Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

MarioR

New member
kiki

Więc który z wymienionych stanowi najwyższą klasę i najlepiej wg Ciebie subiektywnie świeci? Tośka z testu, Panasonic TX-P46G15E czy Sharp LC-46LE700E.
 

MarioR

New member
Wracając do wątku porównania opisywanej Toshiby i Sharp LC-46LE700E o plazmie Panasa już nie piszę bo sam kiki stwierdzisz po warunkach, że nie ma sensu. Moje warunki to:

Pokój 9x4,6 m odległość oglądania około 4 m, oglądam siedząc na wprost TV choć zdarza się również z niewielkich kątów. Słońce w pokoju cały dzień, okna na wschodzie, południu i zachodzie a TV na ścianie północnej, na każdym oknie rolety zewnętrzne latem również bardzo przydatne. Źródła sygnału to: Polstat dekoder HD (kilka kanałów HD w pakiecie), Xbox, w przyszłości BD. Oglądamy cały dzień, w dzień dzieci wieczorem rodzice. Górnym przedziałem cenowym poszukiwanego TV jest aktualna cena Sharpa LC-46LE700. Choć z oczywistych powodów poszukuję tańszych opcji. Preferuję obraz plazmowy, jak najbardziej naturalny, a z drugiej strony nie oczekuję 100% czerni w czerni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to Sharp 46LE700 - szczególnie że masz oglądać cały dzień.
Jak masz rolety to bez problemu. Ale ważniejsze że w dzień zagra znacznie ostrzej niż Panasonic.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ta Toshiba SV, wraz z Philipsem 9704 i zeszłorocznym modelem Sony 46-55X4500 (nie licząc Sharpa za 30-40 tys.) to chyba najlepsze LCD w tej chwili na rynku. No może jeszcze JVC DV1.
 

Kris1987

New member
Witam Serdecznie zamierzam kupić Toshibe 42ZV635DG i teraz problem u mnie w mojscowości nie mogę znaleść tego modelu(MIESZKAM WE WROCŁAWIU) nawet w SATURNIE go nie było...może ktoś jest szczęśliwcem i widziął ten model we Wrocławiu?? i za jaką kwotę był...
 

Kris1987

New member
Toshiba zakupiona jutro powinna być mam nadzieję, że nie będę żałował:)


czy komuś się pojawiły martwe pixele w tym modelu toshiby(co w temacie)

jakim programem najlepiej przetestować?? może być taki testerm??
 
Ostatnia edycja:

Kris1987

New member
Właśnie przyszedł mi TV model jak w temacie i mam pytanie do osob które posiadają ten TV i korzystają jako monitor PC(lub od czasu do czasu)

1. Na jakich ustawiniach Obrazu pracujecie w tekscie, strony internetowe itp.)
2. Na jakich ustawieniach obrazu gracie w gry(ja jak narazie w profilu konfiguracji obrazu mam ustawione"Do gier"
3. Na jakich ustawieniach obrazu ogladacie filmy?? zauważyłem ze na Auto VIEW jest najlepszy.

Moja karta graficzna to GTX 275(hdmi) więc może poradzicie jakieś ustawienia sterowników.

Wielkie podziekowania dla Krzysztofa(kiki) szybko i profesionalnie!!!!!!!!!! żadnych problemów oprócz jednego( ty wiesz o co chodzi) w pilocie znalazłem opcje "WEJSCIA i dałem HDMI 2(bo tak mam podpięte jak narazie,później zmienie na 1)



Pozdrawiam i czekam na jakies konkretne ustawienia...
 
Ostatnia edycja:

tomek___

New member
42ZV635DG czy LG 42SL8000?...

Nie wiem....
Cena taka sama w zasadzie...
I... nie wiem co wybrać...

Pomóżcie...

Tu utworzyłem w tym celu wątek: 47131
Niestety nie mogę wkleić link do strony nawet na hdtv... ;)
Stąd tylko podaję ten numer...
OK?

Z góry Wam dziękuję!!!!

Tomek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież Toshiba ma znacznie lepsze technologicznie rozwiązania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330
008_P1210862.JPG
 

Kris1987

New member
Tomek ja polecam Toshibe mam ją od kilku dni i jak narazie rewelka już ustawiłem obraz do filmów i ustawiłem tez obraz pod monitor(siedze okolo 1 metr od TV i oczy się nie męczą) tylko trzeba ustawić DPI na 120 bo 96 to za mało a na 120 wszysko jest ostre jak żyleta!!

moje ustawienia:

FILMY:

Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: 2
Ostrość: 5
3D zarządzanie kolorami WŁ
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
M +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Czujnik Automatycznej Jasności WYŁ
Kontrola podświetlania WŁ
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
Statyczna Gamma 0
Redukcja szumu MPEG Wysoki
DNR Automatyczny
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Actiove Vision M200 WŁ
Stabilizacja: Standardowy

TV jako MONITOR:

Podświetlenie: 7
Kontrast: 87
Jasność: -41
Kolor: 3
Odcień: 0
Ostrość: 0
Reszty nie zmieniałem


Gry dałem jako standardowe "DO GIER"
 
Ostatnia edycja:

tomek___

New member
No i tu jest problem czy Toshiba jest lepsza?
Słowo "przecież" jest nieuprawnione, bo nie jest żadnym argumentem.
Czytałem opinie bardzo pozytywne o Toshibie i równie pozytywne o LG.
Niestety brak porównań...
 

Kris1987

New member
W teście KIKIEGO jest napisane:

Tryby obrazu: Można wybrać jeden z następujących trybów obrazu dla każdego wejścia:
  • Sport: jasny i dynamiczny obraz.
  • Standard: ustawienie standardowe zdjęcie.
  • Film: niższe przeciwieństwie do ciemnego pokoju.
  • PC: przeznaczone do wyświetlania tabel / dokumenty z komputera.
  • Preferencje: Pozwala na dostosowanie i przechowywać kontrast, światło, jasność, kolor, odcień, ostrość.
U mnie nie ma ani sportowego ani preferencyjnego... więć o co chodzi?? mam stary soft?? skąd można nowy wgrać... nowy soft może poprawić obraz??

ps. co zrobić aby w filamch blu ray nie było snieżenia... np jak byłem w saturnie na TV od philipsa był odpalony film bluray nie było żadnego śniezenia... obras żyleta... czy coś nie tak jest z moim tv??

czytałem oczywiście temat o tym ze nie sa to szumy tylko dodane przez tworców filmów ale w saturnie nie było zadnego ziarna:/ więc??

dziwne sa te szumy bo plik ma 42 GB... przy kompresji owszem szumy są widoczne ale przy blu ray... hmm
 
Ostatnia edycja:
Do góry