Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

mirasor

New member
Witam jestem nowy i to mój pierwszy post. Wczoraj również po przestudiowaniu opini o modelu Z3030 zakupiłem w Euro RTV 52Z3030 za 5199 zł. LCD 1 na wystawie mój z magazynu ,rozpakowany i sprawdzony w sklepie . Po podłączeniu w domu do kablówki (sygnał analog) wrażenie pozytywne bo spodziewałem się szachownicy .Divixy również nienajgorsze. Mam możliwość oglądania do 5 metrów . Jak optymalnie go skonfigurować żeby wycisnąć z niego max możliwości ?
 

Mabri

New member
Tak zgadza się - z pięciodniowej ekspozycji. Tyle mój tv stał w sklepie i był jeszcze wyłączony. Były jednak sklepy, które miały więcej niż jedną sztukę na stanie a jak sprawdzałem w środę, to w magazynie centralnym mieli 5 sztuk.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
wszystkie toshiby z3030 ktore ukazaly sie w euro w cenie 51999 sa z ekspozycji sklepowej nowych nie maja wiem bo mam brata ktory tam pracuje
Twój brat tam nie pracuje.
Bo gdyby pracował to nie mówił by takich głupot.
Ja także dostałem zapieczętowaną sztukę ( transport z wniesieniem 35 zł).
Także bo pisze wcześniej forumowicz o tym, że w jego obecności rozpakowano i sprawdzono w sklepie.
TV jest wspaniały. Przez trzy dni dogadywałem sie z nastawami z coraz lepszym rezultatem.
Teraz cena w necie na ten model to 6,5 k.
Wyszło, że zaoszczędzili nabywcy na konsolę PS3.
 

mirasor

New member
Jak napisałem moja Toshiba w mojej obecności była wyciągnięta z magazynu i rozpakowana druga stała załączona na ekspozycji . W sklepie Euro RTV w Rudzie Śląskiej byłem cztery dni przed zakupem i tych modeli jeszcze nie było, więc pytanko czy telewizorki wystawione w jednym sklepie przez pewien okres które nie znalazły nabywce pakuje się w karton i zawozi do innego sklepu jako nieużywane ?
 

davidian

New member
W piatek dojedzie moj nowy nabytek Tosia 42 Z 3030.
Będzie podłączona pod dekoder cyfrowy UPC, prośba do użytkowników tego TV o podanie godnych zastosowania ustawień dla tego telewizora.

Dzieki i pozdrawiam
 

R2rt

New member
Witam.
Mam Toshibę 52z3030dg od 2 tygodni. Mój pokój ma 14m2, a oglądam z ok 2.5m i.... wcale nie jest za duża. W sam raz bym powiedział. Nie wiem czemu wszyscy zadają sobie pytanie, czy tv nie będzie za duży, bo co, bo nie obejmie się go wzrokiem. Myślę, że obecne rozmiary telewizorów (no poza tymi ekstremalnie dużymi) nie stwarzają takiego zagrożenia.
Moim skromnym problem jest gdzie indziej, a mianowicie w jakości sygnału.
Z takiej odległości przy tym rozmiarze czasami nawet w HD widać niedoskonałości obrazu. W SD jest oczywiście dużo gorzej, choć znośnie. Telewizor mam podłączony do N'ki ze skalowaniem do 1080i. Gdy przełączyłem na 576i to wyglądało raczej mało elegancko - pixeloza + mora wokół postaci. Generalnie TV jest OK, choć mnie trochę rozczarowuje kolorystyka i brak głębi obrazu.

Jeśli ktoś ma propozycje ustawień dla tego TV będę wdzięczny.
 

grzmot

New member
Czy jeśli wpuszczę sygnał z karty graficznej hd przez hdmi do 47Z3030 to mogę uzyskać 1080p? Zgodnie ze specyfikacją 1360x768@60Hz dotyczy wejścia PC in, czyli D-SUB. Pytanie czy tryb PC dla HDMI wyświetli piksel do piksela 1920x1080?
 

Orlin

New member
grzmot napisał:
Czy jeśli wpuszczę sygnał z karty graficznej hd przez hdmi do 47Z3030 to mogę uzyskać 1080p? Zgodnie ze specyfikacją 1360x768@60Hz dotyczy wejścia PC in, czyli D-SUB. Pytanie czy tryb PC dla HDMI wyświetli piksel do piksela 1920x1080?

