Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

cony2

New member
Kris1987 napisał:
W teście KIKIEGO jest napisane:

Tryby obrazu: Można wybrać jeden z następujących trybów obrazu dla każdego wejścia:
  • Sport: jasny i dynamiczny obraz.
  • Standard: ustawienie standardowe zdjęcie.
  • Film: niższe przeciwieństwie do ciemnego pokoju.
  • PC: przeznaczone do wyświetlania tabel / dokumenty z komputera.
  • Preferencje: Pozwala na dostosowanie i przechowywać kontrast, światło, jasność, kolor, odcień, ostrość.
U mnie nie ma ani sportowego ani preferencyjnego... więć o co chodzi?? mam stary soft?? skąd można nowy wgrać... nowy soft może poprawić obraz??

ps. co zrobić aby w filamch blu ray nie było snieżenia... np jak byłem w saturnie na TV od philipsa był odpalony film bluray nie było żadnego śniezenia... obras żyleta... czy coś nie tak jest z moim tv??

czytałem oczywiście temat o tym ze nie sa to szumy tylko dodane przez tworców filmów ale w saturnie nie było zadnego ziarna:/ więc??

dziwne sa te szumy bo plik ma 42 GB... przy kompresji owszem szumy są widoczne ale przy blu ray... hmm




Też mam tą Tośkę tyle że 47" od dwóch tygodni i nie mam żadnych trybów w stylu sportowy lub preferencyjny. Pod siebie obraz zmieniam z obojętnie którego dedykowanego. A czy któryś z Was próbował już kalibracji w domowych warunkach?
 

Kris1987

New member
cony2 napisał:
Też mam tą Tośkę tyle że 47" od dwóch tygodni i nie mam żadnych trybów w stylu sportowy lub preferencyjny. Pod siebie obraz zmieniam z obojętnie którego dedykowanego. A czy któryś z Was próbował już kalibracji w domowych warunkach?

próbowałem i nie jestemn w 100% zadowolony chyba jednak kupie kalibrację 100 zł...
 

cony2

New member
Kris1987 napisał:
próbowałem i nie jestemn w 100% zadowolony chyba jednak kupie kalibrację 100 zł...

W jakim sensie kupisz kalibrację? To ma być czyjaś usługa czy urządzenie lub jakiś program?

WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT!!! A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA KIKI 'ego DZIĘKI TWOJWJ RECENZJI KUPIŁEM SWOJĄ TOSIĘ 47ZV635. DZIĘKI.
 

Ziantara

New member
Witam,

Czy może ktoś podać, jak ustawić ten telewizor, aby odtwarzał najlepszy obraz? Chodzi mi o ustawienia ostrości, kontrastu, podświetlenia, etc.

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
Wesołych Świąt.

P.S. Również dziękuję KIKI'emu za tą recenzję i pomoc w dobraniu telewizora. (i zdjęciu podstawki) ;)

Telewizor mam od 2 tyg. (47ZV635) i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Chodzi z N i PS3. Rewelacja.
 
Ostatnia edycja:

Kris1987

New member
cony2 napisał:
W jakim sensie kupisz kalibrację? To ma być czyjaś usługa czy urządzenie lub jakiś program?

WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT!!! A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA KIKI 'ego DZIĘKI TWOJWJ RECENZJI KUPIŁEM SWOJĄ TOSIĘ 47ZV635. DZIĘKI.

Usługa:)

co do ustawień to spróbójcie takich:

FILMY:

Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: 2
Ostrość: 5
3D zarządzanie kolorami WŁ
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
M +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Czujnik Automatycznej Jasności WYŁ
Kontrola podświetlania WŁ
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
Statyczna Gamma 0
Redukcja szumu MPEG Wysoki
DNR Automatyczny
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Actiove Vision M200 WŁ
Stabilizacja: Standardowy

TV jako MONITOR:

Podświetlenie: 7
Kontrast: 87
Jasność: -41
Kolor: 3
Odcień: 0
Ostrość: 0
Reszty nie zmieniałem


Gry dałem jako standardowe "DO GIER"
 

Ziantara

New member
Piszesz, że ustawiasz do filmów.

Ja chciałbym ustawienia uniwersalne, żeby jakość obrazu zawsze była dobra, nawet przy oglądaniu zwykłej telewizji, a żeby kolory i wszystko inne nie było przesadzone.

Spróbuje Twoich ustawień i napisze jak to wygląda.
 

Kris1987

New member
Ziantara napisał:
Piszesz, że ustawiasz do filmów.

Ja chciałbym ustawienia uniwersalne, żeby jakość obrazu zawsze była dobra, nawet przy oglądaniu zwykłej telewizji, a żeby kolory i wszystko inne nie było przesadzone.

Spróbuje Twoich ustawień i napisze jak to wygląda.

Pisze do filmów, bo jak narazie TV mam podłaczonego do Kompa i oglądam filmy lub serfuje po necie, lub gram... a do gier, filmów i neta nie da się ustawić uniwersalnych ustawień:) spróboj tych i daj znać jak to jest u ciebie:)
 

count

New member
Wydaje mi się, że problem jest w kodekach mkv. N-ka nie śnieży na kanałach HD, a jak z kompa oglądam DVD-ripa to też nie śnieży. Samo mkv śnieży nie zawsze, tylko czasami. Być może standardowo jest zainstalowany jakiś filtr, który ma nadawać obrazowi bardziej "kinowy" wygląd. Ale nie szukałem co to jest. Rzadko się zdarza i nie przeszkadza mi na tyle, żebym się zabrał za sprawdzanie co to.
 

nasturcja381

New member
toshiba 55 zv365

Witam wszystkich forumowiczów i tą drogą składam życzenia wszystkiego najpepszego w nadchodzącym 2100 r. Od kilku dni jestem właścicielką toshiby 55 zv 635 i pragnę podzielić się moimi spstrzeżeniami, zwłaszcza że wiem jak wiele osób czeka na opinie bo ja też czekałam na opinie innych osób. Transakcja od KIKiego w porządku sprawnie i szybko. A co do samego tv. Do tej pory miałam hd samsung 46 cali i wydawało mi się , ze mam super obraz. Obecnie zmieniłam zdanie. Obraz bardza dobry i naturalny również w ciągu dnia , z lewej strony ekranu mam ścianę okien i to nie przeszkadza. Czerń bardzo dobra, kolory naturalne. Oczywiście bardziej naturalne są w serii sv ale różnica w cenie kolosalna. Ten telewizor ma jakość do ceny bardzo dobrą i mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem na ile potrafię. Pozdrowienia nasturcja
 

Kris1987

New member
Witam wszystkich forumowiczów i tą drogą składam życzenia wszystkiego najpepszego w nadchodzącym 2100 r. Od kilku dni jestem właścicielką toshiby 55 zv 635 i pragnę podzielić się moimi spstrzeżeniami, zwłaszcza że wiem jak wiele osób czeka na opinie bo ja też czekałam na opinie innych osób. Transakcja od KIKiego w porządku sprawnie i szybko. A co do samego tv. Do tej pory miałam hd samsung 46 cali i wydawało mi się , ze mam super obraz. Obecnie zmieniłam zdanie. Obraz bardza dobry i naturalny również w ciągu dnia , z lewej strony ekranu mam ścianę okien i to nie przeszkadza. Czerń bardzo dobra, kolory naturalne. Oczywiście bardziej naturalne są w serii sv ale różnica w cenie kolosalna. Ten telewizor ma jakość do ceny bardzo dobrą i mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem na ile potrafię. Pozdrowienia nasturcja


Ustawiałeś jakoś konkretnie obraz?>? czy na standardowych ustawieniach jedziesz??
 
Do góry