Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

marcelroguls

New member
witam,
w salonie na górze mam 37xv635. Super TV.
Kupiłem na dół 40xv733 i jestem jeszcze bardziej zadowolony.
Natomiast w sypialni stoi LG i nie dorasta do pięt ww.
W tej cenie nie kupi sie Full HD i 100Hz innego Tv LCD.
Oba telewizory godne polecenia.
pozdrawiam
 

albercik13

New member
Podłączyłem swoją 40-kę do Cyfry PACE HD PVR i niby wszystko fajnie ale gdy wciskam klawisz info to pokazuje mi odświeżanie 50Hz.Co jest nie tak ? W tunerze ustawiłem typ telewizora HD1080i a w Tośce nie widzę możliwości z 50 na 100Hz a Active Vision M100 włączyłem.Pomocy !!!
 

albercik13

New member
Zajrzałem i nic nie znalazłem (jestem słaby w tych sprawach - czy możesz mi to wskazać?).
Dzwoniłem do serwisu i miła panienka poprosiła mnie żebym przedzwonił jutro bo będzie jakiś spec z Toshiby a mój telefon nie jest pierwszy w tej sprawie.Proponuję wszystkim właścicielom tego tv aby uruchomili w ustawieniach info i sprawdzili swoje egzemplarze.Na oko to odbiór jest super ale to info o 50Hz mnie drażni.

Tuner mam podłączony porządnym kablem HDMI.
 

MajkiMajk

New member
To słabo szukałeś, każdy przekaz telewizyjny w naszym kraju jest w puszczany w 50 Hz, system 100Hz to jest "tylko" systemowe polepszenie obrazu i tyle. Obojętnie z jakiego źródła zapodasz sygnał zawsze będzie pokazywało 50 Hz.
 

szymon247

New member
A ja mam takie pytanie - czy wie ktos gdzie mozna ujrzec ten telewizor w Warszawie? Najlepiej zeby byl obok dla porownania wlasnie Samsung C650 czy sony ex500. Sporo osob w tym temacie mowi, ze widzieli w sklepie obok ww. telewizorow a ja pojezdzilem troche po Saturnach i innych electro worldach i euro agd ale wszedzie maja tylko starsze Toshiby. W internecie rowniez cienko z informacjami na ten temat.
 

albercik13

New member
Wszystko jest prawidłowo, nie ma potrzeby niepokoić serwisu.

Bardzo dziękuję za pomoc:) destructorowi i innym.Ta strona u mnie bez logowania ma nr.12 a że byłem zalogowany to na szybko mi to nie przyszło do głowy.
Rzeczywiście nie będę niepokoił serwisu- niech się zajmie rzeczywistymi problemami.Dodzwoniłem się do nich błyskawicznie.
Cieszę się że wszystko o'key bo jakość odbioru mnie zaskoczyła i jestem bardzo zadowolony.HD wiadomo... ale SD też ma super jakość- pewnie to Resolution+ jednak działa:eek:k:
Pewnie jutro lub pojutrze spróbuję podłączyć komputer i wtedy dopiero mogę mieć schody jako że w tych sprawach jestem głupek:mrgreen:
 

albercik13

New member
A ja mam takie pytanie - czy wie ktos gdzie mozna ujrzec ten telewizor w Warszawie? Najlepiej zeby byl obok dla porownania wlasnie Samsung C650 czy sony ex500. Sporo osob w tym temacie mowi, ze widzieli w sklepie obok ww. telewizorow a ja pojezdzilem troche po Saturnach i innych electro worldach i euro agd ale wszedzie maja tylko starsze Toshiby. W internecie rowniez cienko z informacjami na ten temat.

Jeszcze kilka dni temu EURO miało go w promocji.W Warszawie jest kilka tych sklepów - obdzwoń wszystkie bo warto(kosztował 2190pln.
Sprawdziłem na stronie EURO nadal jest w tej cenie w opcji kupna przez internet jak i w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

temek75

New member
Też tak miałem zrobić ale cena na sklepie była ta sama (niektóre modele przez internet są tańsze) więc pojechałem swoim srebrnym szerszeniem aby pooglądać przed zakupem.Tyle że w sklepach teraz może nie być a w internecie mają .

