Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

muerte23

New member
witam mam takie pytanko czy ta toshiba 40xv733 jest lepsza od 42xv635 ? i pytanie czy odnosnie ceny 2190 mam sie czegos obawiac (jakis trefny model )?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Żaden trefny model. Moim zdaniem zdecydowanie lepszy, niż Sony 40EX500, czy Samsung 40C650. Po prostu o 10% mniejszy ekran niż rok temu(mniej odpadów powstaje przy 40calach), brak USB na filmy i muzykę(taniej o 100zł), dochodzi DLNA i telewizor składany w Polsce(a nie na Słowacji, Węgrzech, czy Hiszpanii-Samsung i Sony).
 

Horhe Ortega

New member
Lepszy od LE40C650 to on nie jest -zwłaszcza zdecydowanie.Kalibracja(tu akurat-gratisowa)jest w C już tak zaawansowana(i na dodatek z poz. menu użytk.!)że łatwo osiągnąć rewelacyjny efekt.Kilka innych spraw na + (ale TU-nie o C650) a słowacy nieźle składają.Bardziej komfortowy serwis Samsunga ma tu raczej większą wartość.Lepszości może można szukać w procku obrazu ,ale to chyba jedyny punkt zaczepienia.Standard wykonania-na pewno nie.
 
Ostatnia edycja:

shogo

New member
Servo , na dekoderze n-ki masz przycisk RES , musisz nim przestawić z trybu DVI na tryb np. 1080i-HDMI, wówczas będzie obraz i dźwiek, gdyż w trybie DVI musisz podłączyć dodatkowy kabel na nagłośnienie zewnętrzne , przestawianie odbywa się przy wielokrotnym naciskaniu tego przycisku lub jego przytrzymywaniu.

Bawiłem się tym i dalej nie ma dzwieku przez Hdmi.Natomiszt dekoder nki pracował poprawnie z monitorem Iiyama
 

immortal32

New member
Bawiłem się tym i dalej nie ma dzwieku przez Hdmi.Natomiszt dekoder nki pracował poprawnie z monitorem Iiyama

Servo ;-), nie zapytałem wcześniej jaki masz dekoder , bo ja mam n-box hdtv-recorder 250GB, i tam tez mam takie ustawienia jak podałem Ci wcześniej , a więc tak : najpierw podłączyłem kablem HDMI dekoder do TV-wejście np HDMI-1, potem w TV ustawiłem odpowiedni kanał tj. HDMI-1 , na początku nie mialem obrazu , a więc tym przyciskiem RES ustawiłem odpowiednią rozdzielczość i ukazał się obraz, ale bez dźwięku , oczywiście wkurzyłem sie i obaliłem browarka:cool: bo nie kumałem dalej co jest grane , na jakimś forum tv , nie pamiętam teraz jakim wyczytałem że tym przyciskiem RES ustawia się także dźwięk , więc tak zrobiłem i się udało, to tyle. :lol:
 

immortal32

New member
Servo shogo :cool:, jeszcze sprawdź dokładnie ustawienia w N-boxie , tzn w Menu->Ustawienia->Telewizor , bo możesz tam mieć wyłączoną opcje HDMI.:D
 

wojwoj

New member
Przyciskiem RES, zmienia się tryb wyświetlania obrazu, gdy przełączysz na wyjście DIV, dźwięk musisz podłączyć osobnym kablem.
 

destructor

New member
Bez reklam
Jaki jest w takim razie sens używania wejścia hdmi jeśli dźwięk trzeba osobnym wejściem podać? Niemniej właściciele n-ki mają problemy z dźwiękiem na xv733, niektórzy tylko na niektórych kanałach.
 

immortal32

New member
Jaki jest w takim razie sens używania wejścia hdmi jeśli dźwięk trzeba osobnym wejściem podać? Niemniej właściciele n-ki mają problemy z dźwiękiem na xv733, niektórzy tylko na niektórych kanałach.

