Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

kapsell

New member
Bez reklam
tozhiba zv

TV byl kalibrowany i nie pamietam teraz czy ta opcja jest wlaczona czy nie. Jak obczaje to dam znac.
 

kamyk17

New member
super - czekam na odpowiedź. Kolejne pytanie: czy ktoś ma namiar na jakieś przyzwoite darmowe narzędzia do kalibracji obrazu/badania rozdzielczości obrazu ruchomego/wykrywania różnych niepożądanych zjawisk ?
 

aro-k

New member
stało się, zostałem posiadaczem tego pięknego i dużego (55'') telewizorka.
Po pierwsze dzięki kiki za prezentacje.
Podzielę się swoimi subiektywnymi odczuciami, po drugie zaznaczam na wstępie jestem laikiem w tym temacie, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.
Dzielę się swoimi odczuciami ponieważ dużo skorzystałem wertując forum i czuję się w obowiązku też coś dorzucić od siebie a mianowicie:
Prezentacje rzecz rewelacyjna, maxymalnie ułatwia wybór.
W domku miałem trzy tv tośkę 55zv, jvc47-dv1, led sharp52le700.
Najlepsze dwa tv o bardzo zbliżonych parametrach obrazu to tośka i jvc - biel może deczo, ale to deczko lepsza w jvc. Kąty widzenia, obraz HD i sport tośka wygrywa. Dźwięk tośka bije wszystkich przeraźliwie na głowe.
Kolory naturalne, zgodne z moimi oczekiwaniami.
Natomiast led to porażka - największe moje zaskoczenie.
Dźwięk słabiutki, kolory za jaskrawe (bolą oczy), przy ciemnych scenach brak szczegółów widać tylko czarną plamę. Jak dla mnie jedno duże nieporozumienie.
Ale powiem szczerze że jak byłem w sklepie to jak świeciły ledy podobało mi się, natomiast w domu jak tv stały obok siebie i męczyłem je na różnych kanałach troszkę to zdecydowanie wygrała tośka i ten tv szczerze polecam.
 

kamyk17

New member
To gratulacje - ja nabyłem swoją Tośkę w sobotę (42 cale) i mam coraz więcej obaw związanych z systemami polepszania obrazu :-?
 

count

New member
A nie "assembled"? To znaczy, że tylko był złożony w Polsce (ekran włożony w obudowę, podłączona elektronika, itp.), a części przyjechały skądinąd.
 

mkuchar

New member
wybór między 46b650 a 47zv635dg

witam wszystkich i oczywiście proszę o jakieś wskazówki odnośnie tych dwóch lcd. Ja jak dotąd miałem na test 52pfl7404h i bardzo szybko zrezybnowałem po obejżeniu "efektu teatru"taki obraz byl dla mnie nie do przyjęcia(pomijm fakt fatalnej czerni i słabej wyrazistości) a po wyłączeniu systemy brak płynnego ruchu, i tak po 3 miesiącach szukania tv nadal oglądam w starym crt29":( więc prosze o jakieś fakty czy tośka lepiej odtwarza ruch od b650 i czy w tośce 100hz nie tworzy "efektu teatru"(czy jest regulacja tego systemu) ogólnie czy tośka czymś deklasuje b650

tv będzie przeznaczony do:

-oglądania tv 80%(dekoderHD+dvb-t)
-gry 10%
-filmy dvd,blur 10%
+podłączony Amplituner
tyle jak na początek.
pokój 5x8 (odległość od tv ok 4,5m do 5m)

pozdrawiam
 

kklocek

New member
Mam ZV47 oraz dekoder HD z Polsatu i N-ki. Toshiba ruch odtwarza przyzwoicie,ale przy szybkim ruchu kamery po drobnych szczegółach (litery, siatka płotu czy bramki piłkarskiej) ewidentnie są widoczne przez ułamek sekundy zniekształcenia obrazu. Jak dotąd żadnymi "polepszaczami" z menu nie udało mi się tego zniwelować.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jest regulacja systemow "polepszania". Mozna sobie dopasowac do wlasnych preferencji czy rodzaju sygnalu, ustawien jest bardzo duzo.
Nie jeden widzialem tv i nie jeden porownywalem z zv i moge powiedziec z cala pewnoscia ze obraz w ruchu to na pewno swiatowa czolowka.
 

kklocek

New member
Wiesz, wcześniej miałem 46ZF a ten dostałem na wymianę za kreski na matrycy.. W ZF tego problemu nie było dlatego mnie to drażni. Już nie mówię o szybie odblaskowej:)i kątach... Co do polepszaczy to tak samo jak w ZF - telewizor najlepiej działa jak większość z nich jest wyłączona lub na minimum (to nie tylko moje zdanie-można poczytać jak inni użytkownicy mają ustawiony telewizor)... Tyle, że kolory i kontrast lepsze..
 
Do góry