Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

damo1988

New member
Ustawienia TV LCD TOSHIBA 42Z3030DG

WITAM PAŃSTWA NA FORUM!!! JESTEM POSIADACZEM TV TOSHIBY 42Z3030DG I MAM PROBLEM Z JEGO KALIBRACJĄ, NIE WIEM JAK GO USTAWIĆ ŻEBY UZYSKAĆ JAK NAJLEPSZY OBRAZ TAKI JAKI MOŻNA MAKSYMALNIE NA NIM UZYSKAĆ.
MOJE USTAWIENIA SĄ TAKIE I NIE WIEM CZY DOBRE JAK COŚ JEST ŹLE TO PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ.

USTAWIENIA:

PODŚWIETLENIE - 100
KONTRAST - 100
JASNOŚĆ - 50
KOLOR - 50
ODCIEŃ - 0
OSTROŚĆ - 0
POZIOM CZERNI - WYSOKI
REDUKCJA SZUMU MPEG - WYŁĄCZONY
DNR - AUTO
TEMPERATURA KOLORU - CHŁODNY

AUT. KONTROLA PODŚWIETLENIA - WŁĄCZONY
TRYB KINA - WŁĄCZONY
STABILIZACJA OBRAZU - WYGŁADZONY
ACTIVE VISION M100 - WŁĄCZONY
WYBÓR xvYCC - AUTO
3D ZARZĄDZANIE KOLORAMI - NIC W TEJ OPCJI NIE ROBIŁEM WSZYSTKIE KOLORY SĄ NA 0 PODAJCIE I TE USTAWIENIE Z TYMI KOLORAMI.

PROSZĘ PISAĆ NOWE USTAWIENIA, A MOŻE MOJE SĄ DOBRE, JAK NIE TO PROSZĘ O POPRAWIENIE MOICH USTAWIEŃ. Z GÓRY DZIĘKI. POZDRAWIAM...
 

kooo

New member
57z3030

Hej
Czy jest ktoś chętny na nową 57z3030 ?

Miałem wcześniej 52z, w której niestety padła matryca. Serwis TTCE proponuje mi 57 (52 nie mają już w magazynach). Właśnie wymierzyłem swoje miejsce na TV i nie zmieści mi się ...

Jak coś -> kontakt priv
 

Milo

New member
Toshiba 52Z3030

Jak sciagnac podstawe z TV Toshiby Z3030??Chcemy zawiesic go na uchwycie sciennym ale za chiny nie wiem jak sciagnac podstawe...
 

wolfikx

New member
Z tyłu podstawy - patrząc na plecy tv - masz kilka śrub na imbusa.
Należy je odkręcić a wtedy będzie mógł wyciągnąć podstawę.
 

Milo

New member
wolfikx napisał:
Z tyłu podstawy - patrząc na plecy tv - masz kilka śrub na imbusa.
Należy je odkręcić a wtedy będzie mógł wyciągnąć podstawę.

Z tyłu (na plecach) TV nie ma śrub na imbusa są zwykłe gwiazdkowe i jakieś 2 otwory puste.Imbusy są ale na dole podstawy odkrecenie ich nic nie daje.
 

wolfikx

New member
Milo napisał:
Z tyłu (na plecach) TV nie ma śrub na imbusa są zwykłe gwiazdkowe i jakieś 2 otwory puste.Imbusy są ale na dole podstawy odkrecenie ich nic nie daje.

A po odkręceniu tych 'gwiazdkowych' nie możesz wyciągnąć podstawy ??
 

Attrix

New member
damo1988 napisał:
WITAM PAŃSTWA NA FORUM!!! JESTEM POSIADACZEM TV TOSHIBY 42Z3030DG I MAM PROBLEM Z JEGO KALIBRACJĄ, NIE WIEM JAK GO USTAWIĆ ŻEBY UZYSKAĆ JAK NAJLEPSZY OBRAZ TAKI JAKI MOŻNA MAKSYMALNIE NA NIM UZYSKAĆ.
MOJE USTAWIENIA SĄ TAKIE I NIE WIEM CZY DOBRE JAK COŚ JEST ŹLE TO PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ.