zadzwoń na infolinie euro i ci sprawdzą dostępność modelu w twojej okolicy i ew. zrobią rezerwacje
 

sawcio

New member
witam, chciałbym się podzielić swoimi doznaniami po zakupie tegoż odbiornika, wielkości 37". Niestety muszę z przykrością stwierdzić, że popełniłem błąd. Źle się stało, że zakupiłem ten tv a sklepie, i nie mogę zwrócić tak jak ma to miejsce w przypadku sklepów internetowych. To co mnie wkurza w tym odbiorniku to bardzo jaskrawe kolory, szczególnie żółty i biały. Ich natężenie jest bardzo duże i nic tu nie zmieni ujmowanie świecenia w opcjach zaawansowanych. Jeśli zaś ujmuję wartości w podświetleniu to cały obraz traci na atrakcyjności. Oczywiście próbowałem różnych ustawień, ale nic nie mogłem dopasować pod siebie. I nie ma tu nic do rzeczy czy oglądam zwykłą sd czy hd. Oczywiście tv pracuje na ustawieniach domowych, nie sklepowych. Szkoda,że nie kupiłem odbiornika 32-calowego, może tośka na samsungu świeci inaczej, lepiej. Chciałem jednak zyskać na rozmiarze. W tej 37" raczej nie siedzi matryca LG, jest tam coś gorszego (chyba). Katy są bardzo słabe, matryca półmatowa rozmywa w miarę przyzwoicie źródła światła zewnętrznego. Kolory - tak jak pisałem, jedne nadmiernie świecące, inne dalekie od tych które można zobaczyć na plaźmie. Wybrałem lcd, bo tv będzie pracował również jako podstawowy ekran do komputerka. Reasumując - jak dla mnie to całkowita klapa, radzę się innym poważnie zastanowić zanim zakupią 37vx733. No chyba, że mi się trafił jakiś "nieszczęśliwy" egzemplarz. Jeśli to co napisałem jest nieco chaotyczne, to przepraszam, ale to z nerwów, nie mogę już patrzeć na mistrzowskie mecze na tym tv.
 

destructor

New member
Bez reklam
Trochę chyba się zagalopowałeś. Nie polecasz telewizora tylko z tego względu że nie masz go skalibrowanego? Kupisz inny, tak samo nie skalibrowany i to samo napiszesz?
 

sawcio

New member
- jeśli mówisz o profesjonalnej kalibracji to ta odpada, z wiadomych względów... jeśli jednak po tygodniu, czasem żmudnych ustawień nie mogę znaleźć takiego obrazu, który by mnie satysfakcjonował, to chyba mam prawo wyrazić swoja opinię. Znam wady monitorów lcd, nie żądam cudów, jednak nie akceptuję tego co zapodaje mi ów egzemplarz, a pomysły na lepsze "osobiste" skalibrowanie, choćby na przyzwoitym poziomie mi się skończyły. I jeszcze jedno, nie mam zamiaru dezawuować Toshiby jako takiej, ma wiele wspaniałych cech, jednak to co najważniejsze czyli obraz, jego odbiór, w modelu 37 cali chyba jednak kuleje (a może to tylko mój egzemplarz)? Zatem ostrożnie z 37xv733.
 
Ostatnia edycja:

viper-ek

New member
Ja też zauważyłem "lekkie kwiczenie". Ja nazwałbym to "brzęczeniem" jakby źle przykręconego głośnika albo wzbudzaniem się plastikowej obudowy. Moj TV stoi na nóźce. Nie zalezy to od tego czy kanal jest HD czy nie. Pierwszy raz zauwazylem to jeszcze zanim podlaczylem n-kę, na jakimś programie publicystycznym lecącym z kablówki. Po podłaczeniu n-ki problem nie zniknął. Zdarza się bardzo sporadycznie, ale jednak. Ostatnio np. na odcinku "Colombo" :) Zaznaczam, ze nie mam omamów słuchowych, bo slyszala to takze moja zona :) Wg mnie spowodowane to jest nie wysokimi, a niskimi dzwiekami, takimi buczącymi. Próbowałem bawic sie equalizerem i innymi ustawieniami dzwieku, ale za bardzo to nie pomaga.
daroski


Potwierdzam podobne zjawiska, z tym że u mnie to sie pojawia tylko gdy przekroczę 24 w skali głośności. Moim zdaniem jest to związane z niskimi tonami które powodują brzęczenie obudowy. Rzadko kiedy słucham głośniej niż 24, więc mi to specjalnie nie przeszkadza. Docelowo i tak będzie Tv podłączony pod zestaw głośników, więc problem całkowicie będzie wyeliminowany

Mogę dodać, że występuje to nie na wszystkich kanałach, wydaje się że niektóre kanały nadają głośniej (tvn24) i wtedy gdy ktoś mówi potrafi zabrzęczeć obudowa. Przełączenie w tym czasie na inny kanał nie wywołuje tego efektu ( u mnie cyfrowa vectra)
 
Ostatnia edycja:
Do góry