Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

t4zior

New member
Witam,

Dzisiaj stałem się mam nadzieje szczęśliwym posiadaczem Toshiby 40LV733G.
Najbardziejn ciesze sie z ceny za jaką ją dostałem. Kupiłem ja w Oszołomie za 1599 zł!!!!

Na razie mam tylko obraz z lapsa, po RGB(niestety brak HDMI) ale i tak jest żyleta.

Mam ndzieje że będę zadowolony :)
 

destructor

New member
Bez reklam
Dziś stanął u mnie 46xv733, piszę teraz używając go jako monitora przez wejście PC w rodzielczości 1280x768 - obraz żyleta. Rozdzielczości 1680x1050 (obraz za duży do wielkości ekranu i trzeba przesuwać) i 1360xXXX (rozmyty delikatnie) wypadają gorzej, wyższych rozdzielczości moja karta nie obsługuje.

Jedyne co mogę opisać to pierwsze wrażenie, gdyż dopiero co podłączyłem okablowanie i wyszukałem kanały.
PLusy:
+ wygląd zewnętrzny. Obramowanie nie za szerokie, nie za wąskie, choć na sklepowych półkach wydawało się że będzie szeroko. Podświetlany napis toshiba nie przeszkadza w niczym, ma dobrą tonację, można go oczywiście wyłączyć.
+ rozmieszczenie we/wy bardzo mi się podoba.
+ skalowanie kanałów SD - nie mam nic do zarzucenia, a wręcz wyglądają o wiele lepiej jeśli chodzi o szczegóły niż na CRT bodajże 24 cale który stoi w drugim pokoju. Jedynym mankamentem są lekko przysmużone poziomymi szumiącymi cienkimi paskami niektóre kanały, np. polsat. TVP1 i 2 żyleta, więc winą obarczam sygnał. Kablówka podłączona 10m kablem marki techlink, za którego wybuliłem 70zł w euro, więc jego też bym nie obarczał winą skoro tvp1 i 2 i wiele innych jest ok.
+ obraz z DVD żyleta
+ kolory jak dla mnie idealne (tv kalibrowany, niestety nie mogę podać kalibracji, wykonywał ją kiki)
+ diody stanu w jakim znajduje się telewizor stonowane, nie przeszkadzają w niczym, poza tym są tak niewielkie w stosunku do wielkości tv że nie zwraca się na nie wogóle uwagi.
+ kąty boczne ok, choć jak ktoś będzie oglądał z dużego kąta to zobaczy sławetny czarny delikatnie tracący swą mega czerń, ale z takiego kąta tv się nie ogląda
+ zero zmęczenia wzroku, kompletnie nic przy oglądaniu z 1,5 metra (s klepie przy spojrzeniu na jakąkolwiek plazmę łzy w oczach i szczypanie, przy niektórych LCD również)
+ nie mam żadnych zastrzeżeń do dźwięku (nie jestem audiofilem)

Minusy, takie małe, nieszczególne, na pierwszy rzut oka:
- kabel zasilający na stałe w tv
- za ciężki żeby podnieść samemu bez ryzyka, za lekki dla dwóch ;)

Co do pilota, nie oceniam. Jest duży (długi ale nie gruby, w dłoni leży jak trzeba), ale dzięki temu wciska się te przyciski które się chce. Rozmieszczenie ich jest bardzo dobre, intuicyjne, zresztą tak samo jak i menu tv.

Z uwagi iż oglądam z 1,5 metra i to nieważne czy kanały SD, czy PC, czy z odtwarzacza powiem, że telewizor jest ZA MAŁY. Niestety na 52 cale mnie nie stać ale wiem że 52 też byłby za mały. Każdy ma inne wymagania ale ja lubię duży ekran. Może kiedyś kupię taki na całą ścianę :)

Z czasem pewnie pojawi się więcej plusów i minusów, narazie tyle. Zaopatrzę się teraz w jakąś płytę bluray i niebawem podłączę xbox360.

Odtwarzacz (bluray JVC XV-BP1) podłączony był przez HDMI (kabelek za 35 zł, pewniej taniej na allegro by się go kupiło, ale mnie był potrzebny na już) podczas oglądania DVD.
DLNA jeszcze nie testowałem, najpierw muszę opanować podstawowe rzeczy i go powiesić.
 

n4p1

New member
Dziś stanął u mnie 46xv733, piszę teraz używając go jako monitora przez wejście PC w rodzielczości 1280x768 - obraz żyleta. Rozdzielczości 1680x1050 (obraz za duży do wielkości ekranu i trzeba przesuwać) i 1360xXXX (rozmyty delikatnie) wypadają gorzej, wyższych rozdzielczości moja karta nie obsługuje.

Przez RGB max rozdzielczosc obslugiwana przez ten telewizor to:
1280x1024
Liste obslugiwanych rozdzielczosci mozna znalezc w instrukcji na stronie 70.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jasne, forum to taka samopomoc, ale sorry formuła: jeden(jeleń?) placi a reszta sie podpina chyba nie wpasowuje sie calkowicie w ta idee.
 

kamil996

New member
Jasne, forum to taka samopomoc, ale sorry formuła: jeden(jeleń?) placi a reszta sie podpina chyba nie wpasowuje sie calkowicie w ta idee.

