Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

irondick

New member
To Lipa totalna

A ja myślałem że Toschiba Z ma już tuner MPEG4.
To sobie jej raczej nie kupię. Po zmianie nadajnika z PKiN na Łazy mam obraz do dupy i tylko cyfrowo mi zostało. Swoją drogą to co producent nie wie że w Polsce działa MPEG4?
Acha jeszcze jedna wiadomość. Napisałem @ już dawno do Toschiby o podanie mi tej informacji na temat standardu MPEG w Regzie. Do dzisiaj nie odpowiedzieli.
Za co serdecznie dziękuje.:twisted:
 

kukucz

New member
Już w grudnio, po licznych testach i wypowiedziach uzytkowników na forach, upatrzyłem sobie Toshibę 42Z3030D. Teraz, kiedy jej cena spadała juz do 4200zł i w końcu uzbierałem odpowiednią kwotę, mam możliwość zakupienia tego modelu. Jednakze chciąłbym jeszcze zapytać was o jakieś alternatywne do tego modelu pozycję lub oczywiście lepsze telewizory (mineło już trzoszke czasu od premiery tej Toshiby, może jest coś lepszego do wyboru w tych pieniądzach).

Głównie interesuje mnie 42", Full HD, technologia dokładnego skanowania (wyłaczenie overscanu), technologia 100-120 Hz, tryb kinowy 24Hz, porzyjmowanie 1080p na 24Hz, przetwarzanie 10bit (oczywiście matryca też), no i cena do 5 tys. zł.

Główne zastsowanie, ogólne, filmy, podpięta kablówka UPC ( na razie analogowa, jak poszerzą ofertę to pewnie cyfrowa), filmy i gry z komputera (DVI -> HDMI) w roździelczości do 1920, w przyszłości jakaś konsola , może odtwarzacz blue-ray.

Byłbym wdzięczny za podanie ewentualnych modeli wartych mojej uwagi, ewentualne linki do testów mile widziane. Jeśli w tym poziomie cenowym nić nie polecicie to chyba pozostanę przy 42Z3030D.
 

alyjen

New member
irondick napisał:
A ja myślałem że Toschiba Z ma już tuner MPEG4.
To sobie jej raczej nie kupię. Po zmianie nadajnika z PKiN na Łazy mam obraz do dupy i tylko cyfrowo mi zostało. Swoją drogą to co producent nie wie że w Polsce działa MPEG4?
Acha jeszcze jedna wiadomość. Napisałem @ już dawno do Toschiby o podanie mi tej informacji na temat standardu MPEG w Regzie. Do dzisiaj nie odpowiedzieli.
Za co serdecznie dziękuje.:twisted:
w Polsce nie obowiązuje mpeg4, ani mpeg2, wszyscy producenci odpisują, że jak Polska zatwierdzi jakiś standard to się dostosują, co więcej tunery które obecnie współpracują z mpeg4 nie muszą współpracować bo ten standard też się ciągle trochę zmienia i wersja ostatecznie wprowadzona może być różna od tego na czym się teraz testuje to tak w gwoli wyjaśnienia, dopiero po zatwierdzeniu standardu pojawi się większa ilość kart dekodujących do obecnie wyprodukowanych TV

Toshiba Z to bardzo fajny telewizorek z rewelacyjnym stosunkiem Cena/Jakość ;) w telewizji analogowej oczy nie krwawią, i w zależności od tego co leci wygląda lepiej lub gorzej (na pewno gorzej od od CRT tutaj cudów nie ma, widziałem na razie w polskiej telewizji ze 2 programy któe wyglądały lepiej) ja osobiście spodziewałem się gorszego obrazu w SD, miałem wcześniej inne przeciętne LCD więc dobre porównanie

W HD jest rewelacyjna, było u mnie paru znajomych którzy po odpaleniu Planet Earth czy Casiono Royale w Bluray po prostu padli, później nie potrafili oderwać się od gry (z PC) w Devil May Cry 4 (też w 1080p)

Wady ma zasadniczo dwie:
1. są telewizory z lepszym czarnym, choćby Toshiba ZF. Sony W, Samsung A6 - dramatu nie ma ale ścisła czołówka to nie jest
2. kąty góra dół - dramat jak telewizor ma stać dużo wyżej lub niżej niż lina wzroku to szukajcie innego

kąty na bok wbrew temu co ludzie piszą są dobre do bardzo dobre, w moim pokoju przed TV czasami siada 5-6 osób i nie ma problemu żeby się ktoś pchał na lepsze miejsca
jak macie jakieś szczegółowe pytania o opcje czy inne ustawienia to walcie na priv
 

