Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

mkuchar

New member
właśnie sobie testuje 47zv635dg (10dni z euro agd internetowego:D)
-po pierwsze lepiej nie podchodzić z boku do tv bo można się zdenerwować:x (kąty słabe-mleko)wszystkie kąty -także nie wieszać za wysoko. Natomiast na całym białym ekranie wszystkie rogi ciemniejsze.
-R+ ładnie wyostrza, jako polepszacz może być
-co do ruchu, ciężko się pozbyć się "juderingu" niby na "wygładzonym" jakoś płynniej ale nie jest idealnie bo nieraz potrai nieźle szarpnąć, w ogule ciężko wyczuć różnicę(brak trybu demo) myślę że tę funkcję można ustawić na standard(lecące końcowe napisy bez drgań tylko gdy nastawiy na "wygładzony") za to nie widzć zbytnio "teatru telewizji"
-co do czerni to jak to w lcd tak sobie, dobrze w dzień gorzej w nocy,za to szczegułowość w ciemnych scenach do zaakceptowamia.

Wcześniej przez 4 dni miałem 52pfl7407 tam to byl taki teatr że jak to zobaczyłem to dobrze że jestem w miare młody bo jak bym miał słabe serce to chyba bym wykitował(że się w takie coś wpakowałem).Wolałem dołożyć do kuriera i odesłać,

Poza tym obraz ładny w miare ostry, podstawa to doba jakość nadawanego programu na słabszych kanałach efekt cieplego powietrza w pobliżu postaci i przedmiotów (jeszcze nie wiem czy i jak to zniwelować )
-jeszcze nie wiem czy zostanie u mnie , mam jeszcze pare dni (mam ochote jeszcze przetestować 46b651 szajsunga)
-drobna rada w sklepie można sobie co najwyżej pomacać tv i tyle.


pozdrawiam,
 

danch

New member
Wcześniej przez 4 dni miałem 52pfl7407 tam to byl taki teatr że jak to zobaczyłem to dobrze że jestem w miare młody bo jak bym miał słabe serce to chyba bym wykitował(że się w takie coś wpakowałem).Wolałem dołożyć do kuriera i odesłać,

Hmm, spotkalem sie juz pare razy z tym okresleniem. Co to oznacza w zasadzie, ze jest efekt teatru ?

-jeszcze nie wiem czy zostanie u mnie , mam jeszcze pare dni (mam ochote jeszcze przetestować 46b651 szajsunga)
W sumie jak juz obejrzysz samsunga to napisz co wybrales i dlaczego. Ta toshiba plus philips i samsung to czeste wybory tutaj.
 

count

New member
Efekt teatru występuje przy telewizorach 200-hertzowych. One tak wygładzają krawędzie, że potrafią wygładzić nawet to standardowe filmowe ziarno, obecne w filmach fabularnych. Wtedy film zaczyna wyglądać jak brazylijska telenowela, albo właśnie przedstawienei Teatru Telewizji. Niektórzy tego nie lubią, bo nie po to filmowcy stosują ziarniste (droższe) kamery, żeby później telewizor to zamieniał na nieziarniste ;)
 

kapsell

New member
Bez reklam
@Mkuchar

Tv to nie pralka, wymaga kalibracji, szczegolnie ten model!
U mnie wisi na sicianie, ogladam roznie z przodu z bokow i zadnego mleka nie ma.
Co do ruchu - takiej mnogosci ustawien jak w tym tv nie ma w wiekszosci innych - skorzystaj z tego a nie , po co sa te wszystkie ustawienia???
Co do czerni - jak ustawisz optymalnie TV to napisz jeszcze raz co widzisz bo chyba mamy inne TV (a mam 47zv)
Judder - jak wyzej!
 

