Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

mkuchar

New member
zv zostaje u mnie na stałe , co do wad wymienionych wcześniej podtrzymuje słabe kąty (musieli się chyba nakombinować zeby tak marnie im to wyszło w toshibie albo lg wcisneło im jakieś stare zapasy magazynowe)
natomiast oddonie ruchu kamery czy postaci (niewiedza jest błogosławieństwem) jak bym nie zgłębiał tego tematu nie widział bym wad w porównaniu do mojego starego crt29''100hz philipsa (no teraz przy 47'' skoki mogą być bardziej zauważalne)
natomiast przez godzinę zabawy z 40b650 szajsunga pod kątem ruchu nie było jakoś lepiej i widać było jakby mniejszą stabilność systemu 100hz niż w zv
natoniast plusem w zv jest czujnik światła (super sprawa z jego regulacją)i " auto viev"
za to samsung wiele bajerów itd menu jak z przyszłości w porównaniu do zv no i min. 500zł taniej

ps: czy gwarancja toshiby jest door to door jak w samsungu czy trzega się samemu bujać z tv
 

kklocek

New member
Serwis przyjeżdża do Ciebie do domu i odbiera sprzęt za pokwitowaniem. Z powrotem albo serwis Ci przywiezie albo dostaniesz kurierem...
 

tom97

New member
witam ! nosze sie z zamiarem kupna 47zv635. mam pytanie, czy odtwarza on bezposrednio z pendriva pliki mkv ? w specyfikacji ma podane ze divix.

dzieki za odpowiedz
 

_BOSS_

New member
Zgrywasz filmik na Pendrive, wkładasz go z boku tV do gniazda USB i powinno Ci się wyświetlić pytanie czy uruchomić Media Palyera. Wcskasz , że tak, odtwarzanie filmów itd.
Możesz też właczyć Playera z menu telewizora - na pilocie.
Czyta divixy i napisy wyświetla jak są wklejone w film. Jak masz napisy w osobnym pliku to lipa.


ps. Jak zaktualizować oprogramowanie w 47ZV ? Da mi ktoś namiar jakiś mailowy do kogoś z toshiby? Albo kiki masz jakieśnajnowsze firmware do tego TV?
 

cripple

New member
Niedawno zakupiłem 42zv635dg w MM w promocji bez vatu i filmy z usb działały. Teraz jak wkładam usb to jedynie zdjęcia są poprawnie odtwarzane, gdy wybiorę filmy bądź muzykę mam czarny ekran i jedynie mogę regulować głos i używać quick menu z pilota. Jak to naprawić i jak wyświetlić film, włączyć muzykę ?

EDIT: hmm... reset do ustawień fabrycznych naprawił ten problem i znów mogę wybierać filmy i muzykę w media playerze, niemniej jednak dziwna sprawa .... mam nadzieję, że nie będzie trzeba co 2 dni ustawień fabrycznych włączać.

EDIT2: Już wiem na 100%, że podłączenie ipoda pod ten telewizor "zawiesza" jego mediaplayera.
 
Ostatnia edycja:

rakimm

New member
2 marca ukazał się test tego modelu na stronie: televisioninfo.com/content/Toshiba-Regza-42ZV650U-LCD-HDTV-Review-1601.htm
 

mkuchar

New member
niestety zostałem wprowadzony w błąd odnośnie firmware do zv,
po kilku tel do servisu toshiby dostałem kolejny nr tel(226427779)gdzie coś mieli wiedzieć ale o godz.17 nikt nie odebrał.
najprawdopodobniej aktualizacje firmware do tv lcd nie istnieją

tak w ogóle to kontaktu z tą firmą nie ma ani najmniejszego wsparcia klienta odnośnie lcd , jedno wielkie dno
 

mkuchar

New member
dzisiaj dzwoniłem jeszcze raz i o dziwo odebrał człowiek :shock: na pytanie o najnowszy soft do zv padła odpowiędż że najnowszy jest wgrany do telewizora i nie ma innego :p(pani która odebrała tel. musiała się z kimś konsultować aby dać odpowiędż -może ten konsultant wie co mówi)

tak w ogóle po co aktualizować coś co jest "najnowocześniejsze":hihi:(słowa pana konsultanta)

ps:do fabryki nie dzwoniłem :p nie będę ich tam stresował bo jeszcze żle poskręcają te cudeńka.
 

mkuchar

New member
""""
Witam
Niestety ale aktualnie nie ma nowszej wersji oprogramowania do 47ZV635DG

Pozdrawiam

Kamiński Krzysztof
Koordynator d/s. reklamacji.

Serwis Centralny Toshiba
Nowa Technika Sp. z o.o.
00-710 Warszawa
ul. Witosa 31
e-mail: pracownia.crt@ntserwis.pl
tel.: 22/642-77-79
"""
to odpowiedź na moje pytanie w sprawie softu więc na dzień dzisiejszy temat zakończony.

ps.jak by co to pojawi się odpowiedni link na stronie //toshiba.pl(bla bla bla-już to widze)
 
Ostatnia edycja:

_BOSS_

New member
Czy jest ktoś odważny i może wstawić swoje ustawienie kolorów po kalibracji :D ? Kolory , odcienie każdego koloru itp.
 

zabazaba1

New member
witam posiadam toshibę 42 ZV 635 D i mam problem z ustawaniem budzenia na tv pokazuje tak jak by ta opcja nie była wogole aktywna czy to normalne w tym modelu i co tu zrobić żeby to uaktywnić
 
Do góry