Attrix

New member
Mam od kilku tygodni 37Z3030. To mój pierwszy LCD-ek. Na zwykłym sygnale z kablówki szału nie ma / na cyfrowej o wiele lepiej/ DVD z łącza video bardzo ładnie. Program HD - rewelacja. Oglądałem też inne modele ? w domach i sklepach i powiem jedno, wiele zależy od sygnału, porządnych kabli ustawień a przede wszyskim SUBIEKTYWNYCH odczuć czyli GUSTU. Ja jestem bardzo zadowolony i polecam ten model.
PS. Sprzęt kupiony za niecałe 3600 PLN.
 

malikus

New member
Właśnie wróciłem z MM obok siebie stoi 37z3030 sharp 37lx8 i panas 37lzd80 najlepiej wedlug mnie na TVP HD wypadl panasonic. Kąty w Toshiba nie śa aż takie tragiczne nawet bym powiedzial ze lepsze niz w Panasonic. W tej chwili jednak najbardziej mi pasuje toshiba. Mam jeszcze pytanie co oznaczaja koncowki w toshibie w mm na przyklad byla 37z3030dg?
 

alyjen

New member
teoretycznie oznaczają D tuner DVB-T lub też że zmontowana w niemczech, a G to kolor podstawy gray czylis zary, praktycznie to nie ma wersji bez tunera DVB-T i z inną niż szara podstawą więc nie oznaczają nic ;) to jeden i ten sam TV, Ztka wystęuje tylko w jednej wersji Z3030

Toshiba ma multum ustawień, ja np. widziałem taką w MM z wyłączonym ukłądem 100Hz ;) dlatego w jakiś bliżej nieokreślonych marketowych ustawieniach bym jej nie porównywał, Panasonic ma mniej opcji i nawet w marketach jest zwykle dość dobrze ustawiony
 

malikus

New member
to dosyc dziwne co piszesz bo naprzykład w oskarmedia sa dwie różne ceny
Produkt: Toschiba 42Z3030
Cena brutto: 4 275,00 zł
Produkt: Toschiba 42Z3030DG
Cena brutto: 3 599,00 zł
 

Attrix

New member
malikus napisał:
to dosyc dziwne co piszesz bo naprzykład w oskarmedia sa dwie różne ceny
Produkt: Toschiba 42Z3030
Cena brutto: 4 275,00 zł
Produkt: Toschiba 42Z3030DG
Cena brutto: 3 599,00 zł

Kolega ma rację wystarczy wejść na stronę firmową TOSHIBY i przekonasz sie,że jest tylko jeden model Z3030 w danym rozmiarze
 

RichiW

New member
Toshiba 42Z3030

Mam go od tygodnia
Wybór między Samsungiem
Padło na Toshibę. Jak narazie obraz cyfra+ przez euro.Mecze wyglądają dość dobrze,minimalne smużenie prawie niedostrzegalne. Myślę że z N-ki będzie zdecydowanie lepiej.
Jestem zadowolony z zakupu.
 

TaZ

New member
Gdzie mozna na dzien dzisiejszy dorwac 42" Z3030 bez tunera? Jak na razie widze tylko wersje z oznaczeniem DG:???:
Czy ten TV jest multisystemowy?
 
Ostatnia edycja:

Attrix

New member
z tego co piszą na stronie producenta w polsce nie ma modeli z i bez tunera. w danej serii i rozmiarze jest tylko jeden model. Skazany jesteś na model z tunerem... ale to bardzo miła kara... telewizorek jak ta lala. A różnica cen... coż... konkurencja.
 

Attrix

New member
[FONT=&quot]Podświetlenie: 30
Kontrast: 70
Jasność: 74
Kolor: 35
Odcień: 0
Ostrość: -12
Poziom czerni: Wył
Temperatura koloru: Naturalna
Aut. kontrola podśw: Wył
xvYCC: Wył
Stabilizacja obrazu: Wygładzony
Active Vision M100: Wł

Kolory:
Czerwony : -3 ; -3 ; -1
Zielony : -1 ; -4 ; +1
Niebieski : +2 ; -2 ; +3
Żółty : -6 ; -2 ; +2
Magenta : 0 ; -5 ; +10
Cyjan : +3 ; -2 ; 0
Wcześniej ok 14 strony są ustawienia innych uzytkowników
[/FONT]
 
Do góry