Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

kapsell

New member
Bez reklam
Nie mam dekodera, ale po hdmi podlaczam odtwarzacz br czy czesciej x360 i nie zauwazylem problemow.

Skoro wszystko jest ok (odpukac) to nie bede wzywal serwisu do wymiany...
 

linek1980

New member
Wczoraj wykonałem tel do serwisu dziś po TV przyjeżdża kurier. Troszkę się denerwuje bo nie mam oryginalnego opakowania więc TV opakowany na wariata. Mam nadzieję że moje boje z HDMI się skończą.
 

saperus

New member
aktualizacje oprogramowania

Jeżeli jeszcze kogoś to interesuje, to aktualizacje oprogramowania są pod adresem w w w.toshiba-om.net/firmware.php . Rozwiązuje między innymi problem echo po hdmi.
 

linek1980

New member
no to MAM PROBLEM po powrocie z serwisu ( podobno wymiana płyty głównej) problem występuje nadal. Zdecydowanie rzadziej ale występuje. Ma ktoś pomysł co robić dalej ?
 

linek1980

New member
Ale, że po serwisie problem pojawia się rzadziej i akcję z głosem zaczynają się dopiero po kilku godzinach pracy odbiornika TV boja się, że serwis oleje mnie oddając TV z odpowiedzą "nie stwierdzono usterki". Kuźwa co mnie podkusiło na tą Toshibe trza było brać sharp-a albo jakieś najtańsze LG przynajmniej nie było by tak szkoda wywalonej kasy.


PS. kilka postów wcześniej było tu o nowym sofcie - przetestowałem i gorąco polecam posiadaczom Toshiby u mnie zdecydowanie poprawiła się płynność ruchu.
 

barman4

New member
witam,
od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby 42 ZV 635d telewizor sprawuje się świetnie, ale od tygodnia mam problem z ogladaniem filmów z pendriva, po wsadzeniu nośnika i wyboru filmu (który jest w formacie obsługiwanym przez telewizor i z napisami naniesionymi na film) pojawia mi się czarny ekran z kółkiem z dwóch strzałek po prawej stronie i nic wiecej nie moge zrobić, to samo ma miejsce w czasie próby odtwarzania muzyki, jedyne co działa to zdjęcia.
Proszę o pomoc, i jakieś wskazówki
 

barman4

New member
czy konieczna jest wizyta w serwisie czy damy sobie z tym rade sami, napisałem maila do serwisu w Bydgoszczy skad jestem ale cisza:(
 

linek1980

New member
napisz na priw dostaniesz kontakt.
nie bardzo wiem czy było to do mnie czy do "barman4" swoją drogą moja toshiba jest kupiona od Ciebie Kiki więc może coś podpowiesz, spotkałeś się już z takim przypadkiem ? Dziś rano problem znów wystąpił a TV wcale nie chodził długo bo przez czas przygotowania i konsumpcji śniadania. Wolał bym żeby ten TV po prostu się zepsuł wtedy walka była by łatwiejsza a z taką przypadłością która nie występuje od razu a czasem po kilku godzinach czasem już po pół godziny jest dużo trudniej coś udowodnić.:(
 
P

Piotrek1982

Guest
Witam. Czy możecie mi podpowiedzieć jak przeprowadzić aktualizację tv do tej wersji 2.1.77? Zainstalowałem oprogramowanie na pendrivie i postępuje jak w instrukcji. Po włożeniu pena do USB i wyłączonym tv przy naciśnięciu menu + power przez 10 sekund nic się nie dzieje, jedynie przygasa na chwile LED od power. Natomiast przy włączonym wykrywa oprogramowanie na usb, pyta czy zainstalować po czym wyskakuje komunikat że aktualizacja się nie powiodła i żeby zapoznać się z warunkami gwarancji, tv się restartuje i nadal ma soft 2.1.70 z jakim został zakupiony.
I jeszcze pytanko czy jeżeli nie występuje u mnie problem echa na HDMI czy jest sens aktualizacji? Poprawia ona coś jeszcze?
 

linek1980

New member
Witam. Czy możecie mi podpowiedzieć jak przeprowadzić aktualizację tv do tej wersji 2.1.77? Zainstalowałem oprogramowanie na pendrivie i postępuje jak w instrukcji. Po włożeniu pena do USB i wyłączonym tv przy naciśnięciu menu + power przez 10 sekund nic się nie dzieje, jedynie przygasa na chwile LED od power. Natomiast przy włączonym wykrywa oprogramowanie na usb, pyta czy zainstalować po czym wyskakuje komunikat że aktualizacja się nie powiodła i żeby zapoznać się z warunkami gwarancji, tv się restartuje i nadal ma soft 2.1.70 z jakim został zakupiony.
I jeszcze pytanko czy jeżeli nie występuje u mnie problem echa na HDMI czy jest sens aktualizacji? Poprawia ona coś jeszcze?
szczerze mówiąc robiłem po prostu krok po kroku z opisu na stronie Toshiby nic nie zmieniałem może coś tam przekręcasz ze względu na angielski. Mój TV z serwisu wrócił na 2.1.71 po upgrade widzę zmiany w kolorystyce i płynności ruchu /na standardowych ustawieniach jest zdecydowanie lepiej niż dotychczas. Innych zmian nie zauważyłem ale nawet za bardzo się nie przyglądałem bo mi chodziło głównie o rozwiązanie problemu z HDMI. Wczoraj odezwał się do mnie gość z serwisu -pierwsze wrażenia pozytywne widać że nastawiony na chęć pomocy. Poprosił o nagranie kamerą problemów z głosem, nagranie gotowe. Zobaczymy jak się sprawa potoczy.
 
Ostatnia edycja:
P

Piotrek1982

Guest
Też robiłem krok po kroku i na samym początku nie poszło czyli na trzymaniu przez 10 sekund power+menu. Może przyczyną jest to że pendrive jest sformatowany w FAT32, a w instrukcji z tego co kojarzę podają FAT/FAT16?
 

linek1980

New member
ja na bank przed nagraniem pliku z aktualizację przeformatowywałem pendraka z fat 32 na fat 16 co do tych 10 sekund to o ile dobrze pamiętam nie musisz liczyć w pewnym momencie słychać w TV charakterystyczne cyknięcie takie jak przy uruchamianiu i zaświeca się lampka. Skoro nam poszło bez problemu to i tobie kapsell się uda. Jeszcze raz instrukcja w rękę i krok po kroku. Piotrek1982 wyłapałeś jakieś istotne zmiany po aktualizacji ?
 
P

Piotrek1982

Guest
Jak zaktualizuje to napiszę. Muszę spróbować z penem z FAT16. Ja nie miałem na szczęście problemów z dźwiękiem po HDMI więc aktualizacja w moim przypadku jest kosmetyczna.
 
P

Piotrek1982

Guest
Udało się zaktualizować oprogramowanie. Zmiana pena na FAT16 pomogła. Szczerze mówiąc po aktualizacji nie widzę różnicy w działaniu TV.
 

matq131

New member
Witam:)
Mam takie pytanie:
Czy jakbym wgrał firmware z innego TV Toshiby to by działało?
Mój ma usb ale nie odczytuje Divx, chciałem właśnie zainstalować taki firmware z odczytem tego.
Wiem, że na Samsungach to działa

pozdrawiam:)
 
Do góry