TV kompatybilne z n'boxem

dem

New member
Emhabe napisał:
A to ciekawa sprawa, bo raz, po aktualizacji softu bodajże 26.10 mój telewizorek poszedł po HDMI bez problemu, pamietam bo oglądałem wtedy wieczorem Władcę Pierścieni II na TVN, nawet w trakcie oglądania bawiłem się przełaczając pomiędzy component a HDMI (zauważalnie dla mnie lepszy obraz choć dotyczyło to w zasadzie soczystości i głębi kolorów). Potem tą cudowną właściwość utracił, w tej chwili jak przełączę na HDMI idzie sam dzwięk, ale przyznam że nie próbowałem rozwiązać tego problemu przez ponowne ustawianie rozdzielczości na nboksie. W każdym razie w kontekście tego co piszesz ciekawa i tajemnicza sprawa...
Niestety Philips PW9551/12 ma bledy w oprogramowaniu, nie dziala z n-box w trybie HDMI a wylacznie DVI+HDCP, co gorsza tryb 576p jest skopany (zamienione linie?), poza tym wyklada sie na ruchu (problemy z przetwarzaniem ruchomych obszarow - ostatnio ogladalem sobie na nim kilak rzeczy i w dolnej czesci ekranu wyglada to tak jakby obraz nie zdazyl sie odrysowac - zamrozenie - gorna czesc pracuje normalnie - szczegolnie dokuczliwe jest to gdy zrobimy zoom - nie ma znaczenia jaka rozdzielczosc - uszkodzone sa i 1080i i 720p - testowalem to wylacznie po zlaczu HDMI).
Przypuszczalnie problem zwiazany jest z zastosowanym kiepskim ukladem przetwarzania sygnalu video...
 

piasek72

New member
Problemy z Philipsem PW9551 i dekoderem "n"ki

Po podłączeniu dekodera "n" ki kablem HD obraz po ok. 10 sekundach znika. Przez komponent chodzi super. Co można z tym zrobić?
 

pajek12

New member
Problem z PW9551

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem PHILIPS-a 9551 z HDMI i odtwarzacza Pionieer DV-696AV również z HDMI. Po wyjęciu z pudełka i połączeniu za pomocą kabla HDMI wszystko super: obraz żyleta, dżwięk, sterowania bez uwag. Na drugi dzień czyli dziś klapa: nie mogę nawet włączyć telewizora bo po odpalenia jakiego kolwiek programu TV wyłącza się po ok. 10 s samo a niebieska lampka standby mruga. Czy można to jakoś samemu naprawić czy też już trzeba wzywać serwis. Proszę pomóżcie.:cry:
 

MarKo_wawa

New member
Witaj pajek12

To nie ten dzial, przenies go do dzialu SERWIS lub PHILIPS.

Osobiscie proponuje wylaczyc TV z sieci (wypiac kabelek ;) )
odczekac 15 min. i podlaczyc ponownie - czesto pomaga.

pozdrawiam
 

pajek12

New member
Problem z PW9551

MarKo_wawa dzięki za zainteresowanie, przepraszam że nie ten dział ale stres ogromny: kupę kasy wydanej a oglądania tylko jeden wieczór, dzieci w rozpaczy, żona ciosa kołki na głowie że można było lepiej pieniądze wydać - a miało być tak pieknie. To o czym mówisz zrobiłem w pierwszej kolejności - bez efektu. Jeszcze raz dziekuje. Spróbuje w serwisie.:oops:
 

MarKo_wawa

New member
Czy probowales odlaczyc wszystkie kable i zresetowac sam TV ?
Jezeli mozesz opisz na spokojnie wszystkie "ruchy" ktore wykonales od momentu wyjecia z pudelka i jakie sa objawy.
Czy w instrukcji jest opisany przez Ciebie blad "migotanie lampki Stby" ?

Pamietaj kto pyta nie bladzi - na Forum nie zostawimy cie samego

Pozdrawiam
 

pajek12

New member
Problem z PW9551

W instrukcji nic właśnie na ten temat nie ma. Wczoraj wieczorem podłączałem DVD przez HDMI żeby zobaczyć jak wyglądaj filmy DVD, potem oglądałem zdjęcia rodzinne z płyty CD, słuchałem mp3 z CD i dostroiłem kanały TV, ustawiłem dźwięk i obejrzałem MTRIXA w TVN. Następnie wyłączyłem TV czerwonym guziczkiem standby i jakby trochę dłużej go przytrzymałe. Telewizor wydał z siebie dziwny dżwięk taki jak stare monitory przy włączaniu opcji rozmagnesowywania kineskopu. Potem próbowałem jeszcze odpalić DVD ale mi się nie udało bo obraz znikał po 10 s od ukazania się. A że pora pyła późna to w myśl starego przysłowia że ranek jest modrzejszy od wieczora poszedłem spać. Rano okazało się że nie mogę nawet oglądać telewizji bo odbiornik się sam wyłacza po ok.10s i mruga lampka Stnby. To chyba wszystko.
 

roslonp

New member
Witam potwierdzam działanie Nbox recordera z tv TOSHIBA WL66Z przez kabel HDMI firmy techlink. Obraz jest troche lepszy niż przez component
 

PabloS17

New member
Sharp-lc32bv8

SHARP-LC32BV8 + n-box - OK. Zarowno po HDMI jak i po komponencie (roznice dla mnie w zasadzie niezauwazalne).

Ten sam TV ale przez amplituner Onkyo TX-SR604 i po HDMI - juz niestety brak obrazu. Zgloszone 1,5 miesiaca temu do infolinii i nic sie nie dzieje :(


Pozdro/Paw(~;
 

GreGoR15

New member
Witam

Philips 32 PF 7320 - działa bez problemów,

zarówno N-Box jak i N-Box Recorder ...

Podłączenie:
N-Box:
obraz: HDMI
dźwięk: cincz
TV:
obraz: DVI
dźwięk: wejście "mały dzek"

Pozdrawiam
GreG
 

dawram

New member
iti napisał:
A czy telewizor Samsung LE 32R71 B dziala bez problemu ?? Prosze o opinie :D
Tak działa,chociaż przy podłączonym HDMI wydaje mi się,że obraz jest za mgłą tzn.rozmyty,osobiscie mam podłaczony po componencie - obraz, dodatkowo dzwiek przez czincz;)
 
Do góry