USTAWIENIA:

PODŚWIETLENIE - 100
KONTRAST - 100
JASNOŚĆ - 50
KOLOR - 50
ODCIEŃ - 0
OSTROŚĆ - 0
POZIOM CZERNI - WYSOKI
REDUKCJA SZUMU MPEG - WYŁĄCZONY
DNR - AUTO
TEMPERATURA KOLORU - CHŁODNY

AUT. KONTROLA PODŚWIETLENIA - WŁĄCZONY
TRYB KINA - WŁĄCZONY
STABILIZACJA OBRAZU - WYGŁADZONY
ACTIVE VISION M100 - WŁĄCZONY
WYBÓR xvYCC - AUTO
3D ZARZĄDZANIE KOLORAMI - NIC W TEJ OPCJI NIE ROBIŁEM WSZYSTKIE KOLORY SĄ NA 0 PODAJCIE I TE USTAWIENIE Z TYMI KOLORAMI.

PROSZĘ PISAĆ NOWE USTAWIENIA, A MOŻE MOJE SĄ DOBRE, JAK NIE TO PROSZĘ O POPRAWIENIE MOICH USTAWIEŃ. Z GÓRY DZIĘKI. POZDRAWIAM...
A może tak:
[FONT=&quot]Podświetlenie: 30
Kontrast: 70
Jasność: 74
Kolor: 35
Odcień: 0
Ostrość: -12
Poziom czerni: Wył
Temperatura koloru: Naturalna
Aut. kontrola podśw: Wył
xvYCC: Wył
Stabilizacja obrazu: Wygładzony
Active Vision M100: Wł

Kolory:
Czerwony : -3 ; -3 ; -1
Zielony : -1 ; -4 ; +1
Niebieski : +2 ; -2 ; +3
Żółty : -6 ; -2 ; +2
Magenta : 0 ; -5 ; +10
Cyjan : +3 ; -2 ; 0[/FONT]
 

Mitsu

New member
Hey.Wiem ze słaba cechą tego telewizoru jest słaba czerń i kąty.Mam pytanie, czy przy zastosowaniu innej matrycy w modelu 52 cale te problemy zostają usunięte jezeli nie to czy mogli byście mi polecić inny telewizor o podobnych parametrach, jakości i cenie a który został pozbawiony tych dwuch problemów ktore mnie tak denerwuja :) Chodzi o telewizory od 40 do 52 cali.
 

experty

New member
Mam 52z3030 - super czerń i świetne kąty. Jeden z najlepszych telewizorów jeżeli chodzi o starsze modele. Kupiłem go po niesamowicie okazyjnej cenie za 5600 zł w licytacji :D, ale wtedy dolar nie był tak drogi ;).
Generalnie posiada te same bebechy co 52ZF355 i różni się tylko obudową.
 

supergonzo

New member
Ja kupiłem nówke 52z3030 pół roku temu w RTV EURO za 5200zł :p
Co do czerni i kątów to niezgodze się, jest bardzo średnio, niezbyt też zadawala mnie tryb 100hz. Myśle o pozbyciu się go.
 

Jędrek401

New member
Karton po tośce 42X3030DG

Witam serdecznie.

prosze o pomoc
musze wysłać do digitalo do reklamacji tv Toshiba 42X3030DG, ale nie chca przyjąć w nieoryginalnym opakowaniu.
Czy ktoś z kolegów ma może do wypożyczenia taki karton na ok 2 miesiące?

Pozdrawiam

Jędrek
 

Orlin

New member
Jędrek40 napisał:
Witam serdecznie.

prosze o pomoc
musze wysłać do digitalo do reklamacji tv Toshiba 42X3030DG, ale nie chca przyjąć w nieoryginalnym opakowaniu.
Czy ktoś z kolegów ma może do wypożyczenia taki karton na ok 2 miesiące?

Pozdrawiam

Jędrek

ja mam. jestem z Warszawy
pisz: orlin@tlen.pl
 

katalonia

New member
No i kupiłem.. :) Toshiba 47Z3030

Witam serdecznie,

Na początek podam swoje warunki:

1. Odległość: 3,4 m
2. Sygnał: cyfrowy SD, Blu-Ray (PS3), będzie jeszcze N'ka
3. Położenie: ściana słabo "nasłoneczniona"


Po długich podchodach, testach w końcu jest... Tosia 47Z3030. Powiem tak... Oglądałem sporo modeli, Samsungi, Sharpy, Sony, JVC i...zawsze mi coś brakowało w obrazach tych modeli.. Szczerze mówiąc z tego grona, najbardziej pasował mi Samsung, przede wszystkim za "bajery", ale także świecił całkiem, całkiem.. :) tylko ta cena... Ze względu na odległość, szukałem 46" wzwyż. Gdyby miała być 40'stka, wziąłbym Samsunga. Ale do rzeczy :) - Tosia.
Przeczytałem test Kikie'go i kilka innych opinii, aż miałem możliwość przetestowania ją na "swojej zabawce" (PS3) w jednym z łódzkich sklepów, no dobrze powiem.. :) Certus-Media (dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam panią Monikę :)), bo trochę czasu tam spędziłem. Sprawdzałem przede wszystkim jak się zachowuję telewizorek podczas wyświetlania sygnału SD - włączałem dvd, divx, zdjęcia full hd itd..). Powiem szczerze - byłem zadowolony. Kolory, podświetlenie, jasność i kontrast (ustawiłem sobie go pod siebie) bardzo ładne, dvd - super sobie zeskalował, no a konsola - cóż, jak akurat zapodałem Gran Turismo na PS3 to rzeczywiście, wszyscy klienci, którzy przyszli oglądać sobie Sony, Sharp'y bylo zachwyceni... :) ....słyszałem tylko takie szepty do sprzedawcy:.."Panie, co to za telewizor itd.." :)

Tak sobie pomyślałem, że prawdziwym testem - jeśli chodzi o smużenie będzie piłka nożna - i tu zarządził PES 2009 :) Zauważyłem, że przy włączonej opcji Active Vision M100 gra jest nienaturalnie szybka i...widać delikatne smugę za piłeczką.. Pomyślałem sobie k***a, jak to... Wszystko fajnie a tu taki zonk... :( Zacząłem kombinować (przecież sporo osób na forum twierdziło, że nie ma smug...) Zmieniałem różne opcje, na końcu wyłączyłem wpomniany wcześniej tryb i.... EUREKA !! Jak ręką odiął.. :) Wszystko płynnie, zero smug, mecz odbywa się w naturalnym tempie - super, oj, odetchnąłem... :) Zauważyłem jednak, że przy sygnale SD (kablówka, dekoder sat. SD) działa lepiej (płynność obrazu) - polecam włączyć tą opcję, jeśli chodzi o konsole - wyłączyć.

Tak jak już wspomniałem, kolor, czerń bardzo dobra, kontrast ok. Kąty ? no coż, jestem zwolennikiem powiedzenia, że telewizor ogląda się na wprost :) bo kąty (szczególnie boczne) to najsłąbsza strona tego modelu, ale ja okurat będę oglądał na wprost, więc mi to nie przeszkadza... Dzwięk ? No i tutaj zaczyna się jazda.. :) Podłączyłem (juz w domu oczywiście) pod telewizor subwoofer Yamahy i powiem tak.. NIE MAM PYTAŃ ! Jednak rzeczywiście opinia, że JVC i Toshiba rządzi w świecie LCD jeśli chodzi dzwięk, nie jest absolutnie przesadzona. Dla mnie 6/6.

Obraz: 5/6 (odejmuje punkt za wpomniane wcześniej kąty boczne)
Dzwięk: 6/6 (nic dodać, nic ująć)
Wygląd: 5/6 (w zasadzie najładniejsza jest chyba Tosia ZF, ale Z'tka również ładnie wygląda w pokoju)
Cena: 6/6 (zapłaciłem 4500 zł, ciężko jest znaleźć tańszy telewizor o tej przekontnej, z takim obrazem, dzwiękiem i wyglądem)


Sorki za długi pościk, ale chciałem się podzielić swoimi odczuciami jeśli chodzi o ten TV. Kiedyś, ktoś powiedział mi jedną rzecz - jeśli chodzi o wybór TV... Niech pan nie patrzy na cyferki, na śliczne reklamy w TV, trzeba zwracać uwagę na obraz !! Nawet jak TV nie jest już najnowszy, zwracać uwagę na obraz ! i tak też zrobiłem - absolutnie nie żałuje... :)

Plusy:
- obraz SD, o HD już nie wpomnę,
- dzwięk
- wygląd
- w sumie cena

Minusy:
- kąty boczne
- pobór energii (326 W)
- brak bajerów typu (mpeg4, usb itd..)

Pozdrowienia dla grupowiczów
Maciek
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czy warto?

Mam pytanie czy na tle nowych modeli, matryc i różnych nowych udogodnień wciąrz warto kupić coś z modeli Z3030 czy może lepiej coś z nowych RV6/XV6 albo zupełnie innego producenta? Czy nowe modele wnosza coś istotnego w jakości obrazu, szczególnie SD do Z3030?
 

dadd

New member
instrukcja do Toshiby 37Z3030

Witam
szukam instrukcji do Toshiby 37Z3030 po polsku - jak ktoś mógłby odpłatnie skserować i podesłać będę wdzięczny - info na gg7729845
Pozdrawiam
 
Do góry