboxie rozdzielczości 720 lub 1080, ale bez dźwięku.
Zadna znana mi kombinacja ustawień boxu i TV tego nie zmieniała, próbowałem również wyjmować inne kable, zostawiając tylko HDMI.
W diagnostyce nboxa wyświetlało się wtedy w karcie "informacja HDMI":
przyjmowane rozdzielczości (TV)
?
wyświetlana rozdzielczość (TV)
1280x720 (50Hz) progresive
Dzwięk
?
Tak było przez około dwóch dni, zarówno Tv jak i box były w tym czasie wielokrotnie wyłączane. Trzeciego dnia po włączeniu pojawił się dźwięk, ale po 25 sekundach zobaczyłem już tylko niebiesku ekran: ani wizji ani fonii.
Od tego momentu po kilkakrotnym naciśnięciu Res na boxie obraz wraz z dźwiękiem pojawiają się na 2-3 sekundy i znikają. Przez component żadnych problemów. Za to teraz w diagnostyce nboxa wyświetlają się wszystkie informacje o możliwych przyjmowanych przez TV rozdzielczościach obrazu, aktualnie przyjmowanej rozdzielczości oraz o parametrach przekazywanego dźwięku.
Obraz poprzez component i HDMI są podobnej jakości, ale brakuje mi wejść component, by dołączyć nbox oraz DVD, więc nie zamierzam sprawy odpuścić. Zarówno nbox jak i ten telewizor są nowe i przeznacznone na polski rynek, zaś żadne informacje zawarte w ich instrukcjach obsługi nie wykluczają możliwości ich należytej współpracy.

Jesli chodzi o dzwiek (poziom) wszystko jest ok - tzn tak nadaje operator - prosze reklamowac taki sposob nadawania u operatora - prosze zauwazyc ze dzwiek nie AC3 jest ok.

Powiem tak - opisane problemy wygladaja mi na uszkodzenie n-box'a - (brak informacji o trybach wyswietlania wskazuje ze albo samo gniazdko HDMI ma problemy albo TV posiada wyjatkowo koslawe oprogramowanie)

PS
Dlaczego upiera sie Pan przy polaczeniu komponentowym DVD? z technicznego punktu widzenia polaczenie YPbPr jest gorsze (pomijalnie gorsze) niz RGB czyli EURO. Czy DVD pracuje progresywnie wylacznie na wyjsciu YPbPr? I oczywiscie rozumiem Pana niezadowolenie.
 

M@rtinez

New member
dvd-r napisał:
u mnie na Pioneer 506XDE działa po HDMI

Witaj ... ja mam Pioneera 436XDE i u mnie 'n" recorder działa po HDMI tylko w trybie 576p inne tryby = czarno, po componencie wszystko OK

Możesz podać jakie parametry w menu TV masz aktywne a jakie nie może coś w moim Pioneerze jest źle ustawione lub czy jakoś specjalnie kombinowałeś z dekoderem ?? Lub mam "walniętego" N-recordera
 

marc

New member
czy ktoś ma LG PX4RV

Posiadam Plazmę LG PX4RV i chcę kupic n-kę czy ta plazma jest kompatybilna czy są jakieś problemy? Oczywiście interesuje mnie przez HDMI.
 

M@rtinez

New member
Pomocy

Mam prośbę do wszystkich

... może ktoś ma jakąś koncepcję

Mam Pioneera PDP-436 XDE i 'N-rocorder" i problem....
Po HDMI działa tylko w trybie 576p tryby 720p i 1080i ... ciemno.

Uprzejmie proszę o jakąś poradę użytkowników tych modeli Pioneera i połączeniu z "n" czy mają takie problemy czy nie.
Nadmieniam że po componencie wszystkie tryby działają.
Co to może być:
- walnięty dekoder
- żle ustawiona Plazma na wejściach AV (może ktos poda swoje ustawienia)
- czy po prosu niedoróbka "N-TV" i trzeba czakać na roziązania softwerowe
 

Kang-yoon

New member
dem napisał:
ja mowie ze sa modele ktore maja wadliwie zaimplementowany mechanizm HotPlug i tyle, jesli chesz to ubierac w inne slowa to juz bedzie wylacznie Twoja radosna tworczosc.

A można prosić o szczegóły? Co jest źle zaimplementowane? LG twierdzi że po ich stronie jest wszystko OK, i nie moge tego zakwestionować - sprawdzałem ich telewizorki z wieloma DVD / kinem domowym, nigdy nie było problemów, klienci też nie narzekali - ponad połowa mojej sprzedaży to sprzęty LG.
 

marc

New member
Wszystko Smiga

marc napisał:
Posiadam Plazmę LG PX4RV i chcę kupic n-kę czy ta plazma jest kompatybilna czy są jakieś problemy? Oczywiście interesuje mnie przez HDMI.

Jeszcze rano byłem roztrzęsiony, ale teraz mogę potwierdzić że ta konfiguracja smiga tylko nie rozumiem dlaczego tuner xbox można przełączyc na 1080i a przecież mój LG ma tylko 852x480. Niech ktoś to wytłumaczy?
 

zibiz333

New member
nbox a stary porządny trilux ??

ludziska jestem idiotą ale nasz kablówka zaczyna kosztować 50 zł i nic wniej nie ma .
Pomyślałem " N " jakość !!?? cena !!! 26 zł
Pytanie czy na starym zwykłym 21 cali Triliksie można oglądać platformę n mam wejście scart ??
 

Velvivaldi

New member
zibiz333 napisał:
ludziska jestem idiotą ale nasz kablówka zaczyna kosztować 50 zł i nic wniej nie ma .
Pomyślałem " N " jakość !!?? cena !!! 26 zł
Pytanie czy na starym zwykłym 21 cali Triliksie można oglądać platformę n mam wejście scart ??
Nie widzę przeszkód, a i powód do szybszej zmiany TV się znajdzie
 
Do góry