Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

count

New member
Rzeczywiście chodzi o HDMI. Jak podłączyłem w ten sposób to od razu wybrała się odpowiednia rozdzielczość. Jutro musze kupić w takim razie 2 kabel HDMI ;)
 

count

New member
Dobra, mam jeszcze jedno pytanie:
Mam telewizję N i podłączam do TV kablem HDMI. Gdy włączę w N Dolby, wszystkie kanały, które nadają dźwięk w Dolby są w TV niesłyszalne. Te, które nadają stereo działają bez problemu. Jak wyłączę dolby, wszystko gra i buczy. Na amplitunerze zawsze jest dźwięk, czy to dolby, czy nie. Czy to możliwe, że dolby przez HDMI nie idzie? Czy N puszcza dolby przez HDMI, czy np. tylko po wyjściu optycznym? Podejrzewam, że pewnie część forumowiczów, którzy mają Toshibę mają też N-kę i może spotkali się z czymś takim. Ogólnie dźwięk podaję na TV, ampli włączam w przypadku koncertów, czy filmów - rzadko. A wiadomo, że człowiek leniwy i nie chce mu się ciągle przełączać w ustawieniach dekodera.
 

bohen25

New member
regza w akcji

dzisiaj w końcu zobaczyłem Toshibę 42ZV635DG w akcji i......oszalałem.
obraz z blue masakra, miazga, kolory aż się wylewały z ekranu.
matryca z połyskiem faktycznie odbija wszystko, mam w pc monitor z tzw Crystal Brite i jest czasami ciężko z oglądaniem ale ostrość kolorów wszystko wynagradza.
ciekaw jestem czy z odległości 3-3.5 m też będzie to odczuwalne.

@kiki-bardzo podoba mi się w Twoich testach Twój punkt odniesienia jeżeli chodzi o wymiary- też mam Iphona:)
cały czas mam dwa typy na lcd JVC DV1 47 i w/w Toshibę w rozmiarze 47.
pzdr
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
count napisał:
Dobra, mam jeszcze jedno pytanie:
Mam telewizję N i podłączam do TV kablem HDMI. Gdy włączę w N Dolby, wszystkie kanały, które nadają dźwięk w Dolby są w TV niesłyszalne. Te, które nadają stereo działają bez problemu. Jak wyłączę dolby, wszystko gra i buczy. Na amplitunerze zawsze jest dźwięk, czy to dolby, czy nie. Czy to możliwe, że dolby przez HDMI nie idzie? Czy N puszcza dolby przez HDMI, czy np. tylko po wyjściu optycznym? Podejrzewam, że pewnie część forumowiczów, którzy mają Toshibę mają też N-kę i może spotkali się z czymś takim. Ogólnie dźwięk podaję na TV, ampli włączam w przypadku koncertów, czy filmów - rzadko. A wiadomo, że człowiek leniwy i nie chce mu się ciągle przełączać w ustawieniach dekodera.
kiedys na moim tunerze jak właczyłem dolby to w tv nie było wcale głosu. Można za to byłó słuchac bezproblemowo w kinie domowym.Teraz cos namieszali i jest tak jak piszesz a do tego jak słucham na amplitunerze to te, co sa w stereo powoduja zakłocenia w kolumnach i dziwne odgłosy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz już tylko prezentacja i sam najlepiej sprawdzisz i wybierzesz przed zakupem.
Pamiętaj o kalibracji.
 

muchomorek

New member
SX kontra ZX i inne pytania

Witam!
Mam kilka pytań- może ktoś pomoże:
1. Czy poza szybą, to elektronikę oba modele mają taką samą?
2. I jak to do końca jest z tymi napisami do divx-ów, bo gdzieś wydawało mi się, że widziałem ktoś pisał o obsłudze mpl2...
3. Czy można skądś ściągnąć manuale do tv toshiba?
 

fylops

New member
muchomorek napisał:
2. I jak to do końca jest z tymi napisami do divx-ów, bo gdzieś wydawało mi się, że widziałem ktoś pisał o obsłudze mpl2...

dołączam się do pytania, od dłuższego czasu próbuje uzyskać info jaki format napisów jest obsługiwany w Toshibie
 

kapsell

New member
Bez reklam
czajaPL napisał:
42 zv 635 kupiona + popcorn A110 niezle kino :)
obecnie ogladalem tylko 720p mkv, obraz zyleta
obraz z dreambox 7020 bardzo dobry
niewiele moge napisać wiecej to mój 1 LCD wczesniej 29 calowy LG CTR po wymianie lekki szok ( rożnica wielkości powoli sie przyzwyczajam )
4200zl z dowozem poznań do zgorzelec w tym montarz + gratis kabelek HDMI

dziekuje KIKI za testy


A jak oceniasz matryce z polyskiem? Duzo sie odbija na niej?Tzn czy bardzo przeszkadza w warunkach domowych w ogladaniu?

Bo nie ukrywam ze tego sie najbardziej obawiem przed zakupek tego tv.
 

fylops

New member
szlak mnie trafi... musiałem przejść na tryb analog bo na DTV mam jakieś zakłócenia, no i co wejdę np. na TVN co przez cały czas mam wyświetlany teletekst na dole ekranu i za cholerę nie mogę się go pozbyć, instrukcja nic nie mówi na ten temat, może ktoś miał podobny problem i wie jak się z tym uporać...
 

BartRaz

New member
@fylops
Mam 37 XV ale rozwiązanie problemu może CI się przydać, u mnie teletekst wyłączyłem guzikiem subtitle, wciskaj dotąd aż wył. się pojawi na ekranie.
 

MarioR

New member
Ja z kolei zastanawiam się jak opisywana Tośka wypada na tle podobnych cenowo (myślę o 46 calach): Panasonic TX-P46G15E lub Sharp LC-46LE700E.


Wiem padnie zaraz stwierdzenie, że najlepiej w domu wszystkie zobaczyć i zadecydować, ale zakładam tylko jeden warunek czyli odległość oglądania stosowna do rozmiaru 46'' i wiele źródeł sygnału (TVSD, TVHD, XBOX, BD). Zatem kompleksowo który z nich wypada najlepiej. Sharp z promocją BD-HP21SB w cenie + 5 lat gwarancji, Panas w sumie też 5 lat gwarancji.
Macie faworyta albo podobną jakościowo alternatywę w zbliżonych cenach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry