Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

lunak1

New member
toshiba 42zv635 prośba do użytkowników

Witam serdecznie! Mam ogromną prośbę - pytanie do osób posiadających zv 635. Nie było mi dane zobaczyć tego modelu w sklepie. Już miałem go zamówić (to ostatnia chwila), ale trochę wystraszyły mnie opinie o słabej czerni i szczegółowości ciemnych scen. Jak to jest naprawdę w codziennym użytkowaniu, np. biorąc pod uwagę kąt około 20 stopni? Jak wypada porównanie z np EX 500 Sony (czerń w tym modelu wydaje mi się wystarczająca - oceniałem ustawienia w markecie). Podstawowe znaczenie ma dla mnie dobre skalowanie SD, płynność obrazu, ostrość (brak halo), ale czerń wydaje się też istotna. Proszę o podzielenie się doświadczeniem. A może dokonuję złego wyboru i lepszy byłby nowy Sony HX 700? Mam 2 dni na podjęcie decyzji, później Regza z przedłużeniem gwarancji może być nieosiągalna. Pozdrawiam.
 

_BOSS_

New member
Może ktoś mi tu odpowie.
Mam takie pytanie do posiadaczy ZV-ek. mam 47 cali
Czy wy też macie w kanałach HD gdzie jest czarny / szary kolor to na ekranie pojawiają mi się takie czarne ruchome "' kropki, robaczki "". Mam to czasami np podczas oglądania siatkówki jak mają zawodnicy czarne, ciemne włosy albo czarne koszulki, albo widać to także podczas oglądania na filmu 300tu w HD to też to widać - co to k...a jest, co to za zjawisko - tak jakby piksele wariowały:confused: ?
 

jeremiasz

New member
Co do 300, to założenie reżysera, ziarno filmowe - tak ma być, taki efekt i w kinie i na każdym tv tak jest. Co do innych sytuacji to zrób jakieś zdjęcie tego efektu, będzie można ocenić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Boss -
ale masz na każdym programie ?
czy masz skalibrowany telewizor ?

===============================
lunak1 -
skalowanie masz lepsze w Toshibie z uwagi na nowe algorytmy - resolution +
 

_BOSS_

New member
Nie - nie na każdym programie.
TVN HD , Polsat HD - wszystko ok. , tylko przy 300 na TVN to występowało to zkjawisko.
Piłka nożna w Polsat Sport HD też ok, ale przy siatkówce to zajwisko zawsze występuje na ciemnych kolorach.
Przy oglądaniu Surogatów z BR z PS3 też czasami było to widać.
Na National Geographic HD czy Hystory HD tego nie ma.
Niewiem skąd to siębierze :/

Telewizor bez kalibracji.
 

jeremiasz

New member
Tak jak pisałem wcześniej, co do 300 to ziarno filmowe, tak ma być i o to się nie martw. Filmu Surogaci nie oglądałem, ale podejrzewam, że tam też może to być po prostu ziarno filmowe. Ale co do siatkówki, to dziwne. Jeżeli ci chodzi o ciemne kolory, to masz na myśli np ciemne elementy strojów zawodników/zawodniczek ? Sportu raczej nie oglądam, ale w siatkówkę raczej nie gra się w ciemnych halach :) Może zrób jakieś zdjęcie z tej siatkówki.
 

count

New member
A mi się wydaje, że może tu chodzić o kompresję mpeg4, która jest znana z tego, że zostawia ziarno. Natomiast bez zdjęć, albo filmu poglądowego trudno zgadnąć, czy to o czym piszesz mieści się w normie, czy nie.
 

kamyk17

New member
Hello wszystkim,
Bardzo proszę o kontakt z posiadaczami następującego zestawu:Tośka 42ZV635DG+PS3+Racedriver GRID: Reloaded. Nagle pojawił się dziwny problem i nie wiem, o co kaman :confused:
 

Sopell

New member
Pojawiły mi się 3 pytania:
1. Jak stabilna jest ta Toshiba na stojaku (mam małe dzieci ze sprytnymi rączkami)...?
2. Czy stojak mozna przykręcić do stolika (jak np. TV od Lg czy Sama)?
3. Czy można sprawdzić ilość przepracowanych przez TV godzin (np. w menu serwisowym)?
 
Ostatnia edycja:

tomir

New member
Pojawiły mi się 3 pytania:
1. Jak stabilna jest ta Toshiba na stojaku (mam małe dzieci ze sprytnymi rączkami)...?
2. Czy stojak mozna przykręcić do stolika (jak np. TV od Lg czy Sama)?
3. Czy można sprawdzić ilość przepracowanych przez TV godzin (np. w menu serwisowym)?


1. Jest stabilna
2. tak mozna do stolika i do ściany za pomocą pasków
3. Można sprawdzić
 

kamyk17

New member
To ironia była, wiesz? Może gdybyś napisał dokładniej o jaki problem chodzi, to ktoś by pomógł ;)
Jeżeli nikt nie posiada wcześniej przytoczonego przeze mnie zestawu, to opisywanie problemu mija się z celem. Ale dobrze... rozumiem że zgłaszasz się na ochotnika do pomocy - to się chwali. Problem jest następujący: nie mam póki co miejsca na kino domowe, więc korzystam z głośników toshibowych. Ostatnio drogą kupna zdobyłem grę GRID na PS3 i wszystko OKI przez pierwsze kila dni. Któregoś dnia odpalam konsolke z GRIDem, ładuje się wyścig, a t u zamiast ładnego i czystego ryku silników samochodów jakieś dziwne dźwięki przypominające hmmm... jakieś trzaski, generalnie kaszana jakaś. Problem dotyczy tylko tej gry i tylko odgłosów silników. Wiem, że to dziwne, lecz nie mogłem tego nie zauważyć od samego początku. Może coś mnie się samoistnie przełączyło w konsolce lub w TV, wszak opcji do wyboru sporo jest. Pomocy !
 

count

New member
A masz konsolę podłączoną do netu? Może jakaś aktualizacja gry się ściągnęła, bądź aktualizowałeś firmware w PS3? Bo skoro kilka dni działało, to nie wiem, co innego mogłoby to być.
Jak podłączasz konsolę do telewizora? Puszczasz dźwięk przez HDMI, czy osobnymi kablami?
 

kamyk17

New member
A masz konsolę podłączoną do netu? Może jakaś aktualizacja gry się ściągnęła, bądź aktualizowałeś firmware w PS3? Bo skoro kilka dni działało, to nie wiem, co innego mogłoby to być.
Jak podłączasz konsolę do telewizora? Puszczasz dźwięk przez HDMI, czy osobnymi kablami?
Konsola nie jest wogóle podłączona do netu, firmware został taki jak był po wypakowaniu z kartonu (bodajże 3.01 albo 3.10), do podłączenia używam jednego płaskiego kabla HDMI marki Bigben.
 
Do góry