Maaaniek25

New member
Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad kupnem Toshiby 37xv635, ale też nad którąś z plazm Panasonica, ewentualnie Samsunga 37b550. Mój budżet to max 2500zl, jeśli macie porównanie to proszę o rady. Sygnał posiadam z analogowej kablówki+komputer po hdmi+ps3, pokój mały 2-3m od tv,okna od południa. Zależy mi na jak najlepszym obrazie z kablówki, HD raczej wszystkie tv posiadają porównywalne moim zdaniem.
I jeszcze jedno czy macie jakieś miejsca w Warszawie gdzie mógłbym zakupić Toshibę w dobrej cenie? Z góry dzięki:)
 

kklocek

New member
@Mkuchar

Tv to nie pralka, wymaga kalibracji, szczegolnie ten model!
U mnie wisi na sicianie, ogladam roznie z przodu z bokow i zadnego mleka nie ma.
Co do ruchu - takiej mnogosci ustawien jak w tym tv nie ma w wiekszosci innych - skorzystaj z tego a nie , po co sa te wszystkie ustawienia???
Co do czerni - jak ustawisz optymalnie TV to napisz jeszcze raz co widzisz bo chyba mamy inne TV (a mam 47zv)
Judder - jak wyzej!

Rozumiem,że wszyscy co testowali, m.in.Kiki, mieli nieskalibrowane telewizory??? Kąty są widoczne i to przy niewielkim odchyleniu, także "zacinanie sie" telewizora przy szybkich ruchach kamery jest odnotowywane przez testujących. Dodatkowo szyba odbijająca przy oświetleniu dziennym...Ustawień np. wielkości obrazu jest mniej niż w ZF. Co do polepszaczy ruchu to często najlepszy efekt jest wtedy gdy są wyłączone czyli bardziej efekt marketingowy...Skalibrowałem telewizor wstępnie na planszach DVE i problemy z ruchem występują nadal...
 

kapsell

New member
Bez reklam
O co chodzi?

Czy Ty masz naprawde Toshibe ZV?

Rozumiem,że wszyscy co testowali, m.in.Kiki, mieli nieskalibrowane telewizory??? Kąty są widoczne i to przy niewielkim odchyleniu,
(cytat z testu KIKIego)"nie odbiega ten model od konkurencji w klasie cenowej. "
Wiec skad te zaskoczenie? U mnie po PROFESJONALNEJ kalibracji jest naprawde bardzo dobrze.

także "zacinanie sie" telewizora przy szybkich ruchach kamery jest odnotowywane przez testujących.

(cytaty z testu KIKIego)
"obraz bez migotania i osiąga czystą reprezentację ruchu."
"Płynność ruchu rzeczywiście znakomita i wiele firm ma trochę do pomyślenia
"Widocznie nowe rozwiązania mają istotny wpływ na obróbkę ruchu."
"znakomita płynność ruchu"
O bdb obrazie w ruchu jest jeszcze wiecej.I to jest jajsilniejsza strona tego tv. U mnie jest dokladnie tak samo, po co wiec piszesz nieprawde?

Dodatkowo szyba odbijająca przy oświetleniu dziennym...

(cytaty z testu KIKIego)"Mimo błyszczącej matrycy powłoka antyrefleksowa w Toshibie - bardzo dobra."
"dobra powłoka antyrefeksowa , bardzo dobra czerń przy oglądaniu w dzień lub przy włączonych światłach."
Komentarz zbyteczny...


Co do polepszaczy ruchu to często najlepszy efekt jest wtedy gdy są wyłączone czyli bardziej efekt marketingowy...

(cytaty z testu KIKIego)
"system redukcji szumów eliminuje szumy ( "Śnieg") na czysty ostry obraz."
"W wyniku wieloetapowego procesu sygnał zostaje wzmocniony a występujące w nim błędy zostają usunięte. "
"R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD"
To tylko niektore frogmenty.
Czy potrzebny jest komentarz...?

Skalibrowałem telewizor wstępnie na planszach DVE i problemy z ruchem występują nadal...
Zamow PROFESJONALNA kalibracje i potem napisz.

