Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

wheeny

New member
60ms?

Witam,

W tym teście zainteresował mnie input lag jako "ważna wiadomość dla graczy". Nie jest to nijak wartościowane, czy ta ważna wiadomość jest bardzo zła, średnia, czy nijaka - a dalej pada stwierdzenie, że motoGP to świetna zabawa.

Jak więc jest? Czy input lag na takim poziomie przeszkadza w graniu? Czy wszystkie aktualne modele toshiby mają go na zbliżonym poziomie?

Pytam pod kątem 32AV605P zwłaszcza. Nie mogę znaleźć rzetelnej recenzji tego modelu w sieci :-(

Dzięki, pozdrawiam,
M
 

kapsell

New member
Bez reklam
gryyyy

nie wiem ile ma dokladnie ten model ale zv i xv ma bardzo niski input lag i specjalny tryb do gier.
Ale znajac toshibe to tu tez musi byc dobrze, nawet nie najwyzsze modele sa dobrymi tv
 

wheeny

New member
nie wiem ile ma dokladnie ten model ale zv i xv ma bardzo niski input lag i specjalny tryb do gier.

Nie no, aż tak to bym nie uogólniał :)

Moja mama ma jakąś 26 calową Toshibę z supermarketu i obraz, smużenie, kąty widzenia - padaka w porównaniu do mojego staaarego LG 26LC2R...

Z resztą mnie interesuje seria AV, a to niska półka w porównaniu do ZV / XV, czyż nie?
 

adrrit

New member
Sprawdzałeś .srt? Jak nie czyta .srt, to znaczy, że nic nie czyta. Chyba, że napisy są na stałe wstawione do filmu.

Czyta napisy w formacie XSUB. Należy się zaopatrzyć w programik AVIAddXSub, który doda napisy .srt do filmu. W trakcie odtwarzania filmu z pendrive'a można napisy wyłączać i włączać przyciskiem "SUBTITLE" na pilocie. Przetestowane na 42ZV635DG - działa rewelacyjnie. Sam proces dodawania napisów do filmu trwa <5min.

Pozdrawiam,
adrrit
 

kapsell

New member
Bez reklam
napisy

Z obrazem jest ok (oczywiscie nie przeczyta wszystkiego ale to jasne) jak jest material w nie najgorszej jakosci to wyglada bardzo przyzwoicie - nawet na 47". Ale z napisami to inna sprawa...

Dzieki ;)
 

kamyk17

New member
Witam wszystkich, właśnie stałem się świeżym posiadaczem Toshiby ZV635 i mam parę pytań do doświadczonych posiadaczy tego modelu:
1) Co daje technologia M200HD ? Ja, póki co, oglądam obraz ze zwykłego DVD i niezależnie czy ta opcja jest włączona czy nie, moje subiektywne odczucie jest takie samo...
2) Gdy zapauzuję film i jest cisza, z głośników dobiega delikatny szum (słyszalny z odległości ok. 20 cm). Intensywność szumu rośnie wraz z głośnością. Przy poziomie 20 - nic nie słychać, przy 30 - szum jest delikatny, przy 40 jest już irytujący, głośniej nie próbowałem. Czy u Was jest tak samo ?
3) Czy da się zmniejszyć input laga ? Podłączyłem na chwilę stare PS2 i zapuściłem grę Wipeout Pulse, w którą dotychczas grałem na CRT i ...tragedia !!! Gra dużo później reaguje na klawisze - trzeba by uczyć się jej od nowa.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kamyk17

New member
1) Dziękuję - czytałem tę definicję wielokrotnie zarówno na polskiej, jak i niemieckiej stronie Toshiby i teoretycznie wiem o co chodzi, tylko ni w ząb nie widzę wyników działania tej technologii (to samo zresztą z Resolution+ - niby ma być poprawa obrazu do jakości zbliżonej do HD i też nie widzę różnicy). Jakich materiałów testowych trzeba użyć, żeby dostrzec działanie tych technologii ? Może mam skopaną elektronikę i te funkcje po prostu nie działają ?
2) Z szumem to oczywiste, że nie ogląda się TV z 20 cm i w praktyce wogóle to nie przeszkadza, lecz na pewno nie jest to efekt pożądany
3) Sprawdzę tego tipsa - thanks

Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
1. Ja to najlepiej widze na filmach akcji, ogolnie jak jest duzo ruchu, przy wylaczonym Acit Vision M200 smuzy widocznie, rwie sie obraz, przy wlaczonym jest jest bardzo dobrze, ze naprawde nie mozna sie przyczepic, roznice dostrzeze to mysle nawet laik w temacie - to naprawde dziala nie jest to "system" tylko z nazwy jak u niektorych
2. Sprawdzilem na swoim z ciekawosci i nie szumi nic.
3. Wlacz tryb gry - jak radzi kiki - i bedziesz mial banana na buzce. Klawisze? Z podpietego PC grasz czy co? To nie wiem, ja gram z konsoli...
 

kamyk17

New member
1) Ok - czy w takim razie technologia M200HD poprawia tylko sygnał cyfrowy, czy z każdego źródła (kablówka przez ANT,PS2 przez chinch, DVD przez SCART) ?
2) No cóż... to mam niefart z tym szumem, aczkolwiek nie mam żadnych zastrzeżeń do bogactwa generowanego dźwięku. Oglądając PREDATORA miałem wrażenie, że dżungla ożyła - mnóstwo nowych odgłosów, których nie słyszałem na starym CRT
3) Rzeczywiście tryb DO GIER pomógł ale nie jest to jeszcze ta szybkość co na CRT. Ale da sie grać w Wipeout czy Tekken. Oczywiście miałem na myśli przyciski, buttony od pada playstation :)
 

kamyk17

New member
nie mam - na razie wszystko na default (AutoView). Tak czy inaczej jestem zaniepokojony. Na angielskim serwisie czytałem test podobnego modelu (SV) i tam pisali, że zabawa z Resolution+ czy też z M200HD od razu przynosi widoczne rezultaty. U mnie niestety nic nie widać :sad: Próbowałm też na innych trybach wyświetlania i też zero różnicy. Jeszcze dam mu szansę z sygnałem HD.

Pozdrawiam
 

kamyk17

New member
No to w takim razie albo jestem ślepy, albo z tym TV jest coś nie tak...

Szanowny Panie kapsell - gdzie Twój TV został wyprodukowany ? (bo mój w Polsce)
 

kapsell

New member
Bez reklam
?????????

W naszej pieknej Polsce, pod Wroclawiem.
Jakos nie chce mi sie wierzyc ze masz cos z TV (chociaz i tego nie mozna wykluczyc) moze masz jakas inna wrazliwosc...?
Musialbys porownac z innym "sprawnym" TV, moze to by rozwialo Twoje watpliwosci, albo skontaktuj sie z serwisem jak masz powazne przeslanki ze cos moze byc zepsute.
 

kamyk17

New member
Tak zrobię - przejdę się do Euro albo Saturna i potestuję. Na dniach kupię też PS3 i zobacze jak się filmy na BluRay sprawują. Z tego co wiem filmy na BR są w formacie 24p, a Tośka ma system 5:5 pulldown, co ma zapobiegać nieprzyjemnemu zjawisku, zwanemu 'juddering'. Czy tę funkcję realizuje właśnie M200HD, czy inna pozycja w menu TV ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
toshiba

M220 tu nie wystepuje o ile mi wiadomo (pracuje na 24hz a nie na 200, jesli sie myle niech mnie ktos poprawi). Tak, judder nie wystepuje w ZV :grin:

Ja mam podlaczonego xbox360 i jest super.
 
Do góry