Serwo :smile:, a taki sens , że jak chcesz tv podłączyć pod lepsze nagłośnienie np kino domowe , to wtedy przełączasz na tryb DVI i podłączasz się dodatkowym kablem Audio.:wink:
 

shogo

New member
Servo shogo :cool:, jeszcze sprawdź dokładnie ustawienia w N-boxie , tzn w Menu->Ustawienia->Telewizor , bo możesz tam mieć wyłączoną opcje HDMI.:D
Tam mam ustawienie tylko dolby digital i (T/N) .Resem na n-boxsie sie bawiłem i nic
Pare razy go wylanczałem bo podobno sam dekoder wyszukuje najlepsze ustawienia ,zrobił to ale bez dzwięku .Wyczytalem ze potrzebne do dekodera jest Tv zgodny z HDCP ,aten to podobno ma .
 

destructor

New member
Bez reklam
Problem związany z telewizją n i ich n-boxem nie dotyczy tylko i wyłącznie tej toshiby, okazuje się że problemy jest "masowy":
http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/8355-problem-z-n-ka-po-podlaczeniu-hdmi.html
Spróbuj tak:
( wchodzisz na np. AV , w tym czasie odpalasz dekoder i wracasz na hdmi ) i zadziałało.
Jeszcze tu:
http://www.jakitelewizor.pl/jak_prawidlowo_podlaczyc_dekoder_telewizji__n_,1208075904,1
HDMI (2)
Inaczej postępujemy podczas podłączenia telewizora plazmowego i LCD.
Warto dokonać testu i porównania, które łącze jest dla nas najlepsze. Bierzemy pod uwagę wyjście HDMI i YpbPr zwane komponentem w celu uzyskania wysokiej rozdzielczości HD 1080i.
W pierwszej kolejności podłączamy kabel HDMI. Na przednim panelu dekodera za pomocą przycisku RES tym razem wybieramy rozdzielczość 1080.
Ważne: jeśli podczas oglądania programów słyszymy przerywany dźwięk dokonujemy małej zmiany w ustawieniach i podłączeniu. Przycisk RES w trybie 1080 przytrzymujemy kilka sekund do momentu aż dekoder wejdzie w tryb DVI. Na wyświetlaczu pojawi się potwierdzenie trybu 1080 DVI. Wówczas z dekodera z wyjścia AUDIO dźwięk podłączamy dodatkowym kablem do telewizora , który posiada wejście AUDIO razem z wejściem HDMI. Najczęściej jest to kabel Jack-2 RCA lub 2 RCA-2 RCA popularnie zwanym cinch.
Utrudnienie to jest spowodowane technologią HDCP , która istnieje w celu ochrony programów przed kopiowaniem. Jest natomiast zaleta podłączenia w trybie DVI , a mianowicie pilotem dekodera możemy regulować poziom głośności oglądanych programów bez poszukiwań pilota od telewizora.
Gdy telewizor nie posiada wejścia audio sparowanego z wejściem HDMI dokonujemy podłączenia za pomocą kabla komponent. Uzyskamy równie wysoką jakość jak za pomocą kabla HDMI.
Myślę że należy się w takich przypadkach kontaktować z gościami od n-ki.
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Serwo shogo ;), Naciśnij 'setup' na pilocie N-ki i w ustawieniach- telewizor -> dolby digital ustaw na "NIE", pogrzeb też w ustawieniach samego telewizora gdzie powinieneś włączyć uaktywnienie łącza HDMI w zależności do którego podłączyłeś dekoder, może się uda8):x, no i oczywiście walnij zimnego bronxa na uspokojenie ;) , generalnie Toshiba sama w sobie jest dobrym produktem , i jak zaznaczyli przedmówcy tego forum, wina może tkwić w sofcie n-boxa.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Dziś w końcu miałem okazję zobaczyć 46 cali tej toshiby. Narazie tylko ten reklamowy filmik (może jutro coś więcej wskuram) ale doznania takie, jak wcześniej zawuażyłem na 40 calach - ten tv nie daje mi po oczach i nie szczypią mnie jak przy większości innych LCD czy plazm.
 
Do góry