Podsumowujac: wszystko jest tak jak piszesz - tylko dokladnie odwrotnie!

Pozdrawiam
 

mkuchar

New member
-co do kątów to są słabe widać do na czerni ,mawet powiedział bym że tylko czerń wtedy blaknie(a podobno philips miał mieć słabe kąty a tośka tu nie zaskoczyła pozytywnie )
-natoniast patrząc na wprost czerń w scenach jest dobra(żeby w philipsie było z tym jako tako musiałem dawać jasność na 80% bo inaczej zero szczegułów, w pfl8404 jest już lepiej)

-co do ruchu to kalibracja nie sprawi że ruch będzie o niebo lepszy,
ruch(system 100hz) jest do przyjęcia ale nie ma co mówić że jest pierwsza klasa , chociaż porównałem z lg42lh5000 i tośka sobie lepiej radzi
- nie ma co cytować kikiego jak wyroczni bo on też ocenia subiektywnie (oczami jak każdy z nas ) a mugłby na przykład napisać "100hz w toshibie działa lepiej niż w sony czy w samsungu " -i już ja bym miał łatwiej wybrać,
-bardzo fajne są natoniast zdjęcia czerni w zestawieniu z kuro

najważniejsze to być przekonanym co do swojego wyboru i być z niego zadowolonym , czego wszystkim życze
 

kklocek

New member
kapsell nie wiem jakie miałeś telewizory wcześniej więc nie wiem z czym porównujesz ZV. Ja porównuję z ZF zamiast którego dostałem ZV(wymiana gwarancyjna) jako model "porównywalny lub wyższy pod względem technologicznym". Jak wg. Ciebie ten tv odbiera super to się ciesz i szczerze gratuluję. Lecz nie powołuj się tak na Kikiego bo on testu nie robił tylko go tłumaczył...Zresztą nawet w cytowanym teście jest mowa o kiepskich kątach i w podsumowaniu - w minusach telewizora są słabe kąty. Kiki każdemu odradza ten model jeśli mają nasłoneczniony pokój właśnie ze względu na odblaski... Gilek1975 (użytkownik,któremu ZF wymieniono na ZV)też wymienił Toshibę na JVC ze względu na odbicia... Może masz ciemny pokój - powłoka antyrefleksyjna fajnie pochłania sztuczne oświetlenie. Te cytaty z testu świadczą o tym,że telewizor jest idealny a tak nie jest biorąc pod uwagę punktację na końcu testu. Test jest umieszczony też na stronie Toshiby więc mam pewne wątpliwości co do jego obiektywności i niezależności. Zresztą inne testy na obcojęzycznych stronach też zwracają uwagę na słabe kąty, odblaski i zamazany obraz przy ruchu kamery...NIe umniejsza to wartości tego TV bo obraz jest piękny tylko małe szczegóły psują wrażenie oczywiście w porównaniu z moim starym ZF... Więc ja też, mimo wszystko, się cieszę obrazem ZV bo za niedługo pewnie nie będę już zwracał uwagi na wymienione mankamenty i przestanę się czepiać;-) Tak na marginesie Ty miałeś kalibrowany telewizor Spyder'em- czy ustawili Ci także temperaturę poszczególnych kolorów(zaawansowane ustawienia telewizora)czy tylko podstawowe parametry?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Zv porownuje do JCV dv1 i plazmy Samsunga b850. Nie napisalem ze zv jest lepszy od zf.
Mam normalny pokoj, a jak jest duze swiatlo to zaciagam rolety i git.
Niegdzie nie napisalem ze w bardzo naswietlonych pomineszczeniach jest komfort ogladania - wprost przeciwnie.
Katy, odblaski , kwstia gusti i mozna miec takie odczucia jak Ty, rozumiem to. Ale co do ruchu absolutnie sie nie zgadzam (np tu wymieniony przez ciebie jvc (dv1bu?) odpada wprzedbiegach), bo tak na MOIM ZV po prostu nie jest!
 

kklocek

New member
a mógłbyś podać jakie wyszły u Ciebie ustawienia, przynajmniej jednego koloru? Ciekawy jestem jak duże są odchylenia od ustawień fabrycznych...
 

kamyk17

New member
właśnie sobie testuje 47zv635dg (10dni z euro agd internetowego:D)
-po pierwsze lepiej nie podchodzić z boku do tv bo można się zdenerwować:x (kąty słabe-mleko)wszystkie kąty -także nie wieszać za wysoko. Natomiast na całym białym ekranie wszystkie rogi ciemniejsze.
-R+ ładnie wyostrza, jako polepszacz może być
-co do ruchu, ciężko się pozbyć się "juderingu" niby na "wygładzonym" jakoś płynniej ale nie jest idealnie bo nieraz potrai nieźle szarpnąć, w ogule ciężko wyczuć różnicę(brak trybu demo) myślę że tę funkcję można ustawić na standard(lecące końcowe napisy bez drgań tylko gdy nastawiy na "wygładzony") za to nie widzć zbytnio "teatru telewizji"
-co do czerni to jak to w lcd tak sobie, dobrze w dzień gorzej w nocy,za to szczegułowość w ciemnych scenach do zaakceptowamia.

Wcześniej przez 4 dni miałem 52pfl7407 tam to byl taki teatr że jak to zobaczyłem to dobrze że jestem w miare młody bo jak bym miał słabe serce to chyba bym wykitował(że się w takie coś wpakowałem).Wolałem dołożyć do kuriera i odesłać,

Poza tym obraz ładny w miare ostry, podstawa to doba jakość nadawanego programu na słabszych kanałach efekt cieplego powietrza w pobliżu postaci i przedmiotów (jeszcze nie wiem czy i jak to zniwelować )
-jeszcze nie wiem czy zostanie u mnie , mam jeszcze pare dni (mam ochote jeszcze przetestować 46b651 szajsunga)
-drobna rada w sklepie można sobie co najwyżej pomacać tv i tyle.


pozdrawiam,

Witam kolegę,

Ja podobnie odbieram działanie "ulepszaczy" w Tośce (mam 42"). Jeżeli chodzi o juddering to mam wrażenie, że na 'wygładzonym' upłynnia tylko ruch postaci przy nieruchomej kamerze. Natomiast przy gwałtownych ruchach kamery żadnej poprawy nie widzę. Co do R+ to różnicę widzę tylko na stop-klatce w niektórych partiach sceny. Dla mnie jest to różnica znikoma, niedostrzegalna gołym okiem. I teraz pytanie: jak kolega odbiera działanie funkcji M200HD ??? Bo ja ni w ząb nie wiem na czym ma polegać jej działanie... Chyba nie ma ona nic wspólnego z polepszaniem płynności obrazu (jak Motion Flow u Sony), więc do czego służy :confused:
 

mkuchar

New member
Witam kolegę,

Ja podobnie odbieram działanie "ulepszaczy" w Tośce (mam 42"). Jeżeli chodzi o juddering to mam wrażenie, że na 'wygładzonym' upłynnia tylko ruch postaci przy nieruchomej kamerze. Natomiast przy gwałtownych ruchach kamery żadnej poprawy nie widzę. Co do R+ to różnicę widzę tylko na stop-klatce w niektórych partiach sceny. Dla mnie jest to różnica znikoma, niedostrzegalna gołym okiem. I teraz pytanie: jak kolega odbiera działanie funkcji M200HD ??? Bo ja ni w ząb nie wiem na czym ma polegać jej działanie... Chyba nie ma ona nic wspólnego z polepszaniem płynności obrazu (jak Motion Flow u Sony), więc do czego służy :confused:

mam podobne wrażenia co do M200hd i całej reszty i myślę ze to co ma drgać gędzie i tak drgać:-D a jak materiał jest nagrany ok. to bez włączonych ulepszaczy jest płennie i ładnie .
a czy system 5:5 pul down aby nie psuje materiału hd z blu-r :shock:bo nie ma nigdzie wyłączenia lub regulacji tej funkcji
 

kapsell

New member
Bez reklam
Witam kolegę,

I teraz pytanie: jak kolega odbiera działanie funkcji M200HD ??? Bo ja ni w ząb nie wiem na czym ma polegać jej działanie... Chyba nie ma ona nic wspólnego z polepszaniem płynności obrazu (jak Motion Flow u Sony), więc do czego służy :confused:

Ma duzo wspolnego z polepszaniem plynnosci obrazu.

Producent tak to tlumaczy:

Słownik technologii - hasła na literę "R" - Toshiba-av.pl

Słownik technologii - hasła na literę "B" - Toshiba-av.pl
 

kklocek

New member
W tym artykule nie znalazłem nic na temat możliwości poprawienia wyświetlania przez TV np. ruchu kamery poprzez kalibrację. Doczytałem się, że można poprawić kolory, skalę szarości, jasność i kontrast...a najbardziej właśnie przeszkadza (przynajmniej mnie) to chwilowe zamazywanie się obrazu przy szybkim ruchu kamery...
Tak na marginesie skoro najważniejsza jest kalibracja i każdy telewizor wychodzi ze złymi ustawieniami to może powinno się to robić w ramach gwarancji??? Przecież gdy kupuję auto to nie jadę z nim od razu do serwisu w celu ustawienia świateł, zbieżności itp. tylko otrzymuję produkt gotowy do użytku(sprawny technicznie i wszystkie parametry w normie). Tego samego mam chyba prawo oczekiwać od telewizora za kilka tysięcy, że będzie dobrze "wysterowany" a nie zaraz po zakupie mam zamawiać usługę za następne kilka tysięcy (profesjonalna dla każdego gniazda z dojazdem)....
 

kapsell

New member
Bez reklam
W tym artykule nie znalazłem nic na temat możliwości poprawienia wyświetlania przez TV np. ruchu kamery poprzez kalibrację. Doczytałem się, że można poprawić kolory, skalę szarości, jasność i kontrast...a najbardziej właśnie przeszkadza (przynajmniej mnie) to chwilowe zamazywanie się obrazu przy szybkim ruchu kamery...

Specjalnie dla Ciebie sprawdzilem, przy kalibracji (zaawansowanej) tzu ustawia sie niektore opcje poprawy ruchu. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale tak jest, i ja nie narzekam.

Z innej bajki, czy nie wymagasz niemozliwego? Czy jak obracasz szybko glowe w bok to "obraz" nie jest w momencie ruchu "zamazany"? Live is live ;)

Tak na marginesie skoro najważniejsza jest kalibracja i każdy telewizor wychodzi ze złymi ustawieniami to może powinno się to robić w ramach gwarancji??? Przecież gdy kupuję auto to nie jadę z nim od razu do serwisu w celu ustawienia świateł, zbieżności itp. tylko otrzymuję produkt gotowy do użytku(sprawny technicznie i wszystkie parametry w normie). Tego samego mam chyba prawo oczekiwać od telewizora za kilka tysięcy, że będzie dobrze "wysterowany" a nie zaraz po zakupie mam zamawiać usługę za następne kilka tysięcy (profesjonalna dla każdego gniazda z dojazdem)....

Tv nie wychodzi "ze zlymi ustawieniami" masz kilka przykladowych trybow i trzeba przyznac ze wiekszosci uzytkownikow one odpowiadaja.
Ale ogolnie w tej kwestii masz racje, tez sie nad tym swego czasu zastanawialem.
 

mkuchar

New member
ile bad pikseli może być(nie podlegających reklamacji) , bo ja mam narazie jeden krwisto czerwony widoczny z 1,5m
 
Do góry