Nie chodzi tylko o to, nie każdego stać na wydanie 100+ złotych na kilka ustawień, podczas gdy wydał wszystkie uzbierane pieniądze na tv, i myślę że nie mówie tylko o mojej sytuacji :roll: Wydaje się takie nic, a jednak nikt nie poda, bo sam zapłacił więc czemu ktoś miałby mieć za darmo..
 

destructor

New member
Bez reklam
TV podłączony przez D-Sub, takie wejście jest w tym TV. Mogę śmiało ustawiać rozdzielczości większe niż 1280x1024, są one wyświetlane, co prawda przy 1650x108 otrzymuję obraz nie rozciągnięty na cały ekran i obraz jest większy niż "obraz wyświetlany" i myszką się go przesuwa. Spróbuję pobawić się ustawieniami karty, może uda mi się uzyskać normalny obraz.
Co do tego, że obraz może być nie wyraźny (rozciągnięta czcionka) przy niektórych rozdzielczościach to chyba każdy TV/monitor ma rozdzielczości w których czuje się najlepiej i te rozdzielczości wypisane są właśnie na stronie 70. Szkoda że tej instrukcji nie dostaje się w zestawie, jest tylko online (chyba że miałem pecha).
 
Ostatnia edycja:

ferry87

New member
czy ktos stosowal ta kalibracje?
jak wyszla?

Witam. Bardzo proszę o podanie kalibracji zaawansowanej obrazu do tego telewizorka. Wcześnie przeglądałem forum, i znalazłem kalinbracje do 42xv635dg- czy ona będzie dobra do tego modelu40xv733. ta kalibracja była chyba od "glika", zamieczczam ja ponizej:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy


No i jeszcze pytanie na które nikt nie odpowiedział mi wcześnie: Czy moge podłaczyć do wyżej wymienionego mpdelu, antene ze wzmacniaczem 12V, siatkowa zewnetrzna, czy nic sie nie spali w telewizorze.
Prosze o odpowidź odnosne kalibracji i tej anteny
Z góry dzieki
 

szymon247

New member
Jak widac wysoka ocena w recenzji na tym forum nie byla przypadkiem.
Toshiba 40XV733 - Test - CHIP Online

Toshiba wysoko ponad EX500 a nawet EX700 czy LE705 w testach Niemieckiego Chipa. Max za stosunek jakości do ceny i 98% za jakosc obrazu.
Przyznam szczerze, ze nawet sie nie spodziewalem.
 
Ostatnia edycja:

kap_sel

New member
Witam.
Od piątku jestem posiadaczem 46xv733 - przesiadłem się z czteroletniego Panasonica 32le60p.Pierwsze wrażenie - ogromny (32" a 46"),brat, który przyjechał pomóc go zamontować na ścianie stwierdził, że nie ogarnia wzrokiem ekranu (w domu ma jakiegoś Philipsa 32").Żona po powrocie z pracy, powiedziała, że ten rozmiar to przesada.Dzisiaj już twierdzi, że jest OK (odległość do tv 4m).Z fabrycznych ustawień do oglądania tv nie odpowiadało mi żadne, więc wrzuciłem na próbę te parę postów wyżej.Testowałem je na Polsat HD, bo akurat leciała siatkówka.Jak dla mnie te ustawienia bardzo waliły po oczach, więc je trochę skorygowałem pod siebie (zaznaczam, że nie jestem żadnym profesjonalistą, po prostu tak mi na razie odpowiada - jeszcze będę kombinował).Jak ktoś chce, może próbować u siebie.Jeśli ktoś ma swoje i uważa, że są lepsze, niech też wstawi, może wspólnie dojdziemy do ideału ;) .
Kod:
Filmowy
Podświetlenie  59
Kontrast  86
Jasność  -11
Kolor  1
Odcień  -2
Ostrość  0
3D  Wł
Czerwony: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0 
Cyjan: +2 +1 -1
Temp. kol.  5
Czujnik aut.jasn.  Wył.
Kontr. podśw.  Wł
Poziom cz/b  4
Statyczny gamma  4
Redukcja MPG  Niski
DNR  Automat.
Resolution +  Wł
Poziom  3
Active vision  Wł
Stabilizacja obrazu  Standard
Na programach HD z C+ i Polsatu obraz mam porównywalny ze starym Panasonikiem - wiadomo, że nie ten rozmiar tv (tu wychodzą wszystkie mankamenty sygnału, ale wczorajszy mecz na TVP HD czy Grand Prix na żużlu na C+Sport HD - piękna sprawa).Programy SD dobrej jakości są ok, natomiast takie jak Hallmark, AXN-y (nie będę wymieniał wszystkich, bo kto ma ten wie, które) - beznadzieja.Dekoder mam swój - Ipbox 910 HD z C+, CP i TNK, dodatkowo podłączałem Globo/Opticum 9600HD z drugiego pokoju, kabel HDMI ekranowany (chyba jakiejś średniej jakości), który kiedyś mi wcisnęli w salonie Sony przy podpisywaniu umowy z Enką.
Filmy i koncerty z podpiętego Xtreamera - tylko mkv i m2ts - będę oglądał jeszcze raz, różnica jest kolosalna przy tej wielkości tv :D .
Xbox 360 w trybie "gra" - wymiata - jak mówią moje dzieci.Wczoraj katowali "Call of duty" przez trzy godziny i nie żalili się, że są jakieś opóźnienia.
Nie testowałem USB - dla mnie zbędne, DLNA - w przyszły weekend mam zamiar, DVB-T - u mnie jeszcze nie nadaje.
Ufff.To tyle po prawie dwóch dniach oglądania, grania i ustawiania.
Edit: Zna ktoś może kod pilota tego modelu, potrzebuję do mojego pilota od Ipboxa.Programowanie z automatu nie wyszukuje mi tego kodu, a ręcznie żaden ze znalezionych nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