Opowiedź: Tak.
 

Bobok

New member
Witam.
Mam okazje kupić Z3030D 42 cale nowy za 900 euro, przecena z 1300 lub 1200 niepamiętam.
Miałem kiedyś ten tivik bardzo długo na oku.Czy warto jeszcze go kupować czy lepiej inwestować w coś nowszego ?
 

Bobok

New member
Już myślałem o kalibracji ale z tym będzie problem ponieważ nie mieszkam na tą chwile w Polsce i nie wiem kiedy wróce.Wysyłać go specjalnie do polski i spowrotem chyba nie ma sensu.
 

Bobok

New member
:shock: :shock: :shock: co prawda kiedyś czytałem o kalibracjach TV , chyba nawet podane linki przez ar2 lub kogoś innego , ale nie pamietam dokładnie kogo i tam pisało o kilku godzinnej kalibracji oraz bardzo wysokich cenach za tą usługe.
Myślałem że najlepsza kalibracja to tak która jest przeprowadzona przez fachowca ze specjalną aparaturą bezpośrednio na TV a nie że tak powiem na odległość .
W każdym bądź razie zaskoczyłeś mnie bardzo , napewno sią po oriętuje co i jak.
 
Ostatnia edycja:

TaZ

New member
Dzis po raz pierwszy podlaczylem mojego lapka do Z3030. Niestety mam kilka problemow, z ktorymi nie potrafie sobie poradzic:/
Pierwszym z nich jest to, iz czesc obrazu z lapka jest po za matryca TV (mam nadzieje, ze rozumiecie o czym mowie). Druga kwestia to dzwiek. Czy jest wogle mozliwe, zeby dzwiek z PC byl po HDMI odgrywany przez TV?:confused:
Niestety szukalem odp na moje problemu i nic nei znalazlem.
Z gory dziekuje za pomoc.
 

TaZ

New member
Zahaczylem dzis o temat zmiany nadawania sygnalu w 2012 w Polsce. Czy tosia Z3030 bedize obslugiwac nowy standard (MPEG-4)? Patrze na specyfikacje tego TV i jakos nie chce mi sie wierzyc, ze obsluguje tylko MPEG-2 :confused:


Przepraszam za double posting
 

maron1479

New member
Też mam problem z dźwiękiem w telewizorze z komputera jeżeli ustawię telewizor na PC to dzwięk jest, a po po hdmi nie ma, pomimo tego że na gnieździe audio in w telewizorze jest napisane PC/HDMI 1.
Dziękuję za pomoc.
 

hdc300

New member
maron1479 napisał:
Też mam problem z dźwiękiem w telewizorze z komputera jeżeli ustawię telewizor na PC to dzwięk jest, a po po hdmi nie ma, pomimo tego że na gnieździe audio in w telewizorze jest napisane PC/HDMI 1.
Dziękuję za pomoc.

A wpiąłeś hdmi do "hdmi 1"? Jesli tak to jest coś nie tak z tymi wejściami. Jedynym wyjściem, na dłuższa metę, jest zakup karty graficznej z wyjsciem hdmi lub dvi z mozliwością przesyłania dzwięku (przejściówką hdmi) chociaż w mojej karcie(asus 4850) dzwiek jest o wiele słabszy niz z wyścia analogowego.
 

angelares

New member
ORYGINALNE ustawienia serwisowe 47z3030

Moze mi ktorys z kolegow z laski swojej wypisac ORYGINALNE ustawienia serwisowe 47z3030:)
Wystarczy wcisnac Menu na telewizorze i jednoczesnie Mute na pilocie i spisac wyswietlane wartosci np.:

RCUT: 00H
GCUT: 00H

itd..
poruszanie nie po menu zapewniaja strzalki gora dol - te dookola OK.
Strzalki lewo prawo zmieniaja wartosci wiec proponuje ich nie uzywac.

Wychodzi sie z menu serwisowego klawiszem wlacznia telewizora z pilota wl/wyl inaczej Power - ten czerwony. Nalezy wylaczec telewizor i ponownie wlaczyc.

Bede wdzieczny.

P.S.
Przepraszam, ze krzycze.
 
Do góry