Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

P

Piotrek1982

Guest
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanko odnośnie softu, jaki jest najnowszy do tego modelu? i skąd go można pobrać?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie ma nowego softu od jakiegos czasu, takze nie wiem, czy potrzebujesz szczegoly. Podobno wiekszosc ma soft jeszcze z 2009 roku.

Co do typow matryc, oczywiscie, ze kazda z nich ma swoje specyficzne cechy, ktore sa w jednym przypadku wadami, a w drugim zaletami. Jak w zyciu :)
 
P

Piotrek1982

Guest
Mam ciągłe problemy z proporcją obrazu. Ustawione na szeroki kąt wydaje się być za bardzo rozciągnięty na boki (nawet na kanałach które nadają w 16:9). Superlive za bardzo rozciągnięte w pionie. Wyczytałem że powinien być do wyboru tryb "natywny" ale u mnie tego nie ma. Czasem podczas oglądania np. meczu na TVP przy włączonym automatycznym formatowaniu telewizor na chwile przełącza się między trybami po czym wraca na ustawienie szeroki kąt. Czy to poprawne zachowanie?
Podłączony za pomocą SCART do dekodera Cyfrowego Polsatu.
 
P

Piotrek1982

Guest
Własnie wymiana dekodera wyjasniła mój problem. Teraz dekoder przez HDMI działa bez zarzutu, nawet nie wiem jaki mam ustawiony format obrazu bo wszystko jest ładnie rozciągniete do krawędzi tv a nie tak jak wtedy. Ciekawe czy to wina dekodera była czy wada połączenia SCART.
 

Momek

New member
tośke chcę kupić

Witam jestem nowy na tym forum, nosze się z zamiarem zakupu telewizora LCD.

Naczytałem się o prezentacjach w domu klienta i wyborze sprzętu.

Pytanie która z firm oferuje przed finalnym zakupem prezentacje?

Chętnie bym w taki sposób kupił TV. wraz z kalibracją matrycy u mnie w domu!!!

pozdro.
 

Momek

New member
Witam jestem nowy na tym forum, nosze się z zamiarem zakupu telewizora LCD.

Naczytałem się o prezentacjach w domu klienta i wyborze sprzętu.

Pytanie która z firm oferuje przed finalnym zakupem prezentacje?

Chętnie bym w taki sposób kupił TV. wraz z kalibracją matrycy u mnie w domu!!!

pozdro.
 

Momek

New member
Może ktoś doradzi TV za 3000zł, jaki był by najlepszy.
Sygnał z kablówki i z normalnej satelitki, w przyszłości jakaś platforma.
Tosia z tego co czytam fajna, ale może coś doradzicie.
Dobry sklep w rejonie Krakowa,żeby przywieźli i zamontowali i ustawili TV, bo ja kompletnie się na tym nie znam.
Pozdro.
 

Momek

New member
na szukałem się i na kombinowałem i znalazłem to co mnie interesuje więc:
philips 42PFL7665H/12
Toshiba 42ZV635DG
sony KLD-40EX500
LG 42LD750
No i PLAZME
LG 50PK250
LG 50PK350

proszę o info na temat tych telewizorków, muszę trzy z nich wybrać do testó!!
 

kapsell

New member
Bez reklam
A moze: zv, ex500 i np Sharp 700 albo z plazm Panas s lub g.

Ale sam musisz sie przejsc do jakiegos sklepu i wybrac tv do testow. Porady moga nie pomoc.
 

czajaPL

New member
pytanko czy jeśli włączacie np . tuner sat. lub inne urządzenie na hdmi , telewizor Wam automatycznie przłącza na na dany sprzęt czy też musicie jak ja zmienić wpierw wejście ręcznie?

u znajomego samsung po włączeniu dreamboxa automatycznie przęłącza sie na jego hdmi , toshiba nie
 
P

Piotrek1982

Guest
Czy ktoś korzystał z możliwości wymiany płyty głównej w związku z problemami z dźwiękiem po HDMI?
szczegóły na stronie toshiby Toshiba Polska - Informacje o produktach

Dzwoniłem pod jeden z numerów i Pan mi powiedział że jeżeli nie zauważyłem tego problemu to i tak dla świętego spokoju mogą mi płytę wymienić, trzeba tylko zorganizować wysyłkę do serwisu - wszystko w ramach gwarancji. Nie wiem czy jest sens to robić jeżeli dźwięk nie zanika... Jak myślicie?
 

linek1980

New member
problem z HDMI

Czy ktoś korzystał z możliwości wymiany płyty głównej w związku z problemami z dźwiękiem po HDMI?
szczegóły na stronie toshiby

Dzwoniłem pod jeden z numerów i Pan mi powiedział że jeżeli nie zauważyłem tego problemu to i tak dla świętego spokoju mogą mi płytę wymienić, trzeba tylko zorganizować wysyłkę do serwisu - wszystko w ramach gwarancji. Nie wiem czy jest sens to robić jeżeli dźwięk nie zanika... Jak myślicie?

to ja się tyle męczyłem z tym cholerstwem u mnie ten problem występuje nagminnie. Ktoś to przechodził ?
 

linek1980

New member
A na czym polega konkretnie problem?
jak chodzi przez HDMI to po jakimś czasie nagle dźwięk robi się niewyraźny takie ni echo nie cholercia wie co. Przez cały czas myślałem że to wina dekodera bo mam taki troszkę nietypowy a poza tym cyfra idzie przez spliter na 4 TV więc sądziłem, że może wina zestrojenia splitera lub karty z dekoderem. Coś ostatnio nie mam szczęścia do elektroniki ostatnio po wielkich bojach LG wymieniło mi nówkę sztukę monitor który się wyłączał, na szczęście ten nowy na razie brzytwa.
 
Do góry