sawcio

New member
-witam, pozwólcie,że i ja podam swoje ustawienia. Tak jak pisałem wcześniej jestem bardzo niezadowolony przede wszystkim z jakości świecenia matrycy w swojej 37" toshibie. Jak ktoś chce może poszukać moich postów na ten temat w tym wątku. Wracam jednak do tematu. Szukając kompromisu, bo muszę żyć z tym TV, stosuję w nim takie o to ustawienia:
- AutoView
-podświetlenie +5
-jasność +10
-kolor -10
-odcień 0
-ostrość +10
-3d zarz. kol. wł
i tam:
czerwony +2, 0, 0
zielony +2, +2, 0
żółty -2, -2, 0
pozostałych dwóch nie ruszam

-temperatura koloru -5 (ciepła)
-czujnik aut. jasności wł.
-kontrola podświetl. wł
-poziom czer/biel. -5
-stat. gamma +2
-redukcja szumów wył x2
-resolution+ wł. na poziomie 1
-activeVision m100 wł.
-stabilizacja wył.

- jako ciekawostkę powiem, że przy tym ustawieniu moja 37 "ciągnie" ok. 77W. Dla wartości podanych w poście powyżej ilość pobieranej energii kształtuje się na poziomie 92W.
- zachęcam innych do podzielenia się swoimi ustawieniami. Oczywiście namawiam do zakupu tego TV, jest warty i to bardzo swojej ceny. Tylko kupujcie 32" lub 40". Z 37" nie jest już tak wesoło, ale to już moje zdanie a zarazem zmartwienie. Pozdrawiam.
 

luk23

New member
drivery do visty

witam
uzywa ktos tv w polaczeniu z komputerem pracujacym na viscie ?
komp nie potrafi znalesc driverow do tv :/
telewizor jest rozpoznany jako toshiba_lcd_tv
 

Jan40

New member
A jak jest ze skalowaniem automatycznym obrazu w tym telewizorze. Chodzi mi o nadawanie obrazu przez stacje telewizyjne w tz. letterboxie, jeżeli pojawiają się czarne pasy na górze i dole ekranu to czy telewizor automatycznie je likwiduje czy nie, bo w moim obecnym telewizorze Philipsie 7332 tak się właśnie dzieje, i to jest bardzo fajna sprawa. Bo cena tego telewizora jest zachęcająca, ale właśnie chodzi o wygodę w oglądaniu, a nie wnerwianiu się na pasy i bawienie się w przestawianie ręczne.
 

sawcio

New member
-jeśli Ci chodzi o formatowanie, bo jak tak właśnie nazywam tę automatyczną czynność, którą wykonuje TV, by dopasować obraz do całości ekranu, to niestety ale w Tosi też to nie działa dobrze, ale dla mnie akurat nie ma to dużego znaczenia. Kablówkę oglądam w formacie Super live, który to format w miarę sobie radzi z dostosowaniem wielkości wyświetlanego obrazu. Jak jest coś dla mnie istotnego na jakimś programie to sobie wówczas ustawiam ręcznie na inny format. Obraz podawany z tunera satelitarnego mam zaś ustawiony w opcji natywnej i formatowaniem zajmuje się tuner. Nie jest źle, ale do filipków dużo brakuje, bo one robią to chyba najlepiej.
 

Jan40

New member
Dobrze to nazywasz, tę czynność nazywa się formatowaniem a nie skalowaniem jak napisałem – mój błąd, to trochę niedobrze że nie ma tej funkcji w tym telewizorze. W Philipsie funkcja automatycznego dopasowania działa bardzo dobrze. No cóż oprócz jakości obrazu dla mnie również bardzo ważne jest dobre formatowanie i to automatycznie, będę musiał się znów rozejrzeć za Philipsem, tylko szkoda tej ceny która jest bardzo ok. Kiki zrecenzował go pozytywnie, no ale cóż ... . Philipsa z serii wyższej np. 7000 za tą cenę nie kupię.
 
Do góry